محیط های تست سایت های وردپرسی، آشنایی با 8 محیط کاربردی

محیط های تست سایت های وردپرسی، آشنایی با 8 محیط کاربردی

سیستم مدیریت محتوای وردپرس می‌تواند برای تمامی کسب کارهای اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد و هر تجاریی می‌تواند با استفاده از این cms به دنیای آنلاین و نامحدود قدم بگذارد، ولی موضوع مهمی که باید به آن توجه زیادی داشت این است که قبل از راه‌اندازی سایت وردپرسی پیش از اینکه آن را وایرال کنید بهتر است تا تمامی جوانب سایتتان را در یک فضای تستی مود برسی قرار دهید، در واقع محیط های تست سایت های وردپرسی راهکار مناسبی برای برسی وب‌سایت WordPress محسوب می‌شود.

در این روش شما می‌توانید در یک محیط راحت و بدون پرداخت کردن هیچ گونه هزینه‌ای اقدام به تست کردن افزونه‌ها و قالب‌های وردپرسی کنید، این کار هیچ گونه اختلالی را بر روی سایت اصلی که بر روی فضای میزبانی شما قرار دارد به وجود نمی آورد.

بهترین محیط های تست سایت های وردپرسی

در ادامه به برسی محیط های تست سایت های وردپرسی خواهیم پرداخت تا شما به شناخت بهتری از این فضاها دست یابید:

۱_ تست کردن وب‌سایت وردپرسی در محیط XAMPP

XAMPP به محیطی رایگان و متن باز گفته می‌شود که در لوکال هاست و به صورت PHP قابل اجرا می‌باشد. زمانی که شما از کنترل پنل محیط XAMPP استفاده می‌کنید امکان ساختن MYSQL را به راحتی دارید و می‌توانید بر روی لوکال هاست لینوکس اقدام به نصب کردن وردپرس کنید. از این محیط می‌توانید برای ویندوز و لینوکس استفاده کنید.

۲_ تست کردن وب‌سایت‌های وردپرسی در محیط WAMP Server

یکی دیگر از محیط های تست سایت های وردپرسی سایت WAMP Server می‌باشد. این محیط شبیه ساز هاست در لوکال قرار دارد و یک محیط مناسبی است برای توسعه دادن نرم افزارهای تحت ویندوز، شما با استفاده از WAMP Server می‌توانید وب‌اپلیکیشن‌های MYSOL ،APPACHE2 و PHP را به خوبی در محیط لوکال هاست برای انجام تست وب‌سایت ایجاد کنید.

۳_ تست کردن وب‌سایت‌های وردپرسی در محیط Sandbox

یکی دیگر از محیط های تست سایت های وردپرس سند باکس است. زمانی که شما از افزونه Sandbox برای تست کردن وب‌سایتتان استفاده می‌کنید، این افزونه قابلیت کپی کردن سایت شما را دارد و کپی ایجاد شده را در هاست شما نگه خواهد داشت. این قابلیت سبب می‌شود تا یک محیط مستقل برای تست کردن وب‌سایت شما به وجود آمده و این محیط تست را بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو نمی‌توانند مشاهده کنند و شما با خیالی راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

۴_ تست کردن وب‌سایت‌های وردپرسی در محیط MAMP

با استفاده از MAMP شما این امکان را خواهید داشت تا اقدام به راه‌اندازی یک محیط لوکال OSX کرده و می‌توانید با استفاده از این ابزار رایگان نصب وردپرس را به صورت خودکار انجام دهید و سرورهای مجازی راه اندازی کنید. نسخه کاملی که در این افزونه استفاده شده است قابلیت PHP چند گانه دارد. MAMP برگرفته از کلمات PHP؛Apache؛MySQL،Macintosh می‌باشد.

۵_ تست کردن وب‌سایت‌های وردپرسی در محیط Duplicator

شما با استفاده از افزونه Duplicator می‌توانید به صورت رایگان یک وب‌سایت را کپی کنید، در واقع این افزونه محبوبترین افزونه‌ای می‌باشد که می‌توانید با استفاده از آن کپی را در یک وب‌سایت به صورت آنلاین انجام دهید.

