طراحی سایت سازمانی |👈آشنایی با 5 مورد از مزایای مهم آن

طراحی سایت سازمانی |👈آشنایی با 5 مورد از مزایای مهم آن

امروزه سازمان‌ها و موسسات دولتی و خصوصی برای اینکه بتوانند خدمات با کیفیت و مفیدی را به تعداد افراد زیادی ارائه دهند باید یک سری تغییرات در نوع و شیوه تامل با کاربران و مخاطبان خود ایجاد کنند تا بتوانند به شکل موفقی به فعالیت بپردازند. راه‌اندازی و طراحی سایت سازمانی را باید مهم‌ترین کاری محسوب کرد که موسسات و سازمان باید در جهت آن قدم برداشته تا خود را متناسب با علم و تکنولوژی به روز کنند.

وب‌سایت سازمانی به فضایی گفته می‌شود که توسط سازمان‌ها و موسسات مختلف برای خدمات رسانی و ارائه خدمات در بستر اینترنت ساخته می‌شوند، در واقع طراحی سایت سازمانی کانالی قوی و مستحکم محسوب می‌شود که کاربران و مشتریان امکان برقرار ارتباط و تامل راحت و آسان را با سازمان‌ها و موسسات خواهند داشت.

اهمیت طراحی سایت سازمانی

وب سایت سازمانی

در دنیال دیجیتال امروز بسیاری از مشاغل برای اینکه خدمات و محصولات با کیفیت و مطلوبی را در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهند از خدمات آنلاین استفاده می‌کنند، افراد نیز برای اینکه کارهای و نیاز‌های روزمره خود را در کمترین زمان ممکن و با هزینه کمتری انجام دهند تمایل زیادی دارند تا از خدماتی اینترنتی استفاده کنند.

طراحی سایت سازمانی این امکان را برای موسسات‌، شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد خواهد کرد تا با راه‌اندازی وب‌سایت از پتانسیل و ظرفیت گسترده و نامحدودی که در وب وجود دارد به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و افراد زیادی را از این طریق جذب خود کنند.

ساخت سایت سازمانی باعث خواهد شد تا در میان شرکت و مشتریان یک تامل سازنده شکل گیرد و اعتماد را در کاربران ایجاد خواهد کرد. اگر شما نیز به عنوان یک مدیر و یا صاحب سازمان یا موسسه مشغول به فعالیت هستید ولی هنوز یک وب‌سایت برای فعالیت‌های شرکت خودتان راه‌اندازی نکرده‌اید، طراحی سایت سازمانی فرصتی ایدال است برای اینکه خودتان را به یک برند خوش نام در حوزه فعالیتتان تبدیل کنید، مجموعه سایت با سئو در این مهم همراه همیشگی شما خواهد بود.

ویژگی‌های طراحی سایت سازمانی

ویژگی‌ طراحی سایت سازمانی

همان گونه که در بخش قبل به آن اشاره کردیم طراحی وب‌سایت سازمانی یک فرصت فوق‌العاده است برای تمامی سازمان‌ها و مؤسساتی که دوست دارند خود را آنلاین کرده و افراد زیادی را جذب خود کنند، ولی سایت سازمانی خود باید دارای یک سری ویژگی‌ها باشد تا بتواند افراد زیادی را جذب خود کند، در ادامه به مهم‌ترین این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت:

۱_ مقیاس پذیری همراه با انعطاف پذیری

ساختار انعطاف پذیری استاندرد در طراحی سایت سازمانی باید به گونه‌ای باشد تا کاربران به راحتی بتوانند نیازهای خود را در این وب‌سایت برطرف سازند. هر چقدر کاربر به شکل بهتری با سایت شما ارتباط برقرار کند، اعتماد بیشتری به تجارت و کسب و کار شما خواهد داشت

۲_ واکنشگرا بودن وب‌سایت سازمانی

یکی از ویژگی‌های مهمی که در طراحی سایت سازمانی باید به آن توجه زیادی شود، قابلیت واکنشگرا (ریسپانسیو) بودن آن است. امروزه بسیاری از کاربران از تلفن همراه برای سرچ در اینترنت استفاده می‌کنند و بسیاری از کارهای آنلاین خود را با این وسیله هوشمند انجام می‌دهند. زمانی که در ساخت سایت سازمانی از قابلیت ریسپانسیو استفاده شود این وب‌سایت امکان نمایش در هر دستگاه دیجیتال و در هر ابعادی را خواهد داشت.

