لوکال سئو (seo local) چیست؟ آشنایی با سئوی محلی

لوکال سئو (seo local) چیست؟ آشنایی با سئوی محلی

تمامی کسب کارهایی که در اینترنت به فعالیت مشغول هستند برای اینکه بتوانند موفقیتی همراه با تداوم را تجربه کنند، باید برنامه‌ریزی‌های هدفمندی را برای خودشان انجام دهند. در واقع مهم‌ترین فعالیتی که در اولین مرحله از هر کسب کار باید به خوبی به آن توجه شود، شناختن و پیدا کردن مشتریان هدف آن کسب کار است.

تمامی جامعه آماری که در یک کشور وجود دارد نمی‌تواند توسط بیشتر کسب کارها به خوبی تحت پوشش قرار بگیرند و با توجه به این موضوع باید از تکنیکی استفاده کنند تا بتوانند با استفاده از جامعه آماری مورد نظرشان اقدام به شروع کردن کسب کار و تجارت کنند، این تکنیک بسیار کاربردی و مفید لوکال سئو (seo local) نام داد.

seo local

لوکال سئو (سئوی محلی) به تکنیکی گفته می‌شود که امروزه از آن برای رشد کسب کارهایی که به صورت محلی مشغول به فعالیت هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کسب‌کارها هدفی اصلی که دنبال می‌کنند، پیروی کردن یک جامعه آماری خاص است. زمانی که شما از تکنیک سئوی محلی استفاده می‌کنید، می‌توانید تمامی محصولات و خدماتی را که دارید به صورت محلی تبلیغ کرده و به شکل هدفمندتری فعالیت‌های خودتان را ادامه دهید.

لوکال سئو این امکان را برای شما به وجود خواهد آورد تا بتوانید کسب کار و تجارتی را که دارید به صورت آنلاین و از طریق اینترنت در اختیار مخاطبان و مشتریانتان قراردهید. مثلا شما اگر یک کسب کار دارید که در منطقه شمال تهران فعالیت دارد زمانی که از تکنیک لوکال سئو استفاده می‌کنید این کسب کار شما فقط برای افراد و مشتریانی که در شمال تهران هستند به نمایش در می‌آید و مشتریان شما این امکان را دارند تا با انجام دادن یک جستجوی ساده بتوانند شما را به راحتی پیدا کنند و از این طریق مشتریان زیادی به سمت کسب کار شما روانه خواهند شد.

برای ثبت کردن کسب کار و تجارتتان در نتایج سئوی محلی باید موارد زیر را انجام دهید

مراحل ثبت مشاغل و کسب‌کارهای اینترنتی در لوکال سئو شامل:

قدم اول : ثبت کردن وب‌سایت در گوگل مپ

زمانی که شما قصد دارید کسب کارتان را در نتایج سئوی محلی به کاربران نمایش داده شود، اولین کاری که می‌کنید این است که وب‌سایتتان را در گوگل مپ ثبت کنید زیرا اگر شما اقدام به ثبت کردن سایتتان در گوگل مپ نکنید کسب کار و تجارت شما هیچگونه جایگاهی در نتایج سئوی محلی به دست نخواهد آورد. با توجه به اینکه تمامی مکان‌ها به دقت توسط کارشناسان گوگل باید مورد برسی و تایید قرار گیرد، در زمان وارد کردن اطلاعات کسب کارتان دقت لازم را داشته باشید و به درستی تمامی اطلاعاتتان را وارد کنید. برای وارد کردن اطلاعات در گوگل مپ می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید{https://mapmaker.google.com/mapmaker?hl=en}.

قدم دوم: باید با استفاده از کلمه کلیدی جغرافیایی اقدام به انتخاب عنوان صفحه کنید

دقت دشته باشید صفحاتی از وب سایت که از کلمات کلیدی جغرافیایی برای عناوین استفاده کرده باشد این قابلیت را دارد تا رتبه های بهتری را در نتایج جستجوی محلی به دست آورد، مثلا زمانی که یک کاربرد در گوگل کلمه (سئو سایت) را مورد جستجو قرار میدهد اگر مرروگر بتواند به خوبی موقعیت کاربر را در تهران شناسایی کند صفحاتی که در عنوان آن ها از کلمه تهران استفاده شده باشد از شانس بیشتری برای دریافت کردن جایگاه مناسبی برخوردار خواهند بود مثلا سئو سایت در تهران.

قدم سوم: استفاده کردن از کدهای (SCHEMA)

شما برای اینکه بتوانید عمل نشانه گذاری را به خوبی انجام دهید میتوایند از طریق وب سایت https://schema.org/LocalBusiness این کار را انجام دهید.

برای اینکه بتوانید جایگاه وب‌سایتتان را ارتقاء دهید می‌توانید نشانه گذاری تگ‌های HTML را با استفاده از آپ‌های اسکیما انجام دهید.

