طراحی سایت الکترونیک | 6 نکته مهم آن

طراحی سایت الکترونیک | 6 نکته مهم آن

با وارد شدن شاخه‌ی الکترونیک به فضاهای کسب کار و مشاغل، طراحی سایت الکترونیک با استقبال زیادی روبرو شده است و در واقع با توجه به اینکه معنا و مفهومی جدید و کاربردی به تمامی تجارت‌ها این حوزه بخشیده است؛ سبب شده تا از راهکارهای تازه‌ای در این عرصه استفاده شود.

طراحی سایت الکترونیک فراتر از یک سایت است، زیرا با راه‌اندازی آن شما این فرصت را دارید تا تمامی محصولات و کالایی الکترونیکی را که دارید، در قالب وب‌سایت برای تعداد زیادی از مشتریان و کابران به نمایش بگذارید تا آنها بتوانند به صورت 24 ساعته از این محصولات دیدن کرده و در صورت نیاز آن را از شما خریداری کنند.

وب‌سایت الکترونیک

شاید سوالی که الان برای شما پیش بیاید این باشد، که آیا کسب کار و تجارت الکترونیکی که من به عنوان یک مدیر و مالک بر آن نظارت دارم نیاز به راه‌‍‌اندازی وب‌سایت دارد؟

در جواب این سوال باید گفت طبق آمار اگر هر کسب کاری تا چند سال آینده خود را به روز نکند و در فضای اینترنت فعالیت نداشته باشد، تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست خواهد داد که این فاجعه برای هر کسب کار و تجارتی وحشتناک است.

در ادامه به امکاناتی که در زمان طراحی سایت الکترونیک در اختیار شما قرار می‌گیرد اشاره می‌کنیم.

طراحی سایت الکترونیک چه امکاناتی دارد

هر وب‌سایتی برای اینکه بتواند به صورت موفقی فعالیت‌هایش را دنبال کند و خدمات شایانی را به کاربران ارائه دهد، باید دارای امکاناتی باشد، امکانات وب‌سایت الکترونیک شامل:

 • گالری تصاویر
 • ایجاد بخشی از وب‌سایت برای فروش اینترنتی محصولات
 • رزومه شرکت و تمامی اطلاعاتی که دوست دارید افراد از مجموعه و شرکت شما در اختیار داشته باشند، در قسمتی از وب‌سایت قرار می‌گیرد
 • راه‌اندازی بخشی به عنوان نظر سنجی و بحث‌های آزاد در وب‌سایت الکترونیک
 • ساخت پنل مدیریت آسان و کاربری راحت آن، این پنل به گونه‌ای طراحی می‌شود که شما بتوانید به راحتی با آن کار کنید
 • سرعت لود و بارگزاری بالا در طراحی سایت الکترونیک
 • طراحی بخشی برای نمایش اسلاید نمایشی محصولات الکترونیکی
 • قرار دادن قسمتی از وب‌سایت برای معرفی محصولات و کالاها
 • قرار دادن نقشه گوگل در وب‌سایت، این امکان برای این است که هر کاربر و مشتری بتوانند به درستی آدرس و لوکیشن شما را از طریق نقشه گوگل پیدا کند
 • طراحی سیستم آمار گیر در امکان گرفتن آمار و اطلاعات دقیق محصولات را برای شما فراهم می‌کند
 • سیستمی که از طریق آن می‌توانید به متقاضیان و افراد مستعد نمایندگی اعطا کنید
 • طراحی و ساخت پنل ارسال sms در طراحی سایت الکترونیک
 • طراحی سیستم crm (این سیستم برای ارتباط با مشتریان و مدیریت فروش با مشتریان طراحی می‌شود)
 • ایجاد و راه‌اندازی بخشی به عنوان انجمن گفتگو
 • طراحی سایت الکترونیک به صورت ریسپانسیو (واکنشگرا) طراحی و راه‌اندازی می‌شود

در طراحی سایت الکترونیک به چه نکاتی باید توجه کرد

زمانی که مجموعه sitebaseo قرار است اقدام به طراحی سایت الکترونیک کند، برای اینکه این وب‌سایت نتایج خوبی را برای شما به همراه داشته باشد و در نهایت در نتایج جستجوی گوگل به کاربران زیادی نمایش داده شود، باید یک سری استانداردها درآن رعایت شود که ما در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

1- سئو و بهینه‌سازی مناسب

همه شما اطلاع دارید که سئو و بهینه‌سازی تا چه اندازه در موفقیت یک وب‌سایت اینترنتی تاثیر گذار است و در واقع هر وب‌سایتی که به خوبی برای موتورهای جستجوی بهینه شده باشد کاربران زیادی را جذب کرده، از رنک و رتبه خوبی نیز برخوردار می‌شود.

طراحی سایت الکترونیک نیز باید از سئوی خوبی برخوردار باشد تا بتواند نتایج خوب و قابل قبولی را بری شما به همراه داشته باشد، این وب‌سایت باید از (سئوی تکنیکال، سئوی داخلی و سئوی خارجی) خوبی برخوردار باشد. زمانی که اصول و استاندارد‌‌های سئو در این وب‌سایت به خوبی رعایت شده باشد، جایگاه واقعی خود را در نتایج جستجو به دست خواهد آورد. برای درک بهتر سئو و بهینه‌سازی می‌توانید از مقاله زیر دیدن کنید:

«بهینه سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو(SEO)»

2- سرعت لود و بارگزاری بالا

سرعت بارگزاری را باید از دیگر موارد مهمی محسوب کرد که در طراحی سایت الکترونیک باید به خوبی پیاده سازی و اجرا شود. کاربران دوست دارند به محض کلیک بر روی لینک یا صفحه‌ای از یک وب‌سایت، در کوتاه‌ترین زمان ممکن (زیر 3 ثانیه) وارد وب‌سایت مورد نظر شوند و هر چقدر سرعت بارگزاری از این زمان بیشتر شود نارضایتی کاربر را به دنبال دارد که ممکن است به نرخ بانس ریت بالای وب‌سایت شما بی‌انجامد.