۳_ گرافیک و رنگ بندی مناسب

ظاهر و گرافیک در طراحی سایت سازمانی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کاربران در بدو ورود به یک سایت اینترنتی اولین بخشی که به آن توجه دارند گرافیک و رنگ‌بندی سایت است. در وب‌سایت سازمانی باید از رنگ‌ها والمان‌های جذاب و مناسب استفاده شود تا کاربران در زمان ورود به این سایت احساس خوبی داشته باشند.

ویژگی‌ طراحی سایت سازمانی

۴_ تجربه کاربری (ui) و رابط کاربری (ux) مناسب و استاندارد

رنگ بندی و اندازه المان‌ها و دکمه‌هایی یک وب‌سایت مربوط به تجربه کاربری است و در کجا قرار گرفتن آنها را رابط کاربری مشخص خواهد کرد. مجموعه سایت با سئو با توجه به تجربه چندین ساله‌ای که در ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت اینترنتی دارد بهترین استراتژی را در پیاده سازی (ui) و (ux) اجرایی خواهد کرد تا کاربران شما قادر باشند به راحتی به تمامی امکانات دسترسی داشته و از رنگ بندی المان‌های وب‌سایت لذت ببرند.

۵_ استفاد از افرونه‌های کاربردی

افزونه‌ها را باید یکی از دوست‌ داشتنی‌ترین امکانات هر وب‌سایتی محسوب کرد زیرا دست شما را باز خواهد گذاشت و امکان دسترسی مناسبی را به کاربران خواهد داد، در طراحی سایت سازمان از افزونه‌‌های کاربردی متناسب با نوع فعالیت شما استفاده خواهد شد تا هر آنچه را که کاربران به دنبال آن هستند به سهولت در اختیار داشته باشند.

۶_ استفاده از هاست مناسب

یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که در طراحی سایت سازمانی باید به خوبی به آن اهمیت داده شود، انتخاب درست هاست است. هاست به همان فضای ذخیره سازی وب‌سایت شما گفته می‌شود که تمامی اطلاعات و دیتاها مانند ویدیو، تصاویر، محتوا و غیره در آن قرار می‌گیرد و کاربران زمانی که نیاز به این اطلاعات داشته باشند وب‌سایت از طریق هاست این اطلاعات را در اختیار آنها قرار خواهد داد.

هر چقدر سرعت و امنیت هاست بالاتر باشد به صورت بهتری اطلاعات را در اختیار کاربران قرار خواهد داد و سرعت لودینگ وب‌سایت را بالا خوهد برد. مجموعه سایت با سئو از بهترین و با کیفیترین نوع هاست در طراحی سایت سازمانی استفاده خواهد کرد تا در کمترین زمان ممکن دیتای و داده‌های مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهد.

تکنولوژی مناسب در ساخت سایت سازمانی

تکنولوژی سایت سازمانی

امروزه از تکنولوژی‌های زیادی در ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت‌های اینترنتی استفاده می‌شود که باید متناسب با حوزه کاری و امکانات مورد نیاز هر کسب و کار انتخاب شود، در واقع بهترین تکنولوژی در طراحی سایت یعنی استفاده از سیستم مناسبی که بهترین بازخورد را برای کارفرما به همراه داشته باشد. استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که بیشتر افرادی که قصد راه‌اندازی وب‌سایت را دارند به آن تمایل دارند و گزینه مناسبی برای طراحی سایت سازمانی محسوب می‌شود.

البته گزینه دیگری که می‌توان در طراحی و ساخت وب‌سایت سازمانی از آن استفاده کرد، تکنولوژی اختصاصی است. این تکنولوژی همان گونه که از اسم آن مشخص است به صورت اختصاصی و مختص به شما طراحی خواهد شد و از امکانات مناسب، امنیت بالا و سرعت لودینگ خوبی برخوردار است. ما در جلسه مشاوره رایگانی که به صورت حضوری با شما برگزار می‌کنیم بهتری تکنولوژی و سیستم برای راه‌اندازی سایت سازمانی را با توجه به حوزه فعالیت و امکانات مورد نیازی که لازم دارید به شما اعلام خواهیم کرد تا بهترین آورد را برایتان به همراه داشته باشد.

