نردبان سئو چیست؟ 8 قدم موثر و مهم برای رونق کسب کار اینترنتی

نردبان سئو چیست؟ 8 قدم موثر و مهم برای رونق کسب کار اینترنتی

یکی از دلایلی که در سال‌های اخیر سبب شده است تا سئو به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان در بازاریابی اینترنتی تبدیل شود ، هزینه‌‌ی سئو نسبت به ارزشی که برای کسب کارها فراهم می‌سازد بسیار ناچیز است، در واقع با توجه به اینکه هزینه‌های که برای سئو سایت انجام می‌شود مبلغ کمی نیست ولی در مقابل انجام آن تاثیرات زیادی و مهمی در هر کسب کار و تجارتی به وجود خواهد آورد. ما در این مقاله قصد داریم تا به برسی نردبان سئو بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

زمانی که شما قصد دارید تا به نتایج قابل قبولی در سئو دست یابید، باید در نظر داشته باشید که صبور بودن در بالا بردن عملکرد بهتر سئو بسیار اهمیت دارد و باید بی گدار به آب نزنید.

اینکه بخواهیم سئو را معنی کنیم شاید کار راحتی به نظر برسد ولی اگر بخواهیم آن را پیاده سازی کنیم به همین راحتی نخواهد بود و با پیچیدگی‌هایی نیز همراه است. نردبان سئو تکنیکی است که شما می‌توانید با استفاده از آن به خوبی سئو مناسبی را در هر کسب کار و تجارتی که دارید پیاده سازی کنید، در ادامه قصد داریم برای شما تمامی تکنیک‌هایی را که سبب می‌شود تا مرحله به مرحله از نردبان سئو بالا روید را توضیح دهیم تا با استفاده از این تکنیک همواره در انجام دادن سئو سایت به نتیجه دلخواهی که مد نظر دارید دست یابید.

تکنیک‌های بالارفتن از نردبان سئو

تکنیک‌های موثر و خوبی که می‌توانید با استفاده از آنها به خوبی در نردبان سئو موثر واقع شوید عبارتند از:

 قدم اول: مشخص کردن دیواری که از آن بالا می‌روید

شما باید قبل از هر فعالیتی که در سئو انجام می‌دهید به خوبی هدف خودتان را مشخص کرده باشید تا بتوانید نتایج قابل قبولی را رقم بزنید. برای اینکه بتوانید به خوبی استراتژی مشخصی را در سئو پیاده سازی کنید، باید به خوبی در حوزه‌ی کاری که دارید به تحقیق و برسی موارد مهم و اصلی بپردازید. شما باید به خوبی بتوانید کلمات کلیدی هدفی که با کسب کار شما در ارتباط هستند را شناسایی کنید. برای اینکه بتوانید میزان جستجوی این کلمات را توسط کاربران به خوبی برسی کنید، می‌توانید از ابزارهایی مانند [keyword planner] استفاده کنید.

قدم دوم: باید نردبان سئو را با توجه به ارتفاع دیوار انتخاب کنید

در این مرحله شما باید مشخص کنید که در‌ هر کلمه کلیدی به چه میزان رقابت وجود دارد و آیا رقابت کردن با دیگر رقبا در این کلمه کلیدی کار راحتی است. مثلا شما اگر قصد دارید تا با کلمه طراحی سایت با دیگر رقبای در گوگل به رقابت بپردازید نباید این انتظار را داشته باشید که با تولید و انتشار دادن یک مقاله نتیجه مطلوب و مناسبی را به دست آورید. شما برای اینکه بتوانید برای عبارتی با این سطح رقابت به نتایج مطلوبی دست یابید باید از مطالب و مقالات مفید و زیادی استفاده کنید تا بتوانید نتایج مورد نظر را دریافت کنید.

قدم سوم: بلند بودن بیش از اندازه دیوار

وقتی که شما در یک صنعت و حوزه به فعالیت مشغول هستید اگر در حوزه‌ی شما رقابت داغی برقرار باشد شما نمی‌توانید فقط با نردبان سئو به نتیجه قابل قبولی برسید زیرا برای این کار نردبان شما به اندازه مناسب بلند نیست. اگر بودجه و زمان لازم را برای بالا رفتن از این دیوار بلند ندارید و قادر به تامین آن نیستید، پیشنهاد ما به شما این است که از دیوارهای کوتاهتری برای طی کردن این پروسه استفاده کنید تا در زمان مناسبی بتوانید این مرحله را به خوبی سپری کنید.

