طراحی سایت علمی

طراحی سایت علمی

طراحی سایت علمی یک وب‌سایت تخصصی است که از آن برای انتقال علوم و اطلاعات استفاده می‌شود. در واقع وب‌سایت علمی این امکان را به شما می‌‌دهد تا مطالب مفید و کاربردی را در فضای وب‌ قرار دهید و خودتان را در حوزه فعالیت که دارید، به عنوان یک متخصص معرفی کنید. کاربران با مشاهده محتواهایی که در این وب‌سایت قرار داده‌اید به سمت شما جذب می‌شوند. طراحی وب‌سایت علمی طیف وسیعی از کاربردها نظیر معرفی تخصص و رزومه، ارائه مقالات علمی، اخبار علمی، انجام کارهای تحقیقاتی و… را با خود به همراه دارد.

امروزه نقش طراحی سایت علمی پژوهشی در پیشبرد اهداف موسسات و سازمان‌های علمی فناوری، بسیار پررنگ و اثر بخش بوده و با استفاده از این فضا می‌توان کاربران و افراد زیادی را از پیشرفت‌های لحظه‌ای علم و تکنولوژی مطلع کرد. زندگی بشری روز‌به‌روز با پیشرفت‌های زیادی همراه است و تمامی دانشمندان و پژوهشگران در تلاش هستند تا برای بالا بردن کیفیت زندگی و رفاه هر چه بیشتر افراد، بهترین تصمیمات ممکن را اتخاذ کنند.

وب‌سایت علمی

با پیشرفت‌های زیادی که در حوزه تکنولوژی شاهد آن هستیم، امروزه اطلاع رسانی‌های علمی از طریق وب‌سایت‌های اینترنتی انجام می‌شود. به همین خاطر مراکز علمی تحقیقاتی و سایر موسساتی که در حوزه تولید و انتشار مقالات علمی مشغول به فعالیت هستند، این فرصت را پیش روی خود دارند که با راه‌اندازی وب‌سایت پا در دنیای گسترده اینترنت بگذارند و به بهترین شکل از تمامی ظرفیت‌های فضای مجازی استفاده کنند.

طراحی سایت علمی فرصتی ایده‌آل است برای تمامی مراکز علمی آموزشی تا اطلاعات جامع و مفیدی را از طریق این وب‌سایت در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. زمانی که شما به عنوان یک سازمان یا ارگان علمی پژوهشی یک وب‌سایت برای مرکز خودتان راه‌اندازی می‌کنید، این امکان را دارید تا با نشر آثار در سایت کاربران زیادی را جذب تجارت خودتان کنید و با فعالیت آنلاین، درآمد زیادی را به دست آورید.

قیمت طراحی سایت علمی

قیمت طراحی سایت علمی در مجموعه سایت با سئو از 4 میلیون شروع می‌شود و تا 14 میلیون ادامه دارد که هر کدام از این پلن‌ها بستگی به نیاز و سلیقه کارفرما دارد. حجم امکانات و قابلیت‌ها نیز در تعیین هزینه طراحی سایت علمی تاثیرگذار هستند. یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت وب‌سایت علمی، شرکت و مجموعه‌ای است که وظیفه‌ ساخت و طراحی آن را بر عهده دارد. هر چه شرکت طراحی سایت تخصصی‌تر باشد و نیروهای توانمند‌تری را در اختیار داشته باشد با توجه به حرفه‌ا‌ی بودن، هزینه‌ی زیادتر برای راه‌اندازی وب‌سایت به نسبت یک مجموعه تازه کار دریافت می‌کند.

نحوه سفارش طراحی سایت علمی

ایجاد یک وب‌سایت علمی برای سازمان و موسسه شما می‌تواند مزایای بی‌شمار را به همراه داشته باشد که به افزایش فروش و کسب اعتماد مشتریان ختم می‌شود. نحوه ثبت سفارش طراحی سایت علمی به این صورت است که شما طی یک تماس تلفنی نیاز خودتان را با متخصصان مجموعه در میان می‌گذارد، سپس مشاوران ما با توجه به اهدافی که کارفرما دارد، بهترین پلن طراحی سایت علمی را برای شما به ثبت می‌رسانند. توجه داشته باشید که در زمان سفارش سایت علمی مواردی نظیر بودجه، نیاز، سلیقه و اهداف کارفرمایان عزیز به دقت توسط متخصصان سایت با سئو مورد بررسی قرار می‌گیرد تا این فرآیند متناسب با سلیقه شما انجام شود.

