سئوی ویدیو چیست؟

سئوی ویدیو چیست؟

سئوی ویدیو به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که ما برای بالا بردن تعداد بازدید کنندگان یک ویدیو و افزایش کیفیت آن انجام می‌دهیم تا بتوانیم با استفاده از نتایج جستجو جایگاه ویدیوهای سایتمبان را در نتایج جستجوی گوگل ارتقاء دهیم. بهینه سازی محتوا برای بالا بردن رتبه در نتایج جستجوی گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است و برای اینکه بتوانیم ویدیو مد نظرمان را در نتایج بالای گوگل به افراد زیادی نشان دهیم باید به خوبی بتوانیم سئوی ویدیو انجام دهیم.

اهمیت سئوی ویدیو برای وب‌سایت

درست است که ربات‌های گوگل نمی‌توانند محتوای ویدیو شما را دسته‌بندی و فهرست‌بندی کنند و آنها قادر نیستند تا ویدیوهای شما را مشاهده کنند، ولی آنها می‌توانند Meta Data را درست مانند عنوان برچسب‌ها مشاهده کنند، شما می‌توانید با یک برنامه و استراتژی ویدیو خودتان را در نتایج جستجوی بالای گوگل به کاربران زیادی نمایش دهید.

مهم‌ترین راهکارها برای بالا بردن سئوی ویدیو سایت

در ادامه نکاتی را برای شما توضیح می‌دهیم که با رعایت کردن آنها می‌توانید سئوی ویدیو وب‌سایتتان را به خوبی بهینه سازی کنید:

۱_ درست کردن ویدیو بالای 15 دقیق

شما باید از ویدیوهایی استفاده کنید که مدت زمان آنها بیشتر از 15 دقیقه باشد. برای اینکه بتوانید کاری کنید تا کاربران ویدیو شما را تا آخر مشاهده کنند، باید به کاربران نشان دهید که ویدیو مورد نظر قرار است چه چیزی را به آنها نشان دهد. برای این کار می‌توانید در ابتدای ویدیو دقایقی را از تمامی ویدیو به صورت خلاصه نشان دهید تا کاربران متوجه شود ویدیو شما قرار است چه مطلبی را به آنها نشان دهد و بعد دوباره به ابتدای ویدیو بازگردید و آن را از اول برای کاربران به نمایش بگذارید، این کار تاثیر زیادی در سئوی ویدیو وب‌سایت شما خواهد داشت.

۲_ استفاده کردن از کلمات کلیدی در تک توضیحات ویدیو

شما می‌توایند برای اینکه ویدیو مد نظرتان از سئو خوبی برخوردار باشد، در قسمت توضیحات ویدیو از کلمات کلیدی در هر کدام از پاراگرافهایش استفاده کنید و سپس باید بتوانید تمامی [ONSITE] سئو را به خوبی در ویدیو رعایت کنید.

۳_ استفاده از زیر نویس در ویدیو

استفاده کردن از زیرنویس برای ویدیو نقش زیادی در کیفیت آن خواهد داشت، شما باید هم از زیر نویس‌های فارسی استفاده کنید و هم از زیر نویس‌های انگلیسی.

۴_ در ویدیو از کلمات کلیدی استفاده کنید

حتما مشاهده کرده‌اید که گوگل سیستم تشخیص گفتار قوی در زبان فارسی است و امروز این موتور جستجو ار قدرت زیادی برخوردار است، شما با توجه به این قابلیت باید از کلمات کلیدی در جاهای مختلف ویدیو استفاده کنید تا بتوانید در بهینه سازی ویدیو تاثیرات مثبتی را ایجاد کنید.

۵_ هر مقدار ویدیو شما بیشتر دیده شود امتیاز بهتری خواهید گرفت

دقت داشته باشید که هر مقداری که ویدیو شما از بازدیدکنندگان بیشتری برخوردار باشد، میزان امتیازی که می‌گیرد بالاتر است زیرا زمانی که یک ویدیو توسط افراد زیاد تماشا شود گوگل این موضوع را با توجه به الگوریتم‌های هوشمندی که دارد متوجه خواهد شد و این برداشت را دارد که این ویدیو به قدری مفید و با ارزش است که کاربران زیادی برای دیدن اقدام به کلیک بر روی آن کرداند، گوگل با توجه به این موضوع امتیازات مثبتی را به ویدیو شما خواهد داد.

۶_ استفاده از کلمات کلید در عنوان اصلی (TITEL) ویدیو

زمانی کاربران اقدام به دیدن یک ویدیو می‌کنند که از عنوان و تایتل مناسب و مفیدی برخوردار باشد، اگر از عنوان مناسب در یک ویدیو استفاده نشود کاربران تمایل به دیدن ویدیو شما ندارند. از عنوان‌های مناسب و متناسب استفاده کنید تا هم بازدید زیادی داشته باشید و هم گوگل امتیازات خوب را به ویدیو شما بدهد و سئو آن را ارتقاء یابد.

۷_ قرار دادن تصویر اختصاصی برای ویدیو

زمانی که شما thumbnail برای ویدیو‌های سایت خودتان استفاده می‌کنید، سبب می‌شود تا کاربران متوجه شوند که ویدیو شما راجب به چه چیزی است و با توجه به این موضوع افراد زیادی ویدیو شما را مشاهده خواهند کرد و رتبه ویدیو شما بالا خواهد رفت. زمانی که ویدیوی شما تصویر اختصاصی ندارد کاربران تمایل کمی دارند تا آن را مشاهده کنند.

۸_ قرار دادن نظرات برای ویدیو

لایک کردن یک ویدیو سبب خواهد شد تا آن ویدیو روند روبه رشدی را تجربه کند، در واقع نظرات و لایک‌های زیاد است که سبب می‌شود تا رتبه و جایگاه خوبی را در در گوگل به دست آورد. زمامی که قرار است یک ویدیو را در وب‌سایتتان انتشار دهید باید بخش نظرات و امتیاز دهی را برای آن در نظر بگیرید تا کاربرانی که ویدیو شما را مشاهده می‌کنند بتوانند به راحتی نظرات و میزان رضایتمندی و ناراضایتی خود را در مورد ویدیوی مورد نظر بیان کنند.

گوگل زمانی که متوجه شود ویدیو شما توسط کاربران دیده شده و آنها امتیازات و نظرات مثبتی را راجب آن دارند، رتبه وجایگاه آن را افزایش خواهد داد و در سئو و بهینه سازی ویدیو نیز تاثیرات زیادی را ایجاد می‌کند.

سخن پایانی

با توجه به آمار کارشناسان، افراد به صورت میانگین در تمامی دنیا در هر روز 11 ساعت از زمانشان صرف دیدن رسانه‌های مختلف می‌کنند که از این 11 ساعت حدود 6 ساعت آن صرف دیدن ویدیو می‌شود، این آمار نشان می‌دهد که چه اندازه ویدیو در زندگی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است، ویدیو را باید یک رسانه قوی دانست که می‌تواند افراد زیادی را برای دیدن حوزه‌ها و بخش‌های متفاوت به خودش جذب کند. سئوی ویدیو می‌تواند تا حد زیادی جایگاه و رتبه سایت شما را افزایش داده و تجارت و کسب کار شما را به کاربران زیادی نشان دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.