تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری به تبلیغاتی گفته می‌شود که شما می‌توانید با استفاده از آن مجموعه‌ای از افراد و مخاطبان هدفی که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند را به وب‌سایتتان دعوت کنید، این روش از تبلیغات یکی از مفیدترین و بهترین تکنیک‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید ترافیک بالایی برای سایتتان بسازید. روش ارائه تبلیغات بنری به این شکل است که شما در قدم اول اقدام به تهیه و طراحی تصویری می‌کنید که بتواند محصول و خدمات شما را به درستی معرفی کند، در قدم بعد تصویر مورد نظر را در پیچ‌های اینستاگرامی پربازدید، کانال‌های تلگرامی و سایت‌هایی که از ترافیک بالایی برخوردار هستند قرار می‌دهید.

 زمانی که شما قرار است تبلیغات بنری انجام دهید در ابتدای شروع این کار باید مشخص کنید که آیا قصد دارید تا تصویری مورد نظر را در سایت‌هایی دیگر قرار دهید و یا اینکه قصد دارید فقط آن را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و غیره برای مشاهده کاربران انتشار دهید. زمانی که شما یک وب‌سایت دارید و می‌خواهید تبلیغات بنری خوتان را در آن قرار دهید، می‌توانید به گونه‌ای اقدام به طراحی بنر خودتان کنید که در مواقعی که بازدید کنندگان بنر شما را مشاهده کردند با انجام یک کلیک بر روی بنر شما بتوانند به صفحه مورد نظر وارد شوند.

مهم‌ترین نکاتی برای طراحی کردن تبلیغات بنری

در ادامه به برسی نکات مهمی خواهیم پرداخت که شما با استفاده از آن می‌توانید تبلیغات بنری خود را طراحی کنید:

۱_ تبلیغات بنری باید سادگی خود را داشته باشد

هیچ فردی تمایل ندارد که به مشاهده تبلیغات شلوغ و درهم بپردازد و تمام زیبایی و جذبه یک بنر تبلیغاتی را باید در سادگی آن دانست. باید در بنر تبلیغاتی از تصاویر و محتوا‌های واضح و ساده استفاده کنید تا مخاطب به راحتی بر روی آن کلیک کند، توجه داشته باشد برای اینکه بتوانید نظر مخاطبان را به تبلیغات بنری خودتان جلب کنید فرصت زیادی ندارید و باید این کار سریع و ساده انجام دهید.

۲_ ایجاد یک چهار چوب مشخص برای تبلیغات بنری

 شما برای اینکه بتوانید نظر افراد را جلب کنید باید از بنر تبلیغاتی استفاده کنید که از گرافیک مناسبی برخوردار باشد. مثلا اگر شما از یک تصویر سفید رنگ برای تبلیغات استفاده می‌کنید به دلیل اینکه بک گراند تصویر سفید است بهتر است از حاشیه‌های طوسی رنگ در اطراف این تصویر استفاده کنید تا برای افراد به خوبی نمایش داده شود.

۳_ استفاده کردن از تصاویر متحرک

باید از بنرهای تبلیغاتی متحرک در کنار تبلیغات اصلی استفاده کنید، اما دقت کنید که این بنر تبلیغات متحرک نباید به گونه‌ای باشد که در پیام تبلیغاتی بنری اصلی اختلالی ایجاد کند، مثلا می‌توانید از انیمیشن‌هایی که تایم آنها حدود 15 ثانیه است استفاده کنید.

۴_ لینک دادن به صفحه ورود

توجه داشته باشید که بنر تبلیغاتی شما باید به صفحه اصلی که کمپین تبلیغاتی شما برای آن طراحی شده است لینک شود، زیرا اگر صفحه فرود شما به هر کدام از صفحات دیگر سایت لینک شود کاربرن و مشتریان در زمان کلیک کردن بر روی بنر با سردرگمی مواجعه خواهند شد و تمایلی به ادامه ندارند و هر چه سریعتر اقدام به ترک کردن وب‌سایت شما خواهند کرد.

۵_ استفاده کردن از تصاویر درست

دقت کنید تصویری که برای بنر تبلیغاتی خودتان در نظر گرفته‌اید باید به انتقال دادن پیام شما کمک کند و ارتباط مشخصی را با محصول و خدمات که ارائه می‌دهید داشته باشد. ولی اگر تبلیغات شما نیازی به استفاده کردن از تصاویر ندارد می‌توانید با قرار دادن یک متن فوق العاده اثر بخشی زیادی را به آن دهید.

