بهترین شرکت های طراحی سایت کدامند؟ 11 ویژگی مهم آنها

بهترین شرکت های طراحی سایت کدامند؟ 11 ویژگی مهم آنها

در دنیای امروز خدمات طراحی سایت در تمامی کسب کارها از اهمیت زیادی برخوردار است و شاهد آن هستیم که هر ساله هزاران سایت توسط شرکت‌های طراح وب‌سایت در سایر نقاط دنیا طراحی شده و به مشتریان تحویل داده می‌شود تا آنها توسط این سایت‌ها به فعالیت مشغول شوند، خیلی از این شرکت‌ها نیز در زمینه سئو و بهینه سازی وب‌سایت تخصص دارند و این خدمات را به مشتریانشان ارائه می‌دهند.

با توجه به اهمیتی که وب‌سایت اینترنتی دارند تمامی سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کارها برای گشترش و توسعه حوزه‌ی کاریشان نیاز دارند تا یک سایت اختصاصی را در اختیار داشته باشند، این مراکز و سازمان‌ها تمایل دارند که از بهترین شرکت های طراحی سایت برای این کار استفاده کنند تا بهترین خدمات و پشتیبانی را از آنها دریافت کرده و بهترین و با کیفیترین سایت را برای آنها راه‌اندازی کند.

آشنایی با بهترین شرکت های طراحی سایت

اگر به آگهی‌هایی که در روزنامه‌ها و مجله‌ها و یا تبلیغات اینترنتی یک نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که تعداد شرکت‌هایی که در زمینه طراحی وب‌سایت فعالیت دارند کم نیست و شرکت‌های زیادی را مشاهده می‌کنید که ادعا دارند بهترین سایت را با هزینه مناسب برای شما طراحی و راه‌اندای می‌کنند و بهترین شرکت های طراحی سایت هستند. ولی آیا واقعا ادعای این شرکت‌های بزرگ و کوچک تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟ آیا این شرکت‌ها می‌توانند به خوبی نیازهای شما را برآورده سازند؟

شرکت‌های حرفه‌ای و با تجربه طراحی سایت می‌دانند که چگونه نیازهای مشتریان خودشان را برآورده سازند و تمامی امکانات مهم و کاربردی را که یک سایت نیاز دارد برای مشتریان فراهم خواهند کرد. مقاله امروز ما برای آن دسته از افرادی است که هنوز در انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت مردد هستند و به راستی نمی‌دانند که به کدام مجموعه باید اعتماد کنند. اگر تا آخر این مقاله با ما همراه باشید متوجه خواهید شد که مجموعه طراحی سایت باید دارای چه پارامترهایی باشد و با توجه به مواردی که بیان می‌کنیم شما انتخاب راحتری خواهید داشت.

ویژگی‌های بهترین شرکت های طراحی سایت

حالا نوبت آن است تا به معرفی ویژگی‌های شرکت‌های طراح وب‌سایت بپردازیم:

1- اعتماد نکردن به تمامی شرکت های طراحی سایت رتبه بالای گوگل

بالا بودن رتبه یک شرکت در نتایج جستجوی بالای گوگل حتما به معنای کیفیت بالای آن شرکت نیست، لزوما گوگل تمامی شرکت‌های موفق و با کیفیت را در صفحات نخست نتایج جستجو نمایش نمی‌دهد زیرا این امکان وجود دارد که یک شرکت نسبتا ضعیف توانسته باشد تا اصول و قواعد سئو و بهینه‌سازی را به خوبی اجرا کرده و با استفاده کردن از رپورتاژ آگهی و بک لینک رتبه و جایگاه خوبی را به دست آورده باشد و این به آن معناست نیست که حتما شرکت های طراح سایتی که در صفحات نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شوند از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

این مسئله نیز در مورد شرکت‌های طراح سایتی که در صفحات دوم و سوم نتایج جستجوی گوگل قرار دارند صدق می‌کند و امکان دارد برخی از آنها با توجه به اینکه جایگاه بالایی در نتایج جستجو نداشته باشند اما خدمات مناسب و با کیفیتی را به افراد ارائه دهند. برای انتخاب کردن شرکت‌های طراحی سایت باید تمامی عوامل و فاکتورها را در نظر گرفت و فقط به ملاک بالا بودن یک شرکت در نتایج جستجو و رتبه و جایگاهی که دارد توجه نکنید.