چرا به طراحی سایت علمی نیاز دارد؟

 طراحی سایت علمی یکی از بهترین روش‌های برای گسترش و فراگیری علم است که می‌تواند خدمات زیادی را به اشخاص ارائه دهد. هدف اصلی از راه‌اندازی سایت علمی به اشتراک گذاشتن علوم و در اختیار گذاشتن این اطلاعات برای افراد است.

اهمیت طراحی سایت علمی

اگر چه امروزه دسترسی و خرید بعضی از کتاب‌ها کار سخت و دشواری است اما با انتشار این کتاب‌ها در وب‌سایت علمی بستری فراهم می‌شود تا افراد به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند و در کمترین زمان بتوانند آنها را در تهیه کنند. شما می‌توانید با یک سرچ ساده در وب‌سایت علمی، هر آنچه را که دوست دارید از مسائل علمی و تحقیقاتی در اختیار داشته باشید.

به دلیل اینکه کاربران گوگل را بهترین منبع برای دریافت اطلاعات می‌دانند، لزوم استفاده از یک وب‌سایت علمی برای فعالان در این حوزه عمری مهم و کاربردی است. طراحی وب‌سایت علمی تخصص شما را به کاربران پرتعدادی که در اینترنت به دنبال نیازهای خود هستند، نمایش می‌دهد.

امکانات طراحی سایت علمی

امکانات طراحی سایت علمی
 • طراحی و راه‌اندازی بخش گالری در وب‌سایت
 • ورود
 • عضویت
 • امکان چند‌زبانه کردن وب‌سایت
 • امکان قرار دادن یک بخش برای آپلود کردن و نمایش دادن مقاله‌های کاربران در وب‌سایت
 • قرار دادن یک قسمت از وب‌سایت برای عضویت کاربران
 • امکان به نمایش درآمدن نتایج تحقیقاتی در طراحی سایت علمی وجود دارد.
 • قرار دادن یک موتور جستجوی قوی در وب‌سایت به منظور جستجوی سریع و ایمن کاربران
 • عضویت vip
 • ایجاد کردن یک قسمت برای گفتگو کاربران (چت آنلاین)
 • ایجاد تبلیغات در وب‌سایت
 • معرفی استادان و دانشمندان علمی
 • درگاه مستقیم بانکی
 • طراحی یک بخش برای معرفی آثار و بیوگرافی بزرگان
 • امکان فروش انواع فایل‌های علمی و تحقیقاتی

مزایای طراحی سایت علمی

راه‌اندازی وب‌سایت علمی با هدف جمع کردن استادان و افرادی که دارای علوم و تخصص ارزشمند هستند، باعث می‌شود تا گسترش علم در میان افراد به بهترین شکل صورت گیرد.

کاربران و مخاطبان می‌توانند بعد از عضویت در وب‌سایت علمی، مطالب و اطلاعات علمی خود را در این سایت انتشار دهند و زمینه‌ای را برای افراد دیگر فراهم سازند تا بتوانند از آن اطلاعات استفاده کنند. راه‌اندازی وب‌سایت این امکان به شما را می‌دهد تا با کسانی که در این حوزه فعالیت دارند ارتباط برقرار کرده و با تبادل اطلاعات بتوانید به گسترش علم در سطح جامعه کمک کنید.

طراحی سایت علمی می‌تواند درآمد و جایگاه شما را بالا برد و راهکاری باشد برای به‌روز کردن اطلاعات و علوم که در اختیار دارید. امروزه با پیدایش علوم مختلف در دنیای، بسیاری از افراد دوست دارند تا دانش جدید و نوین را فرا گیرند و میزان اطلاعات خود را در این عرصه بالا ببرند، بهترین راه‌حل این است که به وب‌سایت علمی مراجعه کنند و از اطلاعات نامحدود علمی که در این سایت قرار دارد، استفاده نمایند.

