طراحی سایت شخصی | 6 مورد از امکانات آن برای نشان دادن رزومه و تخصص شما…

طراحی سایت شخصی | 6 مورد از امکانات آن برای نشان دادن رزومه و تخصص شما…

اگه به دنبال گسترش کسب کار و آموزش مهارت خودت به دیگران هستی، طراحی سایت شخصی تو این مسیر می‌‎تونه فضایی امن برای دنبال کردن رویاهات باشه. در ادامه این مقاله به برسی این وب‌سایت کاربردی می‌پردازیم.

امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیر علم و تکنولوژی افراد نیاز دارند تا در کمترین زمان، به بهترین نتیجه دلخواه در کارهایشان برسند. وقتی که شما اقدام به راه‌اندازی یک وب‌سایت شخصی می کنید، به بهترین شکل ممکن افکار و نظرات خود را به دنیای دیجیتال انتقال داده و از طریق این روش راحت‌تر به معرفی خود می‌پردازید.

طراحی سایت شخصی روشی مناسب برای برقرار کردن ارتباط شما با دیگر افراد می باشد. وقتی که شما از یک وب‌سایت برای معرفی و رزومه کاری خود استفاده می کنید، دیگر نیازی به استفاده از کاغذ یا برگه آچار برای نوشتن شماره تلفن و چاپ کارت ویزیت نخواهید داشت.

در ضمن اگر کسی قصد داشته باشد تا شما را پیدا کند، اولین کاری که انجام می‌دهد رفتن به سراغ گوگل و جستجو در مورد شما خواهد بود، به راستی اگر شما یک وب‌سایت شخصی نداشته باشید کاربران چگونه و از چه طریق شما را پیدا کنند؟

وب‌سایت شخصی

چرا نیاز به طراحی سایت شخصی داریم

با توجه به درآمد‌های زیادی که برخی افراد از طریق وب‌سایت‌های شخصی به دست می‌آورند، داشتن یک وب‌سایت برای معروفی و درآمدزایی کمک شایانی به شما می‌کند.

این را به خاطر داشته باشید که مالکیت وب‌سایت در تمامی دنیا مختص به فرد خاصی نیست، بلکه تمام افرادی که بر روی کره‌ی زمین زندگی می کنند می توانند اقدام به طراحی سایت شخصی برای مقاصد تجاری، رزومه کاری و یا برای یادداشت‌های خود کنند.

هرچند که امروز فضای مجازی بستر بزرگی را برای تبلیغات فراهم کرده است، اما وجود یک وب‌سایت شخصی در کنار این فضاها می‌توانند بر روند کاری شما بسیار تاثیرگذار بوده و نتایج مثبتی را برای شما به همراه داشته باشد.

البته لازم است این نکته را بدانید که همه‌ی وب‌سایت‌های اینترنتی اجازه دسترسی آزاد را به عموم افراد نمی‌دهند و برای استفاده از محتوای آنها، لازم است در آنها عضو شده و حق اشتراک داشته باشید. در ادامه کمی راجب وب‌سایت و ویژگی‌های آن صحبت کنیم.

اهمیت وب‌سایت شخصی

وب‌سایت چیست

به صفحاتی متقارن در گوگل که از طریق آدرسی قابل دست یابی می باشند، وب‌سایت گفته می‌شود. وب‌سایت‌ها شامل اسناد، لینک‌ها، تم‌های مختلف، اطلاعات و آدرس‌هایی هستند که برای ارتباط بهتر با کاربران وخدمات دهی به آنها طراحی و راه‌اندازی می‌شوند.

در 30 آوریل 1993 بود که برای اولین بار «تیم برنرزلی» اقدام به طراحی سایت کرد و در واقع این شخص اولین کسی بود که یک وب‌سایت اینترنتی راه‌اندازی کرد. در آن زمان وب‌سایت‌ها با کد‌های ساده HTML نوشته می شدند.

طراحی سایت شخصی چه مزایایی دارد

در ادامه به برسی 4 مورد از مزایای مهم وب‌سایت شخصی می‌پردازیم:

1- نبود محدودیت زمانی

شما می توانید در 24 ساعت شبانه روز حتی در زمانی که در حال استراحت هستید، از وب‌سایت‌های شخصی استفاده کنید.

