تبلیغات ریتارگتینگ

تبلیغات ریتارگتینگ

شاید برای تمامی افراد پیش آمده باشد که برای خرید یک محصول به وب سایت و فروشگاه اینترنتی مراجعه کرده باشند. اما به دلایل گوناگون حاضر به خرید نشده و از سایت یا فروشگاه بیرون آمده اند. هدفشان تهیه و خرید کردن محصول مورد نظر بوده است اما به نتیجه مناسب برای خریدن نرسیده اند. دلیل اصلی اینکه این محصولات توجه آنها را به خودشان جلب نکرده است چیست؟

اگر شما صاحب یکی از سایتها و فروشگاه ها باشید چه نظری دارید؟ آیا به فکر حل کردن مشکلی که در زمینه فروش داشتید می‌افتادید؟ و یا اینکه به راحتی از این موضوع می گذشتید و با همان طرز فکر که داشتید ادامه می‌دادید. هدف از طرح این حکایت این بود که به بحث امروزمان که راجع به تبلیغات ریتارگتینگ است بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

Retargeting ads

تبلیغات ریتارگتینک یا همان هدف گیری مجدد نوعی از تبلیغات است که از طریق رد یابی مخاطبینی که وارد سایت شما شده اند ولی موفق به خرید محصول شما نشده اند را شناسایی کرده و با به نمایش گذاشتن تبلیغات خود در وب سایت های دیگر مخاطب یا مشتری را تشویق به بازگشت به سایت مورد نظر میکند. این نوع تبلیغ برای کسب و کارها بسیار ضروری است. به تعبیر دیگر به نوعی از تبلیغات گفته می‌شود که در آن شما وارد یک سایت می شوید و بعد از بازدید از وب سایت اقدام به ترک کردن آن می کنید.

شما در واقع از سایت مورد نظر خریداری نکرده اید و فقط مطالبی را که دوست داشتید خوانده اید و بعد از وبسایت بیرون رفته اید‌. تبلیغات ریتارگتینگ در تمامی صفحه های وب به درستی تبلیغات آنلاین مورد علاقه مان را نشان خواهد داد. به عنوان مثال اگر شما در کانال تلگرامی ورزش ‌‌سه باشید تبلیغاتی برای شما نمایان می‌شود، که این تبلیغات بر اساس آماری که در صفحه گوگل داشتید انجام می‌شود و هر خبری را که در صفحات گوگل بیشتر دنبال کنید تبلیغات آن نیز در ورزش ۳ برایتان پخش خواهد شد.

در واقع زمانی که یک کاربر به وب سایت شما می آید و با وب سایت شما تعامل داشته باشد، توسط تبلیغات آنلاین در سرتاسر وب مورد هدف قرار خواهد گرفت که به این نوع تبلیغات اصطلاحاً ریتارگتینگ گفته می‌شود.

تبلیغات ریتارگتینگ برای چه اهدافی مورد استفاده قرار می‌گیرد

با توجه به اینکه با تعریف معنی ریتارگتینگ آشنا شدیددر این بخش به شما خواهیم گفت که از ریتارگتینگ برای چه هدف هایی میتوان استفاده کرد:

۱_آگاهی بخشی Awareness

شما زمانی که قرار است کاربران و مخاطبان تان را با سایتتان درگیر نمایید از کمپین آگاهی بخشی Awareness استفاده خواهید کرد که می‌توان با استفاده از آن به مشتریان خدماتی را که قرار است ارائه دهید. مثل برای محصول جدیدی و یا محصول مشابهی که انتشار کرده اید اطلاع‌رسانی مورد نظر را انجام ‌دهید. به این نوع کمپین‌ها که شما مشتریان را دوباره با وبسایتتان درگیر می کنید آگاهی‌بخشی می گویند.

۲_تبدیل conversion

شما هدفی را در کمپین خودتان تعیین خواهید کرد که مشتری به محض کلیک بر روی تبلیغاتی که قرار داده اید، اقدام به انجام هدف در نظر گرفته شما می کند. هدف هایی را که شما تعیین کرده اید و دوست دارید مشتری آنها را انجام دهد عبارتند از : پر کردن فرم ,ثبت‌نام در یک سرویس، ورود به یک صفحه ،خرید کردن محصول و غیره. شما باید به یک نکته بسیار توجه داشته باشید این که باید برای هر مشتری متناسب با آن فروشی را برنامه ریزی کنید تا بتواند تمامی مراحل خرید را بدون مشکل سپری کند.

تبلیغات ریتارگتینگ چه مزیت هایی دارد

به طور کلی باید ۵ مزیت مهم را برای تبلیغات در نظر گرفت که این مزیت ها عبارتند از:

تعامل مفید با کاربران

زمانی که از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده می‌کنید این عامل سبب می‌شود که تعامل بهتر و قوی‌تری را با کاربران و مخاطبان تان برقرار سازید و با زمان گذاشتن برای کاربران روی سایت تاثیرات مثبت و مفیدی را شاهد خواهید بود.

