مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب + 10 مهارت کلیدی و هدفمند تجارت آنلاین

مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب + 10 مهارت کلیدی و هدفمند تجارت آنلاین

به آن دسته از کارهایی که در زمینه طراحی وب صورت می‌گیرد، مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب گفته می‌شود. امروزه شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از کسب کارها، سازمان و شرکت‌ها برای اینکه بتوانند فروش بیشتری را تجربه کرده و اقدام به بازاریابی و تبلیغات گسترده‌تری در فضای اینترنت کنند، فعالیت‌هایشان را از طریق وب‌سایت انجام می‌دهند تا هم پیشرفت زیادتری داشته باشند و هم در کورس رقابت با دیگر رقبای خودشان باقی بمانند.

با توجه به اینکه فعالیت‌های آنلاین و راه‌اندازی سایت نیاز هر سازمان، شرکت و کسب کاری است افرادی که در این حوزه به فعالیت مشغول هستند با تقاضاهای کاری زیادی روبرو هستند و روز به روز به این پیشنهادات نیز اضافه می‌شود.

مهم‌ترین مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب کدامند

در ادامه به برسی مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب اشاره خواهیم کرد:

۱_ مهارت در زبان css یکی از مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب محسوب می‌شود

Css زبانی است که ظاهر بصری یک سایت را می‌تواند کنترل کند و این زبان برای افرادی که سمت سرور کار می‌کنند مانند توسعه دهندگان و طراحان وب ضروری می‌باشد. توسعه دهندگانی که توانایی کار کردن با زبان css را دارند امکان ساختن برنامه‌ها را به صورت تاملی دارند. توجه داشته باشید که یکی از زبان‌های مهم و کاربردی که توسعه دهندگان وب باید بتوانند به خوبی با آن کار کنند، زبان بصری css است.

۲_ مهارت در زبان JavaScript و Ajax

یکی از زبان‌هایی که توسعه دهندگان وب قبل از یادگیری زبان دیگری باید آن را به خوبی بلد باشند زبان JavaScript است و این زبان یکی از عنصر‌های تاملی مهم در سایت محسوب می‌شود و جزوء مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب به شمار می‌رود. توسعه دهندگان وب‌سایت باید این علم را داشته باشند تا تاملی را میان زبان HTML و CSS 3 وJavaScript ایجاد کنند تا بتوانند 3 لایه از طراحی وب را به خوبی به وجود آورند. یادگیری زبان جاوا اسکریپ نقش مهمی را در ایجاد و راه‌اندازی بسیاری از سایت‌ها دارد و افرادی که در حوزه توسعه وب فعالیت دارند باید این زبان را به خوبی فرا گیرند.

 ۳_ مهارت درپشتیبانی موبایلی

دستگاه‌های موبایلی بسیار زیادی وجود دارند که در ابعاد گوناگون در دنیای وب مورد استفاده قرار می‌گیرند، سایت‌های اینترنتی باید بتوانند به خوبی از این تعداد دستگاه‌ها با کیفیت بالایی پشتیبانی کنند. متخصصان وب باید بتوانند در زمان طراحی و راه‌اندازی سایت به گونه‌ای کار را انجام دهند که وب‌سایت مورد نظر قابلیت نمایش در تمامی دستگاه‌های موبایلی را داشته باشد. توسعه دادن به اپلیکیشن‌های موبایلی می‌تواند باعث شود تا یک سایت از دید کاربران و مخاطبان جذابتر و کاربر پسندتر به نظر آید و افراد زیادی را جذب کند و همچنین از دیگر مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب می‌باشد که اهمیت زیادی دارد.

۴_ مهارت در سئو و بهینه‌سازی سایت

سئو را باید یکی از ارگان موفقیت در هر سایتی محسوب کرد که نقش زیادی را در این مهم ایفا می‌کند و از مهارت‌های لازم برای توسعه و طراحی سایت محسوب می‌شود، عوامل مهمی که در سئو سایت باید به آنها توجه داشت سرعت و عملکرد لود سایت، محتوای، لینک‌های، واکنشگرا بودن سایت و عوامل دیگر می‌باشند. متخصصان و توسعه دهندگان وب‌سایت باید به خوبی با تمامی این موارد آشنا باشد و در هر جایی که لازم باشد برای بهینه کردن سایت از آنها استفاده کند.

توسعه دهنگان وب‌سایت اگر اصول سئو را به خوبی بلد باشند ارزش کاریشان را چند برابر می‌کنند و یک مزیت کاری مهم برای سابقه کاری آنها خواهد بود و می‌تواند در رشد و ارتقاء یک سایت نقش اساسی را ایفا کنند زیرا این عامل یکی از مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب قلمداد می‌شود.

