تبلیغات هدفمند (Targeted advertising) چیست؟ 5 راهکار مهم برای تبلیغاتی پربازده

تبلیغات هدفمند (Targeted advertising) چیست؟ 5 راهکار مهم برای تبلیغاتی پربازده

به صورت کلی برای انجام دادن تبلیغات باید هم هزینه انسانی صرف کرد و هم هزینه مالی، با توجه به این موضوع ما نیز به دنبال این هستیم تا بعد از انجام دادن تبلیغات نتیجه خوب و اثر بخشی را شاهد باشیم، برای به حقیقت پیوستن این مهم باید تبلیغات هدفمندی را انجام دهیم.

اما به راستی تبلیغات هدفمند (Targeted advertising) به چه نوع تبلیغاتی گفته می‌شود؟ با توجه به اهمیت زیادی که این نوع از تبلیغات در بازاریابی و فروش دارد چگونه می‌توانیم بهترین تبلیغات را برای بهبود و ارتقاء تجارت و کسب کارمان انجام دهیم؟ برای پاسخ دادن به این گونه سوالات می‌توانید تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را به این روش از تبلیغات مهم و کاربردی آشنا کنیم.

تبلیغات هدفمند به تبلیغاتی گفته می‌شود که با توجه به دسته‌بندی مخاطبان و مشتریان هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین انجام می‌شود تا با استفاده این روش بتوان بهترین نتیجه را در بازاریابی و فروش به دست آورد. با توجه به اینکه تمامی افرادی که در تجارت و بیزنس فعالیت دارند به دنبال این هستند تا نرخ تبدیل را افزایش داده و بیشترین خروجی را به دست آورند، باید از روش‌های زیادی برای مخابره محتوا به مخاطبان استفاده کنیم، تبلیغات هدفمند را باید از بهترین روش‌هایی محسوب کرد که با استفاده از آن می‌توان فروش را تا چند برابر افزایش داد.

اهمیت تبلیغات هدفمند

مدیران و سرمایه گذاران زمانی که در برنامه‌های تبلیغاتی سرمایه گذاری کنند به دنبال خروجی مطلوب و مناسب خواهند بود و با توجه به محدود بودن منابعی که در اختیار تیم‌های تبلیغاتی و بازاریابی قرار می‌گیرد می‌توان با پیاده سازی تبلیغات هدفمند نتیجه مناسب و مفیدی را به دست آورد.

Targeted Advertising سبب می‌شود تا شما هیچ گونه هدف گذاری و اقدام بدون برنامه‌ریزی انجام ندهید و با توجه به مزایای زیادی که در این نوع از تبلیغات وجود دارد با پیاده‌سازی درست آن شاهد پیشرفت‌های زیادی خواهید بود. با زیاد شدن مشتریان و بالا رفتن نرخ تبدیل این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید از دیگر رقبایتان گوی سبقت را بربایید.

برای انجام دادن تبلیغات هدفمند باید چه کارهایی انجام داد

راهکارهای مهم و مفیدی که در Targeted advertising باید انجام داد عبارتند از:

۱_ مخاطبان را تقسیم‌بندی کنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که سبب خواهد شد تا شما تبلیغات هدفمند و موثری را انجام دهید این است که مشتریان و مخاطبان هدف خودتان را تقسیم کنید. Segmentation باعث خواهد شد تا زمانی که شما قصد دارید کمپین‌های زیادی مثل ایمیل مارکتینگ راه‌اندازی کنید، امکان این را داشته باشید تا محتوای مد نظر خودتان را به مخاطبان به صورت شخصی سازی شده انتقال دهید، این کار باعث می‌شود تا کمپین شما برای عده‌ای از افراد که جزوه گروه خاصی هستند به خوبی تعریف شود.

۲_ مشخص کردن منابع برای هر بخش در تبلیغات هدفمند

زمانی که شما بتوانید برای هر کدام از سگمنت‌ها بودجه و منابع مشخصی را قرار دهید در واقع تبلیغات هدفمند مفید و موثری را انجام داده‌اید. با توجه به اینکه منابع تبلیغاتی اثر بخش زیاد وجود ندارد باید به صورت هدفمندی از این منابع استفاده کنید. ولی اگر شما قادر نباشید تعادل و توازن مناسبی را برقرار سازید، نمی‌توانید از تبلیغات به دست آمد یک خروجی مناسب داشته باشید.

۳_ داشتن یک استراتژی اصولی و دقیق

هر کسب کار و تجارتی برای اینکه در حوزه تبلیغات موفق و مفید واقع گردد، باید یک استراتژی دقیق و هدفمند داشته باشد. برای این کار باید یک سری کارها را انجام دهید و مشخص کنید که چه اهدافی را دنبال می‌کنید، از چه تقویم محتوایی استفاده می‌کنید، چه پیامی برای مخاطبان هدفتان دارید و با مشخص کردن شاخصه‌ها در آخر متوجه خواهید شد که تا چه اندازه به این تارگت‌ها نزدیک هستید.

