اعتبار دامنه (Domain validity) چیست؟ 4 عامل مهم افزایش اعتبار🤫

اعتبار دامنه (Domain validity) چیست؟ 4 عامل مهم افزایش اعتبار🤫

به امتیازی که موتورهای جستجوگر به دامنه شما اختصاص می‌دهند، اعتبار دامنه (Domain validity) گفته می‌شود، با توجه به این معیار مشخص می‌شود سایت‌ها در نتایج جستجوی دارای چه رتبه بندی می‌باشند. امتیازهای که برای وب‌سایت‌ها در نظر گرفته می‌شود از 1 شروع شده و تا 100 ادامه دارد. در واقع هر وب‌سایتی به عدد 100 نزدیکتر باشد نشان دهنده ارزش بالا آن است، در واقع این افزایش امتیاز مساوی است با قرار گرفتن در نتایج صفحه اول گوگل.

چه عواملی در افزایش اعتبار دامنه تاثیر گذار هستند

ملاک‌های که برای این امتیاز دهی دامنه می‌توان در نظر گرفته شود و ارزش دامنه شما را بالا می‌برد را در ادامه توضیح می‌دهیم:

۱_ محتوای با ارزش

زمانی که محتوای با ارزش در وب‌سایتتان تولید می‌کنید، باعث می‌شود که کاربران بیشتری به سایت شما سر بزنند و مطالب وب‌سایت شمارا مطالعه کنند، این عامل باعث خواهد شد که اعتبار دامنه وب‌سایتتان بالا رود.

۲_ moztrust

زمانی که شما از این امکان استفاده می‌کنید در ارزش دامنه شما تاثیر خواهد گذاشت، مثلا اگر شما با یک سایت تبادل لینک انجام دهید و آن سایت نیز با یک وب سایت دیگر که از ارزش بالاتری برخوردار است لینک بدهد، در اینجا برای اعتبار دامنه شما ارزش بالایی کسب خواهد کرد.

۳_ فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

این نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید، شما با فعالیت کردن در شبکه‌های اجتماعی سطح 1 دنیا مانند [فیسبوک، اینستاگرام و توئیتر] می‌توانید امتیاز خودتان را ارتقاء دهید، زیرا این شبکه‌های اجتماعی از بالاترین اعتبار دامنه در سطح بین اللملی برخوردار هستند. شاید بپرسید چطور در این شبکه‌ها فعالیت داشته باشیم! کافیست که شما مطالب موجود در این شبکه‌های اجتماعی را با دیگران به اشتراک بگذارید و با لایک کردن و خواندن این مطالب توسط کاربران، امتیاز دامنه شما بالا خواهد رفت.

۴_ mozrank

به کیفیت لینک‌های دریافتی توجه داشته باشید زیرا اگر شما چند لینک باکیفیت بگیرید به مراتب با ارزشتر از چندین لینک بی کیفیت است، پس هواستان به لینک‌های وب‌سایتتان باشد زیرا کیفیت لینک‌های دریافتی در امتیاز دهی بسیار مهم می‌باشد.

یادتان باشد اگر چه اعتبار دامنه برای پیش بینی جایگاه شما در نتیجه جستجو تاثیر گذار است، اما تمام هدفتان فقط این عامل نباشد زیرا رقیبانتان از شما پیشی خواهند گرفت و گوی سبقت را از شما می‌ربایند. با بهینه سازی سئو سایت و گرفتن لینک‌های قدرتمند از رقبای خودتان پیشی بگیرید و تمام هدفتان معطوف به یک موضوع نباشد.

شرکت گوگل بارها اعلام کرده است که 200 فاکتور مهم را در رتبه‌بندی سایت‌ها در نظر خواهد گرفت در صورتی که وب‌سایت moz تنها 40 فاکتور را در نظر می‌گیرد، این عامل بیانگر این است که یک وب‌سایت باید در تمامی نقاط قدرتمند باشد تا در نتایج بالای جستجو به کاربران زیادی نمایش داده شود .

سخن پایانی

برای بهبود و بهتر کردن اعتبار دامنه (Domain validity) به نکاتی که گفته شد عمل کنید و دامنه خودتان را با ارزش کنید. اما توجه داشته باشید که امتیازات اعتبار دامنه بهتر است به صورت مقایسه‌ای در نظر گرفته شده و محاسبه شود، زیرا اگر این پارامتر را فقط به صورت مطلق در نظر بگیرید از دیگر نکات مهم و پراهمیت بهینه سازی غافل خواهید شد و این عامل در صورت پشت گوش انداختن می‌تواند برای وب‌سایتتان پر مخاطره باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.