آشنایی با نرم افزار ادوبی میوز (Adobe Muse) | طراحی بدون کد نویسی با 7 ویژگی مهم

آشنایی با نرم افزار ادوبی میوز (Adobe Muse) | طراحی بدون کد نویسی با 7 ویژگی مهم

نرم افزار ادوبی میوز به ابزاری گفته می‌شود که برای بهبود و راحتی کار در طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت طراحان و توسعه دهندگان وب می‌توانند از آن استفاده کنند. با استفاده از این نرم افزار شما می‌توانید در زمان نوشتن کدها سایت از کدهای کمتری استفاده کرد و کد نویسی را کاهش دهید. در واقع این نرم‌افزار برای این است که پروسه طراحی سایت بدون کد نویسی انجام شود، ولی باید توجه داشت که برای پویا کردن یک وب‌سایت و متصل کردن آن به پایگاه داده‌ها نیاز است تا تکنولوژی کد نویسی استفاده شود.


زمانی که شما قرار است تا یک وب‌سایت را طراحی و راه‌اندازی کنید باید 2 مرحله را پشت سر بگذارید، اول اینکه طراحی و ظاهر وب‌سایت را به خوبی انجام دهید و دومین مورد این است که ترجمه طراحی را به صورت صفحه‌هایی پیاده سازی کنید. توجه داشته باشید طراحان می‌تواند کارهای طراحی ظاهری و گرافیکی سایت را انجام دهند، در حالی که برای انجام دادن ترجمه طراحی و در آوردن آن به شکل صفحه سایت نیازمند این است که به دانش برنامه نویسی آگاه باشید.

اهمیت استفاده از نرم افزار ادوبی میوز

افرادی که توانایی طراحی را دارند اما به دانش برنامه نویسی آگاه نیستند، این امکان را دارند تا با استفاده از نرم افزار ادوبی میوز کار ساخت و طراحی سایت را انجام دهند. طراحان می‌توانند با استفاده از Adobe Muse که یک نرم افزار چند پلتفرمی است و از air بهره می‌برد سایت html مورد نظرشان را بدون اینکه به دانش کد نویسی آگاهی داشته باشند طراحی و راه‌اندازی کنند.

محیطی کاربری که در نرم افزار ادوبی میوز وجود دارد شباهت زیادی به دیگر محصولات شرکت ادوب دارند، مثلا اگر شخصی بتواند با فتوشاپ کار کند و با آن آشنایی داشته باشد کار کردن با ادوبی میوز برای او راحت خواهد بود.


نرم افزار ادوبی میوز داری چه ویژگی‌هایی است


• این نرم افزار دارای گزینه‌های میزبانی و هاست سایت هست.


• Adobe Muse از آخرین استانداردهای وب استفاده می‌کند.


• با استفاده از نرم افزار ادوبی میوز می‌توانید پیش نمایش و تست سایت را انجام دهید.


• Adobe Muse از تعداد زیادی از فونت‌های معروف و کاربردی تشکیل شده است.

• با کمک نرم افزار ادوبی میوز می‌توانید مرروگر را ویرایش کنید.


• امکان اضافه کردن تعامل پیوند به صفحات وب‌سایت با استفاده از این نرم‌افزار وجود دارد.


• انجام دادن پیش نمایش و تست سایت با استفاه از این ادوبی میوز وجود دارد.

بخش‌های اصلی نرم افزار ادوبی میوز

در ادامه به برسی بخش‌های اصلی Adobe Muse خواهیم پرداخت:


۱_ Design


این بخش برای انجام دادن طراحی سایت است و تمامی عناصری که در وب‌سایت وجود دارند مانند عکس‌ها، ویدیو، متن و دیگر عناصر به کار گرفته خواهد شد و با استفاده از این اجزا وب‌سایت خودتان را طراحی کنید. برای طراحی کردن سایت این امکان را دارید تا از شناور بودن عناصر استفاده کنید، برای این کار هر چیزی را که نیاز دارید می‌توانید با استفاده از ماوس بر روی صفحه کشیده و سپس آن را رها سازید. همچنین در این بخش عناصری طراحی رابط گرافیکی مانند اسلایدر، انیمیشن، تب‌های و مونو برای کاربر در دسترس خواهد بود.

