بک لینک هرمی (Backlink pyramid) چیست؟

بک لینک هرمی (Backlink pyramid) چیست؟

بک لینک هرمی (Backlink pyramid) یک از روش‌های قوی و مفیدی که در لینک بیلدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع بک لینک به عنوان بک لینک کلاه خاکستری و یا لینک pbn نیز شناخته می‌شود. بک لینک یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در سئو و بهینه سازی وب سایت تاثیرات مثبت و اثر بخشی را ایجاد می‌کند. یک وب‌سایت برای اینکه در نتایج جستجو دیده شود باید داری بک لینک باشد. برای اینکه بتوانید یک بک لینک قدرتمند و مفید برای وب‌سایتان بسازید باید از بک لینک هرمی استفاده کنید، زیرا استراتژی این گونه از backlinkها به بهبود و جایگاه سایت شما کمک خواهد کرد.

اهمیت بک لینک هرمی در وب‌سایت

زمانی که به صورت مناسب از بک لینک هرمی در سایت استفاده می‌کنید این امکان برای سایت شما فراهم است تا در تعداد زیادی از کلمات کلیدی در نتایج جستجوی بالای گوگل نمایش داده شود. در واقع وقتی که حرف از بک لینک‌ هرمی زده می‌شود مقصود همان بک لینک‌های کلاه خاکستری است. زمانی که قرار است شروع به ساختن Backlink pyramid برای وب‌سایت خودتان کنید، بعد از مدتی آن دسته از لینک‌هایی که برای سایت خود ساخته‌اید لینک‌سازی را شروع خواهند کرد و این کار سبب خواهد شد تاثیر و قدرت بک لینک‌هایی که طراحی کرداید به چند برابر رسیده و تاثیرات لینک‌سازی را چند برابر کند.

وقتی که سایت شما داری بک لینک هرمی است درصد بالاتری برای قرار گرفتن در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت، توجه داشته باشید که اگر به صورت اصولی برای سایتتان شروع به ساختن Backlink pyramid نکنید امکان دارد که گوگل این موضوع را بفهمد و سایت شما را در زمان کمی پنالتی کند. زمانی که یک وب‌سایت توسط گوگل پنالتی شود امکان دارد کلا از نتایج جستجو حذف گردد که این اصلا خبر خوبی برای یک مدیر و صاحب کسب‌کار اینترنتی نخواهد بود.

نکات مهمی که قبل از ساختن بک لینک هرمی باید به آنها توجه کرد

اینکه چگونه اقدام به ساختن Backlink pyramid کنید از موضوعات مهمی است در رنک صفحات وب‌سایت شما تاثیرات زیادی دارد و باید با تمامی اصول و قواعد پیاده سازی آن توجه کنید، این اصول شامل:

1- استفاده از محتوای بهینه

محتوایی که قبل از لینک سازی هرمی تولید می‌ باید داری کیفیت و سئوی سایت مناسب و مفیدی باشد. باید توجه داشته باشید که تولید محتوا مفید با کیفیت یکی از فاکتورهای مهم در سئو و بهینه سازی سایت محسوب می‌شود. باید محتوایی در سایت قرار دهید که هم کامل باشد و هم جامع و نیاز کاربران را به خوبی پاسخگو باشد. هر چقدر که یک وب‌سایت از بک لینک هرمی استفاده کند اما از محتوای مناسب و با کیفیتی بر خوردار نباشد، امکان قرار گرفتن در نتایج جستجوی گوگل را نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید محتوای کاملی در سایت خودتان قرار دهید می‌توانید تمامی محتواهایی را که دیگر رقیبانتان در سایت خودشان قرار داده‌اند مورد برسی و آنالیز قرار دهید و مشاهده کنید که در محتوای رقیبان از چه عناوینی استفاده شده است. دقت داشته باشید که تمام هدف شما از تولید و انتشار محتوا در وب‌سایت این است که نظر کاربران و مخاطبان خود را جلب کنید، در واقع آنها برای رفع نیازهایشان به سایت شما سر می‌زنند و این امکان را به کاربران بدهید که با وارد شده به سایت شما به راحتی نیاز خود را برطرف سازند.

2- استفاده از کلمات کلیدی درست

یکی دیگر از نکاتی که حتما قبل از ساخت بک لینک هرمی باید به آن توجه کنید این است که کلمات کلیدی سایت خودتان را به خوبی انتخاب کنید، زیرا اگر نتوانید به خوبی کلمات کلیدی مرتبط و مناسبی را برای وب‌سایتتان انتخاب کنید این امکان وجود دارد که سایت شما در نتایج جستجوی بالای گوگل به کاربران نمایش داده نشود.

زمانی قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی مناسب و خوبی را انتخاب کنید که متوجه شوید کاربران و مخاطبان سایت شما از چه کلماتی در جستجو استفاده می‌کنند. باید دقت داشته باشید که از کلمات کلیدی سخت در ابتدای کارتان استفاده نکنید زیرا یکی از بزرگترین و عمده اشتباهات افرادی که تازه یک وب‌سایت اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اند این است از کلمات کلیدی سخت برای سئو و نمایش دادن در نتایج جستجو استفاده می‌کنند که این کار درست و عاقلانه‌ای نیست.

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را در بک لینک هرمی وب‌سایت خودتان ایجاد کنید باید اول از کلمات کلید راحت استفاده کنید و بعد کم کم بر روی کلمات کلیدی متوسط کار کنید، بعد از اینکه توانستید به خوبی در کلمات کلیدی متوسط رتبه بگیرید کم کم می‌توانید بر روی کلمات کلیدی سخت نیز کار کنید. یک از روشهایی که توسط آن می‌توانید کلمات کلیدی مورد نظرتان را انتخاب کنید استفاده کردن از ابزار کاربردی keyword planner و kwfinde است، شما می‌توانید با استفاده از این ابزار کلمات کلیدی مورد نظر کسب‌کار خودتان را پیدا کنید.

سخن پایانی

با توجه به اینکه امروزه تاثیرات بک لینک از گذشته بسیار کمتر شده است، باید بک لینک‌های قدرتمندتر و مفیدتر را برای وب‌سایت خودتان ایجاد کنید، برای انجام دادن این کار می‌توانید از بک لینک هرمی استفاده کنید، زمانی که اقدام به ساخت Backlink pyramid کردید باید از محتواهایی استفاده کنید از کیفیت بالا برخوردار بوده و رضایت کاربران را فراهم سازد تا شاهد نتایج خوب و مثبتی در وب‌سایت خودتان بوده و کاربران زیادی را از این طریق جذب کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.