اعتبار صفحه سایت چیست؟ 4 روش برای بالا بردن ارزش صفحات

اعتبار صفحه سایت چیست؟ 4 روش برای بالا بردن ارزش صفحات

اعتبار صفحه سایت را باید یکی از پارمترهای مهمی دانست که نقش بالای در رتبه‌بندی صفحات در نتایج جستجوی گوگل ایفا می‌کند و با توجه به این موضوع می‌توان گفت که اعتبار صفحه در هر وب‌سایت در سئو و بهینه‌سازی نیز تاثیر گذار می‌باشد.

اعتبار صفحه سایت به رتبه‌ای گفته می‌شود که امتیاز دهندگان صفحات جستجو (افرادی هستند که گوگل برای رتبه دادن صفحات سایت استخدام کرده است) برای صفحات هر سایت در نظر می‌گیرند. هدف اصلی که گوگل بر اساس آن به صفحات وب‌سایت‌های اینترنتی امتیاز می‌دهد این است که یک صفحه تا چه اندازه توانسته است هدفش را به واقعیت تبدیل کند. هر کدام از صفحات وب‌سایت می‌تواند برای چند هدف مشخص طراحی شده باشند و اگر به خوبی اجرا شوند می‌تواند برای سایت مفید باشند، ولی اگر قواعد و اصول در ساخت صفحه رعایت نشود می‌تواند صدماتی را به سایت مورد نظر وارد کند.

معرفی اعتبار صفحه سایت

اعتبار صفحه سایت به آن ارزشی گفته می‌شود که سایت شما با استفاده از آن به کاربران معرفی می‌شود، ارزشی که گوگل برای هر کدام از صفحات سایت در نظر گرفته است از (1 تا 100) می‌باشد. هر کدام از سایت‌هایی را که در نتایج بالای جستجوی گوگل مشاهده می‌کنید داری اعتبار صفحه بالایی هستند، آن دسته از سایت‌هایی که از اعتبار صفحه خوبی برخوردار نیستند امکان دارد که در صفحات بالای گوگل و یا در نتایج جستجوی گوگل جایگاهی را کسب نکنند.

میزان این اعتبار برای هر کدام از صفحات وب‌سایت سنجیده خواهد شد و از اعتبار یکسانی برای کل سایت‌ها برخوردار نیست. عوامل زیادی برای تعیین کردن اعتبار صفحه سایت در نطر گرفته می‌شود و نمی‌توان به یک عامل مشخصی اشاره کرد، مثلا لینک‌های خارجی به صفحه، تگ تصاویر، اشتراک گذاری محتوا و مطالب سایت در شبکه‌های اجتماعی و محتوای متنی مفید از مواردی هستند که از اهمیت زیادی در امتیاز دهی به صفحات یک سایت برخوردار هستند.

با چه روش‌هایی می‌توان اعتبار صفحه سایت را بالا برد

در هر وب سایت یک سری صفحات هستند که امکان دریافت امتیاز بیشتری را از دیگر صفحات دارند، مثلا اعتبار صفحه درباره ما در یک سایت از اعتبار وبلاگ آن سایت پایین تر است زیرا در قسمت وبلاگ فعالیت‌های زیادی صورت می‌گیرد و نظرات کاربارن و مخاطبان و دیدگاهای افراد در این بخش از سایت قرار خواهد گرفت پس به مراتب وبلاگ دارای اعتبار بالاتری است.

زمانی که یک سایت داری دامنه‌ی با اعتباری است به نسبت وب‌‌سایتی که دامنه کم اعتبارتری دارد در نتایج جستجو به کاربران زیادتری نمایش داده می‌شود، ولی اگر یک وب‌سایت دارای دامنه با ارزشی باشد و از صفحات با اعتبار بیشتری برخوردار باشد، شانس بالایی در قرار گرفتن در نتایج بالای جستجوی گوگل دارد.

