طراحی سایت کشاورزی | 4 نکته مهم در زمان راه‌اندازی

طراحی سایت کشاورزی | 4 نکته مهم در زمان راه‌اندازی

صنعت کشاورزی امروزه از گستردگی زیادی برخوردار است که طراحی سایت کشاورزی می‌تواند این ظرفیت را تا حد زیادی افزایش دهد، با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله شما را با این وب‌سایت مهم بیشتر آشنا کنیم.

کشاورزی شغلی است که پیشینه قدیمی و ریشه‌ای دارد و به صورت دقیق مشخص نیست که بشریت از چه زمانی شروع به انجام این فعالیت کرده است ولی می‌توان گفت که بقا و حیات نسل بشری مدیون این صنعت گسترده و جذاب است.

شغل پر زحمت کشاورزی با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی با گام‌های موثر زیادی همراه بوده است و با توجه به این پیشرفت‌ها، تنوع محصولات بالا رفته و سرعت انجام کارها نیز افزایش داشته است.

وب‌سایت کشاورزی

در روزگار قدیم تمامی کشاورزان کلیه کارهای خوشان را به صورت دستی انجام می‌دادند و زمان زیادی را برای انجام دادن این کارها صرف می‌کردند.

مثلا اگر کشاورزی قصد داشته تا زمین خود را شخم بزند، باید این کار را با استفاده از حیواناتی مانند الاغ یا اسب و با استفاده از یک گاری انجام می‌داد و یا اگر گندم زیادی کاشته بود باید در زمان برداشت تمامی آن گندم را به همان روش سنتی و با استفاده از داس میچید تا بتواند درآمدی را از این طریق به دست آورد.

طراحی سایت کشاورزی تحولی اساسی را در این صنعت به وجود آورد و کارها به شکل بهتر و با کیفیت بالاتری انجام می‌شود.

چرا وب‌سایت کشاورزی

امروزه با وجود دستگاه‌های متعدد کشاورزی قریب به اکثریت کارهای کشاورزی بدون دخالت دست و با استفاده از وسایل مکانیکی انجام پذیر است که از زحمت کشاورزان تا حد زیادی کم کرده است.

برای اینکه فرآیند تهیه، فروش و بازاریابی محصول کشاورزی به صورت درستی انجام گیرد مستلزم این است که یک تحول اساسی در این صنعت شکل گیرد که این مهم را می‌توان با طراحی سایت کشاورزی میسر کرد.

اهمیت طراحی سایت کشاورزی

طراحی سایت کشاورزی باعث خواهد شد تا واسطه ها از میان برداشته شوند و کشاورزان می‌توانند با در اختیار داشتن یک وب سایت تمامی محصولات خودشان را برای فروش و بازاریابی به صورت اینترنتی به متقاضیان عرضه کنند.

طراحی وب‌سایت کشاورزی باعث خواهد شد تا واسطه ها از میان برداشته شوند و کشاورزان می‌توانند با در اختیار داشتن یک وب سایت تمامی محصولات خودشان را برای فروش و بازاریابی به صورت اینترنتی به متقاضیان عرضه کنند.

کسانی که در زمینه‌های ماشین الات و ابزارهای کشاورزی فعالیت دارند، می‌تواند با راه‌اندازی یک وب‌سایت کشاورزی کالای خود را در دید قشر زیادی از کاربران و متقاضیان قرار دهند تا با این کار هم بازاریابی گسترده انجام داده باشند و هم شاهد فروش چند برابری محصولاتشان باشند.

طراحی سایت کشاورزی چه صفحاتی دارد

صفحات وب‌سایت کشاورزی
 • صفحه تماس با ما که در این صفحه اصلاعات تماس شرکت برای پاسخگویی به نیاز مشتریان قرا داده شده است
 • صفحه نظرات که برای قراردادن نظر سنجی کاربران در وب‌سایت کشاورزی طراحی می‌شود
 • صفحه درباره ما
 • صفحه آرشیو محصولات
 • صفحه دسته بندی محصولات
 • صفحه نهایی محصول
 • صفحه (خانه) که همان صفحه اصلی وب سایت است
 • صفحه آرشیو مقالات وبلاگ
 • صفحه مقالات وبلاگ
 • صفحه آرشیو خدمات
 • صفحه خدمات
 • صفحه خدمات نهایی

چه نکاتی در طراحی سایت کشاورزی باید در نظر گرفته شود

برای اینکه بتوانید هم به عنوان کشاورز و هم به عنوان تولید کننده‌ی ابزار و ماشین آلات کشاورزی حضور پررنگ و موفقی را در فضای نامحدود اینترنت داشته باشید، باید یک سری موارد را در وب‌سایت کشاورزی رعایت کنید تا شاهد رقم خوردن بهترین نتایج باشید.