2- برسی واقعی بودن بهترین شرکت های طراحی سایت

یکی از نکات مهم دیگری که در زمان انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت به آن باید توجه داشته باشید این است که از واقعی بودن این شرکت‌ها مطمئن شوید، بسیاری از افراد هستند که اقدام به راه‌اندازی سایت می‌کنند و خود را به عنوان یک شرکت و یا یک سازمان ارائه دهنده خدمات سایت معرفی می‌کنند، زمانی که افراد ساخت سایت برای کسب و کار خودشان را به دست این افراد می‌سپارند مشکلات زیاد در ادامه برای سایت آنها رخ خواهد داد.

طراحی وب‌سایت یک کار تیمی است و یک شخص به تنهایی قادر نخواهد بود تا تمامی کارهای سایت شما را انجام دهد و به خوبی از سایت شما پشتیبانی کند. طراحی و راه‌اندازی یک سایت مراحل مختلفی دارد که برنامه‌نویسان، سئو کاران، متخصصان ui و ux و طراحان گرافیک این کارها را انجام می‌دهند، اگر شما شرکتی را انتحاب کنید که شناخت کافی از آن ندارید امکان دارد که در ارائه این خدمات دچار ضعف باشد و سایت شما را با مشکلات جدی مواجعه کند.

3- قیمت ارائه شده شرکت های طراحی سایت

قیمت ارائه شده شرکت‌های طراحی وب‌سایت به عوامل متعددی بستگی دارد مثلا تعداد نیروی کار و پرسنل، هزینه‌های طراحی و سیاست‌های شرکت. ولی باید به این موضوع توجه داشته باشید که شرکت‌هایی که خدمات خودشان را با قیمت بالایی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند حتما دارای کیفیت بالایی نیستند و امکان دارد که شما مبلغ زیادی را به یک مجموعه طراحی سایت پرداخت کنید ولی سایتی که به شما تحویل می‌دهند دارای کیفیت و کارایی مناسبی نباشد. قیمت طراحی و راه‌اندازی هر وب‌سایتی متفاوت است و بسته به حجم کار و مدت زمان برنامه‌نویسی قیمت آن نیز تعیین خواهد شد.

4- به مقالات نوشته شده در وبلاگ شرکت طراح توجه کنید

زمانی که قصد دارید تا طراحی و ساخت سایت مورد نظرتان را به دست یک تیم طراحی سایت بسپارید حتما قبل از این کار به قسمت مقالات و وبلاگ شرکت مورد نظر سر بزنید و توجه داشته باشید که مطالب ارائه شده از چه سطح کیفیت و دانشی برخوردار هستند.

بهترین شرکت های طراحی سایت از مقالات با کیفیت و متناسب با نیاز کاربران استفاده می‌کنند و این موضوع را می‌توان حتی در قسمت بازخورد و نظرات کاربران متوجه شد و دارای مقالات یونیکی هستند، اما شرکت های طراحی سایت بی کیفیت دارای مقالات و مطالب مناسبی نیستند و کاربران از خواندن مقالات این شرکت‌ها لذت نمی‌برند و احتمال کپی بودن مطالب آنها وجود دارد. پس حتما قبل از انتخاب شرکت های طراحی سایت این موضوع را مد نظر داشته باشید.

5- درخواست ملاقات حضوری از موارد مهم شرکت های طراحی سایت با کیفیت

بهترین شرکت های طراحی سایت موفق و با کیفیت پیشنهاد ملاقات حضوری را در دفتر شرکت با مشتری مطرح خواهند کرد و این موضوع می‌تواند به نفع هر 2 طرف باشد تا از نزدیک حرف‌ها و نظرات یکدیگر را بشنوند و بتوانند به بهترین نتیجه برای راه‌اندازی و طراحی سایت مورد نظر به دست آورند. وقتی که شما به صورت حضوری در یک مجموعه طراحی سایت حاضر می‌شوید از نزدیک شاهد فعالیت‌ها و خدماتی که آن شرکت به مشتریان می دهد خواهید بود.

