تولید محتوا (Content production) چیست؟ 10 مورد از موارد مهمی که در آن باید رعایت شود

تولید محتوا (Content production) چیست؟ 10 مورد از موارد مهمی که در آن باید رعایت شود

امروزه تولید محتوا نقش مهمی را در سئو سایت ایفا می‌کند و باعث خواهد شد تا رتبه و جایگاه یک وب‌سایت افزایش پیدا کند، با توجه به این موضوع باید تولید کردن محتوا را یک نکته بسیار مهم و کلیدی برای مدیران و صاحبان کسب کارهای اینترنتی قلمداد کرد.

تولید کردن محتوا در وب‌سایت به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان و افراد زیادی را به سمت خودتان جذب کنید و بازدیدکنندگان زیادی به وب‌سایت شما سر بزنند، ترافیک سایت شما را بالا ببرند و درآمد زیادتری را برای شما فراهم سازند. هر وب‌سایتی که قادر نباشد محتواهای هدفمند و کاربر پسندی را تولید کند، در واقع از غافله عقب مانده است و عملکرد هدفمند و موفقی نخواهد داشت.

اهمیت تولید محتوا

محتوا به هر چیزی گفته می‌شود که برای افراد قابل درک کردن باشد و در بسترهای کانال‌های دیجیتالی بتوان آن را برای جذب کردن کاربران و افراد متقاضی منتشر کرد. در واقع محتوا همان چیزی است که برای افراد هم قابل درک باشد و هم بتوانند آن را در جهت بازاریابی و فروش استفاده کرد.

تولید محتوا به این معنی است که شما بتوانید هر چیزی را در قالب نوشته، فیلم، صوت و عکس که برای افراد قابل درک باشد درآورید. و بعد آن را در بسترهای گوناگونی مانند شبکه های اجتماعی، تلویزیون، سایت و سایر بسترهای دیجیتالی منتشر کنید تا بتوانید به اهداف بازاریابی و فروش خودتان دست یابید و مشتریان زیادی را از این طریق به دست آورید.

موارد مهمی که در زمان تولید محتوا باید رعایت کرد

حالا که معنی محتوا را به درستی درک کردید، می‌خواهیم در ادامه به مواردی اشاره کنیم که می‌توانید با استفاده از آن محتواهای مناسب و با کیفیتی را تولید کنید:

۱_ شناسایی کردن کلمات کلیدی

با توجه به اینکه هر کاربری بسته به نوع تفکر و نیازی که دارد کلمات کلیدی خاصی را جستجو می‌کند، برای اینکه شما بتوانید یک محتوای خوب و با کیفیت را تولید کنید تا کاربران زیادی از آن استفاده کنند، باید از کلمات کلیدی مناسبی در آن استفاده کنید. کلمات کلیدی که می‌تواند به محتوای شما ارزش دهد را شناسایی کرده و از آنها در محتوای خوتان استفاده کنید.

۲_ خلق کردن ایده و روش‌های جدید و نو

افراد همیشه دوست دارند تا ایده‌ها و روش‌های جدید را تجربه کنند، شما می‌توانید در تولید محتوای از روش‌ها و ایدا‌های نو استفاده کنید و مخاطبانتان را ترغیب کنید تا از محتوای شما بازدید کنند. استفاده از مطالب هیجان انگیز و کنجکاو کننده راهکار مناسبی است.

۳_ تعداد کلماتی که در تولید محتوا استفاده می‌شود نباید کم باشد

شما باید در زمان تولید محتوا به تعداد کلمات محتوا دقت داشته باشد و محتوایی را تولید کنید که ار تعداد کلمات مناسبی تشکیل شده باشد. استفاده از 800 کلمه در محتوای وب‌سایت مناسب است و نباید از این تعداد کمتر باشد زیرا امکان دارد که گوگل به واسطه محتوای کم شما را جریمه کند.

