طراحی سایت مدرسه | 5 مورد از امکانات مهم آن برای خانه دوم کودکان

طراحی سایت مدرسه | 5 مورد از امکانات مهم آن برای خانه دوم کودکان

یکی از بهترین واسطه‌ها میان معلمان، دانش‌آموزان و اولیاء طراحی سایت مدرسه است، آنها می‌توانند از طریق این وب‌سايت تمامی کارهای مربوطه به تحصیل را انجام داده و از امکانات آن در جهت صرفه جویی در زمان و رفاء بیشتر استفاده کنند.

با توجه به گسترش علم در سرتاسر دنیا، تمامی والدین و دانش‌ آموزان قبل از انتخاب مدرسه مناسب و ثبت نام در آن به تحقیق و تفحص مدرسه مورد نظر می ‌پردازند، این امر به آنها کمک می‌‌کند تا مدرسه قابل قبولی و استانداردی را برای تحصیل فرزندانشان انتخاب کنند.

تمام افراد در جامعه به فضای اینترنت دسترسی دارند و در آنجا نیز جستجوی خود را انجام می‌دهند تا هر چیزی را در این فضا و در کمترین زمان ممکن به دست آورند، زیرا اینترنت برای تمامی افراد در هر کجای دنیا که باشند در دسترس است و به آنها در انتخاب صحیح و درست نیازهایشان کمک شایانی می‌کند.

طراحی سایت مدرسه

در این میان مدارس نیز با «طراحی سایت مدرسه» می‌توانند در فضای نامحدود اینترنت فعالیت داشته باشند و با معرفی سوابق آموزشی، امکانات و فعالیت‌های آموزشی مختلفی در سایت، آنها را برای مخاطبان خود به اشتراک بگذارند تا انتخاب برای والدین و دانش آموزان راحت‌تر باشد.

هنگامی که مدرسه ‌ای اقدام به طراحی سایت می‌کند، نشان دهنده این است که با دیگر رقبایش تفاوت دارد و این عامل سبب می‌ شود تا بیش از سایر مدارس توجه دانش‌ آموزان، کاربران و والدین را به خود جلب کند.

سایت مدارس به چه صفحاتی نیاز دارد

 • صفحه‌ای برای ثبت نام غیر حضوری دانش آموزان، این امکان سبب می‌‌شود مدارس از تجمع غیر ضروری دانش ‌آموزان جلوگیری کنند.
 • ایجاد صفحه‌ای برای اعلام نمرات و نتایج امتحانات ترم تحصیلی
 • راه‌اندازی صفحه‌ای برای گالری عکس‌های مدرسه
 • صفحه‌ای برای اعلام نتایج تمام مسابقات، آزمون‌ها، المپیاد‌ها و آموزش‌هایی که در مدرسه برگزار می گردد
 • راه‌اندازی صفحه برای گفتگوهای آنلاین دانش آموزان و معلمان.
 • ایجاد یک صفحه برای در اختیار گذاشتن کتاب‌ها و جزوات آموزشی هم برای دانش آموزان و هم برای معلمین
 • صفحه‌ای برای نظرسنجی‌ها، پیشنهادها و انتقادات
 • مدرسه باید در وب‌سایت خود یک صفحه اختصاصی برای تماس با ما ایجاد کند و با معرفی پل‌های ارتباطی و قرار دادن شماره مستقیم مدرسه، راهی آسان برای ارتباط والدین و دانش‌ آموزان با مدرسه مهیا نماید.
 • صفحه آرشیو خدمات در طراحی سایت مدرسه
 • صفحه دسته بندی خدمات
 • صفحه خدمات نهایی
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ

طراحی سایت مدرسه مناسب برای چه کسانی است

 • دانش‌آموزان
 • اولیا دانش‌آموز
 • معلمین و مربیان
 • خیرین مدرسه ساز جهت مشارکت در طرح‌های ساخت و ساز و زیربنایی
 • مدیر مدرسه
 • کاربران و مخاطبین که برای کسب اطلاعات مورد نیازشان و انتخاب مدرسه مناسب به سایت رجوع می‌کنند
طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه چه امکاناتی دارد

طراحی سایت مدرسه از بخش های گوناگونی تشکیل شده است که هر کدام مخصوص به کار خاصی هستند. نکته‌ای که در این وب‌سایت بسیار مهم است، امکاناتی است که در این سایت وجود دارد.

این امکانات باید خوب و با کیفیت طراحی شده باشند تا کاربران و مخاطبین سایت بتوانند بخش عمده‌ای از کار خود را توسط سایت انجام دهند. در ادامه این مطلب به بررسی بهترین و مهم‌ترین امکاناتی که در طراحی سایت مدرسه باید به خوبی رعایت شود اشاره می‌کنیم:

1بخش دانش آموزان در طراحی سایت مدرسه

دانش آموزان با وارد کردن کد کاربری و اختصاصی خود به این بخش، دسترسی دارند و از این طریق می‌توانند به برنامه روزانه خود در مدرسه، دروس امتحانی، تکالیف روزانه، حضور و غیاب، کلاس‌های آموزشی، مسابقات ورزشی، باشگاه دانش‌آموزان، ارتباط با دانش آموزان و معلمین و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.