6- نمونه کارها

یکی از موارد مهم دیگری که باید در زمان انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت به آن توجه داشته باشید نمونه کارهای است که این شرکت‌ها دارند. یکی از راه‌هایی که می‌توان عملکرد و توانایی افراد را با استفاده از آن زیر نظر گرفت، برسی کردن رزومه کاری و نمونه کار آنها می‌باشد. بهترین شرکت های طراحی سایت نمونه کارهای خودشان را در معرض دید افراد قرار می‌دهند تا افراد با تنوع کاری آنها و خدماتی که به مشتریان ارائه داده‌اند آشنا شوند، قبل از انتخاب شرکت مورد نظر حتما اول سری به نمونه کارهای آن شرکت بزنید.

7- سوال کردن از شرکت درباره تکنولوژی و زبان برنامه‌نویسی که استفاده می‌کند

با توجه به پیشرفت‌های زیادی که تکنولوژی در زمینه فناوری اطلاعات داشته است شرکت‌های طراحی سایت نیز از آن بی نصیب نمانده‌اند و تا حد امکان خود را به روز کرده‌اند. ولی برخی از شرکت‌ها و جود دارند که از زبان‌های برنامه‌نویسی مرسوخ شده و قدیم برای ساخت سایت استفاده می‌کنند که می‌تواند سبب شود تا سایت مورد نظر با مشکلات سرعت، امنیت و موارد دیگری مواجه شود. توجه داشته باشید در زمان انتخاب شرکت مورد نظر برای راه‌اندازی سایت حتما از آن شرکت سوال کنید که از چه سیستم مدیریت محتوا و چه زبان برنامه‌نویسی برا طراحی و راه‌اندازی سایت استفاده می‌کند.

یکی از بهترین تکنولوژی‌هایی که در حال حاظر برای راه‌اندازی سایت از آن استفاده می‌شود ASP.NET است که توسط شرکت ماکروسافت معرفی شده است و از روش‌های زیادی که در این فریم ورک وجود دارد برای راه‌اندازی سایت‌ها استفاده می‌کنند. یکی از بهترین و با کیفیترین سیستم‌های مدیریت محتوای حال حاضر نیز CMS وردپرس است که برای ساخت بسیاری از وب‌سایت‌ها کاربرد دارد و حدود 41 درصد از سایت‌های دنیا نیز با استفاده از این CMS راه‌اندازی شده‌اند.

8- جدی گرفتن سئو سایت

زمانی که شما سایت مورد نظر خودتان را راه‌اندازی کردید این تمام ماجرا نیست و نیاز دارید تا در کنار طرحی سایت کارهای دیگری نیز انجام دهید تا شاهد موفقیت‌های زیادی باشید، یکی از عوامل مهمی که در توسعه و جایگاه یک سایت نقش اساسی را ایفا می‌کند سئو و بهینه سازی می‌باشد. سئو از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کمک می‌کند تا سایت شما در نتایج جستجو بالای گوگل قرار گیرد و کاربران زیادی سایت شما را ببینند، زمانی که گوگل مشاهده کند که یک سایت دارای سئو و بهینه سازی قوی و با کیفیتی است امتیازات بالایی را به آن سایت خواهد داد.

در زمان انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت باید توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر خدمات سئو و بهینه سازی را نیز به شما ارائه دهد تا در مدت زمان کمی در نتایج بالای گوگل سایت شما برای کاربران به نمایش درآید. زمانی که سایت شما در نتایج بالای گوگل به کاربران نمایش داده شود هم باعث خواهد شد تا نرخ کلید و تعداد بازدید کاربران از سایت شما بالا رود و هم کسب و کار و تجارت شما با رونق اقتصادی دوچندانی همراه خواهد شد.

