هاتجر (hotjar) چیست

هاتجر (hotjar) چیست

در دنیای امروزی وب‌سایت‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند وتوسط آنها می‌توانیم خدمات ارزشمندی را به کاربران ارائه دهیم، مشاغل و کسب کارها به سمتی پیش رفته است که ما برای ارتباط بهتر با مشتریان و ارائه خدمات به آنها باید اقدام به راه‌اندازی وب‌سایت کنیم که هم نیاز کاربران را برآورده سازد و هم با تامل مناسب که بین کارفرما و کاربران برقرار می‌کند بهترین نتیجه ممکن را برای آنها به دنبال داشته باشد، با ما همراه باشید بیشتر درباره هاتجر صحبت کنیم.

زمانی که شما می‌خواهید نرخ تبدیل و ترافیک یک وب‌سایت را درنظر بگیرید، می‌توانید از ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس کمک بگیرید. اما برای اینکه بتوانید رفتار کاربران وب‌سایت را به خوبی شناسایی کنید و مشخص کنید بیشتر در کدام قسمت‌های وب‌سایت شما را زیر نظر دارند نیاز به یک ابزاری دارید تا با کمک آن بتوانید به این آمار دست یابیم.

Hotjar

Hotjar به سرویس گفته می‌شود که شما توسط آن می‌توانید تا رفتار کاربران وب‌سایت را مورد ارزیابی قرار دهید و از طریق ابزارهایی مانند بازخورد گرمایی، ضبط بازدید و نظر سنجی بتوانید کاربران را آنالیز کنید. در واقع هاتجر به سرویس گفته می‌شود که تجزیه و تحلیل رفتار کاربر را به شما گزارش خواهد داد و با توجه به خصوصیاتی که دارد یک دید کلی را از ابزاری که برای ارزیاب وب از آنها استفاده می‌شود مانند گوگل آنالیتیکس به صورت دقیق دریافت می‌کند و این اطلاعات را تکمیل خواهد کرد.

شما با استفاده از این سرویس کنترل می‌توانید رفتار کاربران را به درستی تحلیل و برسی کنید و بهتریت اقدامات را جهت بهبود وب‌سایتتان انجام دهید. زمانی که شما نسخه رایگان هاتجر را در اختیار داشته باشید با استفاده از آن می‌توانید رفتار حدود 2000 از کاربران وب‌سایتتان را مورد برسی قرار دهید و عملکرد مناسب را در قبال آنها داشته باشید، اگر شما نیاز داشته باشید تا رفتار کاربران زیادتری را مورد برسی قرار دهید باید از نسخه پولی هاتجر استفاده کنید تا بتوانید به آنالیز کردن کاربران زیادی در وب‌سایتتان بپردازید.

هاتجر (hotjar) چه مزایایی برای ما دارد

اگر شما دارای یک وب‌سایت در زمینه کسب کارتان هستید می‌توانید با استفاده کردن از هاتجر این امکانات را در اختیار داشته باشید:

  • قیمت و عملکرد مناسب
  • دارا بودن اطلاعات لازم از نقاط Data points وب‌سایت.
  • پیدا کردن واکنش کاربران و دلایل این واکنش‌ها
  • با استفاده از هاتجر می‌توانید بهترین روش را برای یادگیری بدون منحنی را با سرعت بالایی فرا گیرید.
  • شناخت دقیق و مناسب از کاربران وب‌سایت.

Hotjar Map (نقشه‌ی حراتی)

به رنگ و داده‌های گرافیکی که به ما امکان خواهد داد تا توسط آن بتوانیم رفتار کاربران را مورد ارزیابی قرار دهیم، نقشه حرارتی گفته‌ می‌شود. نقشه حرارتی به یک تسط از تجربه کاربری گفته می‌شود که این امکان را برای ما فراهم می‌سازد تا محصولات مورد نظر برای اهداف خود را به دست بیاوریم و با توجه به اینکه یک دید بصری از تمامی رفتارهای کاربران در وب‌سایت را به ما گزارش خواهد داد، ما می‌توانیم بهترین راهکارها را برای نتیجه مطلوبتر وب‌سایتمان در نظر گیریم.

