الگوریتم فرد( FERD ) چیست؟

الگوریتم فرد( FERD ) چیست؟

تمامی سایتهای فعال در اینترنت برای اینکه بهبود و کیفیت را در کار خودشان ایجاد کنند باید محتواهای مناسبی را برای وب سایتشان تولید کنند زیرا گوگل را میتوان یک جستجوگر محتوا محور دانست و اهمیت زیادی را به محتوا میدهد. زمانی که شما یک محتوا را در وب سایت منتشر میکنید این محتوا توسط الگوریتمهای گوگل مورد برسی قرار خواهد گرفت تا با توجه به کیفیت و ارزش محتوا جایگاه و رتبه وب سایت شما مشخص شود.

تمامی الگوریتمهای گوگل با هدف برخورد و برسی به جرایم اینترنتی طراحی و راه اندازی شده اند و با توجه به وظیفه هر کدام از این الگوریتمها نوع برخورد و برسی تخلفات در هر کدام متفاوت میباشد. یکی از کاراهی مفیدی که گوگل برای دستیابی به یک سئوی مناسب آن را توصیه میکند تولید محتوای مفید است.

معرفی الگوریتم فرد

با وجود این امکانی که گوگل برای بالا بردن کیفیت در وب سایتها قرار داده است عده ای از افراد هستند ک با چشم پوشی این روش را نقض میکنند و برای دست یابی به نتایج با در صفحات گوگل اقدام به ساختن لینک و تبلیغات بیش از حد کرده تا روش خودشان را پیاده سازی کنند که این امر باعث شده است تاگوگل برای رسیدگی و نظارت بیشتر الگوریتم های متععدی را خلق کند.

یکی از مهمترین روش که وب سایتها میتوانند برای تبلیغات از آن استفاده کنند داشتن یک محتوای ارزشمند و مفید میباشد زیرا شما زمانی اقدام به تبلیغات خواهید کرد که حرفی را برای ارائه داشته باشید و محتوا همان حرف شما را به گوش کاربران خواهد رساند.

 به عنوان مثال شما یک نفر را در نظر بگیرید که یک کارگاه کوچک را برای کسب کارش راه اندازی کرده است ، در اوایل کار خودش برای اینکه بتواند کسب کارش را معرفی کند از همسایگان نزدیک خودش شروع میکند و بعد از اینکه کم کم شناخته شد تصمیم خواهد گرفت تا روشهای تبلیغاتی بزرگتر را برای سود آوری بیشتر انتخاب کند. در دنیای اینترنت شما به همان اندازه که به تبلیغات میپردازید در کنار آن باید محتوا تولید کنید و زمانی که به فعالیت خودتان ادامه دهید گوگل تصمیم خواهد گرفت که به برسی عملکرد شما بپردازد و این وظیفه را بر عهده الگوریتم فرد نهاده است.

 FERD به الگوریتمی گفته میشود که با وب سایتهایی که از محتواهای ضعیف ، آگهی زیاد ، لینکهای بی فایده و مطالب کم استفاده کرده باشند برخورد خواهد کرد. این الگوریتم در 8 مارس 2017 معرفی شده است که توسط کارشناسان اسم این الگوریتم فرد نامیده شده است. از FERD به عنوان یکی از الگوریتمهای روزانه گوگل نام میبرند تا مطابق با خواسته کاربران نتایج جستجوی مورد نطر آنها را در اختیارشان قرار دهد.

باید به این نکته توجه داشته باشد که وب سایتتان را متناسب با خواسته کاربران آپدیت کنید و به بهترین شکل نیازهای آنان را پاسخگو باشید. زمانی که این الگوریتم شروع به کار کرد وب سایتهای زیادی را تحت تاثیر خودش قرار داد و سایتهایی که از کارهای غیر قانونی برای سئو و بالا بردن رتبه خود استفاده کردند باشند ترافیک زیادی را از دست خواهند داد.

خط قرمزهای الگوریتم فرد برای مقابله با وب سایتها

الگوریتم فرد موارد متعددی را در وب سایت مورد برسی قرار میدهد تا با وب سایتهای متخلف مبارزه کرده و از استفاده کردن سئوی کلاه سیاه در این سایتها جلوگیری کند ، چند مورد از این موارد عبارتند از :

1- امکان UX مناسب سایت

با توجه به پیشرفتب که در دنیای اینترنت رخ داده است وب سایتها نیز از پیشرفتهای خوب و مناسبی برخوردار بود اند ، توجه داشته باشید که کاربران به محض ورود به وب سایت شما باید تجربه کاربری خوبی را تجربه کنند که این عامل سبب خواهد شد تا سایت شما از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار باشد و ترافیک بالایی را تجربه کنید. اگر سایت شما از لحاظ کاربری ضعیف باشد و نتواند اعتماد کاربر را جلب کند مورد توجه الگوریتم فرد قرار خواهد گرفت و جرایمی را برایتان به همراه خواهد داشت.