۲_ Publish


با استفاده از این بخش شما این امکان را خواهید داشت تا بتوانید وب‌سایت خودتان را روی وب انتشار دهید، شما این امکان را دارید تا طرح‌هایی را که در نرم افزار ادوبی میوز به صورت بصری طراحی کرده‌اید همراه با کد و به صورت صفحات وب درآورده و در اختیار داشته باشید.

۳_ Planning


در این بخش از Adobe Muse شما می‌توانید نقشه سایت، صفحات اصلی و صفحات اصلی وب‌سایت را مشخص کنید و با امکانات مانند تنظیم کردن سایز صفحات سایت و ارتباط داشتن صفحات با یکدیگر را مشخص کنید.

۴_ Preview


یکی دیگر از بخش‌های نرم افزار ادوبی میوز، Preview است. شما می‌توانید تمامی عناصر حرکتی و بصری سایت و یک پیش نمایش از وب‌سایت را در این بخش مشخص کنید.

در چه کارهایی می‌شود از نرم افزار ادوبی میوز استفاده کرد


• استفاده از Adobe Muse در تجارت‌های متوسط
• استفاده از Adobe Muse در شاغل کوچک
• استفاده از Adobe Muse در انواع پشتیبانی‌ها
• استفاده از Adobe Muse در تلفن آنلاین
• استفاده از Adobe Muse در تلفن آفلاین

نرم افزار Adobe Muse چه کاربردی دارد


با استفاده از این ابزار می‌توانید وب‌سایت‌های زیادی را بدون استفاده از کد‌نویسی طراحی و راه‌اندازی کنید، شما با کمک Adobe Muse کنترل مناسبی را در طراحی سایت خواهید داشت. در واقع شما در زمان طراحی وب‌سایت می‌توانید از ایدهای خوب و مناسبی که دارید در طراحی سایت استفاده کرده و این ایدهای جذاب را بر روی وب‌سایت پیاده سازی کنید. خیلی از کسانی که در زمینه وب فعالیت دارند می‌توانند از این ابزار استفاده کنند و با استفاده از این ابزار مفید در کمترین زمان و با دقت بالایی یک سایت جذاب و کاربردی را طراحی و راه‌اندازی کنند.

اگر نیاز دارید تا کسب کار و تجارت خودتان را در دنیای نامحدود اینترنت گسترش دهید، می‌تواند با استفاده از این ابزار وب‌سایت مورد نظر را برای کسب کارتان راه‌اندازی کنید. هنرمندان تجسمی، کسانی که کار طراحی چاپ انجام می‌دهند و متخصصان حوزه تجسمی این امکان را دارند تا با استفاده از Adobe Muse خدمات خودشان را در دنیای گسترده آنلاین به دیگران معرفی کرده و با استفاده از این برنامه تجارتشان را در اینترنت تبلیغ کنند.

چه دستگاه‌هایی می‌توانند از نرم افزار Adobe Muse پشتیبانی کنند


1- دستگاه‌هایی که سیستم عامل اندروید دارند
2- دستگاه‌هایی که از سیستم عامل ios برخوردار هستند
3- ابزارهایی مانند دسکتاب و لب تاب
4- دستگاه‌هایی که مبتی بر وب هستند

سخن پایانی

با استفاده از نرم افزار ادوبی میوز می‌توانید صفحات استاتیک را برای وب‌سایت طراحی کنید، همچنین از دیگر امکانات پیشرفته‌ای که این نرم‌افزار وجود دارد مانند بلاگ‌نویسی و فروش اینترنتی با استفاده از پلاگین‌های که توسط توسعه دهندگان شخص ثالث ساخته شده‌اند می‌توانید به وب‌سایت خودتان اضافه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.