افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت

راه اندازی یک وب سایت و چگونگی ارائه محصول و خدمات با کیفیت به دست مخاطبان و کاربران یکی از ایده آل های صاحبین وب سایت ها میباشد. اما نکته مهمی که وجود دارد بازدید از وب سایت ها است زیرا اگر شما بهترین وب سایت را طراحی کنید ولی کاربران یا مخاطبان برای بازدید از آن به سایت شما مراجعه نکنند فایده ای را به دنبال نخواهد داشت.

یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند کاربران زیادی را به وبسایت شما بکشاند ترافیک بالای سایتتان است. در واقع ترافیک سایت میزان بازدید کاربران از سایت و صفحات آن می باشد که رکن مهم و اساسی هر سایت را تشکیل می دهد. به طور کلی هر چقدر میزان ترافیک سایت شما بالاتر باشد درصد بازدید کاربران از آن وبسایت بیشتر است و این عامل با فروش و عرضه خدمات بیشتر همراه است و عکس این قضیه نیز صادق است.

site traffic increase

به تعداد کاربرانی که از وب سایت شما بازدید می‌کنند ترافیک سایت گفته می‌شود. میزان اندازه گیری ترافیک ورودی را در وب سایت بر اساس تعداد بازدیدی که کاربران و مخاطبان از وب سایت انجام داده‌اند محاسبه می شود. هر کاربر که از وب سایت شما بازدید می‌کند یک بازدید را به میزان تعداد بازدید سایت شما اضافه می کند، به هر بازدید session میگویند. افزایش بالای ترافیک سایت یکی از علاقه‌های مدیران سایت، وبمستران، برنامه نویسان و بازاریابهای عرصه دیجیتال می باشد، زیرا این عامل مساوی است با مشتری بیشتر و در نهایت پول بیشتر.

میزان موفقیت و اثر بخشی را در تمامی کسب‌وکارها، ترافیک بالای است که آنها دارند و این عامل برای مجموعه و پرسنل آن وب سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از اصولی که در دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم و ضروری است ترافیک وب سایت می باشد.

اصولاً هر ترافیک بالایی دلیل بر کیفیت و برتری یک وب‌سایت نیست زیرا گاهی اوقات این ترافیک ها را به صورت غیرقانونی به سایت می دهند که از لحاظ گوگل نیز این کار خلاف محسوب می‌شود و سایتی که از چنین ترفندهایی استفاده کند با مجازات سنگین گوگل جریمه خواهد کرد‌. اما راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید از لحاظ اصولی به وب سایتتان ترافیک بالا دهید.

روشهای جذب ترافیک سایت

روش های زیادی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد که با اجرایی کردن این روش ها میتوان ترافیک بالایی را برای وب سایت تان به ارمغان بیاورید. به چند نمونه از این روش ها اشاره می کنیم:

۱_ایمیل مارکتینگ

با توجه به اهمیت و ارزش بالایی ایمیل مارکتینگ دارد، روش مناسبی برای بالا بردن ترافیک وب سایت می باشد. زمانی که کاربران عضوی از خبرنامه می شوند و با انتشار مطالب جدیدی که در وب سایتتان قرار می‌دهید آنان بر روی آن مطالب کلیک می‌کنند، در حقیقت این عامل باعث افزایش ترافیک ورودی وب سایت تان خواهد شد. بسیاری از کسب و کارها و شرکت های بزرگ از بازاریابی ایمیلی برای بالا بردن ترافیک سایت شان استفاده می کنند.

۲_تبلیغات

با استفاده کردن از تبلیغات می توانید سایتتان را از ترافیک بالایی برخوردار کنید. ابزارهای زیادی هستند که توسط آنها می توانید تبلیغات برای وب سایت تان انجام دهید. مانند تبلیغات تلویزیونی، گوگل ادز، تبلیغات کلیکی که خریداری میکنید، شبکه های اجتماعی و غیره. به این نکته توجه داشته باشید که در زمان تبلیغات حواستان به بودجه در نظر گرفته شده ای که مدنظرتان است باشد تا بتوانید متناسب با آن بهترین تبلیغ را برای بالا بردن ترافیک سایت تان انتخاب کنید.

