نکات جالبی در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WordPress) که از آن اطلاع نداشتید!

نکات جالبی در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WordPress) که از آن اطلاع نداشتید!

برای اینکه بتوایند یک وب‌سایت راه‌اندازی کنید شما نیاز دارید تا از یک سیستم مدیریت محتوا برای انجام دادن این کار استفاده کنید که هم کاربردی و مفید باشد و هم شما به عنوان یک مدیر و یا صاحب کسب کار این امکان را داشته باشید تا بتوانید به راحتی تغییراتی را توسط افزونه‌های ویژوال کامپوزر و المنتور در آن ایجاد کنید و هم بتوانید هر محتوا و مطلبی را که دوست دارید در آن قرار دهید. در حقیقت اگر به دنبال این چنین سیستم مدیریت محتوای هستید بهترین گزینه‌ای که می‌توان به شما معرفی کرد WordPress است. با ما همراه باشید تا به برسی نکات جالبی در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس بپردازیم.

در سال 2003 بود که وردپرس توسط دو فرد به نام‌های Mullenweg و Mike Little ساخته و معرفی شد، ابتدا این سیستم مدیریت محتوا برای کسانی ساخته شده بود که به وبلاگ علاقه‌مند بودند و دراین زمینه فعالیت می‌کردند و می‌توانستند با استفاده از این cms این وبلاگ‌ها را در شبکه‌های اینترنتی مدیریت کنند. ولی پیشرفت وردپرس به این جا ختم نشد و این cms با گذشت زمان و پیشرفت‌های زیادی که در تکنولوژی و دنیای دیجیتال حاصل کرد، امروزه به یکی از قدرتمندترین سیستم‌ها مدیریت محتوا در سراسر دنیا تبدیل شده است که دارای انعطاف پذیری بالایی است.

اهمیت وردپرس

شما زمانی که از وردپرس برای مدیریت وب‌سایتتان استفاده می‌کنید این امکان را دارید تا تمامی جنبه‌های سایت را شخصی سازی کرده و متناسب با کسب کاری که دارید آن را بهینه سازی کنید. شما اگر از آن دسته افرادی هستید که همواره دوست دارند تا کسب کارشان را گسترش دهند و تمایل دارید تا شناخت بهتری از این سیستم مدیریت محتوای محبوب به دست آورید، ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات جالبی در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا کنیم که تا به حال از آن بی‌خبر بوده‌اید.

نکات جالبی در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس

در ادامه به برسی نکات جالبی در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس خواهیم پرداخت:

۱_ وردپرس را چه کسی نام گذاری کرد

کریستین سیلک فردی بود که توانست نام امروزی وردپرس را انتخاب کند، این فرد یک وبلاگ نویس بود که با سازنده وردپرس (آقای مت مولن) در ساخت این سیستم مدیریت محتوا همکاری داشته است.

۲_ وردپرس در میان مارکت‌ها چه سهمی را به خود اختصاص داده است

طبق جدیدترین آماری که صورت گرفته است وردپرس در میان تمامی سیستم‌های مدیریت محتوا دارای بیشترین سهم است و تقریبا 76 درصد از سهم مارکت‌های سیستم مدیریت محتوا را به خود اختصاص داده است.

۳_ وردپرس برای چه شرکتی است

باید گفت که این سیستم مدیریت محتوا برای امور تجاری توسط یک تیم توسعه دهند ساخته شده است و متعلق به شرکت خاصی نیست.

۴_ رونق اقتصادی در وردپرس

هزاران شرکت و سازمان در دنیا وجود دارد که برای مدیریت وب‌سایتشان از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند، با توجه به این موضوع باید گفت که وردپرس یک سیستم اقتصادی قدرتمند است.

۵_ از وردپرس استفاده‌های دولتی می‌شود

تعداد زیادی از سایت‌های دولتی در دنیا وجود دارند که از این سیستم مدیریت محتوا برای پیشبرد اهداف شرکت و سازمانشان استفاده می‌کنند و باید گفت که ادارات و مراکز دولتی زیادی علاقه به استفاده از آن را دارند.

