طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی امکانات زیادی را در اختیار دانشجویان و اساتید دانشگاه قرار می‌دهد و با توجه به اینکه در این وب‌سایت اطلاعات و داد‌ه‌های مفیدی قرار می‌گیرد، با سرعت بالایی اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه را اختیار افراد قرار می‌دهد. مراکز علمی و دانشگاه‌ها برای بالا بردن کیفیت خدمات و سرعت بخشید به انتشار اخبار، اقدام به ساخت سایت دانشگاهی می‌کنند این وب‌سایت یک ارتباط هدفمند را میان دانشجو و محیط آموزشی برقرار می‌کند.

طراحی سایت دانشگاهی مزایایی زیادی را برای دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها به همراه دارد، به عنوان مثال دانشجویان این امکان را دارند تا بدون حضور فیزیکی و تنها از طریق این وب‌سایت بسیاری از کارهای مربوط به تحصیل خود را به صورت آنلاین انجام دهند، همچنین اساتید علم و دانش خودشان را در کمترین زمان ممکن با دانشجو به اشتراک می‌گذارند و به بهترین شکل به امور آموزشی می‌پردازند.

تمامی دانشگاه‌ها این امکان را دارند با ساخت سایت دانشگاهی خدمات آموزشی و فرهنگی خود را به صورت آنلاین در اختیار دانشجویان خود قرار دهند و کیفیت آموزشی خود را افزایش دهند. اکثر کارهای روزانه ما مثل خرید کردن، تهیه بلیت، سفارش غذا و …. از طریق اینترنت و به صورت غیرحضوری انجام می‌شود که این نشان از الویت خدمات اینترنتی در زندگی افراد است. در مبحث آموزش و مسائل علمی نیز این موضوع بیش از پیش مهم و ضروری تلقی می‌شود و تمامی موسسات و مراکز آموزشی باید خود را به‌روز کرد و اقدام به طراحی سایت کنند.

وب‌سایت دانشگاهی

امروزه دانشجویان نیاز دارند خدمات اینترنتی در دسترسشان باشد تا از آخرین برنامه‌های ارائه شده در دانشگاه نظیر روز امتحان و ساعت برگزاری آن با خبر شوند و بتوانند با اساتید ارتباط بهتر و مفیدتری را برقرار سازند. با توجه به این موضوع طراحی سایت دانشگاهی، برای تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ضروری و کاربردی است و باید خود را با این تکنولوژی همسو کنند.

قیمت طراحی سایت دانشگاهی

قیمت طراحی سایت دانشگاهی به دو صورت محاسبه می‌شود، به عنوان مثال اگر وب‌سایت دانشگاهی با استفاده از سیستم اختصاصی طراحی شود، طراحی آن نیاز به زمان بیشتر و تعداد متخصصان زیادتری دارد، به همین دلیل قیمت آن بیشتر است. ولی اگر این وب‌سایت با استفاده از cms وردپرس راه‌اندازی شود با توجه به اینکه سیستم مدیریت محتوای وردپرس پیچیدگی کمتری دارد و به زمان کمتری برای طراحی آن صرف می‌شود، از قیمت کمتری به نسبت تکنولوژی اختصاصی برخوردار می‌باشد. به صورت کلی هرچقدر امکانات و قابلیت‌های این وب‌سایت دانشگاهی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.

سفارش طراحی سایت دانشگاهی

ساخت سایت دانشگاهی از اقدامات ضروری است که تمامی دانشگاه‌ها و مراکز علمی در جهت پیشبرد اهداف خود به آن نیاز دارند. نحوه سفارش طراحی سایت دانشگاهی در مجموعه سایت با سئو به این صورت است که ابتدا شما با کارشناسان مجموعه تماس حاصل می‌کنید و نیاز خودتان را با ما در میان می‌گذارید، در مرحله بعد متخصصان سایت با سئو با توجه به بودجه که شما دارید، بهترین پلن طراحی سایت را به ثبت می‌رسانند. مشاوره رایگانی حضوری یکی از خدمات است که ما در مجموعه سایت با سئو قبل از ثبت سفارش سایت دانشگاهی با شما برگزار می‌کنیم تا از نزدیک با نیازتان آشنا شویم.

