رنگ سایت چیست؟ معرفی 6 رنگ کاربردی برای جذب مشتری

رنگ سایت چیست؟ معرفی 6 رنگ کاربردی برای جذب مشتری

رنگ‌ها در تصمیم و خرید مشتریان نقش بسازایی را ایفا می‌کنند و با توجه به آمار 85 درصد از مشتریان برای خرید محصول و کالا به رنک آن توجه می‌کنند، 90 درصد از تصمیم‌های ناگهانی و غیره منتظره برای خرید را هم رنگ آن کالا و محصول مشخص می‌کند. این آمار به ما نشان می‌دهد رنگ سایت تا چه اندازه در فروش و موفقیت مشاغل و کسب کارهای اینترنتی می‌تواند تاثیر گذار باشد.

رنگ‌های ابزارهایی هستند که می‌توانند روی مغز و احساسات افراد تاثیرات زیادی را ایجاد کنند و استفاده کردن از آنها در تبلیغات نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد، زمانی که حرف از روانشناسی رنگ سایت به میان می آید منظور این است که چگونه و از چه طریق رنگ‌ها می‌توانند بر روی احساسات افراد تاثیر گذار باشند و استفاده از رنگ‌ها می‌تواند در تصمیم گیری افراد تاثیر گذار بوده و نقش بسازایی را در هر کسب کار و تجارتی ایفا کند.

تاثیر رنگ سایت بر روی مشتری

رنگ محصول می‌توانند به ما این حس را انتقال دهند که کالای مورد نظر کهنه است یا تازه و یا حتی استفاده رنگ در داروها نیز بی دلیل نیست، مثلا داروهایی که خواب آور و آرامش بخش هستند رنگ آبی دارند زیرا این رنگ به بیمار احساس بیشتری را از آرامش هدیه می‌دهد، ولی در داروهای انرژی‌زا که باعث شادی و بالا رفتن آدرنالین در بدن انسان می‌شود از رنگ قرمز استفاده می‌شود زیرا دیدن رنگ قرمز به افراد انرژی انتقال می‌دهد.

در تمامی برندهای معتبر دنیا مشاهده می‌کنیم که در طرح‌های بسته‌بندی محصولات و کالاهایی که دارند از رنگ‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند، این کارها بسیار هوشمندانه و اثر بخش می‌باشد زیرا آنها دوس دارند برای محصولاتشان از رنگ‌هایی استفاده کنند که با چشم انداز و هدفی که شرکت دنبال می‌کند همخوانی داشته باشد و نتایج خوب و ارزشمندی را در بازاریابی و فروش به دست می‌آورند، این موضوع نشان دهنده‌ی اهمیت رنگ سایت در کسب کارهای آنلاین می‌باشد.

معرفی رنگ سایت در کسب‌ کارهای مختلف

در ادامه به برسی مشخصات رنگ سایت در تجارت و مشاغل گوناگون خواهیم پرداخت:

1- استفاده کردن از رنگ آبی

آبی رنگی است که آرامش، ثبات، آسایش خاطر را برا افراد به ارمغان می‌آورد و اگر دقت کرده باشید معمولا شرکت‌های بیمه از این رنگ استفادهای زیادی می‌کنند و علاقه زیادی به رنگ آبی دارند. استفاده کردن از رنگ آبی احساس امنیت و راحتی را برا کاربران و مخاطبان یک سایت به وجود می‌آورد و یک رنگ سایت پرطرفدار محسوب می‌شود.

رنگ آبی را در چه قسمت‌هایی از وب‌سایت استفاده کنیم

با توجه به اینکه خصوصیت رنگ آبی این است که آرامش را به افراد هدیه می‌دهد، می‌تواند در هنگامی که مشتریان قصد خرید کردن محصول و خدمات از سایت شما را دارند استرس را در آنها از بین ببرید و به مشتری این اطمینام را بدهید که با خیال راحتی خرید خودش را انجام دهد.

