تبلیغات آنلاین (Online Advertising) چیست؟ 6 مدل مهم آن

تبلیغات آنلاین (Online Advertising) چیست؟ 6 مدل مهم آن

تمامی کسب کارهایی که در اینترنت فعالیت دارند به دنبال یک هدف مشخص هستند، این هدف همان به دست آوردن جامعه هدف با بیشترین سود آوری و مزایای، کمترین هزینه ومیزان سرمایه گذاری در بهترین زمان ممکن است. یکی از روش‌هایی که تمامی کسب کارها می‌توانند با استفاده از آن افراد زیادی را متقاعد سازند تا از آنها محصولات و خدمات مورد نظر را دریافت کنند، استفاده کردن از تبلیغات آنلاین است.

تبلیغات آنلاین (Online Advertising) را باید یک از بهترین روش‌ها برای دستیابی به موفقیت و بهبود کسب کار دانست. در تبلیغات سنتی تمامی افراد به تبلیغات دسترسی نداشته و امکان مشاهده کردن آن را نخواهند داشت، ولی در روش تبلیغات آنلاین به دلیل اینکه این گونه از تبلیغات از طریق اینترنت برای افراد به نمایش در می‌آید تمامی افراد می‌توانند از طریق اینترنت به این تبلیغات دسترسی داشته باشند.

اهمیت تبلیغات آنلاین

زمانی که شما قصد دارید تا بهتر و توسط افراد زیادتری دیده شوید و بتوانید از این طریق درآمد‌زایی و سود آوری بیشتری را تجربه کنید، استفاده کرد از تبلیغات آنلاین ضرورت خواهد داشت. حالا سوال اینجاست که دلیل اهمیت و مهم بودن تبلیغات آنلاین چیست و چرا این گونه تبلیغات از اهمیت زیادی برخوردار است؟ تبلیغات آنلاین درست به مانند این است که شما دارای یک مغازه و فروشگاه در بهترین خیابان هستید که در تمامی ساعات شبانه روز و در همه روزهای سال باز بوده و آماده خدمات رسانی به افراد است.

در واقع تبلیغات آنلاین کسب کار شما را با این شرایط همراه خواهد کرد زیرا اینترنت بهترین مکان دنیا است که تمامی افراد به آن دسترسی دارند و همیشه باز است و تعطیلی ندارد، حال تصور کنید که چنین جایگاهی دارید؟ چه سودی را می‌توانید از این شرایط به دست آورید؟ اینجاست که به اهمیت تبلیغات آنلاین پی خواهید برد.

تبلیغات آنلاین برای تمامی کسب کارهای بزرگ و کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است و با پرداخت کردن هزینه قادر هستید که ترافیک بالایی را تجربه کنید و با بالا رفتن بازدید مشتریان زیادی را به دست خواهید آورد. Online Advertising را باید یکی از بزرگترین بسترهای روبه گسترش در سرتاسر دنیا محسوب کرد که گردش مالی بسیار زیادی در تجارت و کسب کار برای افراد به همراه دارد.

انواع تبلیغات آنلاین

با ما همراه باشید تا در ادامه به انواع Online Advertising بپردازیم:

۱_ تبلیغات بنری

تبلیغات بنری را باید یکی از محبوبترین تبلیغات آنلاین محسوب کرد، روش این نوع از تبلیغات آنلاین به این گونه است که سایت‌های پربازید یک جایگاه را برای تبلیغات خود در نظر می‌گیرند و با توجه به مدت زمان و نوع تبلیغات، جایگاه‌های تعیین شده را به قیمت‌های مشخصی به افراد اجاره می‌دند تا کسب کارشان را دراینترنت تبلیغ کنند. تمامی مشاغل و برند‌ها می‌تواند با توجه نوع جایگاه تبلیغاتی هزینه آن را پرداخت کرده و به تبلیغات بپردازند تا کاربران و مخاطبان آگهی مورد نظر را مشاهده کنند.

۲_ تبلیغات در گوگل ادورز

تبلیغات پولی گوگل یا همان گوگل ادورز تبلیغاتی است که شما می‌توانید با استفاده از آن در نتایج بالای جستجو محصول و خدمات خودتان را به کاربران نمایش دهید. در این روش زمانی که گوگل تبلیغ شما را در نتایج جستجو نشان می‌دهد مبلغی را از شما دریافت نخواهد کرد، ولی به محض اینکه کاربران و افراد بر روی آگهی مورد نظر شما کلیک کنند مبلغی از میزان بودجه قرار داده شده شما در گوگل کسر خواهد شد، این تبلیغات همان تبلیغات PPS هستند.