توجه داشته باشید که هر چقدر سرعت لود و بارگزاری در وب‌سایت الکترونیک بالا باشد با توجه به اینکه موتورهای جستجوی گوگل این موضوع را به راحتی تشخیص می‌دهند، در نتیجه امتیازات مثبتی را برای شما در نظر می‌گیرند که در رنک و جایگاه وب‌سایت شما ثاثیر گذار خواهد بود.

3- محتوا مناسب و کاربردی

محتوا را باید بخش مهمی از یک وب‌سایت محسوب کرد که در سئو و جایگاه آن تاثیرات زیادی را به همراه دارد. وب‌سایت الکترونیک باید از محتوای خوب و کاربر پسندی برخوردار باشد تا زمانی که مشتریان شما وارد این وب‌سایت شدند با توجه به محتوای خوبی که شما در آن قرار داده‌اید، بتوانند در کمترین زمان ممکن محصول و کالای خود را پیدا کرده و نیاز خودشان را برآورده سازند.

محتوای خود به چند دسته تقسیم‌ می‌شود که شامل:

 • محتوای متنی: به متن و توضیحاتی گفته می‌شود که در وب‌سایت قرار دارد، این متن می‌تواند شامل توضیحات محصول، مقالات و غیره باشد.
 • محتوای ویدیویی: محتوای ویدیویی همان فیلم و تصاویری است که شما در وب‌سایت خود قرار داده‌اید، این فیلم‌ها شامل معرفی شرکت، معرفی محصول، راهنمایی خرید و غیره می‌باشد.
 • محتوای تصویری: تمامی تصاویری که در وب‌سایت شما قرار دارد را شامل می‌شود، تصاویر شرکت و مجموعه، تصاویر محصول و برند، تصاویر نمونه کار و غیره.
 • محتوای صوتی: محتوای صوتی همان طور که از نامش پیداست به پادکست‌ها و تمامی محتواهایی که در آنها از صوت و صدا استفاده شده باشد گفته می‌شود.
 نکات مهم در طراحی سایت الکترونیک

4- استفاده از سایت‌مپ در وب‌سایت الکترونیک

از دیگر موارد مهمی که در طراحی سایت الکترونیک باید به آن توجه زیادی شود، استفاده از سایت‌مپ در آن است. زمانی که شما از سایت‌مپ یا همان (نقشه راه) استفاده کنید، کاربران به راحتی می‌توانند به هر کدام از صفحاتی که دوست داشته باشند در کمترین زمان ممکن وارد شوند.

موتورهای جستجو نیز اهمیت زیادی به این موضوع می‌دهند و امتیازات مثبتی را برای وب‌سایت شما در نظر می‌گیرند.

5- استفاده از تصاویر مناسب و بهینه

تصاویر استاندارد و مناسب نقش زیادی را در یک وب‌سایت به عهده دارند، اگر از تصاویر بهینه در وب‌سایت الکترونیک استفاده شود درک بهتری به کاربر داده و ارتباط بهتری با محتوای شما برقرار می‌کند.

زمانی که یک محصول و کالا دارای تصویر مرتبط و مناسب باشد درک بهتر و کامل‌تری به کاربران می‌دهد و آنها ارتباط بهتری با وب‌سایت برقرار کرده که در نهایت به فروش بیشتر شما ختم می‌شود.

صفحات طراحی سایت الکترونیک

صفحات وب‌سایت الکترونیک

تمامی وب‌سایت اینترنتی از صفحات مختلفی تشکیل شده‌اند که هر کدام از این بخش‌ها دارای یک سری امکانات و محتوا هستند، در زمان طراحی و راه‌اندازی سایت الکترونیک نیز یک سری صفحات برای آن در نظر گرفته می‌شود تا کاربران به راحتی بتوانند به هر کدام از آنها وارد شده و نیاز خود را برطرف سازند، این صفحات شامل:

 • صفحه اصلی وب‌سایت (خانه)
 • صفحه درباره ما
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه بلاگ (وبلاگ)
 • صفحه محصولات و کالا
 • تعرفه‌ها

سخن پایانی

ما در این مقاله به برسی طراحی سایت الکترونیک پرداختیم و شما را با این وب‌سایت کاربردی بیشتر آشنا کردیم. تمامی کسانی که در حوزه الکترونیک فعالیت دارند این امکان را خواهند داشت تا با راه‌اندازی یک وب‌سایت کسب کار خود را با یک چالش جدید همراه سازند و با رعایت کردن استاندارد‌ها و اصول لازم خود را به یک برند موفق تبدیل کنند.

اگر شما نیز به عنوان یک فعال در این صنعت مشغول به فعالیت هستید اما هنوز به شکل سنتی فروش و بازاریابی محصولات خود را انجام می‌دهید، برای فروش چند برابری و بی دردسر کالای خود کافیست که با شرکت سایت با سئو در تماس باشید.

ما برای توسعه کسب و کار شما تخصص کافی و ایده‌های کاربردی بسیاری داریم، کافیست جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.