اینستاگرام مارکتینگ (Instagram Marketing) چیست؟👈 6 روش برای فعالیت در این پلتفرم خوش نام

اینستاگرام مارکتینگ (Instagram Marketing) چیست؟👈 6 روش برای فعالیت در این پلتفرم خوش نام

اینستاگرام مارکتینگ به نوعی فعالیت و بازاریابی در حوزه اینترنت گفته می‌شود که از این طریق می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق این پلتفرم پر طرفدارای مشتریان زیادی به دست آورید، روش‌های متعددی هستند که شما می‌توانید با استفاده از آنها اینستاگرام مارکتینگ را اجرا کنید. اینستاگرام مارکتینگ از دسته بازاریابی‌های دیجیتالی محسوب می‌شود و فرصت مناسبی را ایجاد خواهد کرد برای تمامی کسب کارها و برندهای مختلف که بتوانند به صورت آنلاین در این پلتفرم به تجارت و فروش بپردازند.

شما زمانی که از اینستاگرام مارکتینگ استفاده می‌کنید‌، می‌توانید محصولات و خدماتتان را در این شبکه مجازی قرار دهید تا تعداد افراد زیادی آن محصولات و خدمات را مشاهده کنند و در صورت نیاز اقدام به تهیه و خرید آن کنند و از این طریق شما درآمد بالایی را به دست خواهید آورد.

اینستاگرام و اهمیت آن

شبکه‌های اجتماعی بستری را به وجود آورده است تا کسب کارهای مختلف اقدام به تبلیغات و بازاریابی در این فضاها کنند و با توجه به اینکه در سالیان گذشته تغییرات زیادی در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام به وجود آمده است با توجه به این تغییر و تحولات شبکه اجتماعی اینتستاگرام را به یک فضای محبوب و گسترده تبدیل کرده است تا از طریق آن افراد زیادی به بازاریابی و فروش محصولات در این پالتفرم روی آورند.

 اینستاگرام را نمی‌توان فقط مختص به عکس‌های و پروفایل افراد دانست زیرا با توجه به قدرتی که در این فضا وجود دارد باید آن را یک بستر بزرگ و گسترده دانست برای انجام بسیاری ار فعالیت‌های بازاریابی و فروش محصولات، یکی از مجموعه فعالیت‌هایی بزرگی که در اینستاگرام انجام می‌شود (Instagram Marketing) است.

هدف‌هایی که از طریق اینستاگرام مارکتینگ می‌توان دنبال کرد

به صورت کلی می‌توان 3 هدف اصلی را نام برد که افراد با توجه به این اهداف اقدام به استفاده از اینستاگرام مارکتینگ می‌کنند:

1-هدف برند سازی

خیلی از کسب کارها هستند که برای ایجاد برند سازی به اینستاگرام ورود می‌کنند و هدف آنها فروش نیست، بلکه برند سازی و بهبود جایگاه برند در ذهن کاربران می‌باشد. زمانیکه که این مشارکت عمومی و اجتماعی باشد می‌تواند ذهنیت خوبی را در ذهن کاربران و مخاطبان ایجاد کند. از جمله شرکت‌هایی که برای ایجاد هدف برند سازی در اینستاگرام فعالیت دارند می‌توان به شرکت بنز و شرکت اپل اشاره کرد.

2- هدف ایجاد تامل

ایجاد تامل را می‌تواند از اهدافی دیگر دانست که برخی از کسب کارها در اینستاگرام از استفاده می‌کنند، مثلا یک ویدیو را اینستاگرام منتشر می‌کنند و قصد دارند تا یک ارتباط دوستانه و 2 طرفه را با کاربران به وجود آورند.

3- هدف معرفی و فروش محصولات و خدمات

بسیاری از کسب کارها وجود دارند که برای فروش و بازاریابی محصولاتشان به اینستاگرام ورود می‌کنند و تنها هدفی که این دسته از کسب کارها دارند این است که بتوانند در این فضای گسترده اقدام به فروش و معرفی محصولاتشان کنند. در واقع یکی از اهداف مهمی که بسیاری از کسب کارها به اینستاگرام وارد می‌شوند فروش محصولات و خدمات و بازاریابی است، مثلا فروشگاه‌های اینترنتی زیادی که در اینستاگرام فعالیت دارند.

بهترین روش‌ها برای بازاریابی اینستاگرام

در ادامه به روش‌های مهمی که برای بازاریابی اینستاگرامی باید به آنها توجه داشت اشاره خواهیم کرد:

۱_ ایجاد فروشگاه آنلاین

از امکانات مهم و کاربردی که در اینستاگرام می‌توان به آن اشاره کرد فروشگاه آنلاین می‌باشد، با استفاده از این ابزار می‌توانید قیمت کالا و محصولی را که ارائه می‌دهید بر روی عکس محصول به نمایش بگذارید و با انتقال کاربران به صفحه محصول سایت بازاریابی خوبی را تجربه کنید. با توجه به آمار 38 درصد از کاربران اینستاگرامی وقتی به صورت مرتب پستی را در فروشگاه آنلاین مشاهده می‌کنند، اقدام به خرید آن خواهند کرد.