روش‌های بالا بردن اعتبار صفحات سایت

در ادامه به برسی روش‌هایی خواهیم پرداخت که به شما این امکان را می‌دهد تا به شکل بهتری و بهینه‌تری اعتبار صفحه سایت خودتان را بالا ببرید:

۱_ استفاده از محتواهای با کیفیت

به جرات می‌توان گفت که تولید محتوای مناسب و با کیفیت نقش بالایی را در سئو سایت ایفا می‌کند، زیرا زمانی که شما در سایتتان از محتواهای مفید و کاربر پسند استفاده می‌کنید کاربران و مخاطبان سایت شما از کیفیت این محتواها رضایت خواهند داشت و گوگل به این موضوع پی می‌برد و اعتبار صفحه سایت شما را ارتقاء می‌دهد.

۲_ بروزرسانی کردن مطالب و مقالات سایت

این نکته که هر مطلب و محتوایی می‌تواند باعث بالا رفت رتبه و جایگاه صفحات وب‌سایت شود اصلا صحت ندارد، مثلا تصور کنید که یک روزنامه را خریداری کرد‌ه‌اید و محتوای روزنامه مربوط به هفته پیش است چه حالی در شما به وجود می‌آید، آری شما هیچ میلی به خواندن آن ندارید زیرا به روز نیست.

در مقالات و مطالبی هم که در سایت قرار می‌دهید باید این موضوع را مد نظر داشته باشد و مرتب مقالات و مطالب موجود در صفحات سایتتان را بروزرسانی و جدید کنید تا باعث شود اعتبار صفحه سایت شما بالا رود. به روزرسانی سایت به این معنی نیست که شما اقدام به راه‌اندازی صفحات جدید برای سایتتان کنید، بلکه باید مطالب و محتواهایی را که قدیمی هستند بروزرسانی کرده و اطلاعات جدید و مفید را به آن اضافه کنید تا برای کاربران جذاب باشد و اقدام به خواندن آنها کنند.

دقت داشته باشد بروزرسانی مطالب در سایت برای گوگل اهمیت زیادی دارد و به صفحات سایت‌هایی که از مطالب به روز و جدید استفاده می‌کنند امتیازات بالایی خواهد داد.

۳_ شناسایی همکاران و رقیبانتان

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن اعتبار صفحه سایت را بالا ببرید، این است که با همکارانی که در حوزه کاری شما به فعالیت مشغول هستند ارتباط برقرار کرده و یک تامل دو طرفه ایجاد کنید. شما می‌توانید این همکاران را در اینترنت جستجو کرده و پیدا کنید و در مورد یکدیگر مطالبی را بنویسید، این کارها باعث بالا رفتن سرعت و اعتبار صفحات سایت شما خواهد شد.

۴_ از تگ عکس استفاده کنید

در گذشته گوگل اهمیت زیادی را برای تصاویر موجود در صفحات وب‌سایت قائل نبود و در واقع این موضوع برای گوگل هیچ ارزشی نداشت، ولی امروزه با توجه به تغییراتی که در سیاست‌های گوگل ایجاد شده است شما این امکان را دارید تا با استفاده از tag) alt) عکس‌های وب‌سایتتان را برچسب گذاری کنید و با استفاده از این روش اعتبار بالایی را برای صفحات سایتتان به وجود آورید.

موتورهای جستجو قادر نیستند تا تفاوتی را که در میان عکس و متن وجود دارد را به درستی تشخیص دهند و شما زمانی که از tag) alt) در صفحات سایتتان استفاده کنید این امکان برای موتورهای جستجو فراهم می‌شود تا محتوای سایت شما را به خوبی ایندکس کنند و به خوبی تنوع محتوایی را که شما در صفحات سایتتان دارید را تشخیص دهند. زمانی که شما از این تگ استفاده می‌کنید گوگل متوجه خواهد شد که شما اصول نگارشی و ارائه تجربه کاربری را برای استفاده کردن بهتر کاربران در سایت رعایت کرده‌اید و به صفحات سایت شما اعتبار زیادی را اختصاص می‌دهد.

سخن پایانی

هر وب‌سایتی برای اینکه بتواند در نتایج بالای جستجوی گوگل نمایش داده شود باید از اعتبار صفحه مناسبی برخوردار باشد. شما برای اینکه بتوانید به خوبی وضعیت سایتتان را برسی کنید می‌توانید از ابزار (open site explorer) استفاده کنید تا با استفاده از این ابزار بتوانید اعتبار صفحه سایت را مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.