آگهی تبلیغاتی چیست؟ 9 نکته مهم در زمان اجرای آن

آگهی تبلیغاتی چیست؟ 9 نکته مهم در زمان اجرای آن

آگهی تبلیغاتی هم می‌تواند تبلغی هوشمند و مفید برای کسب کار و تجارت باشد و هم می‌تواند افراد زیادی را جذب خود کند. در تمامی جوامع امروزی افراد با حجم بسیار زیادی از تبلیغات روبرو هستند و اگر یک نگاه گذرا به اطرافمان بیندازیم متوجه این موضوع خواهیم شد و یک اثر تبلیغاتی را از یک محصول یا خدمات شاهد خواهیم بود، ولی آیا عامل اصلی که باعث می‌شود یک تبلیغ بر روی ما اثر مثبتی را بگذارد چیست؟ چه چیز باعث می‌شود که ما در میان این حجم انبوه از تبلیغات دست روی یک برند بگذاریم و با توجه به تبلیغاتی که انجام داده از آن برند محصول مورد نظرمان را خریداری کنیم؟ عوامل زیادی باعث می‌شود تا یک تجارت و کسب کار در یاد افراد بماند که مهم‌ترین این موارد عبارتند از:

1- نیازهای واقعی مشتری

2- زمانی که آگهی منتشر شده است

3- برخورداری از طراحی حرفه‌ای یک آگهی و …

آگهی تبلیغاتی چه تاثیری بر روی کسب کارها دارد

فواید زیاد تبلیغات در تمامی کسب کارها را نمی‌توان نادیده گرفت، اما گاهی مشاهده می‌شود که در برخی کسب‌کارها به انجام تبلیغات اهمیت زیادی نمی‌دهند و آنها اعتقاد دارند که این کار یک هزینه اضافه است و پولی که قرار است صرف تبلیغات شود در گردش مالی قرار بگیرد بهتر است. اما این طرز فکر حرفه‌ای و مفید نخواهد بود زیرا تبلیغات مانند ستون فقرات در بازاریابی و فروش محسوب می‌شود و با استفاده از این شیوه هدفمند و خلاقاته می‌توانید مشتریان را ترغیب کرده و نظر آنها را برای تهیه محصول مورد نظر جذب کنید.

تبلیغات می‌تواند به آرامی بر روی ضمیر ناخودآگاه اشخاص تاثیرات مثبتی را ایجاد کند و با گذر زمان باعث خواهد شد تا یک کسب کار به سود دهی بالایی دست پیدا کند. شرکت‌هایی زیادی وجود دارند که با تبلیغات متعددی که در حوزه خود انجام داده‌اند سالیان درازی را به فروش محصولات به مشتریانشان سپری کرده‌اند و با جذب کردن مشتریان زیادی که همیشه بر تعداد آنها افزوده می‌شود توانسته‌اند تا جایگاه والایی را در بازار فروش و بازاریابی به دست آورند.

آگهی تبلیغاتی چه مزایایی دارد

آگهی تبلیغاتی مزایای زیادی را در تجارت و بازاریابی به همراه دارد که عبارتند از:

۱_ بالا بودن از رقبا

تبلیغات مفید و موثر یک راهکار مناسب و مفید است تا شما از رقبایتان عقب نمانید، زمانی که شما تبلیغات ادامه‌دار و برنامه‌ریزی شده را انجام می‌دهید می‌توانید کیفیت را در محصولات و خدماتتان حفظ کنید که این نشان دهندی تمایز شما است و گوی سبقت را از رقبای خوتان می‌رباید.

۲_ بالا رفتن کیفیت محصولات با آگهی تبلیغاتی

در سرتاسر دنیا هر روز محصولات متعددی تولید می‌شود اما فروش و اعتمادی که افراد به این محصولات دارند یکی نیست و هر محصولی با توجه به کیفیت و اعتمادی که در ذهن مخاطبان به وجود آورده است می‌تواند کسب درآمد کند. زمانی که شما تبلیغات ارزشمندی را برای فروش محصولاتتان انجام می‌دهید سعی خواهید کرد تا برای جبران این هزینه ها کیفیت را در محصول بالا ببرید تا با فروش زیادتری مواجعه شوید.

۳_ گسترش در بازار

وقتی که یک کسب کار از تبلیغات استفاده می‌کند به واسطه‌ی شناخته شدن هم می‌تواند فروش خود را چند برابر کند و هم بازارهای جدیدی را می‌تواند به دست آورد تا با ارائه محصولات با کیفیت بتواند نیازهای واقعی افراد را به بهترین شکل برآورده سازد.

۴_ آگهی تبلیغاتی فروش را بالا می‌برد

با هزینه کردن برای تبلیغات محصول می‌توانید میزان فروش خود را چند برابر سازید، باید دقت داشته باشد تا با برنامه‌ریزی تبلیغات هدفمندی را انجام دهید والا اگر بدون شناخت بازار اقدام به تبلیغات کنید این احتمال وجود دارد که شما متقبل خسارات زیادی شوید.

