مارکام منیجر (Marcom Manager) چیست؟

مارکام منیجر (Marcom Manager) چیست؟

با توجه به اینکه بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها دوست دارند بیشتر در میان مشتریان و افراد دیده شوند و هنر نمایی کنند، رقابتی که امروزه در میان آنها وجود دارد بسیار داغ است، تمامی این شرکت‌ها و سازمان‌ها به افرادی نیاز دارند تا بتوانند در رقابتی که در آن قرار دارند از دیگر رقبایشان عقب نمانند. مارکام منیجر به کسانی گفته می‌شود که باید به این شرکت‌ها کمک کرده تا بازار فروش و بازاریابی خوبی را تجربه کنند.

ماراکام منیجر (Marcom Manager) به افرادی گفته می‌شود که در فروش و بازارایابی به شرکت‌ها و سازمان‌ها و کسب کارهایی که در زمینه فروش محصول و خدمات فعالیت دارند کمک می‌کند. کار این افراد به گونه است که با برنامه ریزی کردن یک حرفه و یا یک استراتژی بستری را فراهم خواهند کرد تا مشتریان زیادی را به سمت خدمات و کالای مد نظر جذب شوند.

مارکام منیجرها نه تنها مغز متفکر و متحرکی محسوب می‌شوند بلکه این افراد با توانایی بالایی که دارند همواره در حال رشد و بهبود مجموعه هستند تا با بالا بردن هوش تجاری شرکت نام و برند آن را به صورت همیشگی بر سر زبان‌ها بیندازند و آن را جاودانه کنند.

مارکام منیجر در رهبری استراتژی بازاریابی چه نقشی دارد

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در شاخه مارکام منیجر باید خوب فرا گیرید این است که زبان گفتاری و مهارت اجتماعی بالایی را در برقرار ارتباط با مشتری داشته باشید. داشتن تجربه و توان لازم در تبلیغات و بازاریابی می‌تواند کمک شایانی در رهبری استراتژی بازاریابی به شما بکند.

برای اینکه بتوانید صاحبان برند و تولید کنندگان را از لحاظ مالی به خوبی توجیه کنید تا آنها با اعتماد به شما راه خود را پیش بگیرند، باید با علم حسابداری به خوبی آشنا باشید و این علم را برای پیشبرد اهداف و کارهای پیش روی که دارید یاد گرفته و به خوبی استراتژی‌های بازاریابی را رهبری کنید.

مارکام منیجر چه وظایفی دارد

  • انجام دادن و راه‌اندازی تحقیقاتی که در بازار فروش و بازاریابی وجود دارد.
  • درست کردن برنامه‌هایی برای اینکه بتواند توسط این برنامه‌ها سهم بیشتری را از بازار به دست آورد.
  • گسترش و توسعه در استراتژی‌های بودجه بندی و قیمت گذاری.
  • مارکام منیجر باید گزارش‌های بازاریابی را برای سهامداران به وجود بیاورد.
  • نظارت بر روی تجزیه و تحلیل‌هایی که از ارزیابی بازار به دست می آیند.
  • مارکام منیجر باید با سهامداران و مدیران مجموعه و سازمان به صورت دقیقی هماهنگ باشد.
  • ایجاد همکاری با تیم‌های بازاریابی، حقوقی و مدیریتی که در سازمان و مجموعه قرار دارد.

چشم انداز آینده مارکام منیجر

با وجود اینکه مارکام منیجریک از شاخه‌های مارکتینگ محسوب می‌شود، باید گفت که آینده روشنی را برای این حرفه‌ی جذاب و مفید می‌توان در نظر گرفت.

با توجه به اینکه فعالیت در حوزه مارکتینگ را می‌توانید به صورت تجربی و با پشتکار و دقت یاد بگیرید باید گفت که فعالیت در شاخه مارکام منیجر نیز به همین شکل است و کسانی که به این حوزه علاقه‌مند هستند حتما نیازی نیست که به دانشگاه رفته و در فلان رشته به تحصیل بپردازند. علاقه‌مندان می‌توانند با قرار دادن زمان و کارکردن مستمر در حوزه Marcom Manager به فعالیت مشغول شوند.

سخن پایانی

مارکام منیجر افراد با استعداد و فعالی هستند که به شما کمک خواند کرد تا با در اختیار داشتن راه‌های تبلیغاتی در بازاریابی دیجیتالی بهترین و موثرترین کمپین‌های تبلیغاتی را اجرا کرده و به واسطه این عمل درصد زیادی از مشتریان را به خودتان اختصاص دهید.

این افراد را باید مدیران ارتباط در بازاریابی دانست زیرا هم در صرف هزینه و تبلیغاتی که انجام می‌دهند صرفه جویی می‌کنند و هم محصولات مد نظر را به خوبی تبلیغ و بازاریابی خواهند کرد. برای اینکه بتوانید یک مارکام منیجر توانمند و قوی باشید باید دارای پس زمینه‌ای در فعالیت بازاریابی و تبلیغات بوده و با تجربه کاری که در این زمینه دارید توانایی جذب مشتری را برای کارفرما و شرکت مد نظر خواهید داشت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.