چرا دانشگاه‌ها به وب‌سایت نیاز دارند؟

یک دانشگاه برای بالا بردن کیفیت خدمات و ارائه آنها به دانشجویان، باید اقدام به طراحی سایت دانشگاهی کند تا بتواند در پیشبرد اهدافش نقش موثری را ایفا کند. اهمیت وب‌سایت دانشگاهی به دلیل اینکه دانشجویان زیادی نیاز به دریافت خدمات آنلاین دارند، بسیار بالا بوده و هر دانشگاه باید برای آسایش دانشجویان و بالا بردن اطلاعات درسی آنها اقدام به ساخت سایت دانشگاهی کند.

چرا دانشگاه‌ها به وب‌سایت نیاز دارند

اهمیت آموزش در تمام دنیا از ارزش بالایی برخوردار است به‌گونه‌ای که امروزه بسیاری از افراد به دنبال دانشگاهی هستند که دارای یک وب‌سایت مستقل باشد تا بتوانند از طریق اینترنت در این وب‌سایت ثبت‌نام کرده و کارهای خودشان را انجام دهند. انتظاراتی که از دانشگاه می‌رود این است که به عنوان خط مقدم دانش بتوانند نیازهای تمامی دانشجویان را با راه‌اندازی سایت دانشگاهی برآورده سازد.

صفحات وب‌سایت دانشگاهی

 • صفحه تماس با ما
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه خدمات در طراحی سایت دانشگاهی
 • صفحه درباره ما
 • صفحه خدمات نهایی
 • صفحه اصلی وب‌سایت
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ
 • صفحه دسته‌بندی خدمات

ویژگی‌های طراحی سایت دانشگاهی

ویژگی‌های طراحی سایت دانشگاهی

امنیت بالا

به دلیل اینکه دانشگاه‌ها اطلاعات حساس و کلیدی را نگهداری می‌کنند، لزوم استفاده از وب‌سایت برای آنها بسیار ضروری و مهم است. مجموعه سایت با سئو در زمان طراحی سایت دانشگاهی امنیت لازم را برای این وب‌سایت در نظر می‌گیرد تا از گزند هکرها و افراد سودجو در امان بماند.

سرعت لود مناسب

زمانی که دانشجویان برای انجام دادن کارهای درسی وارد وب‌سایت دانشگاه مورد نظرشان می‌شوند، باید بتوانند به درستی کارهای خودشان را انجام دهند، وب‌سایت دانشگاه باید دارای سرعت لود بالایی باشد تا در کارهای دانشجو خللی ایجاد نکند و آنها بتوانند در کمترین زمان، نیازهای خود را برطرف سازند. هرچقدر سرعت لود در طراحی سایت دانشگاهی بالاتر باشد، گوگل امتیازات زیادی برای سئو سایت شما در نظر می‌گیرد.

ریسپانسیو بودن وب‌سایت دانشگاهی

امروزه استفاده از تلفن همراه در بین افراد شایع است و اکثر اوقات کارهای اینترنتی خود را با تلفن همراه انجام می‌دهند. وب‌سایت دانشگاهی زمانی که به صورت واکنش‌گرا طراحی و راه‌اندازی شده باشد این امکان را به کاربران و دانشجویان می‌دهد تا بتوانند در هر جایی به وب‌سایت دانشگاه دسترسی داشته باشند و در تمامی دستگاه‌های دیجیتال هوشمندی نظیر گوشی همراه، کامپیوتر و تبلت بتوانند وب‌سایت را مشاهده کرده و از خدمات آن استفاده کنند.

پشتیبانی قوی

زمانی که یک دانشجو برای انجام دادن امور درسی وارد وب‌سایت دانشگاهی می‌شود، امکان دارد که بنا به دلایلی نتواند نیازهای خود را در این وب‌سایت برطرف‌سازد و دچار مشکل شود. وقتی که وب‌سایت دانشگاهی از پشتیبانی باکیفیتی برخوردار باشد می‌تواند به سرعت به این چنین مشکلاتی رسیدگی کند و همیشه همراه و یاور دانشجویان می‌باشد.