مزایای طراحی سایت سازمانی

حالا نوبت آن است تا شما را با مزایایی که طراحی سایت سازمانی برای تجارت و بیزینس شما به همراه دارد آشنا سازیم، این مزایا عبارتند از:

۱_ بالا بردن سرعت انجام کارها

طراحی سایت سازمانی امکان سهولت در کارها را فراهم خواهد کرد و افراد در هر ساعت از شبانه روز این امکان را دارند تا با وارد شدن به این وب‌سایت از امکانات و خدماتی که شما برای آنها در نظر گرفته‌اید استفاده کنند.

مزایای طراحی سایت سازمانی

۲_ معرفی خدمات و امکانات مورد نظر سازمان

تمامی موسسات و سازمان‌ها دوست دارند تا امکانات و خدمات خود را در اختیار افراد زیادی قرار دهند تا از این طریق سودآوری بیشتری داشته باشند، طراحی سایت سازمانی بهترین راهکاری است که موسسات و شرکت‌ها را با درآمد بالایی مواجعه خواهد کرد و افراد زیادی را به سمت خود جذب خواهند کرد.

۳_ طراحی سایت سازمانی رضایت کاربران را به دنبال دارد

از دیگر مزایای مهمی که سایت سازمانی برای موسسه‌ی شما به همراه دارد، رضایت کاربران و مشتریان شما است. با توجه به اینکه راه‌اندازی یک وب‌سایت تا حد زیادی نیاز کاربران را برطرف خواهد کرد زمانی که آنها درون سایت سازمانی شما به نیازها خودشان دست یابند از شما رضایت خواهند داشت، گوگل بارها اعلام کرده است که رضایت کاربران رضایت گوگل را نیز در بردارد و در صورت این تعهد کاربران زیادی را به سمت شما روانه خواهد کرد.

۴_ مراجعات حضوری سازمان کم خواهد شد

وقتی که یک موسسه و شرکت اقدامه به طراحی سایت سازمانی می‌کند با توجه با اینکه امکان سرویس دهی زیادی از طریق وب‌سایت و به صورت آنلاین دارد از مراجعات حضوری خود کم خواهد کرد و بیشترین خدمات خود را از طریق سایت و به صورت اینترنتی به کاربران ارائه خواهد داد.

۵_ بالا رفت اعتبار شما

برای یک مدیر و صاحب سازمان هیچ چیزی خوشایند‌تر از این نیست که اعتبار شرکت و مجموعه خود را افزایش دهد، طراحی سایت سازمانی چاره کار شماست زیرا به سبب بالا بودن ظرفیت گسترده اینترنت افراد زیادی امکان دیدن شما را خواهند داشت و این موضوع به بالا رفتن اعتبار برند و سازمان شما خواهد انجامید.

امکانات طراحی سایت سازمانی

امکانات طراحی سایت سازمانی

اینکه سازمان و موسسه در چه حوزه‌ای فعالیت دارد بر میزان کم یا زیاد بودن امکانات آن تاثیر دارد، اما به صورت کلی یک سری امکانات مهم و کاربردی در طراحی سایت سازمانی وجود دارد که شامل:

 • امکان چت آنلاین
 • پنل کاربری
 • درگاه مستقیم بانکی
 • گالری تصاویر و ویدیو
 • سیستم چت آنلاین
 • عضویت
 • ورود
 • امکان چند زبانه کردن وب‌سایت سازمانی وجود دارد
 • عضویت ویژه (vip)
 • سیستم تیکتینگ
 • امکان ردوبدل پیام بین مدیر سازمان و کاربران وجود دارد
 • طراحی فروشگاه اینترنتی برای سازمان و مجموعه

برسی قیمت طراحی سایت سازمانی

با توجه به نوسانات اقتصادی که بیشتر مشاغل با آن روبه‌رو هستند، قیمت و هزینه طراحی سایت سازمانی برای مدیران از اهمیت زیادی برخوردار است. دقت داشته باشید که قیمت وب‌سایت سازمانی را نمی‌توان فقط مختص به یک موضوع دانست و عوامل زیادی در قیمت گذاری آن تاثیر گذار هستند. مثلا یک سایت سازمانی که دارای امکانات زیادی است و از افزونه‌ها و ماژول‌های زیادی در آن استفاده شده است از قیمت بیشتری به نسبت یک وب‌سایت ساده سازمانی برخوردار است.