روش کار Duplicator به این شکل است که اقدام به اسکن کردن وب‌سایت‌های وردپرسی می‌کند و بعد از اینکه مطمئن شد که در این فرآیند مشکلی وجود ندارد اقدام به تهیه کردن یک خروجی از فایل‌های دیتابیسی سایت خواهد کرد و خروجی تحت دو فایل INSTALLER و ZIP که هر دو این فایل‌ها مجزا می‌باشند ارائه خواهد شد، بعد فقط شما باید فایل‌ها را به مسیر جدید انتقال دهید و اقدام به اجرا کردن فایل‌های INSTALLER و PHP کنید.

۶_ تست کردن وب‌سایت‌های وردپرسی در محیط Desktop Server

یکی دیگر از محیط‌های تست سایت‌های وردپرسی Desktop Server است، این ابزار این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به راحتی و در کمترین زمان بتوانید سایت وردپرسی خودتان را بسازید. زمانی که شما از نسخه محدود شده‌ی Desktop Server استفاده می‌کنید فقط قادر خواهید بود تا 3 وردپرس را بر روی آن نصب کنید و اگر شما در سایت های وردپرسی نیاز دارید تا از قابلیت MULTISITE استفاده کنید باید از نسخه کامل این نرم افزار استفاده کنید. اگر قصد دارید تا یک محیط سرور لوکال را بر روی ویندوز وosx نصب کنید، می‌توانید از ابزار Desktop Server برای این کار استفاده کنید زیرا با وجود استفاده از این ابزار دیگر نگرانی برای پیکربندی وب‌سایت وردپرسی شما وجود نخواهد داشت. 

۷_ تست کردن وب‌سایت‌های وردپرسی در محیط Instant WordPress

این ابزار را می‌توان از طریق یک حافظه USB به خوبی اجرا کرد و به واسطه این قابلیت Instant WordPress یک ابزار قابل حمل و مستقل است که با استفاده از آن می‌تواند سایت‌های وردپرسی را راه‌اندازی کرد. MYSQL و PHP وب‌سرورهای آپاچی هستند که در نرم افزار Instant WordPress قابلیت فعال شدن و غیره فعال شدن را دارند . همچنین زمانی که از این نرم افزار برای راه‌اندازی سایت وردپرسی استفاده می‌کنید می‌توانید هر سیستم ویندوزی را به یک سرور تغییر دهید.

۸_ تست کردن وب‌سایت‌های وردپرسی در محیط Bitnami

شما زمانی که از این افزونه برای ساخت وردپرس استفاده می‌کنید، یک پوسته وردپرسی به شما ارائه خواهد داد که این پوسته قابلیت راه‌اندازی وردپرس را در مدت زمان چند دقیقه‌ای خواهد داشت. یکی از مزایای مهمی که استفاده کردن از Bitnami دارد این است که هر نسخه‌ای از وردپرس که عرضه می‌شود توسط این نرم افزار دنبال شده و بعد از اینکه چند نسخه جدید را دنبال کرد اقدام به بروزرسانی کردن خود می‌کند، از پوسته وردپرس می‌توان برای ماشین‌های مجازی وردپرس و لینوکس OSX استفاده کرد.

سخن پایانی

شما می‌توانید قبل از اینکه اقدام به انتخاب و خرید یک فضای میزبانی برای تجارت و کسب کار آنلاین خود کنید، با استفاده از یک سری روش‌ها از محیط‌های تست سایت‌ های وردپرسی استفاده کنید. این روش‌ها این امکان را برای شما به وجود خواهد آورد که قبل از هرگونه تغییر و تحول بتوانید در محیط لوکال هاست وب‌سایت خودتان را به خوبی مشاهده کرده و تغییراتی را که دوست دارید در این محیط اعمال کرده و به دقت مورد برسی قرار دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.