طراحی زیبای وب‌سایت، گرافیک چشم‌نواز

نوع رنگ‌هایی که در وب‌سایت استفاده می‌شود بسیار مهم است و باید از رنگ‌های ملایم و جذاب استفاده شود. برخی از دانشجویان برای انجام کارهای درسی خود زمان زیادی را در وب‌سایت دانشگاه سپری می‌کنند، چیدمان و رنگ‌های استفاده شده استاندارد در طراحی سایت دانشگاهی باعث می‌شود که دانشجویان احساس خوبی را تجربه کنند.

امکانات طراحی سایت دانشگاهی

امکانات طراحی سایت دانشگاهی
 • عضویت
 • ورود
 • برگزار نظرسنجی‌های آنلاین در وب‌سایت
 • بخشی که در آن به معرفی هیئت علمی دانشگاه می‌پردازد تا دانشجویان را با شناخت بیستری همراه کند.
 • اختصاص دادن قسمتی از وب‌سایت به بخش خبرنامه و اخبار حوزه دانش
 • بخش گالری و تصاویری از کلاس‌ها و محیط دانشگاه برای آشنایی بیشتر دانشجویان با دانشگاه
 • ایجاد یک پنل برای ارسال پیامک و ایمیل به دانشجویان به صورت گسترده
 • پنل حرفه‌ای با کاربری راحت برای مدیریت وب‌سایت دانشگاهی
 • ایجاد یک حساب کاربری پیشرفته برای هر کاربری به صورت مستقل
 • امکان ثبت‌نام کردن آنلاین برای تمامی دانشجویان
 • ایجاد بخشی که در آن به معرفی و خدمات ارائه شده به دانشجویان می‌پردازد.
 • قسمت مشاوره آنلاین برای مخاطبان و کاربران
 • امکان جستجوی سریع و پیشرفته برای دانشجویان، وقتی که یک وب‌سایت دانشگاهی از چنین امکانی برخوردار باشد، دانشجویان می‌توانند به راحتی در تمامی صفحات وب‌سایت به جستجوی مطالب مورد نیازشان بپردازند.
 • امکان گرفتن پشتیبانی از اطلاعات وب‌سایت
 • امکان چت آنلاین
 • امکان چند‌زبانه کردن وب‌سایت
 • درگاه پرداخت برای اخذ شهریه از دانشجویان
 • عضویت vip
 • قرار دادن بخش خبرنامه
 • امکان برگزاری نظرسنجی

چرا طراحی سایت دانشگاهی را به مجموعه سایت با سئو واگذار کنیم؟

طراحی سایت دانشگاهی باید با دقت و کیفیت بالایی طراحی و راه‌اندازی شود تا هم محتوای غنی را در اختیار کاربران قرار دهد و هم دانشگاه قادر باشد در کوتاه‌ترین زمان بسیاری از خدمات خود را از طریق این وب‌سایت به دانشجویان ارائه دهد. مجموعه سایت با سئو با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و حرفه‌ای، طراحی و راه‌اندازی سایت دانشگاهی را در بالاترین سطح کیفی انجام می‌دهد تا شما با خیالی راحت قادر باشید تمامی خدمات را به کاربران ارائه دهید.

مزایای طراحی سایت دانشگاهی

 • بالا بردن سطح علمی دانشجویان
 • ایجاد تعاملات سودمند و مفید بین استادان و دانشجویان
 • ارائه دادن واحدهای درسی به دانشجویان از طریق اینترنتی در وب‌سایت دانشگاهی
 • دانشجویان این امکان را دارند که در هر کجای دنیا، تحلیل‌های خودشان را از طریق وب‌سایت دانشگاه بیان کنند.
 • در تمامل اوقات این امکان برای دانشجویان فراهم است که به اساتید دسترسی داشته باشند.
 • برگزار کردن امتحانات و آزمون‌های دانشجویان به صورت آنلاین
 • تحلیل تمامی آموزش‌های ارائه شده توسط نرم‌افزارهای مخصوص
 • نداشتن هیچ‌گونه محدودیتی برای انجام دادن کارهای آموزشی در طراحی سایت دانشگاهی