9- رعایت اصول و استانداردها

طراح و راه‌اندازی وب‌سایت اصول و استانداری دارد که با رعایت کردن آنها می‌توانید نتایج خوب و مثبتی را شاهد باشید، یکی از مواردی که می‌تواند یک سایت را در اوج نگه دارد رعایت کردن این استاندارها می‌باشد زیرا هر فردی باید بتواند وب‌سایت شما را به خوبی مشاهده کند و به تمامی بخش‌های آن سایت دسترسی داشته باشد. اگر تیم طراح سایت این موارد را به خوبی برای سایت شما در نظر بگیرد سایت شما به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی در تمامی موتورهای جستجو و برای تمامی افراد قابل نمایش خواهد بود و این ویژگی را باید از خصوصیات بارز بهترین شرکت های طراحی سایت محسوب کرد.

10- با مشتریان شرکت ارتباط برقرار کنید

از دیگر راه‌هایی که می‌تواند در زمان انتخاب یک تیم طراحی سایت انجام دهید این است که با مشتریان آن شرکت ارتباط برقرار کنید و می‌تواند در مورد مسائل گوناگونی مانند نحوه پشتیبانی و خدمات رسانی، درباره چگونگی ارائه خدمات سئو، کیفیت طراحی سایت، تکنولوژی مورد استفاده، هزینه‌ها و موارد دیگری از مشتریان بپرسید و اطلاعات لازم و مفیدی را به دست آورید.

اگر مشتریان آن شرکت از خدمات ارائه شده راضی بودند پس به این معنی است که شما می‌توانید کارهای طراحی و راه‌اندازی سایت خودتان را به دست آن شرکت بسپارید ولی اگر مشتریان نتوانستند شما را متقاعد کنند استفاده از خدمات آن شرکت کار منطقی نمی‌باشد.

11- مجموعه طراحی سایت باید از روابط عموی بالایی برخوردار باشد

بهترین شرکت های طراحی سایت از پرسنل و کارمندانی حرفه‌ای و با تجربه استفاده می‌کند تا هم بتوانند کیفیت سایت شما را بالا نگه دارند و هم برای خود شما ارزش قائل باشند و رابطه خوب و مناسبی را با شما برقرار کنند.

شما در جلسات و مشاورهایی که با شرکت مورد نظر خواهید داشت متوجه کیفیت روابط عمومی پرسنل و مدیران شرکت خواهید شد که این موضوع از اهمیت زیاد بر خوردار است زیرا بعد از راه‌اندازی کسب و کار و تجارت اینترنتی شما نیاز به پشتیبانی خواهد داشت و یک از مواردی که یک شرکت طراح سایت مناسب و با کیفیت باید رعایت کند این است که از پرسنل خودش تقاضا داشته باشد تا با مشتریان ارتباط خوبی را برقرار کنند و با حوصله و متانت به مشکلات و سوالات مشتریان رسیدگی کنند.

سخن پایانی

متاسفانه هیچ گونه نظارت سفت و سختی در حوزه طراحی سایت و گرافیک وجود ندارد و هر فردی می‌تواند با دانش اندکی اقدام به طراحی و راه‌اندازی سایت برای افراد مختلف کند. صاحبان کسب کارها با توجه به اینکه در این حوزه اطلاعات کمی دارند ساخت سایت خودشان را به دست افرادی می‌سپارند که صلاحیت کافی را در این زمینه ندارند و در طول دراز مدت متوجه خواهند شد چه مشکلاتی وب‌سایت آنها را تهدید خواهد کرد و علی‌رغم اینکه هزینه و زمان زیادی را از دست داده‌اند به آن نتیجه مطلوب و مد نظر نیز نرسیداند.

توجه داشته باشد که انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از راه‌اندازی وب‌سایت باید به آن توجه داشته باشید و موفقیت کسب کار اینترنتی شما را می‌تواند بسیار زیاد تحت شعاع خودش قرار دهد، باید کار طراحی و ساخت سایت خودتان را به دست شرکتی واگذار کنید که هم ذبده و کار بلد باشد و هم تجربه زیادی در این زمینه داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.