نکات مهمی را که باید در طراحی سایت کشاورزی به آن توجه کنید را در ادامه برای شما شرح می‌دهیم:

1- طراحی گرافیکی وب‌سایت

یکی از موارد مهمی را که درطراحی سایت کشاورزی باید به آن توجه کرد و از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده کردن از طرح‌های گرافیکی و رنگ‌های مناسب در وب‌سایت است.

وب‌سایت شما باید به گونه‌ای از لحاظ گرافیکی کارشناسی شود که موقع ورود کاربران به آن کاربر تمایل داشته باشد تا در بخش‌های مختلف وب‌سایت جستجو کند، زمانی که این موارد به درستی رعایت شوند کاربران از جستجو در وب‌سایت شما احساس رضایت خواهند داشت.

نکات وب‌سایت کشاورزی

2- استفاده از دامنه و هاست مناسب

برای اینکه بتوانید یک وب‌سایت کشاورزی با سرعت بالا و مناسبی راه‌اندازی کنید، باید به دامنه و هاستی که برای آن استفاده می‌کنید اهمیت داده و از هر نوع هاست و دامنه ای استفاده نکنید.

اگر وب‌سایت شما برای فعالیت در داخل ایران طراحی شده باید از دامنه‌هایی استفاده کنید پسوند ملی داشته باشند مانند (ir) و همچنین اسم دامنه را متناسب با نوع فعالیتی که دارید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که یک هاست خوب و مناسب می‌تواند در سرعت، سئو و بهینه سازی وب‌سایت شما تاثیرات مثبتی را ایفا کند پس در هنگام انتخاب دامنه و هاست از شرکت‌های معتبر اقدام به تهیه آنها کنید.

3- تحلیل و برسی بازار

زمانی که شما ارقام و آمار درستی را از بازار مد نظر خودتان در دسترس داشته باشید، می‌توانید با شناختی که از بازار کسب می‌کنید فروش و بازاریابی بهتری را انجام داده و تجارت خود را به روز کرده و ارتقاء دهید.

با توجه به ابزار دقیقی که امروزه گوگل در اختیار وب‌مستران و صاحبین کسب کار قرارداده است، می‌توانید آماری دقیق از بازدید‌های کاربران از وب‌سایت در زمان‌های مختلف به دست آورده و با توجه به نیازهای کاربران محصولات کشاورزی خودتان را از طریق وب‌سایت در اختیار آنان قرار دهید.

4- تولید محتوا در وب‌سایت کشاورزی

این باور اشتباه است که شما بعد از راه‌اندازی وب‌سایت کشاورزی می‌توانید محصولات و کالاهای خود را بدون انجام دادن هیچ کاری در اختیار مردم بگذارید و به اصطلاح بعد از طراحی سایت همه چیز برای فروش شما مهیاست.

شما در واقع با طراحی سایت کشاورزی در اول راه قرار دارید و برای اینکه کاربران و مشتریان زیادی را به وب‌سایت خوتان بکشانید، باید محتواهای با ارزش و مفیدی را تولید کرده و در وب‌سایت قرار دهید تا کاربران به محض ورود به وب‌سایت شما این محتوا و مطالب را برسی و مطالعه کنند.

باید با توجه به محصولات و خدماتی که در وب‌سایت کشاورزی خود دارید محتواهایی در راستای آنها تولید کنید تا بتواند به درستی نیاز کاربران را برطرف ساخته و آنها را تبدیل به مشتریان بلقوه کنید.

نکات وب‌سایت کشاورزی

طراحی سایت کشاورزی چه امکاناتی دارد

 • قرار دادن پنل ثبت نام برای کاربران و مشتریان در طراحی سایت کشاورزی
 • ایجاد درگاه مستقیم بانکی برای خرید کردن آنلاین کاربران
 • ایجاد یک موتور جستجو در وبپ‌سایت کشاورزی برای دسترسی راحت کاربران به تمامی قسمت های وب‌سایت
 • ایجاد کردن فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات به صورت آنلاین
 • سیستم چند فروشندگی
 • چت آنلاین
 • عضویت vip برای کاربران ویژه
 • سیستم چند فروشندگی
 • امکان چند زبانه کردن وب‌سایت

سخن پایانی

اگر شما نیز در حوزه کشاورزی مشغول به فعالیت هستید و تمایل دارید تا کسب کار و محصولاتتان را به افراد زیادتری ارائه دهید و فروش بیشتری را تجربه کنید، می‌توانید با طراحی سایت کشاورزی قدم‌های بزرگی و استواری را در این صنعت بردارید.

ما برای توسعه کسب و کار شما تخصص کافی و ایده‌های کاربردی بسیاری داریم، کافیست جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.