تفاوت های نوشته و برگه در وردپرس چیست؟ ۵ فرق اصلی آنها

تفاوت های نوشته و برگه در وردپرس چیست؟ ۵ فرق اصلی آنها

زمانی که شما وب‌سایت وردپرسی خودتان را راه‌اندازی کردید و قصد دارید تا تولید محتوا در سایت انجام دهید و صفحات خودتان را در آن ایجاد کنید، شاید با این سوال مواجعه شوید که برای قرار دادن محتوا و نوشته‌ها در سایت وردپرسی که دارید بهتر است از برگه استفاده کنید و یا از نوشته‌ها؟ به راستی تفاوت‌ های نوشته و برگه در وردپرس چیست؟

در وردپرس دو نوع روش برای افزودن محتوا (پست تایپ) وجود دارد که شامل برگه‌ها (pages) و نوشته‌ها(posts) می‌باشد و هر کدام از این ساختارهای محتوایی که در وردپرس وجود دارند با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که ما در این مقاله‌ها برای شما به بیان آنها می‌پردازیم.

نوشته در وردپرس

نوشته ساختاری است درسیستم مدیریت محتوای وردپرس که از آن برای تولید کرن محتوا، بلاگ، مقالات خبری و مطالبی که دارای یک زمان‌بندی مشخص هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد، نوشته‌ها باید دارای یک سری ویژگی‌ها باشند که عبارتند از:

 •  در نوشته‌ها امکان دسته‌بندی به صورت ماه، روز و هفته وجود دارد که می‌توانید در صفحات بایگانی این تغییرات را اعمال کنید.
 • ظاهر که قالب به نوشته‌ها می‌دهد باعث ظاهر شدن آنها خواهد شد.
 • شما می‌توانید در نوشته‌ها برچسب‌های مورد نیاز خودتان را انتخاب کنید.
 • محل قرار گیری نوشته‌ها در خوراک سایت (rss) می‌باشد.
 • یک ویژگی چسبناک در نوشته‌های وردپرس وجود دارد که این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید نوشته‌هایی را که برایتان از اهمیت بالایی برخوردار هستند را در بالاترین سطح نگه دارید.

برگه در وردپرس

برگه به یک نوع از محتواها گفته می‌شود که در یک صفحه‌ی ثابت (ایستا) ایجاد می‌شوند، در واقع این صفحات یک بار ساخته می‌شوند و در اکثر وقت‌ها به صورت طولانی مدت در وب‌سایت باقی خواهند مانند زیرا تاریخ مصرف ندارند و به زمان و تاریخ حساس نیستند. برگه‌ها در وردپرس از ویژگی‌هایی برخوردار هستند که عبارتند از:

 • زمانی که از برگه‌ها در وردپرس استفاده می‌کنید امکان استفاده از برگه و برچسب را ندارید.
 • در برگه می‌توان زیر منوآبشاری ایجاد کرد.
 • برگه‌ها در وردپرس به صورت سلسله مراتبی می‌باشند یعنی اینکه نوشته‌ها به صورت زمانبندی ایجاد خواهند شد و در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت.
 • برگه‌ها به صورت ایستا و ثابت می‌باشند.
 • خیلی از قالب‌ها با توجه به حالت‌های گوناگونی که دارند یک منوی کشویی در برگه ایجاد خواهند کرد.
 • از برگه‌ها می‌توانید برای ایجاد کردن صفحات سفارشی استفاده کنید.

