طراحی سایت خبری | ساخت سایت خبرگزاری با مخابره اخبار به صورت 24 ساعته

طراحی سایت خبری | ساخت سایت خبرگزاری با مخابره اخبار به صورت 24 ساعته

بهترین ترفندی که امروزه می‌توان از طریق آن افراد را در جریان اخبار روز قرار داد، طراحی سایت خبری است. با فراگیر شدن اینترنت در بین اشخاص آنها تمایل دارند که از طریق اینترنت خبر‌های مورد نظرشان را خوانده و دنبال کنند، در واقع با استفاده از این روش می‌توانند اخبار مورد علاقه خودشان را به طور مرتب زیر نظر داشته باشند.

امروزه با توجه به اخبار گوناگون و گسترده‌ای که در سرتاسر جهان وجود دارد، افراد تمایل دارند در کمترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنند. این عامل در زندگی آنها می‌تواند تاثیرات زیادی را به همراه داشته باشد.

وب‌سایت خبری

با توجه به شیوه چاپ و نشر اخبار در روزنامه‌ها و مجلات، این امکان وجود ندارد که این منابع خبری به خوبی بتوانند به صورت لحظه‌ای و آنلاین خبرهای مربوطه را به مخاطبان مخابره کند، از این رو تمامی روزنامه‌، مجلات، خبرگزاری‌ها و سایر منابع خبری برای باز نشر اخبار می‌توانند اقدام به طراحی سایت خبری کنند.

اهمیت طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری می‌تواند این موضوع را پوشش دهد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن اخبار مورد نظر را برای شما مخابره کند و موجب رضایت و خرسندی مخاطب گردد. در حقیقت اکثر خبرگزاری‌های معروف برای افزایش مخاطبان و بازتاب بیشتر اقدام به طراحی سایت کرده‌اند.

در عصر حاضر انتشار اخبار فقط از طریق روزنامه، مجله، تلویزیون و … کافی نیست. طراح سایت خبری علی‌رغم برطرف کردن نیاز کاربران و مخاطبین در زمینه اخبار می‌تواند به شما کمک کند تا برای پولسازی و درآمدزایی از رقبای سنتی خود که اخبار را با کاغذ به دست مخاطبان خود می‌رسانند، گوی سبقت را بربایید.

امکانات طراحی سایت خبری

امروزه راه‌اندازی و طراحی سایت خبری با امکانات و گرافیک عالی، ظاهر ساده و کاربر پسند، منابع موثق و همچنین اخبار به روز و کاملا درست، هم برای خبرگذاری‌ها و هم برای کاربران یک امری بسیار ضروری است.

در واقع اکثر افراد از برخی امکاناتی که در وب‌سایت‌های خبری ارائه می شود آگاهی نسبی دارند، اما این سوال که یک وب‌سایت خبری حرفه‌ای و جامع باید شامل چه امکاناتی باشد، قابل تامل است. در ادامه به برسی مهم‌ترین امکانات طراحی سایت خبری می‌پردازیم:

امکانات طراحی سایت خبری

• ارائه خدمات و اخبار در تمامی ساعات شبانه روزی

• امکان گذاشتن آرشیو اخبار

• به کارگیری ربات‌های خبرخوان

• ایجاد یک پنل حرفه‌ای برای مدیریت محتوا و تنظیمات وب‌سایت

• ایجاد یک فضا برای دسته‌بندی اخبار مخابره شده و اخبار قدیمی

• به وجود آوردن قسمتی برای سرویس‌های مختلف خبری متفاوت

• ایجاد قفسه‌های خواندن خبر برای کاربران و امکان ارسال ایمیل خبری توسط کاربران

• نصب و راه‌اندازی آگهی‌های مجازی مرتبط برای درآمدزایی بیشتر

• امکان چاپ اخبار(pdf)

• امکان مخابره اخبار به صورت بین‌المللی

• جستجوی هوشمند با سرعت بالا برای ایجاد دسترسی راحت کاربران به انواع خبرها

• احترام به ادیان و سنت‌های اقوام مختلف و بی طرف بودن در مسائل مختلف و پرهیز از سیاست‌زدگی

چند نکته مهم و کلیدی درباره طراحی سایت خبری

در وب‌سایت خبری برای بهره‌وری بیشتر و کاربرپسند بودن باید اصولی را رعایت کنید و به آن پایبند باشید تا مخاطبان با وارد شدن به وب‌سایت شما به خواندن اخبارِ مورد نظرشان احساس بدی را تجربه نکنند، همچنین رعایت این اصول در سئو و بهینه سازی وب‌سایت تاثیرات مثبتی را ایجاد می‌کند. اگر بخواهیم چگونگی وارد شدن کاربران را به وب‌سایت خبری شرح دهیم باید آنها را به دو دسته تقسیم کنیم:

1- عده‌ای که با استفاده از موتو‌رهای جستجوگر، خبر مورد نظرشان را از اینترنت سرچ می کنند و هنگام پدیدار شدن لینک خبر با کلیک بر روی آن به وب‌سایت شما دسترسی خواهند داشت.

