محتوای ستونی (Pillar Content) چیست، با 5 مورد از مزایای مهم آن آشنایی دارید؟

محتوای ستونی (Pillar Content) چیست، با 5 مورد از مزایای مهم آن آشنایی دارید؟

 در یک وب‌سایت خیلی از موضوعاتی وجود دارند که امکان بیان کردن آنها در چند پاراگراف وجود ندارد و از یک محتوای و اطلاعاتی تشکیل شده‌اند که برای ما بسیار مهم و هائز اهمیت هستند و تمایل داریم که آنها بیشتر دیده شوند، برای این کار مجبور هستیم تا یک مطلب کامل، بلند و جامع را در وب‌سایتمان انتشار دهیم. محتوای ستونی به محتوایی گفته می‌شود که تمامی جنبه‌های یک موضوع و مطلب را می‌تواند به صورت عمیق و جزئی به کاربران و مخاطبان سایت نشان دهد. با توجه به اینکه Pillar Content اهمیت بالایی در محتوا نویسی دارد از آن می‌توان به عنوان ستون سایت استفاده کرد.

محتوای ستونی (Pillar Content) به یک مدل از محتوا نویسی گفته می‌شود که برای اینکه نتایج جستجو بهتری به کاربران نمایش داده شود از آن برای بهینه سازی سئوی سایت استفاده می‌شود. محتوای ستونی از هیچ قاعدای پیروی نمی‌کند به صورت ویژه‌ای با محتوای خوشه‌ای ارتباط دارد. محتوای ستونی با توجه به اینکه به صورت جامع و کامل منتشر می‌شود آن را در قسمت برگه‌ها و صفحات وب‌سایت قرار می‌دهند، این مدل محتوا در قسمت نوشته‌های سایت قرار نمی‌گیرد. با توجه به اهمیت این محتوا به آن Pillar Content گفته می‌شود، یعنی این محتوا حکم ستون را در سایت شما ایفا می‌کند.

چگونه باید یک محتوای ستونی مناسب و خوب را بسازیم

برای اینکه بتوانید یک محتوای ستونی خوب و مناسب را ساخته و آن را در سایتتان قرار دهید، باید یک سری کارها را انجام دهید که ما در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

1- تمرکز بر روی محتوا

اولین قدمی که برای تولید کردن محتوای ستونی باید بردارید این است که بر روی تولید کردن کلمات کلید تمرکز کنید و برای به وجود آوردن کلمات کلید مهم مورد نیازتان وقت کافی را بگذارید. برای این کار شما باید به موضوعاتی فکر کنید که قرار است در نتایج جستجو قرار گیرند و با این موضوعات رتبه بالایی را به دست آورید، بعد می‌توانید کلمات کلیدی را مد نظر خودتان را مشخص کرده و با توجه به این کلمات می‌توانید موضوع محتوای مد نظرتان را پیدا کنید.

2- توجه به مخاطبان هدف

در گام دوم شما باید توجه ویژه‌ای را به مخاطبان هدف و پرسونای آن داشته باشید، مثلا باید مشخص کنید که مخاطبان هدف شما چه علایق، نیازها و چالش‌هایی را پیش رو دارند و با توجه به این عوامل می‌توایند محتوای خودتان را مشخص کنید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید این کار را به نحوه درستش انجام دهید باید از موضوعاتی استفاده کنید که به اندازه کافی وسیع بوده و برای برسی کردن عوامل متعددی ظرفیت کافی را داشته باشند، در واقع باید موضوع مورد نظر این گنجایش را داشته باشد که بتوانید به راحتی آن را به عنوان محتواهای خوشه‌ای انتشار دهید.

3- جستجوی راحت کاربران در سایت

قدم سوم و قدم پایانی این است که صفحات پیلار وب‌سایت شما باید قابلیت این را داشته باشد که وقتی کاربران به دنبال یک موضوع خاصی هستند این صفحه به آنان پاسخ مورد نظر را بدهد، با توجه به این عامل مطلب شما می‌تواند جایگاه خوبی را کسب کرده و نمره خوبی را از طرف موتورهای جستجو به خود اختصاص دهد و نرخ کلیک بالایی را به دست آورد. زمانی که یک مخاطب به محتوای ستونی شما وارد شود، اگر نیاز به محتوای بیشتری داشته باشد در بخش از وب‌سایت این امکان را خواهد داشت تا از طریق لینک‌سازی اصولی که صورت گرفته به مطلب خوشه‌ای دسترسی داشته باشد.

زمانی که شما در ایده خودتان به مشکل برخوردید می‌توانید با ترکیب و بهینه کردن محتواهای قدیمی با مطالب جدید دارای یک محتوای ستونی مفید و کامل باشید که این محتوا قابلیت این را داشته باشد تا جایگاه و رتبه خوبی را به دست آورد.

محتوای ستونی چه مزایایی دارد

در ادامه به مزایای محتوای ستونی اشاره خواهیم کرد:

۱_ بالا بردن کیفت محتوا

با توجه به اینکه خواسته و نیاز مخاطبان هدف، اهمیت دادن به آنها و نیاز و نیت آنها در نتایج جستجو برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، امکان این وجود خواهد داشت تا با یک مطلب جامع و مفید یک محتوای کاربردی و جذاب را در اختیار کاربر قرار داده که این محتوا در برگیرنده یک موضوع خاص با تمامی جوانب باشد.

۲_ تسریع و خلق محتوا

از دیگر مزایای محتوای ستونی این است که ما می‌دانیم برای مدت زمان طولانی چه محتواهایی را تولید کنیم و با توجه به این موضوع فرآیند تولید و خلق محتوا تسریع خواهد شد زیرا ما با توجه به موضوع مشخصی که داریم محتوای مرتبطی را تولید خواهیم کرد.

۳_ بهبود و بهینه‌سازی سئو سایت

با توجه به اینکه محتوای ستونی یک محتوای کامل و جامع است و در نتایج جستجو بهتر دیده خواهد شد، بنابراین با وجود این محتوا می‌توانید رتبه بهتری را در نتایج جستجوی گوگل به دست آورید.

۴_ ایجاد نقشه راه محتوای با استفاده از Pillar Content

از دیگر مزایای مهم محتوای ستونی، صفحات پیلار هستند. با وجود قابلیت این صفحات می‌دانیم که چه مسیری را باید طی کنیم و چه پروسه‌ای باید سپری شود، با توجه به این موضوعات تیم محتوا دارای نقشه راه مناسبی خواهد بود و روش صحیح لینک‌سازی را انجام خواهد داد.

۵_ به وجود آوردن یک شرایط خوب و ایدال برای مخاطبان

وقتی که همزمان با یک مطلب و محتوای کامل چندین محتوای مرتبط دیگر نیز به انتشار درآیند، به مانند این خواهد بود که یک جام جهانی فوتبال به یکباره پخش شود و شما لذت تمامی مسابقات را پشت سر هم خواهید دید.

سخن پایانی

هدف از نوشتن محتوای ستونی این است که این مدل محتواها بیشتر به کاربران و مخاطبان نمایش داده شود و رتبه و جایگاه مناسبی را در نتایج جستجو برای وب‌سایت شما به دست آورد. ما در این مقاله به برسی Pillar Content پرداختیم و شما با توجه به این مطالب می‌توانید محتوای ستونی مورد نظر خودتان را در وبسایتتان قرار دهید و شاهد نتایج خوب و مثبتی از این مدل محتوا باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.