برسی تفاوت های نوشته و برگه در وردپرس

در ادامه به برسی تفاوت های نوشته و برگه در وردپرس خواهیم پرداخت:

۱_ برگه‌ها در وردپرس به شکل ایستا (ثابت) می‌باشند ولی نوشته‌ها در وردپرس به صورت پویا هستند

زمانی که یک نوشته را در وردپرس قرار می‌دهید و آن را منتشر می‌کنید وقتی که به صفحه نخست وب‌سایت مراجعه کردید، می‌توانید مشاهده کنید که نوشته‌ای را که منتشر کرده‌اید در صفحه به شما نمایش داده می‌شود و امکان مشاهده کردن آن برای شما وجود دارد و اگر به همین ترتیب نوشته‌های زیادی را در وردپرس قرار دهیم سیستم مدیریت محتوای وردپرس اقدام به انتشار یک لیست از نوشته‌ها خواهد کرد که با توجه به تاریخ آنها را دسته‌بندی می‌کند و شما می‌توانید همه آنها را مشاهده کنید.

وقتی که شما قصد دارید تا یک صفحه را در وردپرس انتشار دهید، زمانی که این برگه را منتشر می‌کنید هیچ گونه اثری را از برگه مورد نظر در وب‌سایت مشاهده نمی‌کنید و اگر تعداد زیادی برگه در سایت انتشار دهید در هیچ کدام از صفحات وب‌سایتتان این برگه‌ها نمایش داده نخواهد شد.

شما برای اینکه امکان مشاهده کردن برگه‌های ساییتان را برای کاربران و مخاطبانتان فراهم کنید، باید لینک برگه را در قسمتی از سایت قرار دهید تا کاربران بتوانند آن لینک را مشاهده کنند و زمانی که بر روی لینک شما کلیک کردند به صفحه‌ای که برگه وب‌سایت شما در آن قرار دارد، هدایت شوند.

۲_ امکان استفاده از برچسب

از دیگر تفاوت های نوشته و برگه در وردپرس این است که در برگه‌های وردپرس امکان استفاده کردن از برچسب وجود ندارد و این درحالی است که در نوشته‌های وردپرس شما می‌توانید از پرچسب‌ها استفاده کنید.

زمانی که شما قصد داشته باشد تا در برگه‌های وردپرس پرچسب ایجاد کنید باید این کار را با کمک افزونه انجام دهید و یا از کد نویسی برای این کار استفاده کنید، ولی از قابلیت‌های مهمی که در برگه‌های وردپرس وجود دارد این است که شما قادر خواهید بود به صورت سلسله مراتبی برگه‌ها را تهیه کنید و این یعنی اینکه شما می‌توانید یک برگه مادر در وردپرس ایجاد کنید و بعد چندین برگه دیگر را بسازید این برگه‌ها را در زیرمجموعه برگه مادر قرار دهید و مادر برگه اصلیخواهد بود.

۳_ برگه به صورت جداگانه ثبت می‌شود ولی نوشته به صورت آرشیو

برگه به صورت جداگانه در وب‌سایت ثبت می‌شوند و امکان مشاهده آن‌ها در وب‌سایت وجود دارد در صورتی که نوشته‌ها برای محتواهایی متناسب هستند که نیاز به آرشیو شدن خواهند داشت، این موضوع از دیگر تفاوت های نوشته و برگه در وردپرس می‌باشد.

۴_ امکان استفاده کردن از پیوندهای یکتا

در نوشته‌ها امکان استفاده کردن از پیوندهای یکتا بر اساس تاریخ مهیا است، برگه مناسب هستند برای لینک دادن از منو وردپرس.

۵_ نوع نمایش برگه و نوشته متفاوت است

برگه‌های در وب‌سایت وردپرس به صورت سلسله مراتبی یا همان زیر مجموعه نمایش داده خواهند شد در حالی که نوشته‌ها به صورت لیست پشت سر هم و بر اساس تاریخ در وب‌سایت‌های وردپرسی نمایش داده می‌شوند.

سخن پایانی

تفاوت‌های نوشته و برگه در وردپرس از موضوعات مهمی است که در وب‌سایت‌های وردپرسی باید به آن توجعه داشته شوند تا بتوان محتوا و مطالب با کیفیت و کاربردپسندی را در وب‌سایت قرار داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.