لینک فالو (‌follow link) چیست؟ 4 راهکار برای جذب این لینک مهم

لینک فالو (‌follow link) چیست؟ 4 راهکار برای جذب این لینک مهم

follow link به لینکی گفته می‌شود که بدون در نظر گرفتن هیچ گونه حاشیه مشخصی در وب‌سایت قرار داده می‌شود، در واقع هر کدام از لینک‌های سایت اگر نوفالو باشند در این صورت آن لینک فالو است. با توجه به آمار 100 سایت اولی که در الکسا قرار دارند، هر کدام بالغ بر 2000 لینک فالو در تمامی صفحاتشان وجود دارد که این عامل نشان دهنده اهمیتی است که این لینک دارد.

هر زمانی که یک سایت به صورت استاندار به وب‌سایت شما لینک فالو می‌دهد، این عامل تاثیرات مثبتی را در جایگاه و رتبه سایت شما خواهد گذاشت. ربات‌های خزشگری که در موتورهای جستجو (google، bing، yahoo) وجود دارند یکی از وظایفشان پیدا کردن لینک فالو است و هر وقت که شما اقدام به ایجاد کردن لینک Follow در وب‌سایتتان می‌کنید این پیام را به موتورهای جستجو خواهید داد که لینک مد نظر حاوی محتوا و اطلاعات مفید و با ارزشی می‌باشد که شما به آن اعتماد دارید.

چرا لینک فالو برای موتورهای جستجو مهم است

گوگل و تمامی موتورهای جستجوی بدون دریافت لینک امکان پیدا کردن صفحات وب‌سایت شما را ندارند، با توجه به این موضوع باید لینک‌ها را بخش مهمی از ساختار یک وب‌سایت دانست. در برخی از مواقع شما تمایل دارید که گوگل یک لینک را در صفحه سایت شما دنبال کند و آن را مورد برسی قرار دهد که در این وضعیت می‌توانید از لینک فالو استفاده کنید. دقت داشته باشید که follow link از اهمیتی زیادی در سئو سایت برخوردار است. 

 از چه راه‌هایی می‌توان لینک فالو دریافت کرد

شما برای اینکه بتوانید برای وب‌سایتتان لینک فالو دریافت کنید، لازم نیست که کارهای عجیب و قریبی را انجام دهید. با رعایت کردن اصولی که در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم می‌توانید لینک‌های فالوی زیادی را جذب کنید:

۱_ تولید کردن محتوای خوب و مناسب و استفاده از ایمیل برای تبلیغ کردن این محتوا

زمانی که شما یک محتوای مفید و ارزشمند را تولید می‌کنید، می‌توانید این محتوا را از طریق ایمیل برای افرادی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید ارسال کنید. استفاده کردن از ایمیل یک از روش‌های خوب و موثری برای اطلاع رسانی محسوب می‌شود که می‌توان از این روش برای دریافت کردن لینک فالو استفاده کرد.

۲_ برسی و تجزیه تحلیل رقبا برای دریافت لینک فالو

یکی از موثرترین روش‌هایی که می‌تواند جایگاه وب‌سایت شما را در نتایج serp ارتقاء دهد و تاثیرات زیادی را بر روی سئو و بهینه‌سازی سایت شما ایجاد کند، تجزیه و تحلیل رقبایتان است. برای انجام دادن این روش می‌توانید بک‌لینک‌های رقبایتان را شناسایی کرده و برای دریافت کردن آنها یک برنامه‌ریزی درست و دقیق را در کمپین خودتان انجام دهید.

۳_ وبلاگ‌نویسی میهمان برای دریافت لینک فالو

برای اینکه بتوانید جزوء افرادی که به عنوان وبلاگ‌نویسی لینک فالو دریافت می‌کنند باشید، می‌تواند شما نیز وبلاگ‌نویسی را شروع کنید. برای انجام دادن این کار باید بتوانید مقالات با ارزش و مفیدی را برای وبلاگ‌های دیگر ایجاد کرده و سپس با قرار دادن لینک وب‌سایت خودتان در قسمت بیوگرافی نویسنده اقدام به گرفتن لینک فالو کنید.

توجه داشته باشید که برخی از سایت‌ها علی‌رغم اینکه پست میهمان را می‌پذیرند، ولی این سایت‌ها عدم ارائه پیوند‌های Follow می‌باشند. شما قبل از اینکه به عنوان نویسنده، مقاله‌ای را در یک وب‌سایت قرار دهید بعد از اطمینان ارائه پیوند فالو از سایت مرجع می‌توانید به وبلاگ‌نویسی در آن وب‌سایت مشغول شوید.

۴_ انجام تبلیغات

دیده شدن و تبلیغات را باید یکی از مهم‌ترین عواملی دانست که باعث رشد و ارتقاء یک کسب کار می‌شود. هر چقدر یک وب‌سایت بتواند خودش را به مخاطبان بیشتری نشان دهد امکان گرفتن لینک Follow در آن بیشتر خواهد بود، در واقع هر چقدر که یک سایت از بازدید کنندگان بیشتری برخوردار باشد درصد گرفتن لینک‌های فالو در آن سایت بالاتر خواهد رفت.

لینک فالو باید داری چه ویژگی‌هایی باشد

  • موضوعی که در لینک‌های فالو وجود دارد باید با موضوع وب‌سایت لینک شده ارتباط داشته باشد و این دو نباید نامرتبت باشند.
  • زمانی که یک سایت اقدام به دادن لینک فالو به شما را کرد، توجه داشته باشید که لینک‌های فالو که در بین هر دو سایت وجود دارد باید به صورت دائمی باشد و این لینک‌ها نباید موقت باشند.
  • لینکی که به عنوان لینک فالو از دیگر وب‌سایت‌ها دریافت می‌کنید باید ارزش بالایی داشته باشد.
  • سایت ارسال کننده لینک فالو باید از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار باشد و باید فاقد لینک‌های اسپم باشد.

سخن پایانی

 اگر بخواهیم یک عامل و فقط یک عامل را برای دریافت لینک فالو مثال بزنیم، باید به (محتوا با کیفیت ) اشاره کرد. زمانی که شما از محتوای با ارزش و عالی در وب‌سایت خودتان استفاده کنید هر کسب کار اینترنتی را قانع می‌کنید تا به واسطه این محتواهای با کیفیت به سایت شما پیوند دهد، پس از ارزش محتوای با کیفیت غافل نشوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.