طراحی سایت فروشگاهی | 24 ساعته بدون هیچ محدودیتی محصول بفروشید😮

طراحی سایت فروشگاهی | 24 ساعته بدون هیچ محدودیتی محصول بفروشید😮

با توجه به اینکه در دنیای امروز درصد بالایی از افراد به اینترنت دسترسی دارند، تمایل زیادی برای خرید‌های آنلاین در میان کاربران فضای وب مشاهده می‌شود. با استناد به جدیدترین آمار هر ایرانی در ماه حدود ۳۰۰ هزار تومان بابت خرید اینترنتی هزینه می‌کند که این نشان دهنده پتانسیل بالا برای رشد فروشگاه‌های آنلاین خواهد بود. طراحی سایت فروشگاهی امکان نمایش محصولات با تمامی ویژگی‌هایش را برای کاربران و مشتریان فراهم خواهد کرد.

امروزه کسب کارهای فروشگاهی زیادی وجود دارند که محصولات و خدمات خود را به صورت سنتی و قدیمی به دست مشتریان‌ خود می رساند، این روش از فروش باعث خواهد شد فروشگاه شما نتواند از تمامی پتانسیل خود در ارائه محصول و کالا استفاده کند و با چالش‌های زیادی مواجعه شود که اصلا برای هیچ مدیری خوشایند نیست.

وب‌سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی محیطی آنلاین و امروزی است، که تمامی افرادی که در زمینه ارائه و فروش محصولات و خدمات مشغول به فعالیت هستند امکان استفاده از آن را خواهند داشت. وقتی که شما اقدام به راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی می‌کنید، دیگر نیاز به انبار و مکان نگهداری برای محصول و کالای خود نخواهید داشت، زیرا طراحی سایت فروشگاهی هم انباری برای ذخیره محصولات شما خواهد بود و هم فروشگاهی برای ارائه و فروش کالا و خدماتی که دارید.

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی

ازدحام جمعیت، گیر افتادن در ترافیک و نداشتن زمان لازم از موارد مهمی قلمداد می‌شوند که باعث شده است تا تمایل افراد برای خریدهای اینترنتی افزایش یافته و روز به روز خریدهای آنلاین بیشتری داشته باشند.

در طراحی سایت فروشگاهی با توجه به اینکه از درگاه پرداخت بانکی جهت خرید محصول و کالا استفاده می‌شود،‌ کاربران و مشتریان شما بعد از سپری کردن مراحل خرید می‌توانند مبلغ مورد نظر را با استفاده از درگاه بانکی به حساب شما واریز کنند.

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی

هر روز شاهد راه‌اندازی فروشگاهی جدیدی در اینترنت هستیم که این نشان دهند‌‌ه‌ی سرعت رشد و اهمیتی است که وب‌سایت‌های فروشگاهی برای افراد دارند. اگر شما نیز به عنوان مدیر و صاحب یک فروشگاه تمایل دارید تا از دیگر رقبای خودتان جا نمانده و به یک برند فروشگاهی معتبر تبدیل شوید، طراحی سایت فروشگاهی پیشنهاد مجموعه سایت با سئو به شما خواهد بود.

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

 • پنل کاربری
 • ورود
 • عضویت
 • قابلیت تبادل نظر درباره خدمات و محصولات
 • امکان مقایسه محصولات
 • درگاه مستقیم بانکی
 • امکان چت آنلاین
 • قابلیت ثبت سفارش محصولات
 • امکان گروه‌بندی محصولات
 • سیستم تیکتینگ
 • جستجوی پیشرفته
 • قابلیت چند فروشندگی در وب‌سایت فروشگاهی
 • امکان چند زبانه کردن وب‌سایت
 • مدیریت سفارش محصول، چگونگی روش پرداخت هزینه و نحوه ارسال آن به آدرس و لوکیشن مورد نظر

بررسی مزایای طراحی سایت فروشگاهی

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

راه‌اندازی وب‌سایت برای فروشگاه‌های اینترنتی علاوه بر اینکه فروش بیشتری را رقم خواهد زد، باعث خواهد تا به شکل بهتری کارهای فروشگاه شما مدیریت و ساماندهی شود.

مثلا شما با چند کلیک قادر خواهید بود تا به انبار محصولات و کالای خودتان دسترسی داشته و به صورت دقیقی موجودی فروشگاه را مورد برسی قرار دهید. در ادامه به برسی مزایای این وب‌سایت می‌پردازیم:

۱_ فروش در تمامی ساعات شبانه روز

یک فروشگاه سنتی که فعالیت آنلاین ندارد، به صورت میانگین بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت در روز امکان فعالیت دارد و برای تجدید قوا مجبور خواهد بود تا چند ساعتی تعطیل باشد. این موضوع در دراز مدت ضربه سنگینی به این فروشگاه خواهد زد.