 قدم چهارم: نردبان انتخابی شما هیچ گونه تناسبی با دیوار ندارد

این نکته را به خوبی در نظر بگیرید که زمان و هزینه و تیم اجرایی باید با هدفی که شما مد نظر دارید سنخیت داشته باشد، با توجه به این موضع شما باید از نردبانی استفاده کنید که متناسب با دیوار مورد نظر باشد و این به معنی این است که اگر نردبان سئوی شما بیش از اندازه از دیورا بلندتر باشد شما کار سختی را برای طی کردن و رسیدن به دیوار مورد نظر دارید و اگر نربان از دیوار کوتاهتر باشد قطعا شما به اهدافی که دارید دست نخواهید یافت.

قدم پنجم: تقویت کردن پایه‌های نردبان

شما برای اینکه بتوانید با آرامش خاطر و امنیت بیشتری تا انتهای مسیر پیش روید، بهتر است نردبان را در جایی پایه ریزی کنید که از استحکام و امنیت بالایی برخوردار باشد، زمانی که شما یک دیوار بلند را انتخاب می‌کنید هر قدمی که از آن بالا می‌روید برقرار کردن تعادل کار سختری خواهد بود.

وقتی که شما یک وب‌سایت متناسب با استاندارهای سئو و نیازهای کاربران ایجاد می‌کنید احتمال بیشتری وجود دارد که سایت شما در نتایج بالای جستجوی گوگل قرار گیرد. یک سری موارد مهمی هستند که در موفقیت سئو سایت نقش مهمی را ایفا می‌کنند مانند سرعت و امنیت، استفاده از ساختار درست کد نویسی، طراحی و گرافیک زیبا و ریسپانیسو بودن قالب وب‌سایت از این موارد هستند.

قدم ششم: در زمان صعود از نردبان این حرکت باید به صورت آرام و پیوسته انجام شود

اینکه شما بخواهد در مدت زمان کمی و با سرعت بالایی از نردبان سئو بالا بروید امکان سقوط شما را افزایش خواهد داد و باید برای انجام دادن اصولی و بهتر این روند به صورت پیوسته قدم بردارید. توجه داشته باشد که اگر قرار است در سئو سایت به موفقیت‌های چشمگیری دست یابید باید صبر و حوصله داشته باشید زیرا اگر بخواهید بدون برنامه ریزی و به شکل هیجانی این کار را انجام دهید به احتمال زیاد با کاهش رتبه سایت مواجعه خواهید شد که برای شما اصلا خوشایند نخواهد بود.

قدم هفتم: زمانی که ارتفاع نردبان زیاد است بهتر است از کسی کمک بگیرید

وقتی که شما هدف بزرگی را دنبال می‌کنید و در جایگاه بالای نتایج جستجوی گوگل قرار دارید باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که این احتمال وجود دارد که نردبان سئوی شما دچار سستی شود، برای جلوگیری از این کار می‌توانید از نیروهای کمکی استفاده کنید تا آسیبی شما را تهدید نکند. ابزاری که شما می‌توانید از آنها کمک بگیرید شامل ریپورتاژ آگهی، لینک سازی خارجی و فعالیت داشتن در شبکه‌های اجتماعی است.

قدم هشتم: شما باید به هیچ کسی اجاره ندهید تا از نردبان سئوی شما بالا رود

وقتی که یک وب‌سایت از سئو خوب و بهینه‌ای برخوردار باشد، این کار سبب خواهد شد تا رتبه آن در نتایج جستجو ارتقاء یافته و جایگاه جدیدی را به دست آورد. البته وب‌سایت‌هایی وجود دارند که به علت کم کاری و استفاده از روش‌های نامناسب در سئو دچار تنزل رتبه شده و از نتایج جستجو بالا گوگل خارج می‌شوند و این به معنی آن است که سایتی جایگزین وب‌سایت دیگری خواهد شد. این موضوع سبب می‌شود تا وب‌سایت‌هایی که جایگاه خودشان را از دست داداند تمامی تلاش خودشان را بکنند تا سایت شما را که داری جایگاه بالاتری قرار دارد از نربان سئو به زیر بکشند.

مثلا امکان دارد که این افراد از تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه برای شما استفاده کنند، شما برای اینکه بتوانید با روش‌های سئوی منفی مقابله کنید باید سئوی بهینه و قوی را برای وب‌سایتتان بسازید تا اینگونه مشکلات تهدیدی برای سایت شما به وجود نیاورد.

سخن پایانی

سئو و بهینه سازی وب‌سایت می‌تواند به شکل چشمگیری بر روی موفقیت و قرار گرفتن در جایگاه بالای نتایج جستجو یک وب‌سایت تاثیر گذار باشد. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید تا سایت خودتان را در جایگاه بالای گوگل مشاهده کنید، می‌توانید با در نظر گرفتن مواردی که ما در مورد نردبان سئو به آنها اشاره کردیم قدم‌های مهمی در راه رسیدن به اهدافتان بردارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.