۶_ افزونه‌ها رایگان در وردپرس

اگر شما نیز از وردپرس برای مدیریت وب‌سایتتان استفاده می‌کنید، بدانید که حدود 50 هزار افزونه رایگان در وردپرس وجود دارد که می‌توانید برای کارهای مختلفی از آنها استفاده کنید و این فوق‌العاده است.

۷_ برگزاری کمپ‌های وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای اینکه کاربران بتوانند از حوادث و اتفاقات روز مطلع شوند، یک سیستم را به وجود آورد به عنوان wordcamp که این سیستم توسط 40 هزار کاربر در سرتاسر دنیا دنبال می‌شود و در حدود 41 کشور دنیا سمینارهای آن برگزار می‌گردد.

۸_ آیا وردپرس خانواده دارد

سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز به مانند همه انسان‌ها از یک خانواده برخوردار است. بادی پرس، گلات پرس و بی بی پرس را باید جزوه خانواده وردپرس دانست و از تمامی این سیستم‌ها می‌توانید به صورت متن باز و رایگان استفاده کنید.

۹_ وردپرس چند سال است قدمت دارد

سیستم مدیریت محتوای وردپرس از قدمت زیادی برخوردار است و در 6 خردارد سال 1382 بود که فعالیت خودش را شروع کرده است. باید گفت که قدمت وردپرس از شبکه‌های اجتماعی پرطرفداری همچون توییتر و فیسبوک بیشتر است.

۱۰_ وردپرس دارای چه سیستمی می‌باشد

با توجه به اینکه وردپرس متن باز و اوپن سورس است، امکان تغییرات در آن با توجه به نیازتان وجود دارد. وردپرس با توجه به لاینس‌های GPL و GNL منتشر شده است که امکان استفاده و دانلود را به صورت رایگان برای کاربران فراهم خواهد کرد.

۱۱_ مدیریت اجرایی در وردپرس

با توجه به اینکه سیستم مدیریت محتوای وردپرس به هیچ شرکت و سازمانی تعلق ندارد، در واقع باید گفت که از مدیریت اجرایی منحصر به فردی نیز برخوردار نیست و توسط توسعه دهندگان در تمامی دنیا قابل توسعه می‌باشد، این توسعه دهندگان هستند که وردپرس امروزی را به وجود آوده‌اند.

۱۲_ تا به امروز چه میزان افزونه در مخزن وردپرس دانلوده شده است

با توجه به آمار تا به امروز بیش از 1.48 بیلیون افزونه از مخزن وردپرس دانلود شده است، باید گفت این میزان دانلود یک آمار حیرت انگیز در میان سیستم مدیریت محتواها محسوب می‌شود.

۱۳_ آموزش وردپرس

تا به امروز اسم سیستم مدیریت محتوا در دانشگاه‌ها و مدارس زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به اینکه WordPress متن باز و منعطف است برای دانشجویان و دانش آموزان گزینه مناسبی برای مدیریت وب‌سایت محسوب می‌شود.

۱۴_ در وردپرس از چه زبان‌هایی استفاده شده است

باید بدانید که سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت کامل برای 68 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و قالب‌ها و افزونه‌هایی که در این CMS وجود دارند برای زبان مختلفی ترجمه می‌شود.

۱۵_ برگزاری جلسات در کشورهای دنیا

در سال 2016 بود که انجمن‌های محلی برای جلسات و گردهمایی‌های وردپرس صورت گرفت و جلسات وردپرس در 58 کشور دنیا برگزار می‌شود.

۱۶_ استفاده جاوااسکریپت در وردپرس

توجه داشته باشید که بیش از 20 درصد از وردپرس توسط زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت نوشته شده است و سیستم مدیریت محتوا وردپرس درصد زیادی از موفقیت‌های اخیری که به دست آمده است را باید استفاده کردن از زبان جاوااسکریپت در این سیستم مدیرت محتوا دانست.

سخن پایانی

 با استفاه از این cms وردپرس شما می‌توانید بدون داشتن هیچ گونه دانشی در زمینه برنامه نویسی و کد نویسی و به صورت رایگان از وب‌سایتتان نگهداری و پشتیبانی کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.