طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق، 6 راز نهفته در انجام تبلیغات وب‌سایت

طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق، 6 راز نهفته در انجام تبلیغات وب‌سایت

طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق از اولویت زیادی در میان کسب‌کارها برخوردار است و اگر این روند به صورت درست و دقیقی انجام شود، شاهد نتایج خوب و مثبتی در بیزینس و مشاغل خواهیم بود. در واقع می‌توان گفت زمانی که در هر تجارت و کسب‌کاری مشتری و متقاضی وجود نداشته باشد، فروش و درآمد‌زایی نیز به این موضوع مرتبط است و به همین خاطر باید تبلیغات را مهم‌ترین عامل برای به دست آوردن مشتری در هر تجارتی محسوب کرد. یکی از روش‌های که شما می‌توانید با استفاده از آن در اینترنت و به صورت آنلاین محصول و خدمات خودتان را تبلیغ کنید، تبلیغات بنری است.

طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق یکی از راهکارهای مفید و با ارزش است که شما با استفاده از آن می‌توانید در وب‌سایت‌های پرترافیک و شلوغ به تبلیغ محصول و خدمات مورد نظرتان بپردازید، چگونگی انجام دادن تبلیغات بنری خود از مهم‌ترین ارکان فروش محسوب می‌شود و برای اینکه بتوانید از این روش تبلیغاتی به شکل درست و مفیدی استفاده کنید باید یک سری نکات را به خوبی اجرا کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با رازهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق آشنا کنیم پس تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

موارد مهم در طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق

همان گونه که در بخش قبل اشاره کردیم طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق قواعد و اصولی دارد که در صورت پیاده سازی سیستم فروش و بازاریابی شما را با تغییرات شگرفی همراه خواهد کرد، این روش‌ها عبارتند از:

۱_ کمک گرفتن از یک گرافیست حرفه‌ای و کار بلد

با توجه به اینکه وجود طراحی گرافیکی جذاب و حرفه‌ای در بنر تبلیعاتی سبب خواهد شد تا تعداد کلیک وب‌سایت شما با افزایش همراه شود، پس باید یک طراح گرافیک ذبده را برای انجام دادن این کار استخدام کنید.

برای پیدا کردن طراح گرافیک حرفه‌ای می‌توانید در اینترنت سرچ کرده و تعداد زیادی از شرکت‌هایی را که در این زمینه فعالیت دارند مشاهده کنید. با پیدا کردن بهترین شرکتی که در راستای نیاز شما وجود دارد کار طراحی گرافیکی بنر با موفقیت سپری خواهد شد. اگر نیاز دارید که یک طراح گرافیک به صورت پاره وقت و یا تمام وقت در اختیار شما باشد می‌توانید یک طراح مجرب و حرفه‌ای را استخدام کنید و با درآمدی که از بنر تبلیغاتی خودتان به دست می‌آورید، قادر هستید به راحتی دستمز آن را پرداخت خواهید کرد.

۲_ متعادل کردن حجم گرافیک بنر

با توجه به اینکه در کشور ما اینترنت با محدودیت‌هایی مواجعه است و سرعت استاندارد و لازم را ندارد، باید بنر تبلیغاتی خودتان را با حجم مناسبی طراحی کنید. در واقع باید حجمی را برای بنر در نظر بگیرید که در مدت زمان کمی لود شود و تبلیغات شما را با مشکل مواجعه نکند، این موضوع را باید یکی از مهم‌ترین کارها در جهت طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق به شمار آرود. با توجه با ظرفیت اینترنت بهترین حجمی که می‌توان برای بنر تبلیغایتی در نظر گرفت بین 15 تا 20 کیلوبایت است، ظرفیت ارتقاء دادن این بنر تا سه برابر نیز قابل اجرا خواهد بود.

