طراحی سایت دو یا چند زبانه

طراحی سایت دو یا چند زبانه

طراحی سایت دو یا چند زبانه از این بابت حائز اهمیت است که هر تعداد کاربری که به وب‌سایت شما سر می‌زنند، به راحتی بتوانند با تجارت شما تعامل برقرار کند. در واقع ساخت سایت چند زبانه باعث می‌شود تا افراد زیادتری از سایر نقاط دنیا به کسب‌وکار اینترنتی شما سر بزند که این موضوع به جذب کاربران بیشتر و افزایش درآمد شما ختم می‌شود. پس اگر تجارت بین‌المللی دارید و یا نوع کسب‌وکار شما به‌گونه‌ای است که کاربران دیگر کشورها نیز وارد وب‌سایت شما می‌شوند، با طراحی سایت چند زبانه به سوی اهدافتان پیش روید.

امروزه همه افراد به این موضوع واقف هستند که راه‌اندازی وب‌سایت نقش مهمی را در تجارت و کسب‌‌وکارها آنها ایفا می‌کند و استفاده از این بستر رونق زیادی را در فروش و بازاریابی به وجود می‌آورد؛ اما برخی از مشاغل برای اینکه بتوانند پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشند، باید اقدام به طراحی سایت دو یا چند زبانه کنند تا با استفاده از این روش، تمامی پتانسیل خود را در بازارهای بزرگ به کار گیرند.

وب‌سایت چند زبانه

در تمامی مشاغل بازاریابی نقش مهم و اساسی را ایفا می‌کند زیرا زمانی که قرار است سود بیشتر و مشتریان زیادتری را جذب کنید باید یک استراتژی هدفمند را در تجارتتان پیاده‌سازی کنید. برای اینکه بتوانید در حوزه فعالیتی که دارید پله‌های موفقیت را یک به یک بردارید، باید از یک بازاریابی مفید و هدفمند در کسب‌وکارتان استفاده کنید.

شیوه‌ی بازاریابی در هر شغلی متفاوت است ولی یک سری اصول و قواعد در آن وجود دارد که برای تمامی کسب‌وکارها یکی است، این اصول یکسان همان راه‌اندازی و ساخت سایت است.‌ در بازاریابی دیجیتال برای اینکه بتوانید سهم بیشتر از بازار و تجارت را در دست بگیرید باید برای خودتان یک وب‌سایت راه‌اندازی کنید.

قیمت طراحی سایت چند زبانه

قیمت طراحی سایت چند زبانه در مجموعه سایت با سئو به این شکل است که یک وب‌سایت معمولی تک زبانه بین ۴ الی ۱۴ میلیون تومان قیمت دارد و به ازای اضافه شدن هر زبانی به این وب‌سایت، ۲۰ درصد بر قیمت آن اضافه می‌شود. ما از بهترین متخصصان فنی و با تجربه برای ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت چند زبانه استفاده می‌کنیم تا یک سایت باکیفیت متناسب با نیاز و خواسته شما در اختیارتان قرار گیرد.

امکانات طراحی سایت دو یا چند زبانه

امکانات طراحی سایت دو یا چند زبانه

✅️ ورود

✅️ عضویت

✅️ پنل کاربری

✅️ سیستم تیکتینگ

✅️ قابلیت چت آنلاین

✅️ درگاه مستقیم بانکی

✅️ گالری تصاویر و ویدئو

✅️ سیستم چند فروشندگی

چرا به طراحی سایت دو یا چند زبانه نیاز دارید؟

تعداد کسانی که در اینترنت به صورت آنلاین فعالیت‌های گوناگونی را انجام می‌دهند روز‌به‌روز در حال زیاد شدن هستند، با توجه به این موضوع شما می‌توانید این افراد را به وب‌سایت خودتان دعوت کنید و از آنها مشتریان بالقوه‌ای بسازید.

بعضی از تجارت‌ها معطوف به یک موقعیت مکانی خاص نیستند و تمایل ندارند که محدود به یک شهر یا کشور باشند، در واقع دوست دارند تا به بازار جهانی راه یافته و در این فضای نامحدود و پایان‌ناپذیر به تجارت و کسب درآمد بپردازند. ولی برای وارد شدن به این بازار بزرگ باید دنبال یک راه‌حل بود، این کار تنها با راه‌اندازی وب‌سایت محقق نمی‌شود. طراحی سایت دو یا چند زبانه بهترین راهکاری است که باعث جذب کاربران دیگر کشورها به وب‌سایت شما می‌شود.