۳_استفاده از سئو مناسب

با بهینه سازی و سئو مناسب که برای وب سایت تان انجام می دهید باعث می شوید که وب سایت شما مرکز توجه موتورهای جستجوگر قرار گیرید و موتور جستجوگر گوگل وب سایت تان را در نتایج بالایی جستجو به کاربران نمایش دهد.

این عامل باعث می شود که کاربران وب سایت تان را زیاد مشاهده کنند و در نتیجه با حجم زیادی از کاربران روبرو شوید که با کلیک کردن این کاربران بر روی لینک وب سایتتان، حجم بالایی از ترافیک سایتتان را مشاهده خواهید کرد. بی شک یکی از بهترین روشهای حال حاضر برای بالا بردن ترافیک وب سایت سئو می باشد زیرا اگر به خوبی اجرا و پیاده سازی شود سایت شما را در در نتایج بالای جستجو و صفحه اول گوگل قرار خواهد داد.

۴_استفاده از عنوان جذاب و مفید

توجه داشته باشید که یک عنوان جذاب می تواند برای شما کلیک به همراه داشته باشد و این مساوی است با ترافیک بالا، به همین راحتی! مخاطبان و کاربران از عنوان های جذاب و مفید خوششان می‌آید و ترغیب می‌شوند که محتوای شما را بخوانند. عناوین جذاب و کاربردی حس کنجکاوی و جستجو را در کاربران بالا میبرد.

۵_امکان ریسپانسیو بودن وب سایت

با نگاهی کوتاه به اطرافتان متوجه می شوید که تعداد زیادی از اشخاص از موبایلشان برای سرچ اینترنت استفاده می‌کنند و شما میتوانید با دیدن این فرصت بهترین استفاده را از آن ببرید. وقتی که وب سایت شما به صورت Mobile Frist طراحی شده باشد با هر ابزار دیجیتالی قابل دیدن خواهد بود و برای کاربران استفاده را راحت می‌کند. این عامل برای گوگل بسیار مهم است و با امتیازات مثبتی که به شما می دهد کاربران زیادی را برای بازدید به سایت شما می فرستد که باعث می شود ترافیک بالایی را در وب سایتتان تجربه کنید.

۶_فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

زمانی که شما در شبکه های اجتماعی فعالیت دارید می توانید از طریق پست هایی که در آن شبکه ها قرار می دهید کاربران را ترغیب کنید که محتوای شما را دنبال کنند و با قرار دادن لینک وب سایتتان آنها را به سایت خود دعوت خواهید کرد. که این عامل به بالا رفتن ترافیک سایتتان می انجامد. توجه داشته باشید که تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت در شبکه های اجتماعی برای جذب کاربر بسیار مهم است.

۷_کلمات کلیدی

زمانی که یک کاربر می‌خواهد وارد وبسایتی شود نگاه می‌کند که وبسایت مورد نظرش باشد و اگر متناسب با نیاز او بود وارد سایت می شود. در حقیقت شما با قرار دادن کلمات کلیدی دقیق و متناسب با محتوای وبسایتتان به کاربران احترام گذاشته اید و بر اساس نیازی که در آنها به وجود می‌آید وبسایت شما را انتخاب خواهند کرد و این عامل ترافیک بالایی را برایتان به همراه خواهد داشت.

۸_ارتقاء سرعت سایت

اگر بهترین وب سایت را در اختیار داشته باشید و از رابط کاربری مناسب برخوردار نباشید فایده‌ای برایتان به همراه نخواهد داشت. زمانی که یک کاربر به وبسایت شما می‌آید، دوست دارد سرعت لود در صفحات مختلف سایتتان بالا باشد تا بتواند به راحتی تمام قسمت های سایت تان رابررسی کند. اگر وب سایتتان از قابلیت سرعت بالا برخوردار باشد با رضایت کاربران همراه خواهد بود و ترافیک بالایی خواهد داشت.