2- عدم وجود محدودیت مکانی و دسترسی همیشگی

زمانی که شما اقدام به طراحی سایت شخصی می‌کنید، این امکان برای کاربران و مخاطبان شما وجود خواهد داشت، که در هر ساعت از شبانه روز به وب‌سایت شما سر بزنند و هیچ گونه محدودیتی برای آنها وجود نخواهد داشت.

3- کم هزینه بودن

شما می‌توانید با بهره‌مندی از وب‌سایت شخصی خود، محصولاتتان را به راحتی و با صرفه جویی در هزینه‌ و زمان به متقاصیان ارائه دهید.

4- ارتباط آسان

برقرای ارتباط اینترنتی با مشتریان در طراحی سایت شخصی، این روش کاملا به صرفه‌تر و آسان‌تر از گفتگوی تلفنی یا نوشتن نامه برای رزومه و معرفی شما خواهد بود.

ویژگی‌های‌ وب‌سایت شخصی

صفحات وب‌سایت شخصی

هنگامی که شما اقدام به راه‌اندازی وب‌سایت شخصی خود می کنید، نیازمند این هستید تا برای نشان دادن تمام محتویات و محصولاتی که دارید، صفحاتی برای وب‌سایت شما در نظر گرفته شود.

مجموعه سایت با سئو صفحات مختلفی برای وب‌سایت شخصی شما طراحی خواهد کرد تا کاربرانتان راحت‌تر بتوانند به خدمات و محصولاتی که دارید دسترسی داشته باشند. در اد امه به برسی صفحات در طراحی سایت شخصی می‌پزدازیم.

معرفی صفحات در وب‌سایت شخصی

صفحاتی که برای وب‌سایت شخصی شما توسط تیم سایت با سئو در نظر گرفته می‌شود شامل:

صفحه اصلی

این صفحه از وب‌سايت که به ( خانه) معرف است، در واقع اصلی‌ترین صفحه به شمار می‌آید و به خدمات کلی که به کاربران ارائه می‌دهید اشاره خواهد کرد. با توجه به حوزه فعالیت و تخصصی که دارید، این صفحه نیز متفاوت خواهد بود و برای تمامی کسب کارها یکسان طراحی نخواهد شد.

صفحه مقالات

این قسمت مربوط به مقالات و فیلم‌های آموزشی راجب چگونگی بهره‌وری بهتر از وب‌سايت شخصی است. تمامی مقالات و مطالبی که راجب کسب کار و بیزینس شما است و اطلاعات کاملی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، در این صفحه قرار خواهد گرفت

صفحه تماس با ما

در این صفحه استفاده از اطلاعات مربوط به تماس، ایمیل، آدرس محل کار و آدرس صفحات اجتماعی شما قرار خواهد گرفت. همچنین در این قسمت کاربران می توانند سوالات خود را با طراحان وب‌سایت مطرح کرده و از آن ها مشاوره بگیرند.

صفحه نمونه کار و رزومه

این صفحه شامل تمامی کا‌رهایی است که شما انجام داده‌اید و تجربه شما را نشان خواهد داد. همچنین شما می‌توانید امتیازات و تجربیاتی را که در طول سال‌های مختلف به دست آورده‌اید، با دیگران به اشتراک بگذارید. در واقع این بخش به معرفی کامل شما می‌پردازد تا کاربران به درک درستی از حوزه فعالیت شما برسند.

صفحه درباره ما

مشخصات و بیوگرافی از شما و کسانی که در کنار شما قرار دارند و شما را یاری کرده‌اند و به نوعی همکار شما محسوب می شوند در این صفحه قرار خواهد گرفت. مثلا اگر شما در حوزه لباس فعالیت دارید می‌توانید مشخصات شرکت، تولیدی و یا فروشگاه خودتان را در این صفحه قرار دهید تا مشتریانتان آشنایی بیشتری از شما به دست آورند.

درباره ما به معنی این است که هر آنچه یک کاربر به عنوان مشتری از من صاحب کسب کار و تجارت در حد شناخت مختصر و مفید بداند و با حوزه کاری من بیشتر آشنا شود.

