انیمیشن در طراحی سایت، ۳ مدل مختلف آن

انیمیشن در طراحی سایت، ۳ مدل مختلف آن

چشم را باید یکی از مهم‌ترین اعضای بدن یک انسان دانست زیرا چشم می‌تواند به خوبی ببیند و تصویری را که شکل داده است با استفاده از فرستنده‌ها به مغز انتقال دهد و یک تصویر را در ذهن ما به وجود آورد، این تصویر هر چقدر بتواند برای ما لحظات بهتری را رقم بزند یاد آور اوقات خوبی خواهد بود، در واقع ذهن ما علاقه زیادتری به یاد آوری دارد و تمایل بیشتری به فکر کردن به موضوعاتی که در آن نقش می‌بندد را از خود نشان خواهد داد. ما در این مقاله قصد داریم تا به برسی انیمیشن در طراحی سایت بپردازیم، پس تا انتها ما را همراهی کنید.

تصویری که در ذهن ما هک شده است اگر به صورت متحرک باشد می‌تواند تاثیرات بلند مدتی را در ذهن مخاطب ایجاد کند و همیشه در خاطر او نقش ببندد، در اینجاست که ما می‌توانیم به تاثیر انیمیشن در طراحی وب سایت پر ببریم و با استفاده از تصاویر انیمیشنی وب‌سایت یک نقش مانداگار را در ذهن و خاطره کاربران هک کنیم تا همیشه آن را با احساس خوب و خوشایندی به یاد آورند.

انیمیشن چیست

انیمیشن یک روش است برای متحرک کردن و به حرکت در آمدن تصاویر، تصاویر به صورت هر فریم به فریم اجرا می‌شوند تا یک انیمیشن را شکل دهند.

در ابتدای ورود انمیشن به دنیای دیجیتال آنها فقط یک جلوه گرافیکی محسوب می‌شدند و نقش مهی را در یک وب‌سایت ایفا نمی‌کردند و فقط برای سرگرم کردن کاربرن بوده و تاثیرات دیگر را ایجاد نمی‌کردند. ولی با توجه به پیشرفت‌های که در حوزه تکنولوژی پدید آمد و با گسترش اینترنت، قویتر شدن مرورگرها و همچنین با بهینه شدن پهنای باند از انمیشن‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر در طراحی سایت یاد می‌شود و تبدیل به یک از موارد مهم و اساسی در طراحی سایت شده‌اند.

استفاده کردن از جلو‌های متحرک و انیمیشن در طراحی سایت یکی از عوامل مهمی است که در موفقیت و جذب کاربران یک وب سایت نقش اساسی را ایفا خواهد کرد و اگر سایتی نتواند به خوبی از انمیشن استفاده کند درصد موفقیت و رضایت کاربران در آن کاهش پیدا خواهد کرد.

برای قرار دادن انیمیشن در طراحی سایت باید چه نکاتی را رعایت کنیم

همان طور که می‌دانید استفاده کردن از انیمیشن در طراحی سایت تاثیرات زیادی را در روند موفقیت وب‌سایت دارد، انیمیشن‌های جذاب و زیبا که داری مفهوم و معنی خاصی هستند می‌تواند هر سایتی را جذاب کند، ولی استفاده درست و مناسب از انیمیشن‌ها و رعایت کردن اصول از نکات مهمی است که در زمان قرار دادن انیمیشن در طراحی سایت باید به آن توجه کرد.

نکات مهم انیمیشن در طراحی سایت که باید به آن توجه کرد

ما در ادامه مهم‌ترین نکاتی را که در زمان قرار دادن انیمیشن در وب‌سایت باید به آن توجه کنید را برای شما شرح می‌دهیم:

۱_ آموزش دادن کاربران با استفاده از انیمیشن

توجه داشته باشید که یکی از بهترین روش‌هایی که می توانید با استفاده از آن یک موضوع را به خوبی در ساییتان آموزش دهید، استفاده کردن از انیمیشن است. شما می‌توانید برای درک بهتر یک موضوع در ذهن کاربران آن را به صورت انیمیشن درآورید تا کاربران با یکبار دین آن به خوبی در ذهن خود موضوع مد نظر را هک کنند. در واقع دیگر شما نیاز ندارید تا برای هر کدام از کاربران خدمات و محصولاتی را که در وب‌سایت ارائه می‌دهید را توضیح دهید زیرا با درست کردن یک انیمیشن به خوبی آنها را متوجه خواهید ساخت.