۳_ طراحی کردن بنر متناسب با وب‌سایت میزبان

زمانی که یک وب‌سایت مناسب برای تبلیغات پیدا کردید، باید بنری را طراحی کنید که با موضوع مورد نظر شما متناسب باشد. این طراحی باید به گونه‌ای باشد که بتواند به بهترین شکل ممکن شرکت و خدمات شما را به کاربران معرفی کند و باید علایق و نیازهایی را که مخاطبان به دنبال آن هستند در این بنر با آنها نمایش دهید تا بتوانید اقدام به طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق کنید.

۴_ طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق، مختصر و مفید که کاربران را وسوسه کند

باید از بنرهای تبلیغاتی استفاده کنید که دارای ریزه کاری‌های گرافیکی باشند، زیرا این گونه بنرها طرفداران زیادتر را به خود جذب خواهند کرد، بنرهای گرافیکی که دارای ریزه کاری و ظرافت هستند می‌تواند بازده مفید و قابل قبولی را برای شما به ارمغان آورد. با توجه به آماری که متخصصان گرفته اند بنرهای تبلیغاتی که داری جزئیات گرافیکی 7 تا 10 درصد هستند از کلیک زیادتر توسط کاربران و مخاطبان برخوردار می‌باشند.

برای اینکه بتوانید نظر کاربران را جلب کنید می‌توانید چند بنر مختلف را طراحی کنید و در صورت نیاز از آنها استفاده کنید. برای اینکه بنر تبلیغاتی شما شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشد، می‌توانید در بازده زمانی بین 72 ساعت از بنرهایی استفاده کنید که دارای طراح‌های جدید و تازه هستند.

۵_ ارزیابی کردن کارایی بنر تبلیغاتی خودتان

با توجه به آمار حدود نیم درصد از کاربرانی که در یک وب‌سایت فعالیت دارند بر روی بنر تبلیغاتی که در آن سایت مشاهده می‌کنند، کلیک خواهند کرد. برای اینکه شما بتوانید این درصد از کاربران را به چند برابر افزایش دهید و اقدام به طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق کنید، می‌تواند بنرهایی با طراحی حرفه‌ای را در سایت قرار دهید، برای این کار شما مجبور هستید تا با آزمون و خطا این کار را انجام دهید. توصیه ما به شما این است اگر در مدت زمان 3 روز از بنر تبلیغاتی که در وب‌سایت قرار داده‌اید بازده مناسب و کافی را نداشتید می‌توانید از یک بنر دیگر استفاده کنید تا به یک جمع‌بندی از چگونگی طراحی بنرهای تبلیغاتی برسید.

۶_ در بنر تبلیغاتی از تصاویر متحرک استفاده کنید

زمانی که شما از انیمیشن‌ها و تصاویر متحرک در بنر تبلیغاتی استفاده می کنید، این شانس را دارید تا کاربران بیشتری بر روی بنر کلیک کنند. توجه داشته باشید برای اینکه مخاطبان و کاربران شما از این ترفند عصبانی نشوند و از صفحات سایت شما بیرون نروند، از بنرها و رنگ‌هایی که به سرعت تغییر می‌کنند استفاده نکنید. بنرهای تبلیغاتی که شما در یک وب سایت قرار می‌دهید شخصیت و کار شما را نشان می‌دهد پس بهتر است قسمت‌هایی از بنر را به صورت متحرک طراحی کنید.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که قبل از طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق باید یک وب‌سایت را برای کسب‌کار و تجارتی که دارید راه‌اندازی کنید و سپس هر بنر تبلیغاتی متناسب با تجارتتان را در آن قرار دهید. در ضمن زمانی که شما داری یک سایت حرفه‌ای و پر بازدید باشید، می‌توانید بنرهای زیادی از دیگر کسب‌کارها در سایت خودتان قرار دهید و از این راه درآمد خوبی را به دست آورید.

ما در این مقاله برای شما را با قواعد طراحی یک بنر تبلیغاتی موفق و شما آشنا کردیم، حال نوبت شماست تا با توجه به مواردی که ما در این مقاله به آنها اشاره کردیم بهترین و مناسبترین بنر تبلیغاتی را متناسب باحوزه فعالیتی که دارید طراحی کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.