یکی از استراتژی‌هایی که شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ می‌توانند با استفاده از آن وارد تجارت بین‌اللملی و جهانی شوند، طراحی سایت دو یا چند زبانه است. زمانی که قرار است وب‌سایت شما در عرصه‌های بین‌المللی فعالیت داشته باشد باید با زبان‌های گوناگونی به افراد نمایش داده شود، در واقع یک وب‌سایت اگر قرار باشد تا در بازار جهانی نمایش داده شود باید علی‌رغم زبان کشور مبدا، به صورت زبان انگلیسی نیز برای کاربران نمایش داده شود. طراحی سایت چند زبانه امکان نمایش تجارت شما را به چند زبان مختلف فراهم می‌سازد.

اهداف طراحی سایت دو یا چند زبانه

اهداف طراحی سایت دو یا چند زبانه

✔️ ساخت وب‌سایت چند زبانه کاربران بین‌المللی را به سمت تجارت شما سوق می‌دهد.

✔️ افزایش درآمد، کاهش هزینه‌ها

✔️ تثبیت جایگاه در میان دیگر رقبا با راه‌اندازی وب‌سایت چند زبانه

✔️ طراحی سایت دو یا چند زبانه امکان فعالیت ۲۴ ساعتی را به شما می‌دهد.

✔️ برقراری یک ارتباط هدفمند و موثر با مشتری

صفحات طراحی سایت دو یا چند زبانه

 • صفحه اصلی وب‌سایت
 • صفحه درباره ما
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه دسته‌بندی خدمات
 • صفحه خدمات نهایی
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته‌بندی محصولات
 • صفحه نهایی محصولات
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه نهایی مقالات وبلاگ

ویژگی‌های طراحی سایت دو یا چند زبانه

در ادامه به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی سایت دو یا چند زبانه می‌پردازیم:

ویژگی‌های طراحی سایت دو یا چند زبانه

استفاده کردن از subdomain

استفاده کردن از ساب دامین از روش‌هایی است که می‌توان آن را در طراحی سایت دو یا چند زبانه استفاده کرد، در روشی دیگر که مرسوم‌تر است می‌توانید بر روی قالب اصلی وب‌سایت، هر زبان مورد نظری را که دوست دارید اضافه کنید.

استفاده کردن از زبان‌های بین‌المللی

دقت داشته باشید که با توجه به نوع و حوزه فعالیت وب‌سایت، زبانی را انتخاب کنید که مناسب آن باشد؛ مثلا از زبان‌های انگلیسی، عربی، روسی اسپانیایی، فرانسوی، ژاپنی و چینی در وب‌سایت‌های چند زبانه استفاده می‌شود.

استفاده کردن از ترجمه‌های مناسب در سایت

شما وقتی که یک محتوا را در سایت چند زبانه قرار می‌دهید با توجه به اینکه بازدیدکنندگان شما از دیگر کشورها هستند، باید محتوای مورد نظر را به زبان‌های دیگر ترجمه کنید.

یکی دیگر از روش‌هایی که در طراحی سایت دو یا چند زبانه برای ترجمه کردن محتوای از آن استفاده می‌کنند، استفاده کردن از وب‌سایت‌های ترجمه آنلاین است. این راهکار روشی درست و مناسب برای این کار نیست و ما آن را توصیه نمی‌کنیم، زیرا این‌گونه وب‌سایت‌ها از زبان‌های دستوری یکسانی برای ترجمه محتوا استفاده می‌کنند که باعث به وجود آمدن اشکالات دستوری در محتوا و مطلب مورد نظر می‌شود، برای اینکه یک محتوا را بتوانید به صورت درستی ترجمه کنید باید از مترجم استفاده شود.

چگونگی قرار گرفتن زبان‌ها در وب‌سایت

ویژگی‌های طراحی سایت دو یا چند زبانه

دقت داشته باشید که محل قرار گیری زبان‌های وب‌سایت باید در دید کاربران باشد تا در مواقعی که قصد دارند زبان مورد نظر خودشان را انتخاب کنند، با مشکلی مواجه نشوند. زمانی که قرار است زبان مورد نظر را درج کنید باید آن را به همان نام قرار دهید، به عنوان مثال از زبان Persian به جای زبان فارسی استفاده نکنید.

یک مسئله دیگر که در طراحی سایت دو یا چند زبانه باید به آن توجه داشته باشید، چپ چین و راست چین بودن محتواها است، زیرا در زبان‌های فارسی روش نوشتاری از راست به چپ بوده و روش نوشتاری در زبان انگلیسی، از چپ به راست می‌باشد. در زمان طراحی قالب وب‌سایت باید به این موضوعات توجه داشته باشید.