۲_ استفاده از انیمیشن برای لودینگ وب‌سایت

در بعضی اوقات سرعت یک وب‌سایت با افت مواجعه خواهد شد و این معضل در مواقع کوتاهای برای خیلی از سایت‌های اینترنتی اتفاق می افتد و اگر تکرار شود امکان دارد کاربران یک سایت کاهش یابند. بهترین راهکاری که می‌تواند برای از بین بردن این مشکلات از آن استفاده کنید این است که یک انیمیشن جذاب و مفید را برای صفحه لودینگ سایتتان طراحی کنید تا کاربران در بدو ورود توجهشان به این انیمیشن جلب شود و تا بالا آمدن کامل صفحه با انیمیشن سرگرم باشند.

استفاده از انیمیشن در طراحی سایت به کابران این اطمینان را خواهد داد که سایت شما در دسترس است و با لحظاتی صبر سایت در دسترس قرار خواهد گرفت.

۳_ از انیمیشن‌هایی استفاده کنید که به خوبی جلب توجه کند

جذاب بودن انیمیشن یکی از نکاتی است که باید به خوبی در وب‌سایت به آن توجه کنید و زمانی که کاربر وارد سایت شما شد چشمش به انیمیشن خیره گردد. شاید بعضی از کاربران برای لحظاتی در سایت شما باشند ولی با دیدن این انیمیشن آنها جذب هنر گرافیکی وب‌سایت شما خواهند شد و شما با استفاده از این تکنیک می‌توانید اعتماد را در کاربران ایجاد کنید.

باید از انیمیشن‌هایی استفاده کنید که خلاقیت و دوق زیادی در آنها استفاده شده باشد و نیاز کاربران را برطرف سازد، استفاده از محتوا کوتاه و مفید از دیگر نکاتی است که در جذب کاربران تاثیرات زیادی را به دنبال دارد.

۴_ استفاده از انیمیشن‌هایی که قابلیت ریسپانسو داشته باشند

تعداد کاربران که از طریق موبایل وارد اینترنت می‌شوند از کاربرانی که با دسکتاپ این کار را انجام می‌دهند بسیار بیشتر است، شما باید از انیمیشن‌هایی در وب‌سیاتتان استفاده کنید که به خوبی در تمامی دستگاه‌ها و در هر ابعادی به کاربران نمایش داده شود، زیرا اگر سایت شما در موبایل به خوبی برای کاربران قابل مشاهده نباشد ارزش تمامی انیمیشن‌هایی که در سایت قرار می‌دهید از بین خواهد رفت و سایت شما نتایخ خوبی را نخواهد گرفت.

انواع انیمیشن در طراحی سایت

برای اینکه شما با انواع انیمیشن در طراحی سایت بیشتر آشنا شوید، از شما می‌خواهیم که در ادامه با ما همراه باشید:

۱_ انیمیشن‌ها با تصاویر اسلایدر

این نوع از انیمیشن‌ها برای نشاده دادن خدمات و محصولات در سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، شما می‌توانید نوع اسلایدها را در این نوع از انیمیشن‌ها تغییر دهید. در این روش شما این امکان را خواهید داشت تا با استفاده از عکس‌ها و تصاویر جذاب و مفید در اسلاید‌رها کاربران را کنجکاو به محصولات و خدمات سایتتان کنید.

۲_ انیمیشن با استفاده از روش سینما گراف‌ها

 یکی دیگر از روش‌های استفاده از انیمیشن در وب‌سایت روش سینما گراف است، که با توجه به حجم بالایی که دارد کمتر در سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی اگر بتوان به صورت بهینه و مفید از انیمیشن سینما گراف در سایت استفاده کرد نتایج خارق‌العاده‌ای را برای ما به همراه خواهد داشت. روش استفاده از این انیمیشن در طراحی سایت به این صورت است که به شکل یک فایل gif بر روی صفحه وب‌سایت شما قرار خواهند گرفت و برای کاربران یک انیمیشن واقعی به صورت ضبط شده را نمایش خواهند داد.

۳_ انیمیشن در طراحی سایت به صورت ویدیو

یکی از تاثیرگذارترین و بهترین روش‌هایی که می‌توان با آن انیمیشن‌های مفید و با ارزشی را در وب‌سایت قرار داد ویدیو می‌باشد. با استفاده از انیمیشن ویدیو می‌توان آموزش‌های مفید و کاربردی را به کاربران داد و هر چیزی را که دوست دارید در وب‌سایتتان تبلیغ کنید. استفاده از انیمیشن در طراحی سایت به صورت ویدیو سبب خواهد شد تا تامل کاربران با سایت شما بالا رود و مدت زمان زیادتری را در آن حضور داشته باشند، این عوامل سبب خواهد شد تا رتبه وجایگاه وب‌سایت شما ارتقاء یابد.

سخن پایانی

انیمیشن در طراحی سایت راهکاری مفید و هدفمند قلمداد می‌شود که اگر به خوبی پیاده سازی شود نتایج خوب و مثبتی را برای وب‌سایت شما به همراه خواهد داشت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.