برسی عوامل مهم در قیمت گذاری طراحی سایت

برسی عوامل مهم در قیمت گذاری طراحی سایت

امروزه افرادی زیادی به صورت فریلنسری مشغول به فعالیت در زمینه طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت هستند و در مقابل شرکت‌های زیادی نیز وجود دارند که به صورت تیمی و گروهی پروژهای طراحی سایت انجام می‌دهند، اما با توجه به نوع فعالیتی که انجام می‌دهند قیمت‌های آنها نیز برای راه‌اندازی و طراحی وب‌سایت متفاوت است.

سوالی که شاید برای خیلی از مشتریان به وجود بیاید این باشد که چرا قیمت‌های پیشنهادی فریلنسرها با شرکت‌های طراحی سایت تفاوت زیادی دارد؟ به راستی عوامل مهم در قیمت گذاری طراحی سایت چیست؟ در واقع چرا یک فرد که به صورت انفرادی کار طراحی وب‌سایت انجام می‌دهد قیمت‌هایی به مراتب ارزان تر از شرکت‌های طراحی سایت ارائه می‌دهد؟

توجه داشته باشید که طراحی سایت یک کار تخصصی و کیفی محسوب می‌شود و نمی‌توان انجام دادن آن را به دست هر فرد و شرکتی واگذار کرد زیرا اگر فرد و شرکت مورد نظر تخصص کافی در این زمینه را نداشته باشد این احتمال وجود دارد که طراحی سایت مورد نظر را با کیفیت پایینی انجام دهد و در آیند شما را با مشکلات زیاد مواجعه کند. ما در این مقاله قصد داریم تا به عوامل مهم در قیمت گذاری طراحی سایت اشاره کنیم تا شما زمانی که قصد راه اندازی یک وب‌سایت را دارید بهترین شرکت را در جهت طراحی و راه‌اندازی وب‌سایتتان انتخاب کنید.

عوامل مهم در قیمت گذاری طراحی سایت که باید به آنها توجه کرد

در ادامه به برسی عوامل مهم در قیمت گذاری طراحی سایت خواهیم پرداخت:

اولین مورد: گول قیمت‌های بالای طراحی سایت را نخورید

متاسفانه برخی از شرکت‌های طراحی سایت هستند که با وجود نداشتن اطلاعات کافی مشتری، از تکنولوژی‌های قدیمی و مرسوخ شده برای راه‌اندازی وب‌سایت استفاده می‌کنند که این خود می‌تواند در آینده ضربه محکمی را به کسب کار شما بزند. اگر یک شرکت قیمت‌های غیر و واقعی و ارزانی را برای راه‌اندازی یک وب‌سایت به شما پیشنهاد داد حتما 1 جای کار آن میلنگد و قرار است از قالب‌های بی کیفیت و آماده که از امنیت بالایی برخودار نیستند برای طراحی وب‌سایت شما استفاده کند.

زمانی که شما امکاناتی را به طراح وب‌سایت خودتان پیشنهاد می‌دهید که در وب‌سایت از آن استفاده کند ولی او حاضر به انجام دادن آن نیست مطمئن باشید که 1 جای کار ایراد دارد و بهترین کار این است که از واگذار کردن طراحی و راه‌اندازی وب‌سایتتان به دست آن شرکت یا فرد هر چه زودتر منصرف شوید. توجه داشته باشید که برای یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای هیچ محدودیتی در زمینه اضافه کردن امکانات در وب‌سایت وجود ندارد و در واقع تمامی توان را برای موفقیت وب‌سایت شما خرج می‌کند.

دومین مورد: فریب شرکت‌هایی که برند هستند و در صفحات بالای گوگل قرار دارند را نخورید

شرکت‌ها بزرگ و معروفی هستند که در به صورت شفاف و صادقانه اقدام به راه‌اندازی وب‌سایت برای کسب کارهای زیادی می‌کنند ولی در مقابل شرکت‌هایی نیز وجود دارند که علی‌رغم اینکه در صفحات بالای نتایج جستجوی گوگل قرار دارند و از اعتبار بالایی برخوردار هستند اما خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه نمی‌دهند، این خود نشان دهند این است که هر وب‌سایتی که در نتایج بالای گوگل قرار داشت لزوما ارائه دهند خدمات با کیفیت نیست چرا که برخی از این شرکت‌ها با استفاده از تبلیغات ادورز یا همان تبلیغات پولی گوگل در نتایج بالای جستجو قرار گرفته‌اند.

مثلا اگر یک شرکت طراحی سایت هرینه طراحی و راه‌اندازی یک وب‌سایت اختصاصی را زیر 10 میلیون اعلام کند حتما خدماتی که قرار است به شما ارائه دهند دارای نواقصی است، زیرا وب‌سایت‌های اختصاصی و با کیفیت قیمت‌های پایینی ندارند و برای طراحی و راه‌اندازی این گونه وب‌سایت‌ها زمان و انرژی زیاد باید صرف شود تا به خوبی نیاز مشتری را برآورده سازد.