افزایش بازدید بازاریابی

می‌توان با تبلیغاتی که روی وبسایت های بیشتری انجام می دهید به وبسایت تان اعتبار و ارزش زیادتری ببخشید. این کار سبب می شود که وب سایت شما از بازدید بیشتری توسط کاربران و مخاطبان برخوردار شود و ترافیک سایت را بالا خواهد برد که به درآمد زایی بیشتر ختم می‌شود.

بالا بردن نرخ تبدیل

تمرکز داشتن بر روی افراد باعث می‌شود که با سر نخ های زیادی مواجه شوید و مرتبط کردن این سرنخ ها تاثیرات زیادی را در تعامل رفتار شما با کاربران خواهد داشت و نرخ‌ تبدیل خودتان را بالا خواهد برد. شما با نشان دادن تبلیغات مرتبط به کاربرانتان این اعتماد را به آنها خواهید بخشید تا به وبسایت شما دوباره سر بزنند.

تمایز داشتن از رقیبان

در تمام شغل ها و تجارت ها رقابت امر عادی محسوب می‌شود و به طور طبیعی همه با هم در حال رقابت هستند. وقتی که شما در فضای تجارت الکترونیک قرار می‌گیرید به رقابتی کشیده خواهید شد که در دنیای دیجیتال حال و هوای خاصی دارد. با بهره گیری از تبلیغات ریتارگتینگ می‌توانید در این رقابت تنگاتنگ یک قدم از بقیه جلوتر باشید. علاوه بر آن با کاربران و مخاطبان بی شماری که خواهید داشت حس رقابت را به رقیبانتان تزریق خواهید کرد.

هدفگذاری هدفمند و دقیق

یکی از عواملی که از ویژگی های مهم و کاربردی در تبلیغات ریتارگتینگ محسوب می‌شود این است که تبلیغات شما به اشخاصی نمایش داده خواهد شد که قبلا ابراز علاقه به شما و وب سایتتان را نشان داده اند. این تبلیغات دیگر برای تمامی مشتریانی که شما شناختی از آنها ندارید نمایش داده نمی شود.‌

به طور کلی دو نوع از تبلیغات ریتارگتینگ وجود دارد

اول: تبلیغات ریتارگتینگ مبتنی بر لیست

دوم: تبلیغات مبتنی بر پیکسل

ریتارگتینگ در چه جاهایی استفاده میشود

‌۱_استفاده از ریتارگتینگ برای بازاریابی در نتایج جستجو موتورهای جستجوگر

۲_استفاده از ریتارگتینگ در ایمیل

۳_استفاده از ریتارگتینگ در شبکه های اجتماعی

۴_استفاده از ریتارگتینگ در وب سایت ها

۵_استفاده از ریتارگتینگ در crm

انواع تبلیغات ریتارگتینگ

۱_تبلیغات ریتارگتینگ دینامیک Dynamic

در این نوع از تبلیغات با توجه به فعالیتی که کاربر انجام می‌دهد، تبلیغات به صورت خودکار برایش ظاهر خواهد شد. در این نوع از تبلیغات نوع و روش تبلیغ برای هر شخصی متفاوت می باشد.

۲_تبلیغات ریتارگتینگ استاتیک static

با توجه به صفحاتی که شما برای مخاطب مشخص می کنید، تبلیغات برایش به نمایش در می آید. انجام دادن این کارها بر پایه قوانین حاصل میشود.

چرا از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده می کنیم

شما برای ارائه خدمات یا فروش محصولات خود به صورت آنلاین در فضای اینترنت نیاز به تبلیغات گسترده ای دارید تا بتوانید کالای خود را به مخاطب یا مشتری عرضه کنید. وقتی مخاطب وارد سایت تان می شود و محصولات شما را می بیند امکان دارد به هر دلیلی خرید نکرده از سایت خارج شود.

براین اساس بحث تبلیغات ریتارگتینگ مطرح می شود به طوری که شما محصول خود را در سایت های مختلف به مشتری و کاربر مورد نظر یادآوری می کنید و مخاطب شما به این نتیبجه می رسد که کالا یا محصول شما به دلیل اینکه در سایت های زیادی تبلیغ می شود قطعا از اعتبار بالایی برخوردار است. در حقیقت با این نوع تبلیغ مشتری باز هم به سایت شما برمی گردد و ترغیب می شود که کالای شما را بخرد.

به طور کلی این نوع تبلیغ اعتماد کاربر را نسبت به سایت و محصول شما زیاد می کند و بهترین را ه برای فروش محصولات تان می باشد. تبلیغات ریتارگتینگ محصول شما را در ذهن مشتری و مخاطب تبدیل به یک برند مهم می کند.

نکته پایانی

ما در این مقاله آموختیم که تبلیغات ریتارگتینگ چه میزان تاثیر در بازاریابی، جذب مشتری و فروش دارد. در حقیقت شما می توانید با استفاده از تبلیغات ریتارگتینگ رویکرد جدیدی را به کسب و کار و تجارتتان در دنیای اینترنت بدهید و چگونگی تعامل و رابطه هوشمند و هدفدار را برای داشتن مشتری زیاد تر، همراه با فروش بهتر تجربه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.