صفحه نشریات وب‌سایت شخصی

شما می توانید اخبار، گزارش‌ها و تحلیل‌های شخصی خود را در این بخش از طراحی سایت شخصی با کاربران و مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

صفحات وب‌سایت شخصی

گالری تصاویر

تمام عکس‌های مربوط به شما و حیطه‌ی کاریتان در این صفحه قرار می گیرد، کاربران با دیدن این تصاویر ارتباط بهتری با شما برقرار می‌کنند، این صفحه از بخش‌‌های مهم در طراحی سایت شخصی به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که یک عکس با کیفیت و مرتبط درک زیادی را به مخاطب خواهد داد.

اخبار و اطلاعیه‌ها

برای کامل بودن مشخصات خودتان می‌توانید در این صفحه اخبار مربوط به فعالیت و برخی از برنامه‌های کاری خود را قرار دهید. این اطلاعات می‌تواند شامل برنامه‌ها و هدف گذاری‌های کاری گذشته، حال و آینده شما و مجموعه کاریتان باشد.

دوره‌های آموزشی

 با توجه به تخصص و حوزه‌ی کاری که در آن مشغول هستید، اگر مهارتی دارید که به کاربران و مشتریانتان در برطرف سازی نیاز‌هایشان کمک می‌کند، می‌توانید در این صفحه به اشتراک بگذارید و یا با برگزاری کلاس‌های متنوع به آموزش دیگران مشغول شوید.

توجه داشته باشید که آموزش و مهارتی که در قالب مقاله یا ویدئو به کاربران ارائه می‌دهید، باید از کیفیت مناسب و استانداردی برخوردار باشد و مخاطبان بعد از دیدن و خواندن محتوای مورد نظر به درک درستی از آن برسند، در غیر این صورت شما فقط صفحه مورد نظر را پر از محتوای بی فایده کرده‌اید که در آیند به شما ضربه خواهد زد.

صفحه محصولات در طراحی سایت شخصی

این صفحه برای فعالیت‌های تولیدی شما است و می‌توانید تمامی محصولاتی را که ارائه می‌ دهید در این صفحه قرار دهید. محصول و کالای شما باید نیاز مخاطب را به راحتی برآورد سازد و مرتبط با فعالیت شما باشد.

صفحه فرم تماس با مدیریت

در این صفحه از طراحی سایت شخصی اطلاعات تماس ونحوه‌ی برقراری ارتباط با مدیریت قرار خواهد گرفت. این اطلاعات شامل تکمیل کردن فرم و قرار گرفتن در صف تماس برای برقراری ارتباط با مدیر و صاحب کسب کار خواهد بود.

صفحات طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی چه کاربردی دارد

وقتی شما اقدام به طراحی سایت شخصی می‌کنید که دامنه آن نیز به نام شما است، می‌توانید تمام رزومه کاری خود اعم از تحصیلات، سوابق کاری و گواهینامه‌های مربوط به جوایز و تقدیر نامه‌ها خود را درآن قرار دهید. با استفاده از این امکان شرایط شغلی و اجتماعی خود را گسترش داده و موقعیت‌های شغلی خیلی خوبی را از تمام نقاط دنیا دریافت خواهید کرد.

یادتان باشد وب‌سایت شخصی نشان دهنده هویت شماست که می ‌تواند در روند موفقیت شما بسیار موثر باشد. طراحی سایت شخصی مناسب برای تمام افراد با هر تخصص، توانایی و علمی است و هر کسی با توجه به مهارت و حوزه کاریش می ‌تواند یک وب‌سایت داشته باشد.

لازم به ذکر است که هر کسی بتواند از وب‌سایت شخصی به خوبی و به صورت هدفمندی استفاده کند، می‌تواند شاهد تاثیرات مثبتی در کسب کارش و تجارت خود باشد.

چند نمونه از کاربرد وب‌سایت شخصی

 • رزومه و معرفی
 • ساخت وبلاگ
 • ارائه آموزش به کاربران
 • تمامی افرادی که دارای مهارت و تخصصی هستند، می‌توانند از این وب‌سایت استفاده کنند.