۴_ استفاده کردن از آمار و اطلاعات

برای اینکه مخاطبان هدف بیشتری را جذب کرده و در تبلیغات بعدی که دارید هدفمندتر ظاهر شوید، می‌توانید از تجربه‌هایی که در کپمپین قبلی داشتید استفاده کنید و با توجه به تحلیلی که از آن کمپین‌ها به دست می‌آورید، نقش موثری را در تبلیغات بعدی ایفا کنید. با استفاده از آمار و اطلاعات این امکان را خواهید داشت تا با برسی کردن رفتار مخاطبان هدف در دیگر برنامه‌ها از آنها نیز استفاده کنید.

۵_ تولید کردن محتواهای متناسب با تبلیغات

توجه داشته باشید که یکی از بخش‌های مهمی که از اهمیت زیادی در تبلیغات برخوردار است، تولید کردن محتوای مفید و با ارزش است. شما باید به صورت مستقیم یا غیره مستقیم هدف انجام دادن تبلیغات هدفمند را داشته باشید و با مخاطبان هدفی که دارید به صورت شفاف رفتار کنید. بازاریابی محتوا نقش مهمی را در تبلیغات هدفمند ایفا می‌کند و شما اگر به دلایلی نتوانید محتوای مناسب و جذابی را تولید کنید این احتمال وجود خواهد داشت تا پروژه شما با شکست مواجعه شود.

برای دقیق‌تر شدن مخاطبین هدف در تبلیغات هدفمند معیار تقسیم‌بندی بازار شامل چه پارامترهایی است

معیارهای مهم تقسیم‌بندی بازار در Targeted advertising شامل موارد زیر می‌باشد:

۱_ Demographic: پارامترهایی برای شناخت مردم

این پارامتر برای این است که به مواردی مانند جنسیت، سن، میزان درآمد، مذهب و سن افراد پرداخته شود.

۲_ Psychological: این پارامتر برای روانشناسی به کار می‌رود

موارد مانند تفکرات فرهنگی، وضعیت اجتماعی و سبک زندگی از مواردی هستند که در مبحث روانشناسی باید آنها را برسی کرد.

۳_ Geographic: این پارامتر برای وضعیت جغرافیایی است

معیارهایی مانند وسعت شهر، وضعیت آب و هوا، محل زندگی و تراکم جمعیت از مواردی هستند که شامل این پارامتر می‌شوند.

۴_ Behavioral: این پارامتر برای برسی رفتار است

در این پارامتر مواردی مانند تفکرات خاص، میزان وفاداری، میزان استفاده از محصول و مواردی این چنینی که در تصمیم گیری افراد موثر هستند در نظر گرفته خواهد شد.

مزایای تبلیغات هدفمند

اگر هنوز اطلاعات زیادی در راجب مزایای تبلیغات هدفمند ندارید از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با ما همراه باشید:

1- تبلیغات هدفمند دارای اثر بخشی زیادی است

زمانی که شما از تبلیغات هدفمند برای کمپین‌های تبلیغاتی خوتان استفاده می‌کنید، تمامی کسب کارهایی که به شما تبلیغ می‌دهند نیز از این هدفمندی سود و بهره کافی خواهند برد و از نرخ بازگشت سرمایه بهتری بهرمند می‌شوند. در واقع هزینه‌هایی که در انجام دادن این تبلیغات استفاده می‌شود به صورت چشمگیری کاسته خواهد شد و منابعی که استفاده می‌کنید به درستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عوامل سبب می‌شود تا میزان وفاداری مشتریان بالا رفته و به مجموعه و برند شما وفادار باشند.

2- منافعی که در تبلیغات هدفمند وجود دارد بیشتر عاید مصرف کنندگان خواهد شد

از مهم‌ترین مزایایی که می‌توان در تبلیغات هدفمند به آن اشاره کرد این است که منفعت اصلی را مصرف کنندگان می‌برند. با توجه به اینکه پیام‌های شما به صورت سفارشی برای مشتریان ارسال می‌شود، این امکان را دارید تا به صورت مستقیمی کالا و محصولات خودتان را به دست مصرف کنندگان رسانده و با برطرف‌سازی نیاز آنها محصولاتی را که مورد علاقه‌ی مشتریان است به راحتی در دسترسشان قرار خواهید داد.

سخن پایانی

تبلیغات هدفمند سبب خواهد شد تا تجارت و کسب کار شما با پیشرفت‌های خوبی روبرو شود و بتوانید در مدت زمان کوتاهی و با انجام دادن مواردی که مار دراین مقاله به آنها اشاره کردیم ثاثیرات مثبتی را در تجارت و کسب‌کارتان شاهد باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.