اما زمانی که این فروشگاه اقدام به طراحی سایت کند، قادر خواهد بود تا به صورت ۲۴ ساعته محصولات و کالای خود را به مشتریان و کاربران ارائه داده و از این طریق درآمد و فروش بالاتری را تجربه کند.

۲_ آنالیز دقیق مشتریان

فرض کنید یک فروشگاه سنتی داید و قصد دارید تا دیتای مشتریان خود را به شکل دقیقی به دست آورید، در این صورت باید اطلاعات مشتریان را به صورت دقیقی برسی کنید و بعد آنها را در جایی ذخیره کنید. در چنین وضعیتی به دلیل حجم دیتای زیاد بروز هرگونه اشکال و اختلالی وجود خواهد داشت.

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی این فرصت را برای شما فراهم خواهد کرد تا به راحتی و از طریق وب‌سایت تمامی اطلاعات مشتریان و کاربران را تنها با چند کلیک انجام دهید و در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.

۳_ برند شدن تجارت شما

تعداد افرادی که به صورت سنتی و حضوری از شما خرید می‌کنند مقدار معینی دارند و این روش تا حدی می‌تواند فروش شما را بالا ببرید، وب‌سایت فروشگاهی گام موثر و هدفمند برای دسترسی به تعداد مشتریان زیاد از طریق اینترنت خواهد بود. هر روز تعداد افراد زیادی نیازمند خرید اینترنتی هستند و شما می‌توانید از این پناسیل بزرگ در جهت فروش و بازاریابی محصولات خودتان استفاده کنید.

۴_ امکانات کاربری و پیشرفته

وب‌سایت فروشگاهی دارای امکانات مهم و کاربردی است که سبب می‌شود تا شما کارهای فروش خود را به شکل موفقی دنبال کرده و خدمات ارزنده‌ای را در اختیار کاربران قرار دهید. این امکانات شامل سیستم حسابداری پیشرفته، سیستم انبارداری آنلاین و سیستم مدیریت مالی یکپارچه خواهد بود.

۵_ نداشتن محدودیت جغرافیایی

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

زمانی که شما یک فروشگاه سنتی را مدیریت می‌کنید فقط امکان فروش محصول و کالا به مشتریانی که به صورت حضوری به سراغ شما می‌آیند را دارید و تعداد زیادی از افرادی که به محصولات شما نیاز دارند را از دست خواهید داد. طراحی سایت فروشگاهی بستری گسترده و نامحدود است برای ارائه کالا به تمامی افراد در سایر نقاط کشور، این به معنی فروش بیشتر و درآمدزایی چند برابری شما است.

صفحات طراحی سایت فروشگاهی

هر وب‌سايت دارای صفحات متعددی است که تمامی خدمات و محصولات فروشگاه در آن قرار می‌گیرد. کاربران و مشتریان شما این امکان را خواهند داشت تا با کلیک بر روی آدرس هر صفحه به محصول و کالای مورد نظر دسترسی داشته و به راحتی به نیازشان دست یابند.

صفحات طراحی سایت فروشگاهی

در طراحی سایت فروشگاهی محتوای صفحات باید با عنوان آن مرتبط باشد، مثلا در داخل صفحه تماس با ما باید تمامی اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی شرکت و فروشگاه شما قرار داشته باشد، همچنین در داخل صفحه مقالات و بلاگ باید مطالبی وجود داشته باشد که مرتبط با حوزه فعالیت شما باشد. در ادامه به معرفی صفحات اصلی در وب‌سایت فروشگاهی می‌پردازیم:

 • صفحه درباره ما
 • صفحه اصلی وب‌سایت
 • صفحه تماس با ما
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه دسته‌بندی خدمات
 • صفحه نهایی خدمات
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته‌بندی محصولات
 • صفحه نهایی محصولات
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ

مراحل طراحی سایت فروشگاهی در مجموعه سایت با سئو

چگونگی روند طراحی سایت فروشگاهی یکی از سوالات پرتکراری است که اکثر کاربران و کسانی که قصد راه‌اندازی یک وب‌سایت فروشگاهی را دارند، از ما می‌پرسند، آیا به راستی این فرآیند به چه شکل صورت می‌گیرد؟

مراحل سایت فروشگاهی

در واقع باید گفت که تیم سایت با سئو با تجربه زیادی که در راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی دارد، برای اینکه این پروسه به شکل حرفه‌ای انجام شود مراحلی را برای آن در نظر گرفته است، این مراحل شامل موارد زیر هستند:

۱_ مشاوره و نیاز سنجی

دانستن نیاز و خواسته مشتری جزو اولویت‌های هر کسب کار و بیزینسی به شمار می‌رود و این نشان دهنده اهمیت مشتریان در فروش و بازاریابی محصولات است. وقتی که شما قصد راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی را دارید حتما یک سری امکانات در نظر دارید که دوست دارید به بهترین شکل ممکن پیاده سازی شود.

