فرکانس تبلیغاتی (advertising Frequncey) چیست؟ 3 روش درست کردن آن به شکل حرفه ای🤔

فرکانس تبلیغاتی (advertising Frequncey) چیست؟ 3 روش درست کردن آن به شکل حرفه ای🤔

فرکانس تبلیغاتی به نوعی از بازاریابی گفته می‌شود که هدف آن ایجاد کردن برند بوده و کمک خواهد کرد تا مشتریان به برند مورد نظر جذب شوند و از آن حمایت کنند. این کار در ابتدا از طریق چاپ مجلات و روزنامه‌ها صورت می‌گرفت ولی بعد با پیشرفت زیادی که در تکنولوژی ایجاد شد، (advertising Frequncey) به تلویزیون و رادیو نیز کشیده شد.

امروز بیشترین فضایی که فرکانس تبلیغاتی در آن ایجاد شده، اینترنت و فضای دیجیتال است. برای اینکه بتوان بازاریابی هدفمند و مفیدی را اجرا کرد، باید یک برنامه ریزی قوی و استراتژی هوشمندانه‌ای را ایجاد کرد که به شکل دقیقی سودمند و پربازده باشد.

چگونگی تاثیر فرکانس تبلیغاتی

تصور کنید که مشغول خواندن روزنامه‌ای هستید و در بخشی از روزنامه با تبلیغات یک نوشابه انرژی‌ زا مواجعه می‌شوید که تا به امروز آن را نمی‌شناختید، بعد اندک تبلیغاتی که درباره آن نوشابه وجود دارد را می‌خوانید و بعد روزنامه را کنار می‌گذارید.

مدتی می‌گذرد و زمانی که شما مشغول دیدن تلویزیون هستید به محض شروع شدن آگهی‌های بازرگانی دوباره از طریق تلویزیون این تبلیغ نوشابه انرژی‌ زا برای شما نمایش داده خواهد شد، این بار با این محصول و برند نا آشنا نیستید و تا حد کمی آن را به یاد دارید زیرا قبلا از طریق روزنامه دوباره آن را دیده بودید.

بعد از تمام شدن اخبار شما به سراغ سوشیال مدیا (شبکه‌های اجتماعی) می‌روید و دوباره شاهد این هستید که یکی از بلاگرهای اینستاگرام مشغول تبلیغ این نوشابه انرژی‌ زا است و در مورد مزه، کیفیت و قیمت آن دارد حرف می‌زند. حال دیگر شما با این برند تا حدی آشنا شده‌اید و نام آن برای شما کنگ نیست.

شما برای خرید محصولات و کالای مورد نظر به بیرون منزل می‌روید و تبلیغات بنری زیادی را در سطح شهر مشاهده می‌کنید که به تبلیغات این نوشابه انرژی‌ زا پرداخته‌اند، زمانی که شما به فروشگاه می‌روید تا مایحتاج خوتان را تهیه کنید به محض دیدن این نوشابه انرژی‌ زا چه عکس‌العملی انجام خواهید داد؟ بله دست است خرید کردن این نوشابه و امتحان کردن مزه‌ی آن کاری است که شما انجام می‌دهید، در واقع به این فرآیند فرکانس تبلیغاتی (advertising Frequncey) گفته می‌شود.

چگونه می‌تواند فرکانس تبلیغاتی درستی را ایجاد کرد‌

راهکارهایی که برای ایجاد فرکانس تبلیغاتی وجود دارند شامل:

۱_ توجه داشتن به تبلیغات

استراتژی که شما برای تبلیغات دارید باید به گونه‌ای باشد که بتوان از طریق راه‌های گوناگون مردم را با برند و خدماتی که ارائه می‌دهید آگاه سازید. برای اینکه بتوانید این استراتژی را پیاده‌سازی کنید، باید قوانین و اصول استانداردی را رعایت کنید تا نتایج مثبتی را برای شما به همراه داشته باشد.

توجه داشته باشید که همان اندازه که تبلیغات سودمند و مفید می‌تواند در موفقیت یک کسب کار دخیل باشد، اجرای تبلیغات نامناسب و غیره اصولی نیز امکان نابودی آن برند یا محصول را افزایش می‌دهد. شما باید متن‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای جالب و خلاقانه‌ای را در تبلیغاتتان استفاده کنید تا نام برند و محصول شما تا مدت‌ها در ذهن مخاطبان و مشتریانتان نقش ببندد.

۲_ انجام تبلیغات برای (یک بار) نتیجه مفیدی را به دنبال ندارد

شما اگر برای یک بار محصول و برندتان را در شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون، رادیو و بنر تبلیغ کنید، نمی‌توانید موفقیتی را به دست آورید زیرا یک بار تبلیغ برای شناخته شدن و معروف شدن یک برند اصلا مناسب و کافی نخواهد بود. زمانی مردم از یک برند آگاه می‌شوند که آن برند تبلیغات گسترده‌ای را انجام دهد، در واقع باید افراد آنقدر در معرض تبلیغات برند شما قرار گیرند تا اعتماد‌سازی در آنها شکل گیرد و با خدمات و محصول شما آشنا شوند.

۳_ تغییر دادن دائمی بستر تبلیغاتی

شما باید برای ایجاد کردن فرکانس تبلیغاتی دائما در حال تغییر دادن بستر تبلیغاتی خودتان باشید، مثلا اگر اقدام به تبلیغات برندتان در تلویزیون کردید دفعه بعد در رادیو تبلیغات خودتان را انجام دهید و دفعات بعد در برنامه‌های پرطرفدار دیگر مانند اینستاگرام، یوتیوب و توییتر این کار را انجام دهید، یا می‌توانید مبلغی را به افراد معروف بپردازید تا آنها برای شما به تبلیغات بپردازند.

هدف از اینکه شما باید بستر تبلیغاتی خودتان را تغییر دهید، این است که امکان دارد عده‌ای از مخاطبان و مشتریان شما تلویزیون نگاه نکنند و یا آنها علاقه‌ای به گوش دادن رادیو نداشته باشند و یا اصلا سراغ شبکه‌های اجتماعی نروند. شما برای اینکه بتوانید به صورت هدفمندی تبلیغات خودتان را انجام دهید، باید در تمامی وسایل ارتباطی به تبلیغات محصول و برندتان بپردازید تا قشر زیادی از افراد با تبلیغات شما آشنا شوند.

سخن پایانی

هدف اصلی که فرکانس تبلیغاتی به دنبال آن است، ترغیب کردن مشتریان به حمایت از برند و جذب کردن مشتریان جدید است. فرکانس تبلیغاتی می‌تواند از راه‌های گوناگونی افراد را با برند و محصول شما آشنا کند تا شما بتوانید از این طریق محصولات و خدماتی را که دارید به مشتریان ارائه دهید و درآمد و فروشتان را بالا ببرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.