 طراحی سایت علمی پژوهشی این امکان را به محققان، اساتید و کسانی که جویای اطلاعات علمی هستند می‌دهد تا بتوانند پروژه‌ها و کارهای در حال انجام را با همکارانشان به اشتراک بگذارند و در صورت لزوم، قدم‌های ارزشمندی را در جهت پیشرفت آن بردارند.

✅️ طراحی سایت علمی یک ارتباط هدفمند میان موسسه علمی و کاربران ایجاد می‌کند.

✅️ دسترسی ۲۴ ساعته برای دانشجویان

✅️ ساخت سایت علمی، صرفه جویی در هزینه‌های شما را به دنبال دارد.

✅️ برند شدن مرکز علمی شما

✅️ راه‌اندازی سایت علمی، اعتماد کاربران را به کسب‌وکار شما دوچندان می‌کند.

✅️ با توجه به اینکه سایت علمی به کاربران زیادی نمایش داده می‌شود و افراد زیادی امکان استفاده از خدمات شما را دارند، درآمد مرکز و موسسات تحقیقاتی را به میزان قابل توجه افزایش می‌شود.

✅️ معرفی انواع کتاب‌های علمی

✅️ ایجاد یک فروشگاه علمی اینترنتی

انواع طراحی سایت علمی

دسته‌بندی وب‌سایت علمی

اینکه وب‌سایت‌های علمی به چند دسته تقسیم می‌شوند و چه کسانی مخاطبان هدف آنها هستند، از آن دسته سوالاتی است که شاید برای شما نیز پیش آمده باشد. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی انواع طراحی وب‌سایت علمی بپردازیم:

طراحی سایت علمی تخصصی

همان طور که از اسم این گونه سایت‌ها پیداست، به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که برای گروه تخصصی خاصی که در یک زمینه مهارت دارند راه‌اندازی می‌شود. هر چقدر مطالب سایت علمی تخصصی‌تر باشد، مخاطبان بیشتری را می‌تواند جذب کند که شامل رشته‌های پزشکی، برنامه‌نویسی، پوشاک، نقاشی و… است. افرادی که از این گونه وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند، سنینی بین 19 الی 45 سال دارند که این میانگین سن با توجه به آمار گرفته شده است.

طراحی سایت علمی پژوهشی

وب‌سایت‌های پژوهشی از دیگر انواع طراحی سایت علمی محسوب می‌شود. هدف از ایجاد این وب‌سایت‌ها جذب کردن دانشجویان و افراد پیگیر شرکت‌های دانش بنیان است که عمده فعالیت آن بررسی مطالب علمی و پژوهشی در جهت اختراع و ایده‌پردازی می‌باشد. رنج سنی افرادی که در این وب‌سایت‌ها عضویت دارند از سن 20 الی 30 سال است که بیانگر جوان بودن کاربران این دست از وب‌سایت است.

طراحی سایت علمی عمومی

محتواهایی که در این گونه وب‌سایت‌ها قرار دارد مطالبی است که اکثر افراد به صورت روزانه از آنها استفاده می‌کنند و شامل موضوعات اجتماعی، نکات خلاصه‌وار و شرح دادن جزئیات علمی به صورت عامه فهم است. معمولا میانگین سنی کاربران این گونه وب‌سایت‌ها از 16 الی 60 سال می‌باشد.

صفحات طراحی سایت علمی

صفحات طراحی سایت علمی
 • صفحه درباره ما
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه دسته‌بندی خدمات در طراحی سایت علمی
 • صفحه خدمات نهایی
 • صفحه اصلی وب‌سایت (خانه)
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته‌بندی محصولات
 • صفحه محصولات نهایی

علم و آموزش دو عنصر مهم در پیشرفت جوامع محسوب می‌شوند و با قرار گرفتن این دو در کنار یکدیگر، سطح سواد یک جامعه بالا رفته و به سوی شکوفایی قدم برمی‌دارد. اگر علاقه‌مند به حوزه آموزش هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از مقاله طراحی سایت آمورشی نیز دیدن کنید.