استفاده از متاتگ‌ها

برای اینکه موتورهای جستجو را متوجه کنید که دیگر محتواهای صفحات وب‌سایت شما را که با زبان دیگری تولید شده است را به خوبی شناسایی کنند، باید از متاتگ‌ها برای این کار استفاده کنید. شما زمانی که از متاتگ‌ها در سایتتان استفاده می‌کنید به موتورهای جستجو اعلام می‌کنید تا زبان‌های دیگر وب‌سایت را بشناسند.

لینک کردن

برای اینکه یک وب‌سایت کاربرپسند در اختیار داشته باشید، در صفحاتی که برای قرار دادن زبان‌های مختلف طراحی کرده‌اید، از لینک‌های دیگر زبان‌ها استفاده کنید. این کار می‌تواند وب‌سایت شما را در مسیر چند‌ زبانه شدن هدایت کند.

ترکیب نکردن زبان‌ها با یکدیگر

ویژگی‌های طراحی سایت دو یا چند زبانه

زمانی که اقدام به ساخت سایت دو یا چند زبانه برای کسب‌وکار می‌کنید، زبان‌هایی را که در هر صفحه از وب‌سایت استفاده می‌کنید باید یکتا باشد، مثلا اگر شما زبان فرانسوی را برای بازدید از وب‌سایت انتخاب کرده‌اید، از به کار بردن زبان فارسی در این صفحه باید خوداری کنید.

تغییر دادن خودکار زبان

وب‌سایت‌هایی وجود دارند که به محض عوض کردن زبان سایت، IP کاربر نیز تغییر می‌کند که این موضوع به یک نگرانی برای مدیران آن تبدیل شد است. عده‌ای از کاربران این کار را دوست ندارند و تمایل دارند که اگر خودشان لازم بدانند، زبان وب‌سایت را عوض کنند. باید انتخاب زبان سایت را برعهده کاربران گذاشت تا هر زمانی که نیاز داشته باشد، بتواند به راحتی زبان سایت را تغییر دهد.

مزایای طراحی سایت دو یا چند زبانه

 • این وب‌سایت به صورت کاملا ریسپانسیو (واکنش‌گرا) طراحی می‌شود.
 • محتوا‌ گذاری در داخل وب‌سایت چند زبانه راحت است.
 • امکان عوض کردن زبان‌های مختلف وجود دارد.
 • فروش غیر‌حضوری محصول و کالا در تمامی ساعات شبانه‌روز
 • طراحی سایت دو یا چند زبانه اعتبار و ارزش تجارت شما را چند برابر می‌کند.

مراحل طراحی سایت دو یا چند زبانه در مجموعه سایت با سئو

مراحل طراحی سایت دو یا چند زبانه

مجموعه سایت با سئو با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و فنی، تمامی مراحل ساخت و راه‌اندازی سایت چند زبانه را باکیفیت بالایی انجام می‌دهد تا این وب‌سایت با موفقیت به تجارت اینترنتی خود بپردازد. در ادامه به بررسی این فرآیند می‌پردازیم:

مرحله اول: مشاوره با کارفرما

مرحله دوم: ساخت طرح اولیه وب‌سایت چند زبانه

مرحله سوم: ارائه طرح اولیه وب‌سایت به کارفرما

مرحله چهارم: ساخت طرح نهایی وب‌سایت

مرحله پنجم: در این مرحله کارفرما به همراه تیم فنی مجموعه به دقت طرح نهایی وب‌سایت را مورد بررسی قرار می‌دهند.

مرحله ششم: راه‌اندازی و ایندکس وب‌سایت دو یا چند زبانه

مرحله هفتم: طراحی سایت چند زبانه توسط مجموعه سایت با سئو به مدت ۱ سال از پشتیبانی رایگان برخوردار است.

مدت‌زمان ساخت طراحی سایت چند زبانه

مدت‌زمان لازم برای ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت چند زبانه بین ۷ الی ۱۴ روز کاری است. البته این زمان برای ساخت وب‌سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس است، ولی اگر شما با توجه به نیازتان قصد استفاده از یک وب‌سایت اختصاصی چند زبانه را داشته باشید، با توجه به اینکه این تکنولوژی از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است و نیاز به استفاده از چندین زبان برنامه‌نویسی دارد، مدت‌زمان بیشتر برای طراحی و راه‌اندازی نیاز دارد. ما در جلسه مشاوره به دقت نیاز شما را مورد بررسی قرار می‌دهیم و بهترین پلن طراحی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مدت‌زمان ساخت طراحی سایت چند زبانه

سخن پایانی

طراحی سایت دو یا چند زبانه می‌تواند تجارت بین‌المللی شما را با تغییرات مثبتی همراه کند که تمامی افراد با هر زبان و ملیتی می‌توانند در وب‌سایت شما عضو شده، کارهای خود را انجام داده و نیازهایشان را برطرف سازند. برای مشاوره و آشنایی بیشتر با این وب‌سایت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.