2- حالت دوم کاربرانی هستند که با وارد کردن آدرس وب‌سایت شما به اطلاعات آن دسترسی خواهند داشت.

ویژگی‌های طراحی سایت خبری

یک وب‌سایت خبری باید ویژگی‌های کاربردی داشته باشد تا کاربران بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی و در کمترین زمان ممکن به راحتی نیازهای خود را در این وب‌سایت برطرف سازند، در ادامه به برسی مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی سایت خبری خواهیم پرداخت:

۱_ بهینه بودن وب‌سایت خبری برای موتورهای جستجوگر

برای به دست آوردن ترافیک بیشتر در وب‌سایت خبری باید اصول سئو را رعایت کنید و آن را بهینه کنید تا پیدا کردن وب‌سایت شما برای ربات‌های موتورهای جستجو کار راحتی باشد و نمره مثبتی را از آنها دریافت کنید.

۲_ قواعد ایمنی وب‌سایت را باید رعایت کنید

هنگامی که طراحی سایت خبری شما با اصول درست برنامه نویسی و راه‌اندازی شده باشد و کد‌های امنیتی باز در آن وجود نداشته باشد، از امنیت بالایی برخوردار خواهد بود و در مقابل حملات هکرها گزندی به وب‌سایت شما وارد نخواهد شد.

۳_ سرعت قابل قبول در هنگام آپلود صفحات

هنگامی که یک کاربر وارد وب‌سایت خبری شما می شود دوست دارد که در کمترین زمان خبرهای گوناگون را بخواند و مشکل لود شدن صفحات و مطالب را نداشته باشد و در صورت سرعت لود مناسب رضایت لازم را خواهد داشت. معمولاً سرعت لود در صفحات و محتویات وب‌سایت باید بالا باشد و مدت زمان لود شدن مطالب نباید بیشتر از۴ ثانیه باشد.

۴_ انتخاب قالب مناسب و طراحی جذاب المان‌ها

نوع چیدن المان‌ها در وب‌سایت خبری بسیار مهم است زیرا کاربر باید در بهترین زمان ممکن بتواند خبرهای مورد نظرش را پیدا کرده و به آنها دسترسی داشته باشد.

وب‌سایت خبری چه مزایایی دارد

  • در دسترس بودن ارائه خدمات به صورت شبانه روزی
  • بالا بودن محبوبیت یا مخابره اخبار موثق
  • کاربران با خواندن مطالب اینترنتی رضایتمند هستند
  • درآمدزایی بیشتر با ایجاد فضای تبلیغ در وب‌سایت خبری
  • هرچقدر وب‌سایت خبری قوی باشد، کاربران بیشتری را جذب می‌کند.
  • عدم محدودیت زمانی و مکانی در ارتباط با مشتریان و کاربران
  • تبدیل شدن دفتر و مرکز خبری به یک برند معروف و نامی

با توجه به مزایایی که وب‌سایت‌های خبری دارند، بسیاری از محدودیت‌های کارهای رسانه‌ای را از بین برده است. نکته بسیار مهمی که در طراحی سایت خبری باید به آن توجه داشته باشید انتشار خبرهای داغ و تازه است.

توجه داشته باشید که اگر خبری را اندک زمانی دیرتر به وب‌سایت خودتان مخابره کنید و از رقیبانتان جا بمانید گوگل نیز این موارد را شناسایی کرده و در نتایج جستجو ثبت و نتایج اولیه را به رقبایتان خواهد داد. انتشار اخبار و بازتاب در وب‌سایت‌های خبری به صورت ثانیه‌ای می‌باشد.

