الگوریتم RANKBRAIN گوگل چیست؟

الگوریتم RANKBRAIN گوگل چیست؟

 امروزه روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از طریق آنها رتبه و جایگاه وب‌سایت‌ها را بالا برد و برای در نظر گرفتن پارامترهای مورد نظر هر کدام از این روش‌ها گوگل الگوریتم‌هایی را مامور انجام این کار کرده است. هدف گوگل از معرفی و خلق کردن تمامی الگوریتم‌ها رضایت داشتن کاربران در زمان مشاهده نتایج جستجو می‌باشد.

هر کاربری دوست دارد زمانی که عبارت مورد نظرش را در موتورهای جستجوی گوگل تایپ می‌کند به محض سرچ کردن آن عبارت با بهترین جواب روبرو شود تا بتواند پاسخگوی نیازش باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی الگوریتم RANKBRAIN بپردازیم و شما را با خصوصیات این الگوریتم مهم بیشتر آشنا کنیم.

معرفی الگوریتم RANKBRAIN

در واقع RANKBRAIN به الگوریتمی گفته می‌شود که از امکان هوش مصنوعی برخوردار است و برای مرتب کردن و درست قرار دادن نتایج جستجو و برقرار ارتباط بین نتایج جستجو مورد استفاده گوگل قرار گرفته است. در گذشته برای تغییر دادن الگوریتم‌ها باید به صورت دستی این کار انجام می‌شد و کارمندان گوگل با توجه به بازخوردی که الگوریتم‌ها از کاربران دریافت می‌کردند این تغییر و تحولات را مورد برسی قرار می‌دادند.

امروزه گوگل با در اختیار داشتن الگوریتم RANKBRAIN کارهای بزرگی را انجام می‌دهد. RANKBRAIN می‌تواند به صورت اتوماتیک خودش را اپدیت و اصلاح کند و به واسطه این عملکرد کاربران در هنگام جستجو در گوگل تجربه بهتری را احساس خواهند کرد. با توجه به کلمات کلیدی که توسط کاربران در گوگل سرچ می‌شود رنک برین می‌تواند اهمیت محتواها، بک لینک‌ها و نوع دامنه را افزایش و یا کاهش دهد.

این الگوریتم با توجه به مواردی که گفته شد به برسی نتایج جستجوی کاربران می‌پردازد و برای این است که کاربر از تغییرات حاصل شده رضایت داشته و توانسته به نتایج مد نظرش دست پیدا کند یا خیر؟ اگر کاربر از نتایج به دست آمده راضی باشد رنک برین می‌تواند این الگوریتم جدید را حفظ کند و اگر نتیجه رضایت بخش نباشد به الگوریتم قبل باز خواهد گشت و تمامی این تغییرات مداوم در حال اتفاق افتادن هستند.

الگوریتم RANKBRAIN چه مواردی را مورد برسی قرار می‌دهد

موارد مهمی که برای الگوریتم RANKBRAIN از اهمیت زیادی برخوردار هستند شامل:

۱_ میزان رضایت کاربران را در زمان جستجو

 روش مهم و مفید ی که نشان می‌دهد یک کاربر از محتوای صفحه سایت چه میزان رضایتی دارد، برسی کردن دوره‌ای تغییرات انجام شده در آن وب‌سایت است. مثلا اگر تعداد نظرات در یک صفحه زیاد باشد نشان دهنده‌ی این است که کاربران رضایت خوبی از محتوای صفحه داشته‌اند. الگوریتم RANKBRAIN به صورت دوره‌ای تمامی صفحات را در اینترنت مور برسی قرار می‌دهد و با توجه به تامل و رضایتمندی که کاربران از سایت شما دارند جایگاه و رتبه‌بندی شما در گوگل مشخص خواهد شد.

۲_ ارائه محتوای مناسب به کاربران

محتوای ارزشمند و با کیفیت یکی از فاکتورهایی است که می‌تواند در وب‌سایت شما تاثیرات مثبتی را ایجاد کند. زمانی که شما محتوای مناسب و کاربر پسندی را تولید می‌کنید به نیازهای کاربران پاسخ مثبت داده‌اید و این عامل باعث خواهد شد مخاطبان شما از مطالب موجود در سایت شما راضی باشند و توجه الگوریتم RANKBRAIN به وب‌سایت شما جلب شود که می‌تواند رتبه‌بندی سایت شما را دچار تغییرات مهمی کند.