این امکانات فراهم کننده نظم و ثبات در برنامه ریزی‌ها و کارهای دانش‌آموزان و ترغیب آنها به شرکت در مباحث علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی خواهد شد، این بخش را باید یکی از امکانات مهم در طراحی سایت مدرسه به شمار آورد.

2بخش معلمین

معلمین می ‌توانند با وارد کردن کد کاربری که مدرسه در اختیار آنها قرار داده به این بخش دسترسی داشته باشند و از اطلاعات مربوط به خود از جمله برنامه روزانه و هفتگی، ارتباط با دانش آموزان، ارتباط با همکاران، ارتباط با اولیای دانش آموز، کلاس‌های تقویتی و آموزشی، مسابقات، برنامه اردوها و تفریحات، نمرات و ارزشیابی دانش آموزان، حضور و غیاب و غیره … دسترسی و مدیریت لازم را داشته باشند.

3- بخش اولیای دانش آموز

 اولیا دانش آموز به دلیل شاغل بودن و نداشتن وقت کافی قادر نیستند که برای تمامی کارهای فرزندشان در مدرسه حضور داشته باشند و نیاز دارند که از دور کارهای فرزندانشان را زیر نظر داشته باشند و به آن ها رسیدگی کنند، طراحی سایت مدرسه این امکان را در اختیار آنها قرار داده تا بدون جلسه حظوری بسیاری از کارها را انجام دهند.

بر همین اساس اولیای دانش‌آموزان می‌توانند با وارد کردن کد کاربری مخصوص به خود که مدرسه در اختیارشان قرار داده؛ از برنامه‌های آموزشی و انضباطی فرزندانشان که شامل انضباط، وضعیت نمرات، ارزشیابی، کلاس‌های تقویتی، آموزش‌های آنلاین، مسابقات و… اطلاع داشته باشند و از این طریق با معلمان، معاونین و مدیر مدرسه نیز ارتباط خواهند داشت.

طراحی سایت مدرسه

4- بخش مدیر مدرسه

وقتی که صحبت از مدیر مدرسه به میان می آید، یعنی نفر اول مدیریت و اداره مدرسه. تمامی مدیران مدارس دوست دارند، مدرسه‌ای که مدیریت آن را بر عهده گرفته‌اند از لحاظ آموزشی، پرورشی، اخلاقی و اجتماعی در جایگاه بالایی باشد.

به این منظور می‌توان با طراحی قسمتی در سایت به مدیران مدارس، دسترسی لازم داده شود تا به طور کامل بتوانند فعالیت‌‌های مدرسه را مدیریت و اداره نمایند و به طور مستقیم شاهد تمام فعالیت های این محیط آموزشی باشند و تمام کارهای دانش‌آموزان، معلمین و اولیا را زیر نظر بگیرند تا بتوانند به بهترین نحوه ممکن به آنها رسیدگی نمایند.

بخش مدیر باید دارای امکانات کاملی ازقبیل مدیریت دانش آموزان، مدیریت دروس، معلمین، برنامه هفتگی و امتحانات مدرسه، مدیریت حضور غیاب معلمین و دانش‌آموزان، مدیریت وبلاگ مدرسه، نظارت بر تمامی ثبت نام‌ها و فعالیت‌های آنلاین، مدیریت و نظارت بر پرداخت‌های آنلاین، مدیریت و تغییرات سیستم سایت و سیستم‌های پیامکی مدرسه باشد.

توجه داشته باشید مدیر مدرسه با وارد کردن کد کاربری به راحتی به تمام این موارد دسترسی خواهد داشت.

5- کتابخانه دیجیتال در طراحی سایت مدرسه

 کتاب خواندن از لذت بخش‌ترین و مهم‌ترین کارها برای دانش ‌آموزان به شمار می آید، زیرا این کار کمک زیادی به نوع تفکر آنها نسبت به موضوعات اطرافشان می‌کند.

بخش «کتابخانه دیجیتالی» یکی از جذاب‌ترین امکانات در طراحی سایت مدرسه است، زیرا دانش آموزان با عضویت در آن می‌توانند به صورت دیجیتال کتاب مورد علاقه خود را در کمترین زمان در دسترس داشته و آن را مطالعه نمایند. هر چقدر دانشجویان بیشتری به وب‌سایت شما سر بزنند، رتبه و رنک سئو بهتری خواهید داشت.

آموزشگاه به مکانی گفته می‌شود که با بهره‌گیری از اساتید و مربیان، آموزش‌های لازم به هنرجو داده می‌شود، اگر به دنبال یک سایت آموزشگاه با امکانات خوب و کاربردی هستید، می‌توانید با مراجعه به لینک زیر با این نوع از سایت بیشتر آشنا شوید:

«طراحی سایت آموزشگاه»

سخن پایانی

طراحی سایت مدرسه راهکاری کاربردی و مفید است برای تمامی مدارس تا بتوانند از این طریق اقدام به جذب کردن دانش آموزان کنند و خدمات بهتر و با کیفیتر را از طریق سایت به آن ها ارائه دهند.

زمانی که یک مدرسه دارای وب‌سایت باشد، کاربران زیادی این امکان را دارند تا آن را مشاهده کنند و طولی نمی‌کشد که به یک برند آموزشی تبدیل می‌‍شود.

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.