سومین مورد: طراحی وب‌سایت با استفاده از تکنولوژی (++ASP.NET، PHP، C) از قیمت بالاتری برخودار است

gheymatgozariwebsite2

زمانی که قرار است یک وب‌سایت طراحی شود، شرکت طراح سایت باید با توجه به نیازهای مشتری تکنولوژی مورد استفاده در آن را مشخص کند. استفاد کردن از سیستم‌های مدیریت محتوای و قالب‌های آماده قیمت‌های پایین‌تری از تکنولوژی‌های [++ASP.NET، PHP، C] برای طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت دارند. زمانی که برای ساخت سایت شما از این تکنولوژی‌ها استفاده شود امکان دارد که قیمیت طراحی سایت شما را بالا ببرد ولی در عوض هم امکانات وب‌سایت شما زیاد خواهد بود و هم از سرعت، امنیت، گرافیک و آپدیت کردن راحتری برخوردار است.

چهارمین مورد: ظاهر و نوع رنگ‌های استفاده شده در یک وب‌سایت تاثیری چندانی در قیمت آن ندارد

دقت کنید که استفاده کردن از رنگ‌های معمولی و گرافیک ساده نی‌متواند قیمت یک وب‌سایت را بالا ببرید مگر اینکه سایت مورد نظر از طراحی خاص و خارق العاده برخوردار باشد و و از اسکریپت‌های Query در آن استفاده شده باشد، البته تعداد وب‌سایت‌هایی که از این نوع طرح‌ها استفاده می‌کنند بسیار اندک است و شامل تمامی سایت‌ها نمی‌شود. پس نباید گول ظاهر یک وب‌سایت را خورد زیرا ظاهر مناسب نیاز به دانش فنی بالایی ندارد و از آن به عنوان یک بخش نه چندان سخت در طراحی سایت یاد می‌شود.

در زمان طراحی یک وب‌سایت باید به این نکته توجه داشت که به گونه کار طراحی انجام شود که المان‌های سایت حرکت چشم کاربران را به خوبی جلب کند و آن‌ها را وادار به کاری کند که هدف نهایی شما است. شرکت‌هایی هستند که برای اینکه هزینه‌های زیادتر را بابت طراحی از مشتریان دریافت کنند، به جای اینکه یک ظاهر حرفه‌ای و کاربردی را در وب‌سایت ایجاد کنند ظاهر گرافیکی آن را شلوغ می‌کنند تا خودشان را حرفه‌ای نشان دهند. این کار اصلا کار منطقی به نظر نم‌یرسد و گاها به دلیل شلوغی و آشفتگی کاربران را زده خواهد کرد و سایت را ترک می‌کنند.

پنجمین مورد: راه اندازی سایت با قیمت ارزان به معنی شروع یک دردسر و اتلاف وقت است

با توجه به اینکه در قسمت‌های قبل توضیح دادیم طراحی و راه‌اندازی یک وب‌سایت حرفه‌ای قیمت پایینی ندارد و اگر قرار باشد که یک سایت حرفه‌ای و کاربر پسند برای مشتریان راه‌اندازی شود با توجه به اینکه نیاز به دانش کدنویسی و برنامه نویسی دارد و زمان زیاد را از طراح سایت می‌گیرد، دارای قیمت بالایی است. شرکت‌های طراحی سایت معتبر باید از برنامه نویسان و طراحان با تجربه همراه با دانش بالا استفاده کنند، به کار گیری این افراد هزینه‌های زیاد را برای شرکت‌ها به دنبال دارد که سبب می‌شود تا هزینه دستمز این شرکت‌ها برای طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت بالا رود.

اگر شرکت‌هایی بودند که به شما پیشنهاد کمتر از 3 میلیونی را برای طراحی و راه‌انداز وب‌سایت دادند هیچ وقت کار طراحی سایت خودتان را به این شرکت‌ها واگذار نکنید زیرا این قیمت به هیج وجه در زمینه طراحی سایت معقول نیست و اگر با این هزینه برای شما یک وب‌سایت ساخته شود، حتما وب‌سایت مورد نظر در آیند شما را با دردسرهای زیادی همراه خواهد کرد و شما را از کاری که کرده‌اید بسیار پشیمان خواهد کرد.

gheymatgozariwebsite1

سخن پایانی

ما در این مقاله به عوامل مهم در قیمت گذاری طراحی سایت اشاره کردیم تا شما در زمان انتخاب شرکت مورد نظر دقت کافی را داشته باشید و کار طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت خودتان را به دست هر کسی واگذار نکنید. دقت داشته باشید که اگر قیمت‌های طراحی سایت از 3 میلیون کمتر باشد یک جای کار ایراد دارد و ضعف‌های زیادی در این وب‌سایت دیده خواهد شد و اگر قیمت طراحی سایت معمولی بیش از 10 میلیون بود شرکت مورد نظر قصد گران فروشی دارد و به هیچ وجه صلاح نیست که این شرکت‌ها را در جهت طراحی سایت انتخاب کرد.

البته هستند وب‌سایت‌هایی که به صورت اختصاصی راه‌اندازی می‌شوند و با توجه به ساعات کاری و نیروهای متخصص زیادی که بر روی آنها کار می‌کنند از هزینه چند ۱۰ میلیونی برخوردار هستند، اما توجه داشته باشید این مبلغ شامل هر وب‌سایتی نمی‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.