تکنیک فروش چیست؟👈 آشنایی با 9 راهکار پولساز

تکنیک فروش چیست؟👈 آشنایی با 9 راهکار پولساز

تمامی کسانی که در کار فروش، تجارت و بازاریابی هستند باید به تکنیک فروش آشنا باشند تا بتوانند به صورت موفقی به کسب‌کار خود بپردازند. سوالی که شاید در این لحضه برای ما پیش بیاید این است که فروش چیست؟ چگونه یک فروشنده باید بتوانید محصولاتش را به دیگران بفروشد؟ در واقع فروش به معنای یک مبادله یا و معامله است که در قبال جنسی که به دیگران می‌دهیم مبلغی را دریافت خواهیم کرد، از راه فروش می‌توان اشخاص و ارگان‌ها را ترغیب کنیم که از محصولات ما استفاده کنند.

کسی که به عنوان فروشنده فعالیت دارد باید داری خصوصیات و ویژگی‌هایی باشد تا موفقیت خوبی را کسب کند، به عنوان مثال او باید به خوب به حرف مشتریان را گوش دهد و ارتباط عمومی قوی داشته باشد. زمانی یک جنس به فروش می‌رسد که شما بتوانید درک کنید که محصول شما چگونه می‌تواند نیازهای دیگران را به خوبی برطرف سازد و آنها را متقاعد کنید که محصول شما همان نیاز واقعی آنان است، این موارد خود تکنیک فروش محسوب می‌شود.

اشخاصی که به سمت شما آمده‌اند را می‌توان با رعایت کردن اصول فروش ترغیب به خرید کرد و فروش اجناس به آنها کار سختی نیست زیرا آنها تحقیقاتشان را درباره محصول شما انجام داده‌اند و با گرفتن تصمیم نهایی به سمت شما آمده‌اند. مهم‌ترین کاری که شما باید در این مواقع انجام دهید این است که به تکنیک فروش آشنا باشید و بتوانید به خوبی پاسخگوی سوالات و نیازهای آنان بوده و به این اطمینان برسید که آنها از میان این همه فروشند شما را برای خرید کردن انتخاب کرده‌اند.

مهم‌ترین تکنیک‌های فروش

حال نوبت آن رسیده تا شما را با مهم‌ترین تکنیک‌های فروش بیشتر آشنا کنیم:

۱_ لبخند زدن در زمان تماس

توجه داشته باشید که در هر زمان شما این امکان را نخواهید داشت تا با مشتریانتان به صورت حضوری دیدار داشته باشید و با توجه به این عامل باید به تن صدا و نوع بیانمان با مشتری توجه کنیم. انسانها قادر هستند تا بر اساس نوع صدای افراد انواع لبخند را تشخیص دهند.

باید در زمان صحبت کردن با مشتری با لبخند همراه باشید زیرا لبخند جزوء ارکان اصلی تکنیک فروش محسوب می‌شود. این موضوع باعث خواهد شد تا مشتری احتمالی شما حس و حال خوبی را از حرف زدن با شما تجربه کند و شما قابل اطمینان‌تر به نظر می‌رسد. لبخند زدن برای یک فروشنده باعث بالا رفتن انرژی و نشاط در خود او و مشتری می‌شود و معجزات زیادی را به همراه دارد.

۲_ استفاده کردن از دست‌ها در تکنیک فروش

اگر شما به صورت حضوری و یا تصویری با دستگاه‌های چت ویدیویی با مشتریانتان حرف می‌زنید می‌توانید از دستانتان کمک بگیرید. با توجه به آمار گرفته شده زمانی که فروشندگان و گویندگان از حرکات دست استفاده کرده‌اند 34 درصد از پیامهای مخابره شده از آنها را کسانی که شنیده بودند به خاطر سپرده‌اند. این آمار نشان دهنده تاثیرات شگفت انگیز حرکت بدن در زمان فروش است و جزوء تکنیک فروش محسوب می‌شود.

۳_ خودتان را به جای مشتری فرض کنید

شما باید در زمان فروش محصول یا ارائه خدمات به مشتریان خودتان را به جای آنها بگذارید و با توجه به رفتار مشتری رفتارتان را مطابق با نظر و خواسته‌های او سوق دهید که این مورد خود از یکی از مهم‌ترین تکنیک فروش قلمداد می‌شود. افراد معمولا از کسانی که از آنها تقلید می‌کنند انرژی مثبتی را خواهند گرفت، اگر مشتری شما احساس نگرانی داشت شما نیز سعی کنید این حال را داشته باشید و اگر او شاد و اکتیو بود شما نیز آن گونه عمل کنید.