در مرحله مشاوره و نیاز سنجی مشاوران و متخصصان مجموعه سایت با سئو، به صورت رایگان جلسه حضوری با شما برگزار خواهند کرد، در این نشست شما با توجه به کسب کاری که دارید نیاز و خواسته مدنظر خود را با ما در میان می‌گذارید تا بهترین پلن در راستای حوزه فعالیتتان برای راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی شما در نظر گرفته شود.

۲_ طراحی طرح اولیه

مراحل طراحی سایت فروشگاهی

بعد از اینکه نیاز و خواسته شما توسط کارشناسان ما مورد ارزیابی قرار گرفت، همسو با صلیغه شما یک طرح اولیه از وب‌سایت فروشگاهی ساخته می‌شود و به شما ارائه خواهد شد. در این مرحله نوبت این است که تیم طراحی و صاحب کسب کار با کمک یکدیگر ایرادات احتمالی که وجود دارد را برطرف سازند.

ارائه طرح اولیه به خاطر این است که اگر کمی و کاستی در آن مشاهده شود و یا امکانات جدیدی متناسب با نیاز شما لازم باشد با کمک شما و متخصصان طراح، به وب‌سایت اضافه شود.

۳_ طرح نهایی طراحی سایت فروشگاهی

این مرحله هم برای تیم طراح و هم برای مشتری لذت بخش خواهد بود، زیرا طرح نهایی وب‌سایت فروشگاهی آماده است و کسب کار شما برای فروش و بازاریابی موفق وارد دنیای نامحدود و گسترده اینترنت خواهد شد. زمانی که طراحی سایت فروشگاهی به شکل موفقی راه‌اندازی شود، دسترسی شما به کاربران و مشترین زیادی به صورت آنلاین باز خواد بود.

مراحل سايت فروشگاهی

اکنون با کمک شما طرح نهایی وب‌سایت فروشگاهی آماده شده و با سپری کردن مراحلی،فروشگاه شما به جمع چند میلیون وب‌سایت اینترنتی خواهد پیوست. توجه داشته باشید، زمانی این وب‌سایت راه‌اندازی خواهد شد که متناسب با نیاز و خواسته شما باشد و تمامی اصول گرافیکی، رنگ بندی جذاب، سرعت، امکانات ضروری و استاندارد‌های امنیتی در آن پیاده سازی شده باشد.

۴_ پشتیبانی و خدمات

زمانی که وب‌سایت فروشگاهی به شکل موفقی راه‌اندازی شد، باید تمامی تلاش و تمرکز خود را برای پیدا کردن جایگاه بالا در نتایج جستجو قرار دهید. برای اینکه یک وب‌سایت بتواند در نتایج جستجو به کاربران زیادی نمایش داده شود، باید تمامی استانداردهای سئو و بهینه سازی در آن به خوبی رعایت شود.

سئو سایت را نمی‌توان در یک موضوع خلاصه کرد و مراحل گوناگونی برای دست یابی به آن باید سپری شود. مثلا محتوای با کیفیت و کاربر پسند، استفاده از هدینگ‌های جذاب و مرتبط در مطالب، تصاویر با کیفیت و مرتبط، لینک سازی داخلی و خارجی، استفاده از ویدیوهای جذاب و با کیفیت، متا دیسکریپشن یونیک و جذاب و موارد زیادی دیگر….

پشتیبانی و خدمات به این منظور در نظر گرفته شده، که اگر شما با هر گونه مشکل و اختلالی در وب‌سایت فروشگاهی روبرو شدید موضوع را با مجموعه سایت با سئو در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن تیم فنی اقدام به برسی، برطرف سازی و پشتیبانی از اشکال به وجود آمده کند.

