الگوریتم سند باکس چیست؟

الگوریتم سند باکس چیست؟

با گسترش اینترنت و رونق آن در کسب کارهار گوناگون روزانه تعداد زیادی وب سایت در سرتاسر دنیا طراحی و راه اندازی میشوند اما اکثریت آنها کار خود را به صورت درآز مدت و همیشگی ادامه نمیدهند. زمانی که شما به عنوان یک کاربر یا یک وب مستر مشغول به جستجو در فضای اینترنت هستید این موضوع را نمیدانید که در هر دقیقه حدود 380 عدد وب سایت جدید ساخته میشوند و بر اساس این آمار میتوان پی برد هر چقدر که به جلوتر پیش میرویم وب سایتهای بیشتری را در فضای اینترنت مشاهده خواهیم کرد.

در دنیای اینترنت با وجود این حجم انبوه و گسترده از وب سایتهایی که برای ارائه خدمات گوناگون به افراد خدمات ارائه میدهند گوگل خود را موظف میداند تا بهترین نتایج را به افراد در نتایج جستجو نشان دهد تا کاربران و مخاطبان به راحتی بتوانند به نیازهایشان دسترسی داشته باشند.

رتبه بندی وب سایت ها در گوگل

گوگل نیاز دارد برای بهبود و بالابردن نتایج جستجو کاربران وب سایتها را رتبه بندی کند تا بر اساس این کیفیت و عملکرد وب سایتها برای کاربران به نمایش در بیایند. برای دسته بندی بهتر وب سایتها گوگل نیاز دارد تا وب سایتهای قدیمی و با اعتبار را از وب سایتهای جدید و نوپا جدا کند تا یک میدان رقابت عادلانه را برای آنها ایجاد کند.

شما فرض کنید که یک وب سایت جدید را برای کسب کارتان به تازگی راه اندازی کرده اید و دوست دارید که سایت شما در مدت زمان کمی در نتایج جستجوی در رتبه بالایی قرار گیرد و نیازهای مخاطبان هدف را تامین کند، شما با مشاوره به این نتیجه میرسید که باید وب سایت خود را سئو و بهینه سازی کنید اما بعد از انجام دادن این کار نیز هیچ بهبودی را در جایگاه خود کسب نمیکنید.

زمانی که شما با چنین مشکلی مواجه خواهید شد فقط یک دلیل میتواند داشته باشد و آن یک دلیل این است که شما برای مدت زمانی در سند باکس گوگل به تمرین کردن بپردازید.

معرفی الگوریتم سند باکس

وقتی که گوگل هنوز موفق نشده بود الگوریتم های پنگوئن و پاندا را بسازد وب سایتهایی بودند که تنها هدف آنها ( ارائه محتواهای اسپمی بود ). با توجه به تکنیکهای کلاه سیاهی که این وب سایتها اجرا میکردند میتوانستند تا کاربران زیادی را به سمت خودشان بکشانند و از این فرصت سوءاستفاده کنند، در همین راستا گوگل باید به فکر چاره ای برای مقابله با چنین وب سایتهای میشد و طولی نکشید که گوگل توانست الگوریتم سند باکس را برای مقابله با این با این وب سایتهایی معرفی کند.

الگوریتم سند باکس میتواند دلیل کند بودن عملکرد در وب سایتهای نوپا را برای شما بیان کند. این الگوریتم میتواند در مدت زمان 1 تا 4 ماهه بعد از اینکه شما دامنه جدید خود را راه اندازی کردید وب سایت شما را در خود مستقر کند و در این مدت این اعتماد را کسب کند که وب سایت شما در چه زمینه کاری میخواد به فعالیت بپردازد و دارای چه محتوا با چه کیفیتی است.

در این مدتی که وب سایت شما در الگوریتم سند باکس قرار دارد قادر نخواهید بود تا در هیچ کلمه ارزشمندی در جایگاه مناسب قرار گیرید و علتش آن است که وب سایت شما هنوز در سند باکس قرار دارد، شما زمانی که در sandbox قرار دارید میتوانید یک ساختار محتوای قوی و با کیفیت را تدوین کنید و خود را برای رقابت در دنیای اینترنت آماده سازید.

