خبرنامه (News letters) چیست

خبرنامه (News letters) چیست

ابزار و روش مفید و موثری که با استفاده از آن می‌توان به ارائه اخبار و خدمات و معرفی محصولات یک وب‌سایت پرادخت، خبرنامه گفته می‌شود. News letters ابزاری قدرتمند و کاربردی است که می‌توان با استفاده از این روش قدم‌های مهمی را در بازاریابی و فروش برداشت و با توجه به این خصوصیات شرکت‌ها و کسب کار به استفاده از آن روی آورده‌اند.

استفاده کردن از خبرنامه در وب‌سایت‌هایی که به صورت آنلاین به کسب کار و تجارت مشغول هستند سبب خواهد شد تا از ارزش و اعتبار زیادتری در بین کاربران برخوردار باشند و با استفاده از این ابزار بازاریابی موثر و کاربردی می‌توان یک برند را در ذهن کاربران و مخاطبان جای داد.

با توجه به اینکه در دنیای امروزی روش‌های بازاریابی زیاد شده است افراد هر روزه با حجم زیادی از ایمیل‌های تبلیغاتی و بازاریابی مواجعه می‌شوند، این عامل سبب خواهد شد تا برخی از افراد از این حجم ایمیل‌های دریافتی خسته شوند و آنها را مزاحم بپندارند و برخی دیگر از افراد اقدام به باز کردن ایمل خودشان نمی‌کنند.

توجه داشته باشید که اگر محتوا و موضوع خبرنامه به اندازه کافی جذاب و مفید باشد و از عنوان و تیترهای با ارزش در آن استفاده شده باشد، موجب خواهد شد تا کاربران به سمت وب‌سایت اصلی شما هدایت شوند و نتایج خوبی را برای شما رقم بزنند.

مهم‌ترین نکاتی که در طراحی خبرنامه باید به آن توجه کنید

نکاتی که در طراحی News letters باید به آن توجه داشت:

۱_ محتوا در خبرنامه باید مختصر باشد

باید توجه داشت که کاربران و مخاطبان وقت و زمان زیادی برای خواندن News letters ندارند و باید در زمان نوشتن آن از کمترین فضا بهترین استفاده را کنید و یک محتوای مختصر مفید و کابر پسند بنویسید.

۲_ توجه زیاد به خوانندگان

باید یک تعادل نسبی بین هدف خبرنامه و علایق خواننده مطلب برقرار باشد تا بتوانید یک محتوای خوب و مفید را در قالب News letters منتشر کنید. برای اینکه شخصی ساز را در خبرنامه ایجاد کنید می‌توانید در زمان طراحی آن نام خواننده را نیز قرار دهید.

۳_ توجه کردن به زیر عنوان‌ها

زیر عنوان این امکان را برای خواننده و مطالعه کننده خبرنامه راحتر خواهد کرد. شما می‌توانید ازعناوین فرعی در News letters استفاده کنید و این عامل باعث خواهد شد که خواننده بتواند با نگاه گذرا و به راحتی موضوع و مطالب موجود در خبرنامه شما را بفهمد و درک کند.

۴_ توجه کردن به پا ورقی‌ها

در واقع پاورقی به بخش پایانی خبرنامه گفته می‌شود. در این بخش ارتباط کاربران با News letters به پایان خواهد رسید و لذا شما در زمان نوشتن آن باید توجه زیادی به آن کنید و با قرار دادن اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی این امکان را به کاربران دهید تا در صورت لزوم بتوانند با شما به راحتی ارتباط برقرار کنند.

۵_ طراحی خوب و مناسب

زمانی که یک خبرنامه دارای یک طرح مناسب و مفید باشد می‌تواند درصد موفقیت کسب کار شما را بالا ببرد زیرا چگونگی ارائه دادن محتوا از خود محتوا از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای اینکه News letters شما از طرح خوب و مناسبی برخوردار باشد باید برای طراحی آن از طرح‌هایی استفاده کنید که قابلیت نمایش را بر روی دستگاه‌های مختلف داشته باشد.

۶_ به سربرگ‌ها توجه کنید

اولین چیزی که بعد از وارد شدن ایمیل اشخاص با آن برخورد دارند سربرگ است و باید به آن توجه خاصی داشت. دقت داشته باشید از متن‌های دقیق خاص و هوشمندانه در سربرگ خبرنامه استفاده کنید تا بتوانید توجه کاربران را به سمت خودتان جلب کنید.

۷_ خبرنامه باید منظم باشد

اگر شما در ارسال خبرنامه به صورت منظم و مستمر کار نکنید، نمی‌توانید انتطار کاربران و مشتریان خود را برآورده سازید. شما می‌توانید یک برنامه دقیق و منظم تقویمی را ایجاد کنید و به صورت منظم روزانه، هفتگی و ماهانه برای کاربران و مخاطبانتان خبرنامه مد نظر را ارسال کنید. در صد موفقیت News letters وقتی که به صورت پیوسته ارسال گردد بالا خواهد بود.

۸_ هدف گذاری کردن

یکی از نکات مهمی که در زمان خبرنامه باید از خودتان بپرسد این است که هدف از ارسال خبرنامه چیست و در قبال آن چه چیزی را به دست خواهم آورد. شما باید هدفی را که از ارسال News letters دارید به صورت مشخص و واضح بیان کنید و با چینش محتوایی خوب و مناسب می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهید.

۹_ برسی کردن نتایج

شما می‌توانید برای اینکه شناخت بیشتری از مشتریان خودتان به دست آورید برسی کنید که علاقه‌مندی‌های مشتریان شما کدام محصول و کالا بوده و یا بیشترین موضوع مورد علاقه آنان کدام موضوع و مطلب است. یادتان باشد بهترین روشی که شما می‌توانید توسط آن قدم‌های استواری را در یک مسیر درست بردارید شناخت مشتری است.

۱۰_ استفاده کردن از تصاویر

زیبایی یکی از مهم‌ترین ارکانی است که اگر به صورت درستی در هر کسب کاری از آن استفاده شود نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت، برای اینکه بتوانید نگاه کاربران را جلب کنید و آنها را ترغیب کنید که واکنش مورد نظر شما را انجام دهند، می‌توانید از تصاویر و المانهای تصویری استفاده کنید. شما می‌توانید برای اینکه یک News letters جذاب و کاربر پسند را تهیه کنید از متن و تصویر به صورت ترکیبی استفاده کرده تا برای کاربران جلب توجه کند.

سخن پایانی

استفاده کردن از خبرنامه در وب‌سایت یک فرصت مناسب و ارزشمند است برای تمامی کسب کارها و تجارت‌هایی که به صورت آنلاین به فروش و بازاریابی محصولات و خدمات مشغول هستند، در صورتی می‌توانید به خوبی از News letters در وب‌سایت خودتان استفاده کنید که بتوانید با توجه به قواعد و اصول مشخص شده آن را اجرایی کنید.

متنی‌هایی که در وب‌سایت برای کاربران ارسال می‌شود باید داری مواردی از قبیل مزایای محصول، معرفی برند، نظرات مربوط به محصول و موارد این چنینی باشد. یکی از ویژگی‌های مهمی که یک خبرنامه خوب باید داشته باشد این است که یک متن خبری باید داری 10 درصد محتوای مختص به فروش محصولات باشد و دارای 90 درصد محتوای اطلاعاتی باشد تا بتواند برای کاربران جلب توجه کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.