رتبه اعتماد (Trust Rank) چیست؟ استفاده از 8 روش مهم برای ساختن اعتبار

رتبه اعتماد (Trust Rank) چیست؟ استفاده از 8 روش مهم برای ساختن اعتبار

تمامی مدیران و صاحبان وب‌سایت‌های اینترنتی بعد از اینکه توانست کسب‌کارها آنلاین مورد نظر خود را راه‌اندازی کند، تمام تلاش خود را انجام خواهند داد تا محصول و خدماتشان در نتایج بالای گوگل به کاربران زیادی نمایش داده شود. با ما همراه باشید تا شما را با رتبه اعتماد بیشتر آشنا کنیم.

عوامل مهم زیادی وجود دارند که می‌توانند جایگاه و رتبه یک سایت را ارتقاء دهند، مثلا سئو و بهینه سازی درست و اصولی، استفاده کردن از محتوا و مطالب آموزنده و مفید، گرافیگ و ظاهر زیبای و عوامل دیگر … اما در کنار این موارد یک سری عوامل مهم و تاثیر گذار دیگر نیز وجود دارد که می‌تواند قدم‌های هدفمندی را در یک وب‌سایت ایجاد کند. رتبه اعتماد (Trust Rank) یکی از عوامل مهمی است که کمتر به آن توجه شده است و اگر به خوبی بتوانید از این ویژگی در وب‌سایت خودتان استفاده کنید، شاهد نتایج مفید و ارزشمندی در جایگاه و رتبه تجارت اینترنتی خود خواهید بود.

اهمیت رتبه اعتماد در وب‌سایت

رتبه اعتماد به فاکتوری گفته می‌شود که الگوریتم‌های گوگل برای برسی کردن اهمیت یک وب‌سایت از آن استفاده می‌کنند. Trust Rank به موتورهای جستجو کمک خواهد کرد تا به خوبی صفحات موجود در یک سایت را مورد برسی قرار داده و با توجه به کیفیت و ارزشی که آن صفحات دارند به آنها امتیاز خواهند داد، در واقع رتبه اعتماد یکی از عوامل تاثیر گذار در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها محسوب می‌شود. در تمامی موتورهای جستجوگر برای هر دامنه رتبه‌ای در نظر گرفته شده است، اگر سایت‌ها بتوانند با گذشت زمان این فاکتور را حفظ کرد و آن را ارتقاء دهند سبب بالا رفتن رتبه و جایگاه وب‌سایت در نتایج جستجو خواهد شد.

از طریق چه روش‌هایی می‌توان رتبه اعتماد سایت را افزایش داد

برای اینکه بتوان Trust Rank یک وب‌سایت اینترنتی را بالا برد راهکارهای زیادی وجود دارد، ما در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

۱_ بهینه کردن محتوا

برای اینکه بتوانید از محتواهای بهینه در وب‌سایت خودتان استفاده کنید، باید از قرار دادن محتواهای کوتاه، بدون توضیح، تکراری و غیره اصولی اجتناب کنید، باید از محتواهایی استفاده کنید که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و نیاز کاربران را به خوبی برآورده می‌سازند.

۲_ مواظب اسپم باشید

یکی از موارد مهمی که خطرات زیادی را برای هر وب‌سایتی ایجاد می‌کند اسپم است، زیرا هم باعث پنالتی شدن سایت مورد نظر خواهد شد و هم رتبه و جایگاه آن را پایین می‌آورد. در زمان استفاده کردن از محتواهای دیگر وب‌سایت‌ها مواظب باشید که آنها از محتواهای اسپمی استفاده نکرده باشند. اگر قرار است که در این وب‌سایت‌ها پست میهمان قرار دهید، باید به خوبی آن را برسی کنید تا مشکلی برای سایت شما ایجاد نکند، از بک لینک‌های بی کیفیت نیز استفاده نکنید زیرا امکان وجود اسپم در آنها زیاد است.

۳_ استفاده از کلمات کلید

دقت داشته باشید که از کلمات کلید مناسب و مفید در وب‌سایت استفاده کنید تا کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده و رتبه اعتماد سایت شما را ارتقاء یابد.

۴_ دامنه

استفاده کردن از دامنه‌ای که از تاریخ ثبت آن مدت زمانی گذشته باشد، می‌تواند رتبه اعتماد وب‌سایت شما را افزایش دهد.

۵_ ایجاد بک لینک با کیفیت

یکی از موارد مهمی که می‌تواند در بالا بردن رتبه اعتماد یک وب‌سایت تاثیرات مثبتی را ایجاد کند، استفاده کردن از بک لینک‌های مفید و با کیفیت است. باید توجه داشته باشید که تعداد بک لینک مهم نیست، مهم‌ترین ویژگی که یک بک لینک باید داشته باشد کیفت بالای آن است.

۶_ استفاده کردن از شبکه‌های اجتماعی برای ساختن برند

امروزه با توجه به اینکه اکثر وب‌سایت‌های بزرگ و معروف به برند‌سازی توجه زیادی دارند، به همین منظور در شبکه‌های اجتماعی مختلفی به تبلیغات و بازاریابی می‌پردازند. با توجه به این موضوع موتورهای جستجو نیز توجه زیادی به برند‌سازی دارند و به وب‌سایت‌هایی که با برندسازی بتواند اعتماد سازی بیشتری را ایجاد کند و در ذهن مخاطبان و کاربران بمانند، امتیاز بالایی خواهند داد.

۷_ استفاده از روش‌های منسوخ شده و سئوی منفی برای دور زدن موتورهای جستجو

از موارد مهمی که می‌تواند در اعتماد سازی سایت شما نتایج منفی را ایجاد کند استفاده زیاد از کلمات کلیدی، استفاده از برچسب‌های نامناسب، استفاده کردن از لینک‌های منسوخ شده و بک لینک‌های بی کیفیت می‌باشد. توجه داشته باشید زمانی گوگل به وب‌سایت شما امتیاز بالایی خواهد داد که مطالب و محتوای وب‌سایت شما رضایت کاربران را به دنبال داشته باشد. 

۸_ ایجاد حریم خصوصی برای کاربران

باید از صفحاتی در وب‌سایت خودتان استفاده کنید که بتواند امنیت اطلاعات و هویت کاربران را حفظ کند. این صفحات به واسطه‌ای اینکه امنیت را برای کاربران می‌سازد، موتورهای جستجو نیز به آن علاقه دارند. مثلا وجود یک درگاه بانکی امن و با اطمینان می‌تواند حس اعتماد را به کاربر انتقال دهد و تمامی تراکنش‌هایی را که آنها نیاز دارند از طریق این درگاه در به راحتی انجام دهد. زمانی که گوگل بداند کاربران به وب‌سایت شما اعتماد دارند رتبه و جایگاه سایت شما را ارتقاء خواهد داد .

سخن پایانی

رتبه اعتماد در چگونگی رفتار الگوریت‌های جستجو با وب‌سایت مورد نظر و رتبه‌بندی آن نقش بسزایی را ایفا می‌کند، در واقع می‌توان از چگونگی رفتار گوگل با یک وب‌سایت تازه تاسیس و یک سایت قدیمی این موضوع را به وضوح مشاهده کرد و به اهمیت Trust Rank برای تمامی وب‌سایت‌های اینترنتی پی برد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.