از رنگ آبی در قسمت‌های گفتگو و زمینه وب‌سایت می‌توانید استفاده کنید، زیرا این رنگ برای ایجاد اعتماد در مشتریان نقش زیادی دارد. از رنگ آبی در تصمیم گیری‌های ریسک پذیری مانند سرمایه گذاری، امور پزشکی، سلامت و شرکت‌های بیمه می‌توان استفاده کرد زیرا این رنگ علی‌رغم آرامشی که به کاربران می‌دهد، استرس را نیز از بین خواهد برد. در واقع در هر وب‌سایتی که بحث سرمایه گذاری و ضمانت در میان باشد استفاده از آبی بهترین رنگ سایت است.

2- استفاده کردن از رنگ بنفش

رنگ بنفش یک رنگ جذاب و جسور است و با معنویت و خلاقیت افراد رابطه مستقیمی دارد، رنگ بنفش رنگی است که احساس قدرت، اشرافیت و ثروت را در افراد به وجود می‌آورد، و در واقع این رنگ بیشتر برای جذب خانم‌ها در سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما دوست دارید که در وب‌سایتتان از رنگ بنفشی استفاده کنید که از جلوه مردانه‌تری برخوردار باشد، می‌توانید از رنگ بنفش تیره در کنار رنگ آبی استفاده کنید تا رنگ سایت شما مردانه تر به نظر رسد.

رنگ بفش در چه قسمت‌هایی از وب‌سایت کاربرد دارد

اگر یک محصول در سایتتان دارید که نیاز به معرفی و تبلیغ دارد، می‌توانید از رنگ بنفش استفاده کنید زیرا این رنگ منحصر به فرد و خاص می‌باشد. با توجه به اینکه رنگ بنفش احساس مسئولیت و حس رقابت را نیز درافراد ایجاد می‌کند مشاهده می‌کنیم که بسیاری از شرکت‌های آموزشی و سرمایه گذاری از این رنگ در برندشان استفاده کرده‌اند زیرا این رنگ به خوبی در ذهن افراد هک می‌شود و کاربران را به سمت شما جذب می‌کند. مکمل رنگ بفش رنگ زرد است و سایت‌هایی که از رنگ‌های آبی و کرمی استفاده می‌کنند، می‌توانند رنگ بنفش را در کنار این رنگ‌ها استفاده کنند و از این طریق کاربران زیادی را به سایتشان جذب کنند.

3- استفاده کردن از رنگ نارنجی

نارنجی را باید از دسته رنگ‌هایی دانست که بسیار جلب توجه می‌کند، زیرا این رنگ هم بسیار چشم نواز است و هم قابلیت ست شدن با دیگر رنگ‌های زمینه را در یک سایت دارد. سایت‌های زیادی هستند که در فراخوان خرید و دعوت از رنگ نارنجی استفاده کرده‌اند، رنگ نارنجی در برندها بسیار کم استفاده شده است. زمانی که شما از این رنگ در محصول یا سایت خودتان استفاده کنید بسیار در دید کاربران جلب توجه خواهید کرد و رنگ سایت شما در نظر کاربران جذاب به نظر می‌رسد.

رنگ نارنجی در چه قسمت‌هایی از سایت استفاده می‌شود

با توجه به اینکه اکثر افراد احساس خوبی به رنگ نارنجی دارند می‌توانید از این رنگ برای ایجاد کردن یک ارتباط دوستانه و صمیمی بهره برده و از این رنگ سایت برای زیبایی تجارت خود استفاده کنید. استفاده کردن از رنگ سفید، سیاه و نارنجی در کنار هم می‌تواند وب‌سایت شما را جذاب و کاربر پسند جلوه دهد، از رنگ نارنجی می‌توان به عنوان یک رنگ زیبا و جذب کننده برای رنگ نوشته‌هایی که بر روی محصولات و کالا دارید استفاده کنید.

4- استفاده کردن از رنگ قرمز

قرمز یک رنگ جذاب و قدرتمند است که برای افراد تداعی کننده موقعیت اضطراری و قدرت و انرژی می‌باشد و از این رنگ خارق العاده باید فقط در مواقعی خاص در رنگ سایت استفاده شود. باتوجه به آماری که در سال 2005 توسط دانشمندان انجام شده ورزشکارانی که در تمامی مسابقات لباس‌های قرمز برتن دارند درصد پیروزی بیشتری در رقابت خواهند داشت که این نشان دهنده قدرت و انرژی است که این رنگ به افراد منتقل می‌کند.