امروزه شرکت‌های زیادی اقدام به طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت‌های اینترنتی می‌کنند که هر کدام با توجه به سیاست‌های که دارند قیمت‌های متفاوتی را برای ساخت سایت ارائه می‌دهند. مجموعه سایت با سئو همواره در کنار شما است و آمادگی این را دارد تا با شنیدن نیازها و امکاناتی که شما در وب‌سایت سازمانی به آنها نیاز دارید قیمت نهایی آن را با تخفیف‌های مناسب به شما اعلام کند.

برسی قیمت طراحی سایت سازمانی

صفحات طراحی سایت سازمانی

وب‌سایت سازمانی دارای صفحات متعددی است که هر کدام امکانات و قابلیت‌هایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هر وب‌سایتی با توجه به حوزه فعالیتش دارای یک سری صفحات است که امکان دارد تعداد این صفحات در یک سایت چند عدد ولی در سایتی دیگر چند صد صفحه باشد، اما به صورت کلی یک سری صفحات در سایت سازمانی وجود دارد که عبارتند از:

 • صفحه اصلی وب‌سایت
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته بندی محصولات در طراحی سایت سازمانی
 • صفحه نهایی محصولات
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه دسته بندی خدمات
 • صفحه نهایی خدمات
 • صفحه درباره ما

چه موسسات و مراکزی نیاز به ساخت سایت سازمانی دارند

 مراکزی نیازمند ساخت سایت سازمانی

تمامی سازمان‌ها، شرکت‌‌ها و موسسات دولتی و خصوصی این امکان را دارند تا با راه‌اندازی وب‌سایت سازمانی تجارت خودشان را تغییر داده و بازار‌های گسترده و نامحدودی را به دست آورند، در ادامه به برخی از این سازمان‌ها و موسسات اشاره خواهیم کرد که با ساخت سایت سازمانی جهش زیادی را در تجارت‌های بین‌المللی به دست خواهند آورد:

 • طراحی سایت سازمانی برای ادارات
 • ساخت سایت سازمانی برای وزارتخانه‌ها
 • طراحی سایت سازمانی برای مراکز دولتی
 • ساخت سایت سازمانی برای موسسات دولتی و خصوصی
 • طراحی وب‌سایت سازمانی برای شهرداری‌ها
 • ساخت سایت سازمانی برای تمامی شرکت‌های خصوصی و دولتی
 • طراحی و راه‌اندازی سایت سازمانی برای تمامی سازمان‌های کوچک و بزرگ

مراحل طراحی و ساخت سایت سازمانی

زمانی که قرار است یک وب‌سایت سازمانی طراحی و راه‌اندازی شود باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارد، این مراحل از ابتدار پروسه شروع شده و تا پایان آن ادامه دارد. در ادامه برای اینکه به درک بهتری از سلسله مراتب طراحی سایت سازمانی دست یابید، مراحل ساخت این وب‌سایت را شرح خواهیم وارد:

مرحله اول: مشاوره رایگان و نیاز سنجی

مرحله دوم: ثبت قرارداد میان کارفرما و مجموعه سایت با سئو

مرحله سوم: ارائه طرح اولیه توسط تیم طراح به کارفرما

مرحله چهارم: بازبینی طرح اولیه توسط کارفرما

مرحله پنجم: ارائه طرح نهایی توسط تیم طراح

مرحله ششم: بازبینی طرح نهایی توسط کارفرما

مرحله هفتم: تبریک به شما به خاطر پیوستن به جمع میلیون‌ها سایت اینترنتی

مرحله هشتم: پشتیبانی همیشگی از وب‌سایت شما توسط مجموعه سایت با سئو

مراحل طراحی و ساخت سایت سازمانی

سخن پایانی

با توجه به اینکه کسب و کارهای دیجیتال با سرعت بالایی در حال رشد و ترقی هستند، طراحی سایت سازمانی فرصتی مهم و ایدال است برای تمامی سازمان‌ها و شرکت‌هایی که جویای نام و نشانی برای خود هستند. وب‌سایت سازمانی این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا بتوانید تعداد افراد زیادی را از طریق اینترنت جذب سازمان خود کرده و خدمات با کیفیتی را به آنها ارائه دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.