ویژگی‌های طراحی سایت فروشگاهی

ویژگی‌های طراحی سایت فروشگاهی

یک وب‌سایت فروشگاهی برای اینکه بتواند کاربران زیادی را جذب خود کند، باید از ویژگی‌هایی مناسبی برخوردار باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

۱_ گرافیک و رنگ‌بندی مناسب

روانشناسی رنگ‌ها از اهمیت زیادی در طراحی سایت فروشگاهی بر خوردار است و باید این وب‌سایت از اصول گرافیکی مناسبی برخوردار باشد. استفاده از رنگ‌های جذاب و متناسب باعث می‌شود که کاربران زمانی که وارد وب‌سایت فروشگاهی می‌شوند، احساس خوب و خوشایندی را تجربه کند.

هر چقدر کاربران و مشتریان شما حس خوبی در زمان وارد شدن به وب‌سایت فروشگاهی داشته باشند در نتیجه از محصولات بیشتری بازدید خواهند کرد که این مساوی است با افزایش فروش و درآمد بیشتر.

۲_رعایت کردن اصول سئو و بهینه سازی

یکی از موارد که باید در طراحی سایت فروشگاهی به آن توجه زیادی شود، سئو و بهینه سازی است. یک وب‌سايت فروشگاهی هر چقدر از استانداردها و فاکتورهای لازم سئو برخوردار باشد، در نتایج جستجو به کاربران زیادی نمایش داده خواهد شد.

سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

در استاندارد سازی سئو موارد زیادی اهمیت دارد، مثلا محتوای با کیفیت و کاربر پسند، استفاده از تصاویر و ویدیو متناسب و مرتبط، گرافیک جذاب، تجربه و رابطه کاربری استاندارد( ui,ux)، سرعت لود بالا، امنیت استاندارد را می‌توان از عوامل مهم در بالا بردن رنک سئو محسوب کرد.

۳_ قابلیت ریسپانسیو (واکنشگرا)

امروزه کاربران اینترنتی بیشتر با وسایل هوشمند دیجیتال مانند گوشی همراه و تبلت اقدام به سرچ در اینترنت می‌کنند، از این رو طراحی سایت فروشگاهی وقتی که به صورت ریسپانسیو راه اندازی شود و محتوای آن در هر ابعادی به خوبی نمایش داده شود، از اهمیت زیادی برای موتورهای جستجو برخوردار خواهد بود و در نتایج جستجو به تعداد کاربران زیادی نمایش داده خواهد شد.

۴_ سرعت لود و امنیت بالا

از دیگر ویژگی‌های مهمی که در طراحی سایت فروشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است، سرعت بالا‌ و امنیت استاندارد است. زمانی که یک کاربر برای تهیه و خرید محصول وارد یک وب‌سایت فروشگاهی می‌شود، دوست دارد تا در کمترین زمان ممکن صفحه مورد نظر لود شده و نیاز خود را برطرف سازد.

ویژگی‌های طراحی سایت فروشگاهی

هر چقدر سرعت لود صفحات وب‌سایت فروشگاهی بیشتر باشد در نتیجه کاربران ‌و مشتریان شما با سرعت بیشتری اقدام به خرید و تهیه کالای خود می‌کنند و شما با افزایش فروش و بالا فتن تعداد مشتری مواجعه خواهید شد.

امنیت از موارد مهم دیگری محسوب می‌شود که در وب‌سایت فروشگاهی باید به آن‌توجه زیادی شود. کاربران دوست دارند از فروشگاهی خرید اینترنتی خود را انجام دهند، که امنیت لازم را برای اطلاعات کاربری آنها فراهم سازد. مجموعه سایت با سئو از تمامی ابزارهای لازم برای بالا بردن‌ امنیت وب‌سایت فروشگاهی شما استفاده خواهد کرد تا شما با خیالی راحت‌ به‌ مدیریت فروشگاه آنلاین خودتان بپردازید.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

امروزه افراد در خریدهای خود به دنبال این هستند تا محصول، خدمات و کالا را با بهترین قیمت در اختیار داشته باشند. در واقع باید به این موضوع واقف باشیم که محصولات و خدماتی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند به دلیل مواد اولیه، نیروی انسانی متخصص و زمان لازم برای تولید و ارائه، از قیمت پایین برخوردار نیستند.

منظور ما از گفتن این موضوع به این معنی نیست که هر محصولی و خدمات گرانی حتما با کیفیت بوده و هر محصول و خدماتی که قیمت پایین‌تری دارد بی کیفیت و غیر قابل استفاده. اما اگر نگاهی به دوروخوتان بیندازید، مشاهده خواهید کرد که هر خدمات و کالایی که از کیفیت و استانداردهای مناسبی برخوردار است، قیمت رقابتی و مشخصی برای آن‌ در نظر گرفته شده است.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سايت فروشگاهی نیز درست به همین شکل است، هر چقدر استانداردهای لازم و امکانات بیشتری داشته باشد دارای قیمت بالاتری خواهد بود، و هر مقدار ساده‌تر باشد و از امکانات کمتری در آن استفاده شده باشد، هزینه طراحی آن نیز پایین‌تر خواهد بود.