صفحات طراحی سایت خبری

مزایای وب‌سایت خبری

• صفحه اصلی یا همان خانه در طراحی سایت خبری

• صفحه ای که اخبار آرشیو در آن قرار می‌گیرد

• صفحه درباره ما وب‌سایت خبری

• صفحه خبرهای فرهنگی

• صفحه خبرهای علمی

•صغحه خبرهای ورزشی

• صفحه خبرهای سیاسی

• صفحه خبرهای بین المللی

• صفحه خبرهای اقتصادی

• صفحه ای که ایمیل و نظرات در آن قرار می‌گیرد

• صفحه تماس با ما ( شماره مستقیم مدیر وب‌سایت یا دفترکار)

• صفحه خبرهای استان

• قرار دادن صفحه‌ای که قیمت لحظه‌ای بورس و اوراق بهادار را نمایش دهد

• صفحه مقالات و مجلات

آشنایی با چند وب‌سایت خبری معروف و سرشناس

sitekhabari3

امروزه با توجه به حجم خبر‌ی و تنوع در نوع خبرها، وب‌سایت‌های خبری گوناگون در سرتاسر دنیا وجود دارند که به صورت ۲۴ ساعته خبرهای خود را از طریق وب‌سایت ارائه می‌دهند. در ادامه به چند نمونه از این خبرگزاری‌های مشهور اشاره می‌کنیم:

1-خبرگزاری CNN: این خبرگزاری متعلق به کشور آمریکا است.

2– خبرگزاری عربی: زبان العربی، تیم پشتیبانی و خدمات آن در دبی فعالیت دارد.

3- فرانس ۲۴: این خبرگزاری معروف‌ترین وب‌سایت خبری کشور فرانسه می‌باشد.

4- شبکه خبری فاکس نیوز: یکی از خبرگزاری‌های معروف ایالات متحده می‌باشد.

5-شبکه خبرBBc: این خبرگزاری را بریتانیا پشتیبانی و هدایت می‌کند.

6- سایت خبری پرس تی وی: این وب‌سایت یکی از خبرگزاری‌های معروف ایرانی می‌باشد.

قیمت طراحی سایت خبری

قیمت ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت خبری از اهمیت زیادی برای تمامی مراکز خبری برخودار است، زیرا آنها دوست دارند تا با صرف هزینه‌ای مناسب و مقرون به صرفه اقدام به طراحی سایت خبری کنند. اگر شما به عنوان مدیر و مسئول خبرگزاری فعالیت دارید نیاز نیست هیچ گونه نگرانی بابت هزینه ساخت این سایت داشته باشید. کارشناسان مجموعه سایت با سئو در جلسه‌ی مشاوره رایگان به خوبی تجارت شما را مورد برسی قرار خواهد داد و با توجه به حوزه‌ی فعالیت و امکاناتی که شما نیاز دارید، قیمت دقیق طراحی سایت خبری را به شما اعلام خواهند کرد.

مراحل طراحی سایت خبری در مجموعه سایت با سئو

همانگونه که اطلاع دارید، ساخت سایت خبری خود دارای مراحل مهمی است که باید به صورت منظم و پشت سر هم انجام شود تا پروسه ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت با روند موفقیت آمیزی همراه باشد، برای اینکه با مراحل طراحی سایت خبری در مجموعه سایت با سئو بیشتر آشنا شوید، تنها کافیست در ادامه با ما همراه باشید:

۱_ مرحله اول مشاوره و نیاز سنجی کافرما

۲_ مرحله دوم عقد قرارداد بین کارفرما و مجموعه

۳_ مرحله سوم ساخت طرح اولیه وب‌سایت خبری

۴_ مرحله چهارم بازبینی طرح اولیه توسط کارفرما

۵_ مرحله پنجم ساخت طرح نهایی

۶_ مرحله ششم بازبینی طرح نهایی توسط تیم فنی و کارفرما

۷_ مرحله هفتم راه‌اندازی وب‌سایت

۸_ مرحله هشتم پشتیبانی مادام‌العمر از وب‌سایت خبری توسط مجموعه سایت با سئو

سخن پایانی

با توجه به گسترش دانش دیجیتال و دردسترس بودن اینترنت برای عموم افراد معمولا روزنامه‌ها، مجلات و برخی از خبرگزاری دیگر برای جذب کاربر یا مخاطب خود اقدام به طراحی سایت خبری کرده‌اند. در واقع مهم‌ترین واصلی ترین هدف هر خبر گذاری انتشار و اطلاع رسانی اخبار به صورت سریع، صحیح و درست می باشد، در کنار این موضوع می‌توان به تبلیغات و درآمد‌زایی به عنوان هدف دیگر وب‌سایت‌های خبری اشاره نمود.

طراحی سایت خبری می‌تواند اخبار شما را به طور لحظه‌ای و دست اول به دست کاربران برساند و مخاطبین زیادی این امکان را دارند تا برای خواندن خبرهای مختلف به وب‌سایت شما سر بزنند.

ما برای توسعه کسب و کار شما تخصص کافی و ایده‌های کاربردی بسیاری داریم، کافیست جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.