۹_اینفلوئنسر مارکتینگ

با توجه به شهرت و محبوبیتی که اینفلوئنسرها دارند می‌توانید یک کمپین مشترک با یکی از آنها برگزار کنید و کاربران زیادی را دعوت به بازدید از وب سایت تان کنید که خود ترافیک ساز خواهد بود.

۱۰_انواع محتوا و تنوع در تولید محتوای وب سایت

به دلیل اینکه مخاطبان و کاربران وبسایت شما از طیف های مختلف افراد جامعه هستند می‌توانید محتوای گوناگونی را در وب سایتتان تولید کنید و آنها را ارائه دهید. محتوا و شیوه قرار دادن در سایت هم مهم است. می توانید با تولید یک ویدیو مخاطبان را جذب کرده و بهترین اطلاعات را به آنها انتقال دهید و گاهی اوقات با تولید کردن محتوای متنی می توانید نیاز مخاطبان و کاربران را برآورده سازید.

۱۱_بکارگیری ابزار تحلیلی

ابزارهایی وجود دارند که با کمک آنها می توانید مشکلات به وجود آمده در وب سایتتان را حل کنید. ابزار رایگانی مثل گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول می توانند اطلاعات و گزارش های ارزشمند را در اختیار شما قرار دهد و با برطرف کردن این مشکلات ترافیک بالا را شاهد خواهید بود.

12-ویرایش متن و محتوای قدیمی

برخی از مطالبی که در گذشته در سایت بارگذاری کرده اید نیاز به ویرایش و بروزرسانی دارند. در واقع برخی از متون نیاز به کامل تر شدن دارند. این مسئله از جهتی برای گوگل ارزشمند است و از طرف دیگر محتوای بروز شده و غنی شده باعث جذب مخاطبان بیشتری می شود. بر این اساس این موضوع کمک شایانی در زمینه افزایش ترافیک سایت تان می کند.

13-امنیت

پایین بودن امنیت سایت ها باعث می شود هکرها به داخل سایت ها نفوذ کرده و به اطلاعات و محتوای آن دسترسی یابند. از این رو امنیت سایت برای برنامه نویسان و طراحان سایت از اهمیت بسزایی برخوردار است. استفاده از پروتکل امنیتی ssl امنیت سایت را بالا برده و در نتیجه در ایجاد افزایش ترافیک سایت تان تاثیر مستقیم دارد.

14-فونت

اندازه فونت تاثیر خاصی در میزان جذب مخاطب دارد زیرا اگر از حد معقول آن کوچکتر باشد مخاطب یا کاربر نمی تواند به راحتی متن را بخواند و در نتیجه باعث عدم جذب مخاطب می شود. معمولا اندازه فونت قابل قبول و استاندارد برای سایت ها 14 می باشد.

نکته پایانی

بالا بودن ترافیک سایت از مهمترین عواملی است که برای وبسایت ها بسیار مهم و کاربردی می باشد و تمام صاحبین وبسایت ها در تلاشند تا با بهترین رویکرد و روش هایی که وجود دارد ترافیک سایتشان را بالا ببرند. افزایش ترافیک سایت زمانی می تواند ارزشمند و مفید باشد که ترافیک مصنوعی ایجاد نشود و شما بتوانید این ترافیک را تبدیل به مشتری واقعی کنید.

به طور کلی باید گفت که تلاش و رقابت تمامی سایت ها و کسب و کارها در فضای اینترنت به این دلیل است که بتوانند مشتریان بیشتری را جذب سایت و محصول خود کنند و در نتیجه فروش محصولات خود را بالا ببرند. بدینوسیله با رعایت کردن تمامی قواعد و روش هایی که در این مقاله ارائه شده می‌توانید ترافیک سایت را بالا ببرید و در روند کسب و کار خود به موفقیت چشمگیری دست یابید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.