طراحی سایت شخصی چه ویژگی‌های دارد

در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های وب‌سایت شخصی اشاره خواهیم کرد:

۱_ نشریات و بهینه‌سازی صفحه شخصی

‌در این بخش از طراحی سایت شخصی پنلی قرار دارد که شما با توجه به نوع فعالیت خود می‌توانید تمام مشخصات محصولاتتان را در آن قرار دهید و به گونه آن را منتشر کنید تا بتوانید نظر کاربران را به سمت خود جلب کنید.

۲_ پیامک و ایمیل شخصی

تمام کاربران و کسانی که از وب‌سايت شما بازدید می‌کنند، می‌توانند با ارسال پیامک یا ایمیل نظراتشان با شما در میان بگذارند.

۳_ ویدیو و تصاویر

شما می‌توانید برای نتایج قابل قبول و تاثیر گذار در طراحی سایت شخصی، از تصاویر و ویدیو‌های مفید و کاربر پسند استفاده کنید تا مخاطب را متقاعد کنید که این وب‌سایت متعلق به یک شخص حرفه ‌ای و کاربلد است، در این صورت افراد زیادی را جذب خواهید کرد.

4- اطلاعات پروفایل

شما می توانید با قرار دادن اطلاعاتی از خود یا گروهتان، توضیحات جامع و مفیدی را به مخاطبان و کاربرانتان ارجاع دهید.

5- زبان برنامه نویسی وب‌سایت شخصی

برای طراحی سایت شخصی باید از یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و با امنیت بالا استفاده شود تا وب‌سایت شما به مشکل بر نخورد، دقت داشته باشید که انتخاب زبان و تکنولوژی مورد نظر را به تیم طراح و برنامه نویس خود واگذار کنید تا با توجه به نیاز و حوزه کاریتان بهترین انتخاب را داشته باشند.

مثلا برای طراحی و راه‌اندازی برای از وب‌سایت‌ها سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهترین انتخاب است، ولی برای برخی از کسب کارها استفاده از این cms انتخاب مناسبی نیست. [نتیجه: انتخاب تکنولوژی و سیستم مناسب برای طراحی سایت صلیغه‌ای نیست و با توجه به نیاز و هزینه‌ای که مشتری دارد انتخاب خواهد شد.]

طراحی سایت شخصی مناسب چه کسانی است

افراد نیازمند وب‌سایت شخصی

1_ نویسندگان

2_ هنرمندان و بازیگران

3_ ورزشکاران

4_ وکلا

5_ حقوقدان‌ها، وکلا

6_ اساتید

7_ پزشکان

8_ تمام افرادی که دوست دارند برای خود یک وب‌سایت داشته باشند و رزومه و فعالیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

طراحی سایت شخصی دارای چه امکاناتی است

 • امکان چت آنلاین
 • قرار دادن درگاه مستقیم بانکی
 • امکان چند زبانه کردن وب‌سایت شخصی
 • سیستم تیکتینگ
 • عضویت vip
 • گالری عکس و ویدئو
 • پنل کاربری
 • ورود
 • عضویت

سخن پایانی

جامعه‌ی بشری روز به روز در حال پیشرفت تکنولوژی است و زندگی افراد نیز با توجه به صنعت و علم پیش می ‌رود. وقتی که شما یک وب‌سایت شخصی برای خودتان داشته باشید، دیگر نگران نادیده گرفته شدن تخصص و حرفه‌ی خود نخواهید بود.

با مطالب و اطلاعات درستی که در وب‌سایت شخصی خودتان قرار می‌ دهید، کاربران را مجاب خواهید کرد که از وب‌سایت شما دیدن کنند و با تخصص و حوزه‌ی کاری شما بیشتر آشنا شوند. با طراحی سایت شخصی تعاملی را برای پیشرفت و تجارت خود در فضای اینترنت با کاربران ایجاد خواهید کرد.

توجه داشته باشید که وب‌سایت شخصی ابزار مهم و کاربردی محسوب می‌شود برای به اشتراک گذاری نظرات و افکار شما، پس اگر تمایل دارید خود را به عموم افراد معرفی کنید و به خوبی با کاربران ارتباط برقرار کنید و مهارتتان را به عده بیشماری نشان دهید، حتما به فکر یک فضای مستقلی برای دیده شدن خودتان باشید.

ما برای توسعه کسب و کار شما تخصص کافی و ایده‌های کاربردی بسیاری داریم، کافیست جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.