۲_ استوری

استوری یکی دیگر از امکاناتی است که در اینستاگرام قرار دارد و روزانه قریب به 200 میلیون نفر از کاربران اینستاگران از این قابلیت کاربردی و محبوب استفاده می‌کنند، زمانی که شما اقدام به تولید محتوای با کیفیت و مفید در استوری اینستاگرام کنید کاربران زیادی را از این طریق جذب خواهید کرد. با توجه به آمار یک سوم از پربازدیدترین استوری‌هایی که در اینستاگرام گذاشته می‌شود مختص به برندها و کسب کارها می‌باشد.

۳_ محتوای تولید شده توسط کاربران

اجازه دهید تا محتواها و محصولات اینستاگرامی شما را کاربرانتان به اشتراک بگذارند زیرا زمانی که یک کاربر این کار را انجام دهد باعث به وجود آمدن اعتماد در کاربران دیگر خواهد شد و آنها به محصولات و خدماتتان ایمان می‌آورند.

۴_ استفاده از (live) اینستاگرام برای بازاریابی

این قابلیت اینستاگرام همان پخش زنده است و این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا به صورت زنده و مستقیم محصولات و کالایتان را به کاربران معرفی کنید و از این طریق به بازاریابی بپردازید. زمانی که شما اقدام به برگزاری لایو در اینستاگرام برای بازاریابی محصولاتتان می‌کنید، می‌توانید یک تامل مناسب را با کاربران برقرار کنید و به صورت مستقیم به سوالات و ابهامات آنها پاسخ دهید، با توجه به این حسن نیت کاربران به شما اعتماد خواهند کرد و به سراغ شما خواهند آمد.

۵_ دعوت به اقدام (cta)

یکی از ساده‌ترین و در عین حال موثرترین روش‌هایی که شما می‌توانید از طریق آن در اینستاگرام به بازاریابی بپردازید لینک دعوت به اقدام است. برای انجام دادن این کار باید در صفحه اینستاگرامتان یک لینک برای دعوت به اقدام قرار دهید. شما می‌توانید یک لینک جذاب و مفید را برای معرفی و بازاریابی محصول در صفحه بیوگرافی خودتان قرار دهید و کاربرانی که شما را دنبال می‌کنند این امکان را خواهند داشت تا با کلیک کردن برروی این لینک به صفحه فروش محصول و خدمات شما فرستاده شوند و از این طریق می‌توانید بازاریابی بین تعداد زیادی از کاربران انجام دهید.

۶_ فروش از طریق هشتک

از دیگر راه‌هایی مناسب و مفیدی که شما با استفاده از آن می‌توانید در اینستاگرام به بازاریابی بپردازید، استفاده از هشتک ها است. زمانی که شما از هشتک استفاده می‌کنید هم باعث خواهد شد تا مشتریان شما تصویر کالای خریداری شده را در هشتک ویژه برند شما با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند و هم سبب می‌شود تا محصول و خدمات شما به خوبی در میان کاربران به نمایش درآمده و دیده شوید و تعداد کاربران زیادی را به سمت صفحات اینستاگرام شما سوق خواهد داد.

اینستاگرام مارکتینگ دارای چه مزایای و معایبی می‌باشد

حالا در ادامه به برسی مزایا و معایب بازاریابی دراینستاگرام خواهیم پرداخت:

مزایا

 •  داشتن یک ارتباط مستقیم و بدون واسطه با کاربران و مخاطبان
 • استفاده از خدمات تبلیغات پولی در اینستاگرام
 • زمانی که شما از اینستاگرام مارکتینگ استفاده می‌کنید این کار به بالا رفتن ترافیک وب‌سایت شما خواهد انجامید
 • عضویت در اینستاگرام رایگان است و شما هیچ گونه مبلغی را برای فعالیت در آن پرداخت نمی‌کنید
 • فعالیت در اینستاگرام بستری را برای شما ایجاد خواهد کرد تا با تعداد زیادی از کاربران در ارتباط باشید
 • اینستاگرام مارکتینک سبب خواهد شد تا محصولات و خدمات شما به برندی ارزشمند تبدیل شود
 • زمانی که شما از اینستاگرام مارکتینگ استفاده می‌کنید، می‌توانید عملکرد خودتان را ارزیابی کنید
 • تولید کردن محتوای ویرال از دیگر مزایایی است که اینستاگرام مارکتینگ برای شما ایجاد می‌کند

معایب

 • ویرال شدن محتواهای نادرست یکی از معایب اینستاگرام مارکتینگ است
 • فعالیت پیوسته و طولانی مدت از دیگر معایب اینستاگرام مارکتینگ است
 • رسیدن به نتیجه دلخواه در اینستاگرام زمان بر است
 • دریافت بازخوردهای منفی

سخن پایانی

اینستاگرام مارکتینگ بستری را برای شما ایجاد می‌کند تا بتوایند با کاربران زیادی ارتباط برقرار کنید و افراد زیادی را به کسب کار و فعالیت های کاری خودتان جذب کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.