برگه در وردپرس چیست؟

برگه در وردپرس چیست؟

 یکی از مهم‌ترین اجزای که وردپرس وجود دارد و شما می‌توانید با ایجاد کردن آنها محتوا و مطالب را در آن قرار دهید، برگه در وردپرس است، به همین خاطر این برگه‌ها از اهمیت زیاد برخوردار می‌باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با برگه‌ها در WordPress آشنا کنیم، پس تا آخر با ما همراه باشید.

زمانی که شما قصد دارید تا یک وب‌سایت راه‌اندازی کنید و از طریق آن بتوانید کسب کار خودتان را رونق ببخشید، شاید مهم‌ترین و حساسترین بخش کار این باشد که از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنید که هم بتواند نیاز کاری شما را جواب دهد و هم مدیریت کردن قسمت‌های مختلف آن راحت باشد و شما قادر باشید این کار را به خوبی و راحتی انجام دهید.

امروز با توجه به پیشرفت‌های زیادی که در تکنولوژی رخ داده است، طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت‌ها نیز با تحولات زیادی همراه بوده است و سیستم‌های مدیریت محتوا همواره در حال ارتقاء و برطرف سازی باگ‌های خود هستند تا بتوانند بهترین خدمات را به افراد در جهت ساخت سایت ارائه دهند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از بهترین cms است که امروز از آن در وب‌سایت‌های زیادی استفاده شده است و روز به روز نیز به تعداد این سایت‌ها اضافه خواهد شد. در WordPress یک قسمت وجود دارد به عنوان برگه وردپرس که کاربردهای زیادی دارد، در واقع برگه‌ها نقش مهم و اساسی را در یک سایت وردپرسی ایفا می‌کنند. در سال 2005 بود که سیستم مدیریت محتوای وردپرس نسخه جدید خود را به عنوان (نسخه ی 1.5) منتشر کرد. با روی کار آمدن این نسخه کاربران این امکان را داشتند تا بتوانند صفحات ثابتی را در وردپرس ایجاد کنند، ولی این صفحات جزوء پست‌های در وبلاگ وردپرس محسوب نمی‌شوند.

برگه در وردپرس

برگه های وردپرسی معمولا به نوعی از پست‌های صفحه گفته می‌شود که خود یک نوع پیش فرض ارسالی محسوب می‌شود که در این cms وجود دارد. زمانی که حرف از برگه‌ها در وردپرس به میان می‌آید منظور همان صفحات اضافی است که شما برای به وجود آمدن امکانات مختلف در وب‌سایت از آن استفاده می‌کنید.

زمانی که شما قصد دارید در سایت وردپرسی خودتان یک صفحه تماس با ما ایجاد کنید، برای انجام این کار شما حتما نباید یک دسته به وجود آورید و به آن دسته نوشته‌ها را ارجاع دهید، برای انجام این کار شما می‌توانید برگه‌هایی را ایجاد کرده و بعد اقدام به اضافه کردن صفحات تماس با ما کنید، در واقع با این اقدام فقط نیاز به یک صفحه‌ی اختصاصی خواهید داشت که این صفحه برای مدت‌ها نیاز شما را برطرف خواهد ساخت و نیاز به بروزرسانی ندارد.

اهمیت برگه در وردپرس

اگر شما قصد داشته باشید تا تعداد زیادی برگه در وردپرس ایجاد کنید برای این کار هیچ گونه محدودیتی نخواهید داشت، در واقع راه اندازی یک وب‌سایت وردپرسی که فقط در آن از برگه استفاده شده باشد و هیچ پستی در آن وجود نداشته باشد کاری امکان پذیر خواهد بود. شما می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید و هر زمانی که کاربر نیاز به امکانات جدیدی داشته باشد، شما می‌توایند برگه‌های سایت وردپرسی خودتان را بروزرسانی کنید.

محل نمایش برگه‌ها در سایت رودپرسی

توجه داشته باشید که شما به عنوان مدیر و صاحب وب‌سایت وردپرسی این امکان را خواهید داشت تا با استفاده از ابزارک‌ها و فهرست‌هایی که در WordPress وجود دارد اقدام به چگونگی نمایش برگه مورد نظر کنید، دقت کنید برگه در وردپرس در کنار نوشته‌ها نشان داده نمی‌شود، در واقع با توجه به اینکه قالب‌هایی که در سایت‌های وردپرسی استفاده می‌شود با یکدیگر فرق دارند نحوه نمایش دادن برگه‌ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

ویرایش برگه در وردپرس

برای اینکه امکان ویرایش برگه در وردپرس را داشته باشید، می‌توانید با وارد شدن در بخش همه برگه‌ها روی هر برگه‌ای که دوست دارید موس خودتان را قرار داده تا گزینه‌های آن برگه برای شما به نمایش درآید و بعد می‌توانید از هر کدام از این گزینه‌ها که شامل ویرایش، ویرایش سریع و حذف برگه است استفاده کنید.

برگه‌ها در وب‌سایت وردپرسی چه کاربردی دارند

با توجه به اینکه برگه‌ها گزینه مناسبی برای منتشر کردن مطالب و نوشته‌های روزانه نمی‌باشند، باید گفت که برگه‌ها از ساختار دسته‌بندی برخوردرا نیستند. در واقع زمانی که شما قصد داشته باشید در وردپرس صفحاتی مانند تماس با ما، درباره ما، وبلاگ و صفحات دیگری را ایجاد کنید، می‌توانید از برگه ها استفاده کنید. با توجه به اینکه برگه‌ها دارای ویژگی ایستا می‌باشند شما نباید در آنها مقالات و مطالب مختلف را قرار دهید، زیرا برگه‌ها از ویژگی‌های نوشتن برخوردار نیستند.

آموزش ساختن برگه در وردپرس

زمانی که شما قصد دارید تا یک برگه‌ در ورپرسی ایجاد کنید، ابتدا باید وارد پیشخوان وردپرس شوید و بر روی بخش همه برگه‌ها کلیک کنید، بعد از اینکه وارد قسمت برگه‌ها شدید می‌توانید بر روی گزینه افزودن برگه کلیک کنید و سپس هر مشخصاتی را که نیاز دارید در برگه جدید وارد کنید، بعد از اتمام کار بر روی گزینه انتشار که در قسمت چپ برگه قرار دارد کلیک کرده تا برگه شما منتشر شود و در وب‌سایت وردپرسی شما قرار گیرد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به معرفی برگه در وردپرس پرداختیم و شما را با این بخش مهم بیشتر آشنا کردیم، با توجه به مواردی که ما در این محتوا برای شما توضیح دادیم، می‌توانید هر برگه‌ای را که نیاز دارید در وب‌سایت وردپرسی خودتان منتشر کنید و هر نوع محتوایی را که دوست داشته باشید در آن قرار دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.