۶_ حجم بنر تبلیغاتی نباید زیاد باشد

اگر حجم بنر تبلیغاتی شما زیاد باشد سبب می‌شود تا در زمان کلیک کردن کاربر بر روی آن، محتوا دیر برای او بارگذاری شود. 150 کیلوبایت را می‌توان یک حجم مناسب برای بنر تبلیغاتی دانست.

۷_ استفاده کردن از اندازه‌های استاندارد برای بنر تبلیغاتی

شما امکان این را خواهید داشت تا از اندازه مناسب برای بنر تبلیغاتی خودتان استفاده کنید که بستگی به فضای تبلیغات ناشر تبلیغات دارد.

۸_ استفاده کردن درست از دکمه‌ها

دکمه‌هایی که دارای کال تو اکشن هستند می‌توانند تا درصد زیادی نرخ کلیک کاربران را افزایش دهند و باید این دکمه‌ها را یک المان مهم در طراحی بنر تبلیغاتی دانست. استفاده کردن از برخی دکمه‌ها در کنار محتوا و استفاده کردن در جایگاه مناسب می‌تواند نتایخ خوب و مثبتی را برای تبلیغات بنری شما به ارمغان آورد.

۹_ خوانده شدن متن تبلیغات در یک نگاه

دقت کرده‌اید که یک سری تبلیغات وجود دارند که کاربران باید در آنها خیره شده تا موفق به خواند محتوای تبلیغاتی شوند، در بنر تبلیغاتی نباید از فونت‌های ریز استفاده شود و باید کل متن در یک چار چوب قرار داشته باشد. اندازه فونت عنوان اصلی و اندازه فونت متن اصلی باید با هم تفاوت داشته باشد و باید متن از عنوان مقداری کوچکتر باشد.

۱۰_ استفاده کردن از بنر تبلیغاتی برجسته و سازگار با محیط

بنر تبلیغاتی باید همیشه برای کاربران قابل روئیت باشد تا بتوانند به راحتی بر روی آن کلیک کنند. زمانی که شما از تبلیغاتی استفاده می‌کنید که با ساختار وب‌سایت سازگار است، باعث خواهد شد تا کاربران به شما اعتماد بیشتری کنند.

۱۱_ استفاده کردن از رنگ‌های مناسب در بنر تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین اصولی که در تبلیغات بنری باید به آن توجه زیادی داشت،‌ استفاده کردن از رنگ‌های مناسب و جذاب است زیرا کاربران به اولین چیزی که در تبلیغات توجه می‌کنند رنگ است. هر رنگی انتقال دهنده یک پیام است و رنگ‌ها با احساسات درونی افراد آمیخته می‌باشند، با توجه به نوع تبلیغات و حوزه فعالیتی که دارید باید از رنگ مناسب استفاده کنید.

مناسب‌ترین ابزار برای طراحی بنرهای تبلیغاتی

برای طراحی بنرهای تبلیغاتی یک سری ابزار وجود دارد که برسی آنها خواهیم پرداخت:

۱_ EximiousSoft Banner Maker

این ابزار یکی از قویترین برنامه‌هایی است که امکان ساخت بنر با فرمت GIF را برای شما فراهم می‌سازد، می‌توانید از خروجی که از آن به دست می‌آورید در وب‌سایت‌های زیادی استفاده کنید.

۲_ Bannersnack

این ابزار یکی از بهترین ابزاری است که در تمامی دنیا با استفاده از آن تبلیغات بنری انجام می‌دهند و بسیاری از امکاناتی که در Bannersnack وجود دارد رایگان می‌باشد. زمانی که از این ابزار استفاده می‌کنید، می‌تواند اکانت‌های پریموم را به صورت فردی یا گروهی تهیه کنید.

۳_ Banner Design Studio

نرم افزار بنر دیزاین استودیو یک ابزار کامل و کاربردی است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا بر روی سیستم عامل ویندوز یک استودیو حرفه‌ای و کامل برای طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی در اختیار داشته باشید.

۴_ My Banner Maker

از دیگر ابزاری که با کمک آن امکان ساخت و طراحی بنر تبلیغاتی وجود دارد، My Banner Maker می‌باشد. امکان استفاده از بسیاری از قابلیت‌های آن به صورت رایگان وجود دارد.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با تبلیغات بنری و چگونگی ساخت این تبلیغات آشنا کنیم و تکنیک‌های مهمی را که برای طراحی و ساختن بنر تبلیغاتی نیاز دارید را برای شما توضیخ دهیم، حال با استفاده از این اطلاعات می‌توانید هر گونه بنر تبلیغاتی را که دوست دارید طراحی کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.