۵_ مهارت داشتن در مدیریت پروژه

مدیریت پروژه را باید یکی از عوامل مهم و کاربردی دانست که در تمامی کسب کارها و تجارت‌ها از آن استفاده می‌شود و این علم در طراحی سایت نیز کاربرد زیادی را دارد و جروء مهم‌ترین مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب محسوب می‌شود. زمانی که یک توسعه دهند و طراح وب‌سایت به علم مدیریت پروژه آشنا باشد می‌توانند پروژه‌هایی را که دارد به خوبی پیش ببرد و آنها را با بهترین کیفیت به اتمام برساند که باعث خوشحالی هر مدیری خواهد شد. زمانی که شما به خوبی می‌توانید پروژه‌های خودتان را مدیریت کنید، درصد موفقیت هر پروژ بالا خواهد بود و به واسطه این موضوع تعداد پروژه‌های کاری زیادتر را انجام خواهید داد و می‌توانید کارهایتان را به خوبی مدیریت کنید.

۶_ مهارت در زبان نشانه گذاری html

زبان نشانه گذاری html را باید دریچه ورود به دنیای طراحی وب‌سایت دانست، زیرا این زبان پایه و اساس مهم در طراحی و ساخت سایت محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک متخصص وب‌سایت باید به خوبی به آن تسلط داشته باشد کار کردن با زبان نشانه گذاری html است زیرا این دانش از دیگر مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب به شمار می‌رود.

زمانی که شما کارکردن با این زبان را بلد باشید درک درستی را از این ابزار خواهید داشت و به شما کمک خواهد کرد تا بر روی کارهای خودتان کنترل زیادتر را داشته باشید. یادگیری زبان نشانه گذاری html برای تمامی افرادی که در حوزه توسعه و راه‌اندازی وب‌سایت فعالیت دارند ضروری است حتی اگر نیازی به استفاده از آن را نداشته باشند.

۷_ مهارت در درک درست طراحی وب

چگونگی طراحی سایت یک نکته بسیار مهم است که نقش زیاد را در موفقیت سایت ایفا می‌کند، داشتن یک درک درست از طراحی از دیگر مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب است که توسعه دهندگان باید به آن واقف باشند. درک درست از نیازهای کاربران و مخاطبان سبب می‌شود تا تصمیمات مناسبی برای سایت مورد نظر گرفته شود.

توسعه دهندگان وب باید باید درک درستی از شیوه‌های طراحی وب‌سایت، چگونگی اصول صفحه آرایی، اصول مهم در طراحی و چگونگی استفاده از تصاویر مورد نیاز در وب‌سایت داشته باشد تا بتواند به خوبی سایت را در مسیر پیش رو هدایت کند.

۸_ مهارت در زبان‌های برنامه نویسی Java Perl ،Asp ،++C

برای اینکه بتوانید صفحات سایت را برنامه‌ نویسی کنید، باید به چند زبان برنامه نویسی مسلط بود، یکی دیگر از مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب که افراد متخخص برای طراحی و راه‌اندازی سایت باید داشته باشند آشنایی به زبان‌های Java ،Perl ،Asp ،++C است.

شاید یادگیری یک یا دو زبان برنامه نویسی که به آنها اشاره کردیم برای توسعه دهندگان وب کافی باشد و بتوانند سایت‌های زیادی را با استفاده از این زبان‌ها راه‌اندازی کنند، اما توجه داشته باشد که هر چقدر توسعه دهندگان به زبان‌های برنامه نویسی بیشتری آشنا باشند فرصت‌های شغلی زیادی برای آنها وجود خواهد داشت.

۹_ مهارت خدمات به مشتریان

چگونگی برخورد با مشتریان یک مهارت فنی محسوب می‌شود و یکی از دلایل موفقیت در هر کسب کار اینترنتی را باید مهارت در خدمات مشتریان دانست که می‌تواند اثرات مهمی را در موفقیت وب‌سایت ایجاد کند و از مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب تلقی می‌شود. یک متخصص توسعه دهنده سایت باید مهارت چگونگی برقراری ارتباط با مشتریان را به خوبی بلد باشد، زیرا زمانی که شما مهارت لازم را در خدمات با مشتریان داشته باشید می‌تواند موفقیت شما را در زمینه‌های کاری گوناگونی بالا ببرد.

۱۰_ داشتن مهارت در اجرا کردن سرور وب

اطلاعات در زمینه سرو وب برای توسعه دهندگان و طراحان وب‌سایت این بستر را ایجاد خواهد کرد تا اگر اختلالی در سرو ایجاد شود توانایی حل کردن آن را داشته باشند. دانستن اینکه سرو چگونه می‌تواند به کارهای شما پاسخ دهد به شما کمک خواهد کرد که بتوانید سایت بهتر و با کیفیت‌تری را بسازید، طراحان وب‌سایت باید اطلاعات زیادی را درباره سرور وب به دست آورند زیرا این اطلاعات سبب می‌شود تا بتوانند به خوبی مشکلات و اختلالات برنامه مورد نظر خودشان را برطرف سازند.

سخن پایانی

 مهارت وتخصص را باید یکی از عوامل مهمی دانست که می‌تواند تضمین کننده هر رشته و کسب کار باشد، اگر یک فرد به خوبی بتواند کارهایی را که به او محول شده است را به درستی انجام دهد درصد موفقیت بالای در کار مورد نظر خواهد داشت. کسانی که به عنوان متخصص وب به فعالیت مشغول هستند باید مهارت های لازم برای توسعه و طراحی وب را بلد باشند تا بتوانند به خوبی کارهای مربوط به طراحی و راه‌اندازی سایت را انجام دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.