اهمیت الگوریتم سند باکس گوگل

اگر شما یک کودک داشته باشید و این کودک علاقه زیادی به بازی کردن در شن های ساحل داشته باشد و همیشه از شما درخواست داشته باشد که برای بازی کردن او را به دریا ببرید، آیا شما کودکتان را برای بازی در معرض خطر امواج و خطرات احتمالی دریا قرار میدهید ! مطمئنا که دوس ندارید کوچکترین آسیبی کودک شما را تهدید کند.

بهترین راهکار این است که یک جعبه شنی برای او تهیه کنید و آن جعبه را در داخل حیاط منزل خودتان قرار دهید تا کودک شما با خیالی راحت و امنیت بالایی مشغول به بازی کردن در میان آن جعبه شود، به راستی که در دنیای اینترنت نیز این موضوع صدق دارد و گوگل هم شما را در میان امواج پر فراز و نشیب اینترنت رها نخواهد کرد و شما را مدتی در sandbox خودش ( که همان جعبه شنی است ) قرار خواهد داد.

با چه راهکارهایی میتوان از الگوریتم سند باکس زودتر خارج شد

 زمانی که شما در الگوریتم سند باکس قرار میگیرید همانطور که گفتیم این بازه زمانی از 1 تا 4 ماه به طول خواهد انجامید که تعیین این مدت زمان به چند فاکتور بستگی خواهد داشت، ما در ادامه به چند فاکتور مهم و اساسی که شما با توجه به آنها میتوانید هر چه زودتر از این الگوریتم خارج شوید خواهیم پرداخت:

کم کردن سرعت لینک سازی ور وب سایت

زمانی که شما برای نتیجه بهتر و مفیدتر بعد از تولید محتوا اقدام به لینک سازی میکنید این عامل میتواند رتبه و جایگاه شما را کاهش داده و شما را درsandbox قرار خواهد داد، دقت کافی را در لینک سازی مناسب داشته باشید.

انتخاب کردن کلمات کلیدی که کمتر دیده میشوند

یکی از کارهایی که میتواند شما را از گزند سند باکس گوگل کمک کند استفاده نکردن از کلمات کلیدی و پر رقابت است، شما میتوانید با انتخاب کردن کلمات کلیدی که کمتر سرچ میشوند و بازار رقابتی زیادی ندارند در رتبه بندی سایت خوتان تغیرات مثبتی را ایجاد کنید.

بالا بردن سئوی داخلی ( on page )

با بالا بردن کیفیت محتوا و برسی کردن سئوی داخلی وب سایتتان میتوانید ترافیک بالایی را برای سایت خودتان بسازید.

بالا بردن نظرات در دیدگاهای وب سایت

زمانی که یک وب سایت از کامنت و دیدگاهای زیادی برخوردار باشد اعتماد را برای کاربران خواهد ساخت و باعث خواهد شد تا شما در sandbox قرار نگیرید.

ساختار silo را در وب سایتتان رعایت کنید

این ساختار بیان گر این است که صفحات مهم و با ارزش وب سایت را که میتواند برای ما مزایای زیادی را به همراه داشته باشد تغییر دهیم. با گرفتن لینکهای داخلی مناسب و ایجاد کردن صفحات مفید رتبه وب سایتتان را در نتایج جستجو ارتقاء دهید.

در آخر

ما دراین مقاله به برسی عملکر الگوریتم سند باکس پرداختیم و شما را با قوانین و ویژگیهای این الگوریتم پیچیده آشنا کردیم، به این موضوع باید توجه داشته باشد که الگوریتم سند باکس تمامی کسانی را که در این الگوریتم قرار دارند آزاد نخواهد کرد، وب سایتها برای رقابت ودر دنیای اینترنت باید دارای استراتژی از پیش تعیین شده و مناسب باشند تا بهترین نتیجه ممکن را به دست آورند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.