گول افرادی که با هزینه چند هزار تومانی به شما وعده‌ی طراحی سایت فروشگاهی می‌دهند را نخورید و آبرو و اعتبار فروشگاه خودتان را به وعده‌های افراد غیر متخصص گره نرنید. برای قیمت گذاری یک وب‌سایت فروشگاهی عوامل متعددی در نظر گرفته خواهد شد که در جلسه مشاوره رایگان با توجه به خواسته و امکاناتی که شما نیاز دارید، به شما اعلام خواهد شد.

طراحی سایت فروشگاهی مناسب چه کسب کارهایی است

طراحی سایت فروشگاهی مناسب چه کسب کارهایی است
 • فروشگاه‌های لوازم خانگی
 • فروشگاه‌های مواد غذایی
 • فروشگاه‌های لباس
 • فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی
 • فروشگاه‌های کتاب فروشی
 • فروشگاه‌های گل فروشی
 • فروشگاه‌های لوازم برقی
 • فروشگاه‌های مبلمان
 • فروشگاه‌های دوربین مدار بسته
 • فروشگاه‌های مصالح ساختمانی
 • فروشگاه‌های آهن آلات
 • فروشگاه‌های لوازم دکوراسیون و دکور منزل
 • فروشگاه‌های قطعات خودرو (لوازم یدکی)
 • فروشگاه‌های تولیدی
 • فروشگاه‌های فروش موبایل، تبلت و لب تاب
 • تمامی فروشگاه‌هایی که به صورت سنتی کار می‌کنند، قابلیت تبدیل شدن فروشگاه اینترنتی را خواهند داشت.

تکنولوژی و (cms) مورد استفاده در طراحی سایت فروشگاهی

یکی از سوالات متعدد متقاضیان طراحی سایت فروشگاهی، نوع تکنولوژی و سیستم مدیریت محتوای به کار رفته در این وب‌سایت است! به راستی استفاده از کدام تکنولوژی به نفع فروشگاه‌ها خواهد بود؟ در جواب به این سوال باید گفت که انتخاب سیستم مدیریت محتوا صلیغه‌ای نیست و باید با توجه به نیاز و حوزه فعالیت شما انتخاب شود.

در تمام دنیا متخصصان وب با توجه به نیاز مشتریان تکنولوژی مناسب را برای طراحی سایت او در نظر می‌گیرند تا بهترین آورد را برای صاحب کسب کار به همراه داشته باشد. در جلسه مشاوره مشتری حوزه فعالیت، نیاز و هدف خود را با تیم طراح مطرح خواهد کرد و کارشناسان با برسی‌های دقیق تصمیم خواهند گرفت که کدام تکنولوژی تاثیر بیشتری در موفقیت فروشگاه اینترنتی دارد.

تکنولوژی سایت فروشگاهی

اگر در انتخاب تکنولوژی مورد استفاده در طراحی سایت فروشگاهی اشتباه شود، در عملکرد کلی وب‌سایت تاثیرات منفی به جا خواهد گذاشت و این موضوع برای هیچ مدیر و صاحب کسب کاری خوشایند نخواهد بود. هر چقدر انتخاب cms هوشمندانه‌تر باشد، درصد موفقیت وب‌سایت فروشگاهی بالاتر خواهد رفت و در کمترین زمان بازخورد قابل قبولی را به همراه دارد. بگذارید در این زمینه متخصصان تصمیم بگیرند و نگاه فردی به آن نداشته باشید.

سخن پایانی

استفاده از روش‌های سنتی در فروش محصول و ارائه خدمات، صرف انرژی زیاد و بازخورد کمی را برای فروشگاه‌ها به همراه دارد، این مسئله مساوی است با فروش حداقلی و نداشتن مشتریان پویا و فعال.

طراحی سایت فروشگاهی فرصتی بی‌نظیر و ایدال است برای تمامی افرادی که کسب کار فروشگاهی دارند، تا از این طریق بازاریابی گسترده‌ای در فضای نامحدود اینترنت انجام داده و فروش خود را تا چند برابر افزایش دهند، این حرفو از من گوش کن “شاید دیجی کالا نشی ولی میتونی رقیب خوبی براش باشی“.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.