۴_ استفاده کردن از نام مخاصبان در زمان حرف زدن و ارتباط با آنها

به این نکته توجه کنید که نام هر انسانی زیباترین آوا برای وی است، شما باید برای فروش موفق اسامی تمامی مشتریان را بدانید و آنها را با اسمشان صدا کنید. زمانی که شما در زمان رابطه با مشتری اسم وی را صدا می‌زنید این کار می‌تواند باعث محکم شدن رابطه شما با وی شود و نشان دهنده احترام شما به مشتری خواهد بود. شما اگر قرا باشد اسم یکی از مشتریانتان را صدا بزنید {مثلا جناب آقای جعفری تشریف بیارید} احساس بهتری را به او انتقال داده‌اید تا اینکه به او بگوید{ آقا تشریف بیارید}، در کدام روش احساس بهتری را به مشتریانتان منتقل خواهید کرد؟

۵_ برقرارکردن ارتباط چشمی مناسب و کافی

دقت کنید که ارتباط چشمی نقش پررنگی را در فروش ایفا می‌کند و از دیگر تکنیک فروش محسوب می‌شود زیرا چشم‌ها پنجره روح هر انسان محسوب می‌شوند، زمانی که شما با مشتریانتان ارتباط چشمی برقرار می‌کنید نوعی ارتباط ناخوداگاه را شکل داده‌اید که اعتماد را شکل می‌دهد. با توجه به آمار برای یک فروش موفق و تاثیر گزار باید 30 تا 60 درصد از تبدیل فروش از طریق ارتباط چشمی ممکن خواهد شد.

۶_ داشتن اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس مناسب و مفید از مهم‌ترین دلایل موفقیت در هر کاری محسوب می‌شود. یک فروشند برای اینکه بتواند احساس خوشایندی را در مشتری ایجاد کرده و به او اعتماد را انتقال دهد باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد.

۷_ تکان دادن سر برای مشتریان

با توجه به این که اشخاص به صورت ناخداگاه از حرکات یکدیگر تقلید می‌کنند، زمانی که شما سر تکان می‌دهید می‌تواند به راضی کردن مشتری کمک کرده و او را متقاعد به خرید کنید. زمانی که شما به مشتری سر تکان می‌دهید در واقع حرف‌های او را تایید کرده‌اید و این احساس تامل مشتری را به سمتتان خواهند کشاند.

۸_ مطرح کردن سولات برای مشتری به ترتیب

بهترین کاری که یک مشتری را راضی می‌کند تا با خیال راحتی خریدش را انجام دهد این است که شما کاری را انجام دهید تا او بفهمد شما اول از او به موضوع مد نظرش فکر کر‌ده‌اید. بهترین ترفند پیاده‌سازی این شگرد این است که شما بتوانید بیشتر از مشتری نقاط قوت و نقاط ضعف وی را بشناسید و سوال‌هایی از مشتری بپرسید که او به راهکارهای پیشنهادی شما گوش کند. مطرح کردن سوالاتی که حدس می‌زنید پاسخ مشتری در باره‌ی آن مثبت است برای شروع کار بهترین گزینه است و از دیگر روش تکنیک فروش به شمار می‌رود.

۹_ تایید کردن نگرانی‌های و مشکلات مشتریان

زمانی که مشتری با شما مخالفت می‌کند و با نظر شما موافق نیست، می‌توانید با دادن جواب‌هایی نظیر (متوجه هستم شما چه می‌گویید و یا سوال خیلی خوبی بود) به مشتری نشان دهید که حرف‌هایی که او می‌زند برای شما از ارزش بالایی برخوردار است.

سخن پایانی

تکنیک فروش به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که یک فروشنده ذبده در زمان فروش محصولاتش باید برای متقاعد کردن مشتری پیاده‌سازی کند. زمانی که فروشنده بتواند به خوبی از این تکنیک‌ها استفاده کند هم مشتریان زیادتری را وادار به خرید می‌کند و هم سود بیشتری را به دست می‌آورد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.