رنگ قرمز را در چه قسمت‌هایی از سایت باید استفاده کرد

برای اینکه مشتریان را ترغیب به خرید کنید می‌توانید از رنگ قرمز در دکمه‌های اقدام به عمل و تابلوهای تخفیفی که در سایت قرار دارد استفاد ه کنید، زیرا این رنگ هیجان را در کاربران ایجاد می‌کند و آنها را تشویق به خرید کردن از شما خواهد کرد، اگر شما قصد دارید تا مشتریان و کاربران را به انجام عملی ترغیب کنید می‌توانید از قرمز در رنگ سایت استفاده کنید، مثلا قرار دادن رنگ قرمز در دکمه (تخفیف ویژه) اثرات بسیار ارزشمندی را برای شما به همراه دارد.

5- استفاده کردن از رنگ سبز

یکی از محبوبترین رنگ‌هایی که تمام افراد دوست دارند رنگ سبز است، زیرا این رنگ دوستدار محیط زیست و نشان دهنده محصولات ارگانیک و مفید می‌باشد. زمانی که یک کاربر با یک محصول سبز رنگ در یک سایت روبرو می‌شود احساس اصالت و ناب بودن در وی به وجود آمده و رضایت او را به دنبال دارد، پس استفاده از آن را در رنگ سایت فراموش نکنید.

رنگ سبز در چه قسمت‌هایی از سایت استفاده می‌شود

از رنگ سبز می‌توانید برای انجام دادن فراخوان و تشویق کردن کاربران و مخاطبان مورد نظرتان استفاده کنید، زمانی که قصد دارید تا مخاطبان را تشویق کنید تا اقدام به انجام دادن کاری کنند، رنگ سبز بهترین گزینه محسوب می‌شود. برای هدایای تبلیغاتی الکترونیکی استفاده کردن از رنگ سبز می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد. در واقع رنگ سبز می‌تواند باعث جلب شدن توجه کاربران و مخاطبان سایت شما به شکل راحت و بدون دردسری شود.

6- استفاده کردن از رنگ سیاه

از رنگ سیاه در زمینه‌های طراحی سایت استفاده می‌شود، دلیل این کار این است که این رنگ از قدرت بالایی برخوردار است. از رنگ سیاه در بسیاری از موارد برای تبلیغ و فروش محصولات مختص به آقایان نیز استفاده می‌شود و معمولا برندهایی که قصد دارند تا حس تجمل گرایی محصولات گرانقیمت خودشان را به کاربران و مخاطبان انتقال دهند از این رنگ استفادهای زیادی می‌کنند.

رنگ سیاه در چه قسمت‌هایی از سایت استفاده می‌شود

اگر وب‌سایت شما محصولات مردانه به فروش می‌رساند و یا قصد دارید تا توجه مشتریان آقا را به خوبی جلب کنید، بهترین رنگی که می‌توانید از آن استفاده کنید رنگ سیاه می‌باشد زیرا به خوبی این رنگ آقایان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به این نکته توجه داشته باشید که استفاده کردن از رنگ سیاه در گفت گوهای آنلاین و منوهای وب‌سایت گزینه مناسبی قلمداد نمی‌شود و دلیلش این است که مقداری دافعه را برای سایت شما به وجود خواهد آورد.

اگر قصد دارید تا ظاهر وب‌سیایتتان به صورت حرفه‌ای‌تری نمایش داده شود، می‌توانید از مقداری رنگ طلایی در کنار رنگ سیاه استفاده کنید تا کاربران زیادی را جذب کنید. اگر به برند شرکت خودرو سازی (رولز رویس) توجه کنید متوجه می‌شوید که این شرکت بزرگ از رنگ سیاه برای به وجود آوردن احساس تجملاتی و قدرت در برندش استفاده کرده است.

سخن پایانی

رنگ سایت از اهمیت زیادی در فروش و بازاریابی اینترنتی برخوردار است و باید به گونه‌ای باشد که نظر کاربر را به خوبی جلب کرده و او را جذب سایت کند. در استفاده کردن از رنگ‌ها در وب‌سایتتان دقت کافی را به خرج دهید تا ورانشناسی رنگ خوب و استانداردی را پیاده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.