فاکتورهای موثر در سایت فروشگاهی

فاکتورهای موثر در سایت فروشگاهی

فاکتورهای موثر در سایت فروشگاهی عواملی هستند که میتوانند در موفقیت یک سایت فروشگاهی تاثیرات زیادی را ایجاد کند و در کسب رتبه های بالای گوگل اهمیت زیادی دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با این فاکتورهای آشنا کنیم تا شما بتوانید با کمک آن ها وب سایت فروشگاهی خودتان را در نتایج صفحه اول گوگل قرار دهید تا کاربران زیادی را به وب سایت شما سر بزنند و نرخ ترافیک سایت شما افزایش یابد، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید تا با آن موارد آشنا شوید.

برای تمامی افراد این موضع پیش آمده است که در اینترنت به دنبال یک محصول و کالای خاص باشند و در زمان ورود به سایت مورد نظر به دلیل اینکه آن سایت از گرافیک و طراحی مناسبی برخوردار نیست و گیرایی لازم را ندارد اقدام به ترک کردن سایت کنند، در مقابل سایت های فروشگاهی هستند که شما با وارد شدن به این سایت ها احساس خوبی را تجریه کرده اید و به راحتی قادر هستید تا محصولات و کالای مورد نظرتان را از این سایت تهیه کنید.

به این موضوع باید توجه داشت که زیبا بودن وب سایت های فروشگاهی مهم است اما مهمتر از آن دسترسی داشتن راحت کاربران به محصولات و خدماتی است که دراین وب سایت ها وجود دارد.

چه وب سایت های فروشگاهی موفق هستند

با توجه به اینکه فروشگاهای اینترنتی زیادی در دنیای گسترده اینترنت مشغول به فعالیت هستند باید فاکتورهای لازم را برای برند شدن یک فروشگاه اینترنتی در نظر گرفت تا فروش بالا همراه با رضایت مشتریان را برای آن فروشگاه به همراه داشته باشد. با توجه به سهولت در دسترسی، صرفه جویی در زمان و قدرت انتخاب بالا فروشگاهای اینترنتی امروزه به یک گزینه ارزشمند تبدیل شده اند تا نیاز افراد را در زمینه های مختلفی برطرف سازند.

باید به این موضوع توجه کنید که با وجود اینکه فروشگاهای اینترنتی موفق و پر رونق در اینترنت فعالیت دارند فروشگاهای اینترنتی زیادی نیز وجود دارند که فروش بالایی ندارند و از موفقیت بالایی برخوردرا نیستند که دلیل اصلی این موفق نبودن عمل نکردن به فاکتورهای موثر در سایت های فروشگاهی میباشد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهمترین فاکتورهای موثر در سایت فروشگاهی آشنا کنیم.

1- استفاده کردن از عکس های جذاب و با کیفیت

عکس هایی که در وب سایت های فروشگاهی مورد استفاده قرار میگیرند باید از چنان کیفیتی برخودار باشند که توجه افراد را جلب کرده و آنها در زمان مشاهد عکس این محصولات احساس خوبی را تجربه کنند و اقدام به خرید آن کنند. توجه کنید که اگر شما در وب سایت فروشگاهیتان از تصاویر با کیفیتی استفاده کنید هم در جذب کاربران موفق هستید و هم فروش بالایی را تجربه خواهید کرد.

2- قرار دادن محتواهای کاربر پسند و جذاب

وقتی که در یک وب سایت فروشگاهی از محتواهای جذاب متناسب با نیاز کاربران استفاده شود هم میتواند سئو سایت را بهینه کند و هم امتیازات بالایی را از گوگل دریافت خواهد کرد، وب سایت های فروشگاهی بر بالا بردن عملکرد و فروش از جذابیت بالایی برخوردار باشند. قرار دادن یک کالا و محصول مفید و کاربردی سبب میشود تا کاربران زیادی از وب سایت شما بازدید کنند و اقدام به خرید از آن نمایند.

3- به کارگیری شبکه های اجتماعی در وب سایت فروشگاهی

از اقدامات مهم دیگر که میتواند در موفقیت سایت فروشگاهی دخیل باشد استفاد کردن از شبکه های اجتماعی میباشد. تقریبا همه افرادی که امروزه از گوشی همراه در اختیار دارند از یک یا چند پلتفرم های شبکه اجتماعی در گوشی موبایل خودشان استفاده میکنند که این موضوع نشان دهنده این است که شبکه های اجتماعی از اهمیت زیادی در میان افراد برخوردرا است و اگر از شبکه های اجتماعی معروفی مانند فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین وغیره در سایت فروشگاهی استفاده کنید تعداد کاربران سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد و فروش بالایی را تجربه میکنید.

4- قراردادن اطلاعات فروشگاه و شماره تماس های فروشگاه در سایت

برای اینکه مشتریان و کاربران شما بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند باید شماره تماس های مستقیم شرکت و فروشگاه اینترنتی را در وب سایت قرار دهید و کاربران این امکان را خواهند داشت تا با کلیک کردن بر روی اطلاعات تماسی که شما در وب سایت فروشگاهی قرار داداید با شما ارتباط برقرار کنند. قرار دادن آدرس فروشگاه اینترنتی در وب سایت امکانی را برای مشتریان شما فراهم خواهد کرد تا به صورت حظوری از وب سایت شما دیدن کنند و در صورت انتخاب فروشگاه اینترنتی شما تمامی خرید هایشان را از این طریق انجام دهند.