قدم چهارم: قراردادن نظرات (Review) در صفحه گوگل مپ

هر کسب کاری که در گوگل فعالیت دارد دارای قابلیتی است تا کاربران بتوانند نظراتشان را در مورد آن کسب کار بیان کنند. برای اینکه بتوانید کسب کار و تجارتاتان را به صورت قوی در نتایج محلی نمایش دهید، باید در قسمت Write your review که در پایین نقشه قرار دارد نظرات کاربرانتان قرار داده شود. باید از کاربران و مشتریانتان بخواهید تا کسب کار شما را در گوگل مپ جستجو کرده و از 1 تا 5 به شما امتیاز مورد نظرشان را دهند. هر چقدر امتیازی که آنها به شما می‌دهند به 5 نزدیکتر باشد و هر چقدر تعداد نظرات بیشتری به شما بدهند، در ارتقاء جایگاه شما نقش مهمی ایفا می‌کند.

قدم پنجم: باید لینک‌هایی را با انکرتکست‌های جغرافیایی بسازید

از دیگر موارد مهمی که برای قرار گرفتن در سئوی محلی اهمیت زیادی دارد، ساختن بک لینک‌هایی است که دارای کلمه کلیدی جغرافیایی هستند. مثلا شما زمانی که قرار باشد تا در کلمه (راه اندازی وب‌سایت در تهران) رتبه خوب و مورد قبولی را به دست آورید، باید اقدام به ساختن لینک‌های متعددی کنید که از عنوان (راه اندازی وب‌سایت در تهران) در این لینک‌ها استفاده شده باشد.

قدم ششم: باید صفحه گوگل پلاس بسازید

زمانی که شما اقدام به داشتن یک صفحه گوگل پلاس و وریفای کردن آن با وب‌سایتتان می‌کنید، می‌تواند تاثیرات زیادی را در لوکال سئو شما ایجاد کند و در جستجوی محلی به شکل بهتری شما را به کاربران نمایش داده خواهرد شد. برای اینکه خزنده‌های موتورهای جستجوی گوگل بتواند به راحتی رابطه میان سایت شما و گوگل پلاس را درک کنند، شما باید به گونه‌ای عنوان گوگل پلاس و عنوان سایت را نام گذاری کنید که این دو با یک دیگر یکی بوده و باید آنها را با هم وریفای کنید.

قدم هفتم: ثبت کردن مشخصات تماس

برای اینکه گوگل بتواند ارتباط میان سایت و گوگل مپ را به خوبی درک کند، شما می‌تواند اطلاعات و مشخصات کسب کار و شرکتتان را به همراه کد پستی و کد شهر مورد نظری که کسب کار شما در آن قرار دارد را در وب‌سایت ثبت کنید.

قدم آخر: ثبت کردن وب‌سایت و اشتراک گذاری در سیستم‌ها تبلیغاتی محلی

از دیگر مواردی که می‌تواند تاثیرات مثبت و با ارزشی را بر روی نتایج جستجوهای محلی گوگل ایجاد کند، این است که تا چه حد سایت مورد نظر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود. برای این کار شما می‌توانید با حظور گسترده در شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار مانند اینستاگرام و حظور در داریرکتورهای آن تاثیرات زیادی را در کیفیت جستجوی محلی ایجاد کند، هم چنین می‌توانید بک لینک‌های با کیفیت و با ارزشی را در دیگر وب‌سایت‌های پرطرفدار و معتبر جهت بالا بردن سئوی محلی و قرار گرفتن در نتایج جستجوی بالای لوکال سئو به دست آورید.

لوکال سئو چه مزایایی برای کسب کار دارد

  • زمانی که از لوکال سئو در بازاریابی استفاده می‌کنید، بازار هدف بزرگتر و گسترده‌تری را دنبال خواهید کرد.
  • بسیاری از خدماتی که در لوکال سئو به صاحبان کسب کار در اینترنت ارائه می‌دهد، به صورت رایگان است.
  • با توجه به اینکه امروزه پیشرفت‌های زیادی در زمینه اینترت و کسب‌کارهای آنلاین به وجود آمده است، تبلیغات از طریق سئو محلی سبب می‌شود تا شما از روش‌های تبلیغاتی سنتی و قدیمی مانند تراکت و آگهی روزنامه به دور باشید. تمامی افرادی که در نزدیکی شما هستند می‌توانند به راحتی با استفاده از یک گوشی موبایل و یک خط اینترنت کسب کار شما را مشاهده کرده و به سراغ شما آیند.
  • نرخ تبدیل کاربر به مشتریان در زمانی که شما از سئوی محلی استفاده می‌کنید بازگشت سرمایه بیشتری را برای شما می‌سازد.
  • مزیت مهم دیگری که استفاده از تکنیک‌های لوکال سئو برای هر کسب کاری ایجاد می‌کند، بیشتر بر روی بازاریابی و جذب مشتری می‌باشد.

سخن پایانی

سئو محلی برای تمامی کسب‌کارهایی که در مکان‌های مختلف شهر وجود دارند فرصتی مناسب است برای رونق بخشیدن به کسب کار و تجارتشان. لوکال سئو فرصتی است برای کسب کارهایی که کمتر در دید افراد قرار دارند و افراد شناخت کمتری از آنها دارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.