بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت، برسی 6 ابزار کاربردی واکنشگرا

بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت، برسی 6 ابزار کاربردی واکنشگرا

بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید اصول ریسپانسو را بر روی سایت خودتان انجام دهید. شاید برای شما هم این موضوع پیش آمده باشد که از طریق گوشی همراه وارد یک وب‌سایتی شده باشید ولی محتوا و صفحات آن سایت برای شما به خوبی نمایش داده نشود و امکان این را نداشته باشید تا به خوبی به بخش‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشید، این موضوع تا چه اندازه برای شما ناراحت کننده است؟

اری درست است شما بعد از مشاهده کرده این وضعیت به سرعت اقدام به ترک کردن وب‌سایت مورد نظر خواهید کرد و یک نمره منفی برای آن سایت محاسبه خواهد شد، دلیل اینکه یک وب‌سایت قادر نیست تا در هر ابعاد و با هر وسیله دیجیتال هوشمند به خوبی به کاربران نمایش داده شود چیست؟

اهمیت ریسپانسیو بودن سایت

شاید ریسپانسیو کردن سایت هزینه و تلاش بیشتری را می‌طلبد ولی ارزشش را دارد زیرا رضایت کاربران را به دنبال خواهد داشت. برای سنجش و صحت عملکرد نسخه ریسپانسیو وب‌سایت باید یک شناخت درست داشت از تمامی سایز‌های صفحه نمایش و سایت را در تمامی این سایزهای مورد بازبینی قرار دهیم. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت آشنا کنیم تا با ایجاد تغییرات این امکان را برای کاربران و مخاطبان ایجاد کنید که در هر کجا و با هر وسیله دیجیتال هوشمندی در هر ابعادی به خوبی قادر باشند تا از وب‌سایت شما استفاده کرده و بخش‌های گوناگون سایت شما را مشاهده کنند.

معرفی بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت

در ادامه به معرفی بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت خواهیم پرداخت تا شما به درک درستی از آن دست یابید:

۱_ تست ریسپانسیو وب‌سایت با ابزار Responsinator

یکی از بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت که از آن استفاده می‌شود Responsinator است. از آن در سایزهای گوناگونی از دستگاه اپل مورد توجه قرار گرفته است و این ابزار دارای یک فریم ورک مناسب است در اطراف قابل نمایش که باعث می‌شود تا حال و هموای نمایش دادن وب‌سایت را در صفحه نمایش موبایل و تبلت تداعی کند.

این ابزار یک ابزار قوی برای ریسپانسیو کردن وب‌سایت به صورت آنلاین نیست ولی با توجه به اینکه استفاده کردن از آن ظاهر جذابی را به سایت شما خواهد داد، این امکان را به شما خواهد داد تا با استفاده از تصاویر ساخته شده به عنوان نمونه‌ای در وب‌سایتتان برای دیدن کاربران مورد استفاده قرار دهید، می‌توانید از طرح‌هایی که در سایت دارید استفاده‌های زیادی کنید.

۲_ تست ریسپانسیو وب‌سایت با ابزار Am I Responsive

شما می‌توانید با استفاده از ابزار Am I Responsive بعد از وارد کردن آدرس وب‌سایت خودتان نحوه نمایش سایتان را در سایزهای موبایل، دسکتاپ، تبلت و لب تاب در کنار هم و در یک چیدمان درست و مناسب مشاهده کنید. Am I Responsive برای تست کردن ریسپانیسو وب سایت نیست بلکه شما می‌توانید با استفاده از این ابزار با توجه به اینکه نحوه نمایش درستی را به وجود می‌آورد، این امکان را به شما خواهد داد تا یک اسکرین شات جذاب و مناسب را چگونگی نمایش دادن سایت را در اختیار داشته باشید.

نکته مهمی دیگر که در این ابزار وجود دارد این است که شما با استفاده از آن قادر خواهید بود تا جای هر کدام از دستگاه‌های موبایل، تبلت، دسکتاپ و تبلت را عوض کنید و یک چیدمان جدید را به وجود آورید. با کمک این ابزار می‌توانید وب‌سایت‌هایی را که بر روی لوکال هاست خودتان طراحی کرده‌اید را به خوبی برسی و آنالیز کنید و یک خروجی مناسب را برای شما نمایش خواهد داد. با کمک Am I Responsive این امکان را دارید تا از نمونه کارهایی طراحی سایتی که برای مشتریانتان می‌سازید یک خروجی نهایی را برای آنها بفرستید و یا یک تصویر از این طرح را در قسمت نمونه کارهای خودتان قرار دهید.