2- بالا بودن کیفیت محتواها

برای اینکه بتوانید یک محتواهای با کیفیت و مفید برای وب سایتتان تولید کنید میتوانید مقالات موجود در وب سایتهای مشابه را مطاله کنید و با تجربه و علمی که دارید یک مقاله کاملتر و با ارزشتر از رقیبتان ارائه دهید ، از مقاله های کوتاه در سایت استفاده نکنید و مقاله شما نباید کمتر از 500 کلمه باشد.

3- استفاده مناسب و درست از لینک تبلیغاتی در وب سایت

یکی از منبع درآمدهای خوب و مناسب که یک وب سایت میتواند روی آن حساب کند انجام تبلیغات میباشد برای اثر گزاری و بازخورد بهتر باید تبلیغات را درون مقالات مورد استفاده قرار داد ، برای اینکه الگوریتم فرد به شما ضربه نزد باید از انجام تبلیغات زیادی و بیهوده در وب سایت خوداری کنید زیرا این کار سبب میشود تا کاربران مورد آزار و اذیت قرار گیرند.

4- استفاده از محتوای هدفمند در وب سایت

یادتان باشد که ارائه محتوای مفید و با کیفیت میتواند به بهبود عملکرد وب سایت شما کمک کند و رتبه شما را در نتایج جستجو ارتقاء دهد ، اما اگر شما از محتواهای بی کیفیت و بدون هدف استفاده کنید با برخورد شدید الگوریتم فرد مواجه خواهید شد.

5- فریب کاربران

شاید شما به کرار با سایتهایی مواجه شد اید که درون صفحاتشان لینکهایی را قرار داداند که شما بعد از کلیک کردن لینک مورد نظر با یک آدرس و تبلیغ غیر مرتبت مواجعه خواهید شد که اصلا برایتان خوشایند نیست ، به عنوان مثال شما درون یک وب سایت گردشگری مشغول به جستجو هستید و با یک لینک مواجه میشوید که متن ( تورهای ویژه ) در آن قرار دارد و شما بر روی آن کلیک میکنید که بلافاصله با تبلیغات و آگهی های ناجور و غیر مرتبت مواجعه خواهیه شد و با عصبانیت اقدام به ترک وب سایت میکنید، در هنگام لینک گذاری در وب سایت به این موارد دقت کنید زیرا FERD با چنین وب سایتهای مبارزه خواهد کرد.

6- واکنشگرا بودن وب سایت

زمانی که وب سایت شما در اندازهای مختلف قابل نمایش باشد رضایت کاربران را به همراه خواهد داشت و کاربران به خوبی میتوانند با هر وسیله دیجیتالی هوشمندی مانند گوشی همراه ، کامپیوتر و آی پد، تمامی صفحات وب سایت را مشاهد کنند و این امکان باعث خواهد شد که الگوریتم FERD در هنگام برسی وب سایت شما امتیاز مثبت به شما دهد و در رتبه سایت شما تاثیر گزار خواهد بود.

نکته آخر

الگوریتم فرد که یکی از جدیدترین الگوریتمهای گوگل محسوب میشود که در سالیان گذشته فعالیتهای زیادی را در گوگل به ثبت رساند است و با جریمه هایی که برای وب سایتها در نظر میگیرد عملکرد مناسب و مفیدی را به ثبت رسانیده است.

هیچ وقت گوگل به صورت رسمی و روشن از وظیفه ی FERD سخن نگفته است اما متخصصان زیادی با توجه به واکنشی که این الگوریتم بر روی وب سایتها میگذار رفتار فرد را مورد ارزیابی قرار داداند ، ما در این مقاله تجربه و پژوهش این متخصصان را برای شما بیان کردیم تا با رعایت کردن این اصول و قوانین از جریمه های احتمالی الگوریتم فرد در امان باشید و با بالا بردن کیفیت محتوا و سئو در وب سایت رتبه های بالای نتایج جستجوی گوگل را به دست بیاورید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.