5- استفاده از اینماد در سایت های فروشگاهی امری مهم است

با توجه به اینکه وب سایت های فروشگاهی قابلیت خرید آنلاین را برای کاربران مهیا میسازند باید از نماد الکترونیکی برای بالا بردن اعتماد در میان کاربران استفاده کنند تا در صورت هر گونه تخلف و یا اختلال با توجه به اطلاعاتی که در زمان ثبت اینماد از خودشان وارد کرداند امکان سوء استفاده از کاربران را نداشته باشند. اگر سایت فروشگاهی شما هنوز داری نماد الکترونیک نیست برای بالا بردن اعتماد در کاربران و فروش بیشتر بهتر است هر چه زودتر برای اخذ آن اقدام کنید.

6- قرار دادن موتور قدرتمند جستجو در سایت

قرار دادن موتور جستجو در وب سایت های فروشگاهی این امکان را به مشتریان و کاربران خواهد داد که در زمان ورود به وب سایت بتوانند به راحتی هر چیزی را که نیاز دارند در این نوار جستجو وارد کنند و در چند لحظه آن را مشاهد کند، استفاده کردن از موتور جستجو در سایت فروشگاهی به جدابیت و محبویت وب سایت می انجامد.

7- یک وب سایت فروشگاهی باید از سئو سایت مناسبی برخوردار باشد

 سئو بهینه سازی سایت فروشگاهی را باید از مهمترین فاکتورهای دانست که تاثیرات مثبتی را در فروش و بازاریابی این سایت به همراه دارد. وقتی که کاربران به دنبال محصول و خدماتی در اینترنت هستند اگر این محصول را در اینترنت سرچ کنند سایت های فروشگاهی به آن ها نمایش داده خواهد شد که از سئو مناسبی برخوردرا باشد، پس به این موضع بسیار توجه داشته باشید که سئو و بهینه سازی سایت تاثیرات مثبت زیادی را در جایگاه یک وب سایت ایجاد میکند و هر وب سایتی بتوانید تمامی استاندارهای سئو را به خوبی پیاده سازی کند طولی نمیکشد که این وب سایت در صفحه اول گوگل به کاربران نشان داده میشود .

8- وب سایت های فروشگاهی باید از سرعت خوبی برخودار باشند

به جراعت میتوان گفتد که مهمترین فاکتوری که در سایت های فروشگاهی میتواند افزایش فروش و جذب کاربران را به دنبال داشته باشد سرعت بالای لود است زیرا کاربران در زمان سرچ کردن یک کالا دوست دارند که در کمترین زمان ممکن نتیجه جستجو به آن ها نمایش داده شود و معمولا سایت های فروشگاهی به آن ها نمایش داده خواهند شد که از سرعت لود بالایی برخوردرا هستند. توجه داشته باشید اگر سرعت لود درسایت های فروشگاهی پایین باشد کاربران بعد از اینکه وارد سایت شدند در کمترین زمان وب سایت فروشگاهی مد نظر را با عصبانیت ترک خواهند کرد که این موضوع در رتبه وب سایت تاثیرات منفی را ایجاد میکند.

9- در سایت های فروشگاهی باید امکان پرداخت در محل وجود داشته باشد

وب سایت های فروشگاهی که از قابلیت پرداخت مبلغ در محل برخوردار نیستند تقریبا از فروش کمتری برخوردار هستند زیرا اعتماد کمتری از جانب کاربران دریافت خواهند کرد، ولی اگر شما قابلیت پرداخت وجه را در محل به وب سایت فروشگاهیتان اضافه کنید هم مشتریان و کاربران به شما اعتماد بیشتری خواهند کرد و هم با توجه به این اعتماد فروش بیشتری را در سایت فروشگاهی خواهید داشت.

10- استفاده از چیدمان ساده و مناسب که به راحتی در دسترس کاربر باشد

یک وب سایت فروشگاهی موفق و با ارزش باید دارای صفحات ساده و جذاب باشد که هر اجزایی در سایت جای خودش قرار داشته باشد و کاربران بتوانند به راحتی تمامی اقدامات موردن نطرشان را در زمان وارد شده به وب سایت انجام دهند. مثلا سبد خرید باید در جایی مناسب قرار گیرد تا کاربرن در صورت نیاز و مواقعی که قصد خرید از سایت را دارند بتواند به راحتی بر روی آن کلیک کنند و کالای مورد نیازشان را انتخاب کنند.

سخن پایانی

مهمترین فاکتورهای موثر در سایت فروشگاهی را ما برای شما در این مقاله توضیح دادیم و شما میتوانید با در نظر گرفتن این فاکتورها سایت فروشگاهی خودتان را به یک وب سایت حرفه ای در زمینه ارائه محصولات به مشتریان تبدیل کنید و فروش بالایی را از این طریق تجربه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.