۳_ تست ریسپانسیو وب‌سایت با ابزار Chrome Inspect Element

گوگل کروم یکی از ابزای است که شما همیشه آن را در دسترس خواهید داشت و جزوء بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت محسوب می‌شود، با کمک این ابزار قادرخواهید بود تا سایز مورد نظر را به صورت دستی انتخاب کنید. تغییر دادن نمایش افقی وب‌سایت به صورت عمودی و بر عکس و انتخاب کردن از سایزهای پرکابرد و پیش فرض را در اختیار شما قرار خواهد داد.

امکان دارد که برخی از سایت‌ها امکان نمایش دادن به صورت آی فریم را غیر فعال کرده باشند، در این وضعیت بهترین ابزاری که می‌توانید با استفاده از آن به راحتی هر وب‌سایتی را که دوست داشته باشید مورد برسی قرار دهید، ابزار Chrome Inspect Element می‌باشد. زمانی که شما برای ریسپانسیو کردن وب‌سایت از این ابزار استفاده می‌کنید نتایج جستجو گوگل در سایت شما با دستگاه‌های موبایل دسکتاپ و تبلیت متفاوت می‌باشد و شما این امکان را دارید تا با استفاده از این قابلیت جایگاه سایت خودتان را در زمان جستجو با موبایل برسی کنید.

۴_ تست ریسپانسیو وب‌سایت با ابزار Xrespond

این ابزار برای این است که چگونگی نمایش سایت شما در سایز‌های گوناگون در یک صفحه برای شما مشخص کند. Xrespond یک تب مجازی در مرورگر است و شما با استفاده از این ابزار می‌توانید سایزهای استاندارد صفحه نمایش و چگونگی نمایش دادن سایت را مشاهده کنید، با استفاده از این وب‌سایت می‌توانید تعداد زیادی از دستگاه‌‌‌های موجود را نمایش دهید و این امکان را دارید تا چگونگی نمایش در هر کدام از آنها را مورد برسی قرار دهید.

۵_ تست ریسپانسیو وب‌سایت با ابزار Google Mobile Test

ابزار Google Mobile Test یکی از قویترین و معتبرترین ابزاری است که برای تست کردن ریسپانسو سایت از آن استفاده می‌شود و جزوء بهترین ابزار تست کردن ریسپانسیو سایت به شمار می‌رود. نحوه کارکرد این ابزار به این شکل است که با توجه به استاندارهایی که در گوگل وجود دارد تجربه کاربری در موبایل مورد برسی قرار خواهد گرفت.

مثلا شما اگر در سایتتان از نوشته‌های نامناسب استفاده کرده باشید و یا یک اسکرول افقی در صفحه وب‌سایت شما ایجاد شده باشد و یا از دکمه‌های زیاد و نزدیک به هم در وب‌سایت استفاده کرده باشید، ابزار Google Mobile Test به شما این ایرادات را اطلاع خواهد داد و اگر شما بتوانید از این امتحانات نمره مناسب را اخذ کنید گوگل صفحه وب‌سایت شما ریسپانسو می‌کند و آن را به عنوان یک صفحه واکنشگرا می‌شناسد.

۶_ تست ریسپانسیو وب‌سایت با ابزار Designmodo Responsive Test

با کمک این ابزار می‌توانید یک پنجره از سایت را نمایش دهید و با استفاده از پیکسل بندی‌های عمودی و افقی که در این ابزار وجود دارد به راحتی ابعاد صفحه مورد نظرتان را تغییر دهید. از خصوصیت مهمی که در ابزار Designmodo Responsive Test وجود دارد می‌توان به قابلیت تغییر دادن ابعاد و گستردگی سایز‌بندی دستگاه‌ها اشاره کرد و این کارها را می‌توان به صورت دستی انجام داد.

سخن پایانی

امروزه ریسپانسیو بودن تمامی سایت‌های اینترنتی امری حیاتی و مهم قلمداد می‌شود، زیرا وب‌سایت‌هایی که قابلیت نمایش با دستگاه‌های دیجیتال هوشمند را دارند جایگاه بالایی در نزد گوگل دارا می‌باشند و دلیل آن هم این است که تقریبا حدود 70 درصد از سرچ‌های اینترنت از طریق گوشی همراه و تبلت انجام می‌شود و این موضوع نشان دهنده این است که وب‌سایت‌ها باید به صورت ریسپانسیو طراحی و راه‌اندازی شده باشند تا بتوانند به خوبی به کاربران در هر ابعاد و اندازه‌ای نمایش داده شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.