الگوریتم hilltop چیست؟

الگوریتم hilltop چیست؟

تمامی کسانی که در اینترنت و فضای وب فعایت دارند مهم‌ترین هدفی که دنبال می‌کنند این است تا با استفاده از امکاناتی که در دسترسشان قرار دارد بتوانند بهترین خدمات را به کاربران ارائه دهند و با جذب اعتماد فروش و بازاریابی موفقی داشته باشند. رتبه‌بندی و قرار گرفتن در میان نتایج بالای جستجو اولویت اصلی وبمستران و صاحبین کسب‌کار اینترنتی است و با به دست آوردن این جایگاه می‌توانند کاربران و مخاطبان زیادی را به دست آورند.

در این مقاله به معرفی الگوریتم hilltop خواهیم پرداخت و شما را با این الگوریتم مهم بیشتر آشنا خواهیم کرد. در سال 2003 بود که گوگل اقدام به معرفی یک الگوریتم توانمند و کاربردی به نام الگوریتم hilltop کرد. تاثیرات زیادی که این الگوریتم بر روی نتایج جستجو گذاشته است در روند بهبود وضعیت صفحات وب‌سایت‌ها بسیار مهم و کلیدی است. هدف اولیه این الگوریتم شناسایی صفحات معتبر برای قرار گرفتن در جایگاه بهتر است.

معرفی الگوریتم hilltop

الگوریتم hilltop در واقع یک سیستم محسوب می‌شود که به شناسایی صفحات سایت‌ها پرداخته و از این طریق می‌تواند سایت‌هایی را که دارای اعتبار و کیفیت بالایی هستند را شناسایی کند. این الگوریتم برای شناسایی سایت‌های تخصصی روی کار آمده است و با شناسایی کردن آنها امتیاز مورد نظر را به این وب‌سایت‌ها می‌دهد.

زمانی که تعدادی از  منابع معتبر به یک صفحه از وب‌سایت لینک داده باشند ملاکی برای الگوریتم hilltop محسوب می‌شود تا با توجه به این موارد جایگاه صفحات را در رتبه‌بندی گوگل مشخص کند. از موارد مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که hilltop فقط صفحات تخصصی یک وب‌سایت را در نظر می‌گیرد، صفحات تخصصی به صفحاتی گفته می‌شود که با یک هدف خاص برای هدایت کردن افراد به سمت یک منبع هدف مشخص طراحی و راه‌اندازی شده‌اند.

برای بهینه‌سازی الگوریتم hilltop چه کارهایی را باید انجام داد

یک سری کارها را باید برای بهینه‌سازی کردن الگوریتم hilltop انجام داد تا عملکرد وب‌سایت شما را با نتایج مثبتی همراه کند:

1- استفاده کردن از لینک‌های متنوع در وب‌سایت

زمانی که شما تمامی لینک‌های استفاده شده در وب‌سایت را از منابع معتبر دریافت کرده باشید باعث خواهد شد تا گوگل به این کار شک کرده و سایتتان را مورد برسی قرار دهد، برای اینکه سایت شما در معرض جریمه این الگوریتم قرار نگیرد و رتبه شما را کاهش ندهد می‌توانید از سایت‌های با اعتبار کمتر نیز لینک دریافت کرده تا از طرف ربات‌های گوگل جریمه نشوید .

2- شبکه‌سازی با سایت‌های واقعی

شما می‌توانید با برقراری روابط خوب و محکم با شرکت‌ها و موسسات ارتباط خوبی را برقرار کرده و به صورت همیشگی از آنها لینک دریافت کنید. با دنبال کردن محصولات این شرکت‌ها بستری را فراهم می‌سازید تا آنها به شما لینک دهند و این کار در بالا بردن رتبه و جایگاه وب‌سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نقش مثبتی را ایفا خواهد کرد.

3- سایت‌های معتبر را شناسایی کنید

از بهترین راه‌ها برای لینک‌سازی شناسایی و برسی وب‌سایت‌های با ارزش است، می‌توانید سایت‌های مرتبط با فعالیت خودتان را پیدا کرده و با ایجاد تامل شرایطی فراهم سازید تا آنها برایتان لینک‌سازی کنند.

الگوریتم hilltop چه تاثیراتی در سئو سایت می‌گذارد

در چند سال اخیر با تغییراتی که حاصل شده hilltop دیگر تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت ندارد و سایت‌ها با ثبت کردن لینک در وب‌سایت‌های دایرکتوری پیشرفتی را شاهد نخواهند بود. با توجه به اینکه معیارهای گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها اینترنتی تغییر کرده است، استفاده از روش لینک بیلدینگ تاثیرات زیادی را بر روی جایگاه وب‌سایت‌ها ندارد.

امروزه تمامی صفحات در اینترنت این امکان را دارند تا اقدام به لینک‌سازی کرده و با قرار دادن محتوا و مطالب ارزشمند رتبه صفحات آن را ارتقاء دهند. به عنوان مثال اگر اندکی جستجو در میان اینترنت داشته باشید متوجه خواهید شد که صفحات زیادی هستند که به یک مطلب خاص می‌پردازند و اقدام به معرفی سایت‌هایی با محتوای این چنینی می‌کنند.

سخن پایانی

با توجه به اینکه الگوریتم hilltop سالهاست نقش کمرنگی را در بین الگوریتم‌های گوگل ایفا می‌کند، اما صفحات با page authority بالا عملکردشان با دیگر سایت‌های مرجع مشابه خواهد بود، در واقع فرصت خوبی است که وب‌سایت‌های مختلفی مانند سایت فروشگاهی، سایت خبری، سایت موسیقی و فیلم و… به معرفی خودشان در این مکان بپردازند.

این الگوریتم باعث شده تا کاربران جدید امروزی درک بهتر و قابل فهم‌تری را از تعریف سئو به دست آورند. مسیری که الگوریتم hilltop ادامه داد باعث شد تا کاربران را به درک بهتری از اعتبار صفحات رسانید و نام این الگوریتم همیشه در راستای سئو و بهینه‌سازی سایت‌ها در ویترین گوگل به یادگار خواهد ماند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.