۴_ سعی کنید از موضوع متن محتوا خارج نشوید

دقت داشته باشید در زمان‌هایی که قصد دارید تولید محتوا را انجام دهید، باید از مطالب و عناوینی در محتوا استفاده کنید که با موضوع اصلی شما مرتبت باشد و خارج از بحث به موضوعی نپردازد.

۵_ ارتباط داشتن با مخاطبان

از دیگر موارد مهمی که می‌تواند در تولید محتوای ارزشمند به شما کمک کند، این است که با کاربران و مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید. زیرا زمانی که با آنها رابطه دارید می‌توانید نظرات آنها را در مورد محتواها جویا شوید و با پیشنهادات و نظرانتی که می‌دهند محتواهای قوی و مناسبی را تولید کنید.

۶_ شناسایی مخاطبان هدف و کاربران

توجه داشته باشید قبل از اینکه بخواهید تولید محتوا را انجام دهید، باید بدانید که محتوای که قرار است تولید کنید برای چه دسته از افراد است، زیرا زمانی که بتوانید نیازها و خواسته‌های آنها را از طریق محتوای تولیدی تامین کنید آنها نیز رضایت بیشتری از شما خواهد داشت و در رتبه و جایگاه وب‌سایت شما تاثیرات مثبتی را ایجاد خواهد کرد.

۷_ در مورد روش‌های تولید محتوای و همکارانتان تحقیق کنید

اینکه شما در زمان تولید محتوا بدانید که با استفاده از چه تکنیک‌ها و روش‌هایی می‌توانید محتوای بهتر و با کیفیت‌تری را تولید کنید، خود یک امر مهم و حیاتی به حساب می‌آید و آشنا بودن به این روش‌ها می‌توانند کمک کند تا شما با سرعت و کیفیت بهتری به تولید محتوا بپردازید. زمانی که شما شناخت کافی از روش‌های تولید محتوای دیگر همکارانتان داشتید، می‌توانید قدم‌های بزرگتری برای رسیدن به هدفی که دارید بردارید.

۸_ از عنوان‌های مناسب در تولید محتوا استفاده کنید

از مهم‌ترین مراحل تولید محتوا قرار دادن عنوان مناسب و با ارزش برای آن است، زیرا کاربران زمانی که می‌خواهند یک مقاله و مطلب را بخوانند به اولین چیزی که توجه می‌کنند عنوان آن مطلب است، محتوای شما اگر از عنوان جذابی برخوردار باشد احتمال خواندن آن تا پایان توسط کاربر وجود دارد ولی اگر از عنوان‌های جذابی برخوردار نباشد کاربران تمایلی به خواند آن ندارند.

۹_ محتوای مناسب باید دارای یک شروع عالی و جذاب باشد

مقدمه جذاب را باید یک دیگر از موارد مهم در تولید محتوا دانست، زیرا کاربران زمانی که وارد یک وب‌سایت می‌شوند شما تنها چند دقیقه فرصت دارید تا آنها را مجاب به خواندن محتوای مورد نظرتان کنید، اگر در این زمان قادر نباشد تا مخاطبان را جذب مطلب و محتوای سایت کنید در واقع آنها را از دست می‌دهید.

۱۰_ از مطالب و مقالات کپی شده استفاده نکنید

شما باید از محتواهای یونیک و دست نویس استفاده کنید، با این کار اعتبار وب‌سیاتتان را بالا می‌برید و کاربران زیادی جذب سایت شما خواهند شد. توجه داشته باشید که کپی کردن محتوا دیگر وب‌سایت‌ها باعث خواهد شد تا رتبه و جایگاه سایت شما کاهش یافته و گوگل شما را جریمه کند.

سخن پایانی

زمانی که شما قرار است در اینترنت و فضای آنلاین خدمات یا محصولی را به کاربران بفروشید، باید بتوانید آن را به خوبی تبلیغ کنید تا کاربران و مخاطبانتان به خوبی با آن آشنا شوند و بعد اقدام به خرید کردن آن کنند. تولید محتوا را باید بهترین روش برای جذب کاربران دانست که تاثیرات فوق‌العاده‌ای بر روی وب‌سایت شما به جا می‌گذارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.