مراحل طراحی سایت علمی در مجموعه سایت با سئو

ما در مجموعه سایت با سئو از تمامی توان خود استفاده می‌کنیم تا مراحل طراحی سایت علمی به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی شود تا یک وب‌سایت اصولی و بهینه در اختیار کارفرمایان عزیز قرار گیرد. در ادامه به معرفی خلاصه‌ای از این فرآیند می‌پردازیم:

مرحله اول: اولین قدم مشاوره کارشناسان مجموعه با کارفرما است.

مرحله دوم: ساخت طرح اولیه سایت علمی

مرحله سوم: ارائه طرح اولیه به کارفرما به منظور بازبینی

مرحله چهارم: ساخت طرح نهایی وب‌سایت علمی

مرحله پنجم: در این مرحله کارفرما به همراه تیم فنی مجموعه اقدام به بازبینی و بررسی طرح نهایی می‌کنند.

مرحله ششم: ایندکس و راه‌اندازی وب‌سایت علمی

مرحله هفتم: طراحی سایت علمی پژوهشی به صورت مادام‌العمر توسط مجموعه سایت با سئو پشتیبانی می‌شود.

طراحی طراحی سایت علمی چند روز زمان نیاز دارد؟

مدت‌زمان لازم برای ساخت و طراحی وب‌سایت علمی بین 7 الی 14 روز است که در برخی از پروژه‌های به خاطر پیچیدگی که دارد، امکان دارد که این مدت‌زمان طولانی‌تر شود. حجم امکانات، استفاده از تکنولوژی اختصاصی یا آماده، تیم طراح و… از موارد مهمی دیگر هستند که در افزایش و کاهش مدت‌زمان ساخت سایت علمی تاثیرگذار هستند.

به عنوان مثال یک وب‌سایت علمی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ساخته شده دارای امکانات معمولی و استانداردی است، به همین دلیل به مدت‌زمان‌ کمتری برای طراحی نیاز دارد، در صورتی که ساخت وب‌سایت با سیستم اختصاصی با توجه به پیچیدگی‌هایش، زمان بیشتری نیاز دارد.

چرا طراحی سایت علمی را به مجموعه سایت با سئو واگذار کنیم؟

زمانی یک وب‌سایت علمی می‌تواند به صورت موفق به فعالیت‌های گسترده بپردازد که اصول و استانداردهای لازم در آن به خوبی پیاده سازی شود. مجموعه سایت با سئو از مجریان برتر طراحی سایت علمی، تمامی زیر ساخت‌های فنی را در سایت علمی به خوبی اجرا می‌کند تا شما در کوتاه‌ترین زمان، نتیجه دلخواه را از این وب‌سایت به دست آورید. طراحی گرافیکی حرفه‌ای، سرعت و امنیت استاندارد، ایجاد امکانات کاربردی و استفاده از تکنولوژی‌های روز از جمله خدماتی است که ما در مجموعه سایت با سئو برای طراحی و راه‌اندازی سایت علمی در نظر می‌گیریم. تمامی سعی ما این است تا شما را در رسیدن به اهداف علمی که در سر دارید یاری کنیم و در این مهم از تمامی توان و پتانسیل خود استفاده خواهیم کرد.

سخن پایانی

 یک وب‌سایت علمی اگر بخواهد پله‌های موفقیت را طی کند و به یک برند علمی تبدیل شود، باید حاوی مطالب مفید و کاربرپسندی باشد تا کاربران و مخاطبان از خواندن این مطالب احساس خوب را تجربه کنند.

مقالات و محتوایی که در طراحی سایت علمی قرار می‌گیرد نباید تکراری باشد تا مشمول جریمه گوگل نشود، رعایت کردن سئوی سایت در وب‌سایت علمی امری مهم تلقی می‌شود. شما باید تمامی مسائل مربوط به بهینه‌سازی را رعایت کنید تا شاهد بهترین نتیجه ممکن باشید و ربات‌های گوگل وب‌سایت علمی شما را در لیست بالای نتایج جستجو به کاربران زیادی نمایش دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.