مراحل مهمی که در هنگام آگهی تبلیغاتی باید رعایت کنید

یک سری مرحل مهم در زمان آگهی تبلیغاتی باید رعایت شود که شامل:

۱_ تقویت کردن نکات مثبت در کسب‌کار

وقتی که شما قصد دارید برای کسب کارتان تبلیغات انجام دهید باید بر روی نقاط مثبت خود کار کنید تا بتوانید با بالا بردن کیفیت محصولات آگهی‌های تبلیغاتی مفیدی را ارائه دهید. این موضوع باعث می‌شود تبلیغات هدفند در ذهن افراد هک شده و تمایز را در محصولات خودتان به مشتریان اثبات کنید.

۲_ شناختن مخاطبان هدف برای تبلیغات

قبل از اینکه بخواهید اقدام به تبلیغات در حوزه‌ی کسب کارتان کنید باید کسانی را که قرار است به آنها محصولات ارائه دهید شناسایی کنید تا بتوانبد بهترین عملکرد را در خدمات‌رسانی به آنها داشته باشید.

۳_ انتخاب کردن طراحی جذاب برای آگهی تبلیغاتی

ظاهر و طراحی مناسب برای یک آگهی تبلیغاتی امر مهم و ضروری محسوب می‌شود که می‌تواند تاثیرات زیادی را بر روی فروش شما بگذارد. برای داشتن آگهی مناسب می‌توانید از عکس‌های گرافیکی جذاب و حروف چینی مناسب استفاده کنید. استفاده کردن از یک طرح هنری و ساده تاثیرات زیادی را بر روی ذهن افراد می‌گذارد و به محصول شما اعتماد بیشتری خواهند کرد.

۴_ تبلیغ کردن در متن آگهی

مزایایی مهم و مفیدی را که محصول شما دارد باید در متن آگهی ذکر شود تا افراد شناخت بهتری از محصول شما کسب کنند، مدارک مورد نیازی که ثابت می‌کند محصول و خدمات شما داری ویژگی‌های اشاره شده است را در متن آگهی درج کنید.

۵_ از نحوه چگونگی شناخت شدن شما توسط مشتری اطلاعات کسب کنید

با جمع‌آوری اطلاعات از مشتریان خودتان می‌توانید بهترین خدمات را به آنها ارائه دهید، اینکه شما بدانید بهترین و موثرترین روش برای انجام آگهی تبلیغات کدام روش است تاثیرات مفیدی را برای شما خواهد داشت و باعث می‌شود تا با استفاده کردن از بهترین روش تبلیغاتی بهترین عملکرد را شاهد باشید.

۶_ ترغیب کردن مخاطب در متن آگهی

مشتریان زمانی از شما خرید خواهند کرد که شما بتوانید در آگهی تبلیغاتی که برای آنها منتشر کرده‌اید مشتری را قانع به خرید کردن کنید می‌توانید با قرار دادن تشویقات و تخفیفات در محتوای تبلیغاتی انگیزه محرکی را در آنان ایجاد کنید و مشتریان را وادار به خرید محصول کنید.

۷_ استفاده کردن از تیتر جذاب در آگهی تبلیغاتی

با توجه به آمار گرفته شده تعداد افرادی که فقط تیتر آگهی را می‌خوانند 5 برابر کسانی است که تمام محتوای آگهی را می‌خوانند و با توجه به این آمار استفاده کردن از عنوان و تیتر جذاب بسیار مهم و ضروری است.

۸_ استفاده از راهکارهای دو سر برد

در زمان منتشر کردن آگهی تبلیغاتی توجه داشته باشید که در قیمت‌ها و ارزش گذاری کالا افراط و تفریت نکنید زیرا باید به گونه آگهی شما برای کاربران نمایش داده شود که نه آنها ضرر کنند و نه شما به عنوان تولید کنند. شما می‌توانید با قرار دادن قیمت کمتری از محصولات در آگهی این امکان را فراهم سازید تا مشتریان محصول را با مناسبترین قیمت در اختیار داشته باشند و استقبال زیادی از آن کنند، این امر به فروش بیشتر محصولات شما ختم خواهد شد و جبران کاهش قیمت را دارد و محصول شما طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد.

۹_ درج کردن مشخصات تجاری در آگهی تبلیغاتی

زمانی که یک آگهی تبلیغاتی را برای ارائه محصولات منتشر می‌کنید باید نام تجاری، شماره تماس، نشانی، ساعت کار و موارد مشابه را در آگهی درج کنید تا مشتریان در صورت نیاز بتوانند به راحتی محصول شما را در اختیار داشته باشند. اگر نیاز بود مشتری قبل از خرید کردن می‌تواند از طریق شماره تماسی که در آگهی قرار داده‌اید با شما تماس گرفته و سوالات خودش را مطرح کند.

سخن پایانی

فروش و بازاریابی را باید مهم‌ترین پروسه موفقیت یک محصول در نظر گرفت زیرا یک کالا اگر جزو بهترین باشد اما نتواند به فروش مناسبی برسد ارزشی را کسب نمی‌کند. کسب کارها می‌توانند با آگهی تبلیغاتی هوشمندانه همیشه در ذهن مشتری باقی بمانند و روز به روز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه خود باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.