گوگل تا چهار جایگاه را در بالای صفحات جستجو و تا 4 جایگاه را در پایین این صفحات به تبلیغات ادورز اختصاص می‌دهد. زمانی که شما در سمت چپ یک سایت کلمه Ad را مشاهده کردید، بدانید که این سایت از تبلیغات ادورز گوگل استفاده می‌کند.

۳_ تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی را باید جزوء با سابقه‌ترین تبلیغاتی آنلاین محسوب کرد. این نوع از تبلیغات در برخی اپلیکیشن‌ها و گیم‌های موبایل قابل دیدن هستند، در اطراف سایت‌ها بنرهایی وجود دارد و در داخل این بنرها می‌توان مطلب آنها را دید که همان تبلیغات نمایشی هستند. این نوع از تبلیغات با توجه به جایگاهی که قرار است در آن قرار بگیرند از اندازهای مختلفی نیز برخوردار هستند و دارای حالت‌های طراحی مختلفی می‌باشند.

۴_ تبلیغات همسان

در بسیاری از سایت اینترنتی تبلیغات نمایشی زیادی وجود دارد، این عامل مزاحمت‌هایی را برای خوانندگان مطالب به وجود می آور. با توجه به این مشکل یک سبک جدید از تبلیغات معرفی شد است به عنوان تبلیغات همسان، در این روش تبلیغات به صورت همشکل و همسان با قالب وب‌سایت مورد نظر درآمد تا در زمان مطالعه کردن متن توسط کاربران مشکلی برای آنها به وجود نیاید و به راحتی قادر باشند تا بر روی محتوای مورد نظرشان کلیک کنند. در تبلیغات همسان نیز تبلیغ دهنده باید به ازای هر کلیک مخاطبان مبلغی را پرداخت کند.

۵_ تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

به جرات می‌توان گفت که یکی از مرسوم‌ترین انواع تبلیغات آنلاین، تبلیغ در شبکه های مجازی می‌باشد، زیرا کاربران زیادی در این فضاها وجود دارند و بستری با ارزش را برای تبلیغات فراهم ساخته است. شبکه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند که می‌توانید تبلیغات آنلاین خودتان را در این شبکه‌ها انجام دهید، ولی بهترین شبکه‌های اجتماعی که امروزه وجود دارد عبارتند از اینستاگرام، توییتر، لینکدین، یوتیوب و گوگل پلاس. شما می‌توانید با ساختن یک اکانت کاربری تبلیغات مورد نظرتان را در این شبکه‌های اجتماعی قرار دهید و درآمد خودتان را با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهید.

۶_ تبلیغات هدف گیری مجدد (ریتارگتینگ)

این نوع از تبلیغات این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا تمامی کاربرانی را که از طریق تبلیغات همسان به وب‌سایت شما آمده‌اند را مورد هدف قرار دهید، در واقع این کاربران وارد هر وب‌سایتی دیگر شوند تبلیغات شما دوباره به آنها نمایش داده خواهد شد و این عامل باعث می‌شود تا احتمال خرید آنها از شما افزایش یابد.

مهم‌ترین مزیت‌های تبلیغات آنلاین

1- میزان ترافیک وب‌سایت شما بالا خواهد رفت و این امر به افزایش فروش شما می‌انجامد.

2- در تبلیغات آنلاین شما به فعالیت در حوزه هدف و مشخص شده خودتان مشغول خواهید بود.

3- تبلیغات آنلاین بستری را فراهم خواهد کرد تا شما با مشتریان قبلی و مشتریان جدیدتان تاملی قوی را برقرار کنید.

4- هزینه بازاریابی در تبلیغات آنلاین کم می‌باشد.

5- تبلیغات آنلاین یک روش قابل ردیابی و دارای انعطاف می‌باشد.

6- زمانی که شما برای کسب کار و برندتان از تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنید، به واسطه دیده شدن کسب کاراتان اعتبار شما در نزد افراد بالا خواهد رفت.

7- برقرار کردن ارتباط با مشتریتان بلقوه در تمامی مراحل فروش و بازاریابی.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که امروزه تبلیغات آنلاین به یک روش مرسوم در میان تمامی کسب کارها تبدیل شده است و اگر شما هر چه سریعتر تبلیغات آنلاینی را برای کسب کارتان شروع نکنید، از دیگر رقبایتان جا خواهید ماند و این به معنی از دست دادن مشتریان و سود کم می‌باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را هر چه بیشتر با تبلیغات آنلاین آشنا کنیم تا شما نیز بتوانید با استفاده از این روش‌ها کسب کار خودتان را بیشتر به سمت آنلاین شدن سوق دهید و بارایابی و فروس موفق‌تری را تجربه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.