۳_ الگوریتم RANKBRAIN رضایت کاربران را در زمان جستجو مورد برسی قرار می‌دهد

یکی از موارد مهمی که باید حتما به آن توجه داشته باشی این است که الگوریتم RANKBRAIN در تمامی مراحل جستجو یعنی از تایپ کردن عبارت تا مشاهده نتیجه نهایی در کنار کاربر قرار دارد. یکی از فاکتورهایی که این الگوریتم در امتیازدهی به آن توجه می‌کند میزان رضایتی است که کاربران از نتایج جستجو دارند.

۴_ ساده نوشتن محتوا و مقاله‌های سایت و رعایت کردن اصول نگارش

در زمان تولید محتوا دقت داشته باشید که به گونه‌ای این محتوا را بنویسید که برای تمامی افراد قابل فهم باشد و هر شخصی با هر مدرک تحصیلی بعد از خواندن مقاله شما به هدفش دست یابد، زمانی که شما یک محتوا را با اصول نگارشی صحیح و ساده تولید کنید کاربران در زمان خواندن احساس خوبی خواهند داشت و الگوریتم RANKBRAIN با توجه به رضایت کاربر امتیاز مورد نظر را برای سایت شما در نطر خواهد گرفت.

۵_ بالا بردن فاکتورهای موثر و مفید در وب‌سایت

زمانی که یک کاربر به وب‌سایت شما وارد می‌شود و در صفحات مختلف به جستجو می‌پردازد، بالا بودن سرعت لود وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود تا بهترین نتایج را به کاربر ارائه دهد. از موارد مهمی دیگر که یک وب‌سایت باید قابلیت آن را داشته باشد ریسپانسیو بودن، برنامه‌نویس قوی، کد نویسی مناسب و گرافیک زیبا و جذاب است که تمامی این موارد از دید الگوریتم RANKBRAIN پنهان نخواهد بود و به صورت دقیق به برسی این موارد می‌پردازد.

گوگل برای تخمین زدن دقت و قدرت کارایی رنک برین تسطی را میان این الگوریتم و مهندسان شرکت گوگل انجام داد. از آنها خواسته شد که برای یک سرچ موفق و مناسب بهترین صفحه را بر اساس توانایی خودشان انتخاب کنند، نکته جالب و حیرت انگیزی که بعد از این تسط مشخص شد این است که RANKBRAIN نسبت به مهندسین گوگل توانسته 10 درصد انتخاب‌های بهتری را انجام دهد و صفحات ارزشمندتری را مورد ارزیابی و شناسایی قرار داده است که نشان می‌دهد این الگوریتم هوشمند به چه میزان توانمند می‌باشد.

الگوریتم رنک برین را چگونه در سئو بهبود دهیم

برای بهبود دادن الگوریتم RANKBRAIN در سئو سایت کافیست موارد زیر را به خوبی پیاده‌سازی کنید:

1- تولید کردن محتوای دست‌نویس

یکی از موارد مهمی که یک کاربر به محض ورود به یک وب‌سایت دوست دارد آن را برسی کند چگونگی محتوای مطالب سایت می‌باشد. زمانی که شما یک محتوای دست‌نویس را تولید می‌کنید و در سایت قرار می‌دهید کاربران زیادی را برای خواند آن می‌توانید به سایتتان دعوت کنید.

 2- به کار گیری کلمات کلیدی مناسب

در استفاده کردن کلمات کلیدی دقت لازم را داشته باشید و از کلمات کلیدی استفاده کنید که در نتایج جستجو بیشتر سرچ می‌شوند، با توجه به این مورد می‌توانید نتیجه بهتری را در سئو و جایگاه وب‌سایتتان شاهد باشید.

سخن پایانی

برای رسیدن به بهترین نتیجه در کسب‌کاری و تجارت آنلاین باید برای مخاطبانتان به صورت ساده و قابل فهم محتوا تولید کرده و با برسی درستی که از رفتار کاربران در زمان ورود به سایت به دست می‌آورید می‌توانید بهترین نتیجه را رقم بزنید.

الگوریتم RANKBRAIN بیشترین تمرکزش را بر روی چگونگی نمایش نتایج جستجو و برسی رفتار کاربران قرار داده است و شما می‌توانید با برسی کردن این موارد در وب‌سایت رتبه خود را در نتایج جستجوی گوگل ارتقاء دهید. با توجه به مطالبی که در این مقاله به برسی آنها پرداختیم شما با رفتار الگوریتم رنک برین آشنا شدید و با برطرف کردن خطاهای سایتتان می‌توانید توجه این الگوریتم را جلب کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.