مبحث آموزش را باید جزء مهم‌ترین ارکان برای پیشرفت و ارتقاء سطح سواد و فرهنگ در هر جامعه محسوب کرد، طراحی سایت آموزشی می‌تواند تمامی موسسات و آموزشگاه‌های علمی را همراهی کند تا به صورت آنلاین خدمات و امکانات ارزنده‌ای را در اختیار هنرجویان قرار دهند، برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

امروز بیشتر یاد بگیریم «طراحی سایت آموزشی»

پورتال در طراحی سایت دانشگاهی

با توجه به اینکه ما در عصر تکنولوژی و خدمات اینترنتی قرار داریم؛ اما متاسفانه وب‌سایت‌های دانشگاهی هستند که هنوز بخش مهم و بسیار کاربردی (پورتال دانشجویی) را راه‌اندازی نکرده‌اند، این بخش از وب‌سایت برای دانشجویان مهم و ضروری محسوب می‌شود. اگر یک سایت دانشگاهی فاقد پورتال باشد دانشجوها مجبور می‌شوند که ساعات زیادی را در صف انتخاب واحد بمانند که این عمل به نارضایتی دانشجویان ختم می‌شود.

با اضافه کردن پورتال دانشجویی به وب‌سایت دانشگاه تمامی این فعالیت‌ها اعم از ثبت‌نام، حذف واحد، اضافه کردن واحد و بسیاری از فعالیت‌های دیگر را می‌توان انجام داد و دانشجویان زیادی را جذب کرد. توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که تمامی وب‌سایت دانشگاهی باید داشته باشند، امکان استفاده از پورتال برای دانشجویان است.

مراحل طراحی سایت دانشگاهی

ما در مجموعه سایت با سئو مراحل ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت دانشگاهی را با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای لازم انجام می‌دهیم تا یک وب‌سایت باکیفیت در اختیار شما قرار گیرد. در ادامه به معرفی مراحل طراحی سایت دانشگاه می‌پردازیم:

مراحل طراحی سایت دانشگاهی

مرحله اول: آنالیز و بررسی نیازها و امکاناتی که دانشگاه برای ساخت وب‌سایت نیاز دارد.

مرحله دوم: ساخت طرح اولیه سایت دانشگاهی

مرحله سوم: ارائه طرح اولیه وب‌سایت به کارفرما

مرحله چهارم: طراحی و ساخت طرح نهایی وب‌سایت

مرحله پنجم: در این مرحله از وب‌سایت دانشگاهی، تمامی امکانات و قابلیت‌های وب‌سایت توسط کارفرما و تیم فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مرحله ششم: راه‌اندازی وب‌سایت دانشگاهی با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای بین‌المللی

مرحله هفتم: پشتیبانی رایگان از وب‌سایت دانشگاه توسط متخصصان مجموعه سایت با سئو

طراحی سایت دانشگاهی چقدر زمان نیاز دارد؟

اینکه مدت‌زمان لازم برای طراحی و ساخت سایت دانشگاهی چقدر است، بستگی به عوامل متعددی دارد. به عنوان مثال هر‌چقدر میزان امکانات و قابلیت‌های این وب‌سایت بیشتر باشد، به طبع زمان بیشتر برای راه‌اندازی آن نیاز است که عکس آن نیز صدق دارد. ما در مجموعه سایت با سئو با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه‌ای کارفرمایان عزیز، بهترین پلن را برای ساخت سایت دانشگاه در نظر می‌گیریم تا این وب‌سایت در مدت‌زمان کمی در اختیار شما قرار گیرد.

سخن پایانی

طراحی سایت دانشگاهی برای تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش بسیار ضروری و مفید است. وقتی که یک دانشگاه یا مرکز آموزش داری وب‌سایت باشد می‌تواند تمامی کارهای خود را به صورت آنلاین انجام داده و با تاملی که بین دانشجویان و استادان ایجاد می‌کند، به کیفیت آموزش و یادگیری درسی آنها کمک خواهد کرد. این نوع خدمات نقش پررنگی را در فضای تعلیم و تربیت جامعه ایفا می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.