انواع Heat Map

به صورت کلی نقشه‌های حرارتی به 3 دسته تقسیم می‌شوند که هر کدام از اینها با توجه به نیاز شما مورد استفاده قرار می‌گیرد، این نقشه‌ها عبارتند از:

 1_ Move heatmap

این نوع از نقشه حرارتی که به نقشه حرارتی حرکتی معروف است مشخص می‌کند کاربران بیشتر در چه مکان‌هایی موس خودشان را حرکت می‌دهند و می‌توانند در آن قسمت کلیک کرده و یا کلیک انجام ندهد. در واقع Move heatmap به ما می‌گوید که کاربران بر روی چه مواردی از وب‌سایت موس خودشان را قرار می‌دهند.

2_ Scrollmap

این نقشه حرارتی به ما نشان خواهد داد که کاربران در کدام نقاط وب‌سایت بیشتر Scroll می‌کنند. زمانی که رنگ آبی تیره در یک بخش از وب‌سایت به ما نشان داده شود بیانگر این است که 25 درصد از کاربران این قسمت از وب‌سایت ما را مشاهد کرده‌اند.

 3_ Click heatmap

صفحه اصلی که در این نقشه حرارتی برای ما قابل مشاهده است بیانگر کلیک کردن کاربران بر روی صفحه است. در این صفحه قسمتی که با رنگ قرمزتر نمایش داده می‌شود بخشی است که کاربران بیشترین کلیک را در آن منطقه انجام داده‌اند. زمانی که شما نشانگر موس خودتان را در یک قسمت در این صفحه قرار دهید با توجه به آمار میزان کلیک کاربران را برای شما نمایش خواهد داد.

Hotjar دارای چند پلن است

با توجه به میزان بازدید کنندگان هر وب‌سایت پلن استفاد شده هاتجر نیز متفاوت است:

1- نسخه basic هاتجر: پلن شماره یک

زمانی که شما از این پلن استفاده می‌کنید میزان بازدید کنند‌هایی که در روز می‌توانید مشاهده کنید 2000 بازدید کنند است و برای وب‌سایت‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بازدید زیادی در زول روز دارد. 3 عدد نقشه حرارتی، قیف و نظر سنجی برای صاحبان وب‌سایت در این پلن قرار دارد. شما در این پلن این امکان را دارید تا 300 ویدئوی ضبط شده توسط کاربران را مشاهده کنید.

2- نسخه plus هاتجر: پلن شماره دو

این پلن از هاتچر تعداد بازدید 10000 کاربر را در یک روز به شما نشان خواهد داد، ذخیره اطلاعات در این پلن تا 6 ماه صورت خواهد گرفت و میزان دیدن ویدئوهایی که از رفتار کاربر می‌توانید مشاهده کنید نامحدود است.

3- نسخه business هاتجر: پلن شماره سه

شما با استفاده از این پلن می‌توانید رفتار 2000 تا 2000000 کاربر را در روز مشاهده کنید که آمار بالایی محسوب می‌شود، ویدیوهای نامحدود از رفتار کاربران و ذخیر کردن اطلاعات به مدت 1 سال از دیگر ویژگی‌های پلن شماره 3 هاتجر است.

سخن پایانی

زمانی که شما درک بهتری از مخاطبان وب‌سایتتان داشته باشید با مشخص کردن علایق و نیاز آنها، موفقیت را در کسب کارتان ارتقاء خواهید داد و با توجه به برسی‌هایی که از کاربران در وب‌سایتتان انجام می‌دهید می‌توانید با پوشش دادن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت رضایت کاربران را به دست آورده و میزان بازدید روزانه کاربران از وب‌سایت را افزایش داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.