سورس گاردین (Source Guardian) چیست؟

سورس گاردین (Source Guardian) چیست؟

سورس گاردین به یک نرم افزارEncoder گفته می‌شود که شما با استفاده از این نرم افزار این امکان را دارید تا با سرعت زیادی به صورت مطمئن و در کمترین زمان بتوانید فایل‌های php خودتان را کمپایل و رمز گذاری کرده تا با این کار هم بتوانید اطلاعات مهم و با اهمیتی همچون رمزهای دسترسی بانک اطلاعاتی خودتان را تغییر داده و از این اطلاعات نگهداری کنید و همچنین مالکیت معنوی آن را نیز در اختیار گیرید.

سورس گاردین می‌تواند فایل‌های شما را برای یک دستگاه و یا آدرس ip قفل کرده یا محدودیت زمانی را برای فایل‌های شما ایجاد کند. این نرم افزار می‌تواند برای برنامه‌های آنکود شده‌ای که شما در اختیار دارید فایل‌های لاینسس به وجود آورد.

مروری بر تاریخچه سورس گاردین

در سال 2002 بود که این نرم افزار معرفی شده و کار خودش را شروع کرد و طولی نکشید که توانست به یک نرم افزار Encoder بسیار حرفه‌ای برای حفاظت کردن از کدهای php در میان برنامه نویسان و طراحان وب تبدیل شده و نامی برای خودش دست پا کند.

سورس گاردین با استفاده از پیشنهادات و راهکارهایی که استفاده کنندگان از این برنامه می‌دادند و اعتمادی که در میان آن‌ها وجود داشت توانست به مجهزترین راهکارهایی که بتواند از اسکریپت نگهداری کند دست پیدا کند و این امکانات را در برنامه‌های Source Guardian گنجانده شد و تا امروزه شاهد این باشیم که در جای جای دنیا تعداد زیادی از افراد از این نرم افزار استفاده می‌کنند.

توسعه دهندگان سورس گاردین توانسته‌اند این برنامه را به خوبی مدیریت کنند تا به خوبی از اسکریپت و برنامه‌های مورد نظر در فضای وب محافظت و نگهداری کنند. با گذشت 19 سال از معرفی این برنامه امروزه شاهد این هستیم که سورس گاردین به انعطاف پذیر ترین و قویترین برنامه‌ای که توانسته از کدهای php محافظت کند تبدیل شده است.

فعال کردن سورس گاردین در دایرکت ادمین

شما برای اینکه بتوانید سورس گاردین را در دایرکت ادمین فعال کنید باید چند مرحله را سپری کنید، این مراحل عبارتند از:

1- قدم اول

باید به کنترل پنل دایرکت ادمین خودتان وارد شوید

2- قدم دوم

وقتی که به کنترل پنل وارد شدید وارد سربرگ Extra Features شده و بر روی گزینه Select PHP version کلیک کنید.

3- قدم سوم

زمانی که پنجره قسمت Extensions باز شد اقدام به فعال کردن گزینه Source guardian کنید و با انتخاب کردن این گزینه یک پیام سبز رنگی به صورت باکس در قسمت بالای صفحه نمایان خواهد شد و نشان دهند موفقیت آمیز بودن عملیات فعال سازی سورس گاردین است.

محافظت از کدهای سورس گاردین

از بهترین روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن امنیت این کدها را حفظ کنید، باید برای انجام رمز نگاری از آخرین نسخه‌ی php استفاده شود و همچنین می‌توانید علاوه بر رمز گذاری فایل‌ها اقدام به تولید کردن یک فایل لاینسس کنید، در این روش هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین یک فایل برای کاربران و مخاطبان شما تولید خواهد شد که یکی از روش‌های خوب برای بالا بردن امنیت کدهای سورس گاردین است.

با انجام این کار شما مطمئن خواهید شد که هر کدام از مشتریانتان از یک کلید لاینسس ویژه استفاده خواهند کرد، راهکاری دیگر که شما می‌توانید برای مخافظت از کدهای سورس گاردین از آن استفاده کنید این است که فایل‌های خودتان را بر روی ip و بر روی دامنه سرور قفل کرده و بر روی آنها می‌توانید از محدودیت زمانی استفاده کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با Source Guardian آشنا کنیم و نحوه فعال کردن آن را به صورت مختصر و مفید برای شما توضیح دادیم. شما می‌توانید با توجه به نکاتی که ما برای شما توضیخ داده‌یم از کدهای php وب‌سایت وردپرس خودتان به خوبی نگهداری و محافظت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.